Animace načítání

Stránka se připravuje...


Na co čekáte? Nečekejte už ani minutu.
Získejte přístup na tento text ještě dnes. Kontaktujte nás a my Vám obratem uděláme nabídku pro Vás přímo na míru.

XXXXXXXX XXXXXX X&xxxx;XXXXXXXXX XXXXXXXXX (EU) 2023/589

ze xxx 10.&xxxx;xxxxx 2023,

xxxxxx xx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx (XX)&xxxx;2016/127, xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx se bílkovin, xxxxx xx xxxxxxxx xx xxxxxxxxx a pokračovací xxxxxxxxxx xxxxxx vyrobenou x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx bílkovin

(Text x&xxxx;xxxxxxxx xxx XXX)

XXXXXXXX XXXXXX,

x&xxxx;xxxxxxx xx Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx Xxxxxxxx unie,

s ohledem na xxxxxxxx Evropského xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx (XX) x.&xxxx;609/2013 xx xxx 12. června 2013 x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxx, xxxxxxxxxxx xxx zvláštní xxxxxxxx xxxxx a náhradě xxxxxxxxx xxxxxx pro xxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx Xxxx&xxxx;92/52/XXX, xxxxxxx Xxxxxx&xxxx;96/8/XX, 1999/21/XX, 2006/125/ES x&xxxx;2006/141/XX, xxxxxxxx Xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx a Rady 2009/39/ES x&xxxx;xxxxxxxx Xxxxxx (ES) č. 41/2009 x&xxxx;(XX) č. 953/2009 (1), x&xxxx;xxxxxxx xx čl. 11 xxxx.&xxxx;2 xxxxxxxxx nařízení,

vzhledem x&xxxx;xxxxx xxxxxxx:

(1)

Xxxxxxxx Xxxxxx v přenesené xxxxxxxxx (EU) 2016/127 (2) xxxxxxx xxxx xxxx zvláštní xxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx, které xx xxxxxxxx na xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxx, že počáteční x&xxxx;xxxxxxxxxxx kojenecká xxxxxx xxxxxxxx z hydrolyzovaných bílkovin xxxx splňovat požadavky xxxxxxxx se xxxxxx xxxxxxxx, zdroje xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx a podmíněně xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx x&xxxx;X-xxxxxxxxx stanovené x&xxxx;xxxx 2.3 xxxxxxx X&xxxx;x&xxxx;x&xxxx;xxxx 2.3 přílohy XX xxxxxxxxx nařízení.

(2)

Jak xx uvedeno v nařízení x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx (XX)&xxxx;2016/127, Xxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx (xxxx xxx „xxxx“) ve xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx složení xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx xxx 24.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2014&xxxx;(3) xxxxx, že xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx každé xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx bílkoviny xxxx xxx xxxxxxxxx klinickým xxxxxxxxxx u cílové xxxxxxxx. Xxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxx hydrolyzované xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx výživě. Xxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx, xxx jsou x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx (XX)&xxxx;2016/127. Xxxxxxx požadavky xxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx, aby xxxx xxxxx uvést xx trh xxxxxx xxxxxxxxx z hydrolyzovaných xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx, než xxxx xxxxxxxxx, xxxxx xxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxx, na základě xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxx.

(3)

Xxx 6.&xxxx;xxxxx&xxxx;2019 Komise xxxxxxxx xxxxxx společnosti meyer.science XxxX podanou jménem xxxxxxxxxxx HIPP-Werk Georg Xxxx OHG x&xxxx;xxxxxxxxxxx Xxxx Xxxxx Ingredients, xxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx vyrobené z hydrolyzovaných xxxxxxxx, xxxxx složení xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2.3 xxxxxxx X&xxxx;x&xxxx;x&xxxx;xxxx 2.3 xxxxxxx XX nařízení v přenesené xxxxxxxxx (EU) 2016/127.

(4)

Na xxxxxx Xxxxxx xxxxx úřad xxx 9.&xxxx;xxxxxx&xxxx;2022 vědecké xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx a vhodnosti xxxx xxxxxxxxx a pokračovací xxxxxxxxx výživy (4). Xxxx x&xxxx;xxxxxxxx stanovisku xxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xx x&xxxx;xxxxxxxxxx hlediska xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx zdrojem xxxxxxxx xxx xxxxxxx v počáteční x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx výživě, xxx xxxxxxxxx, xx xxxxxx, x&xxxx;xxx se xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx, xxxx obsahovat xxxxxxx 0,45&xxxx;x/100 xX (1,9&xxxx;x/100 xxxx) xxxxxxxx a bude xxxxxxxx ostatní xxxxxxxx xxx složení xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx pravomoci (XX)&xxxx;2016/127 x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxxx aminokyselin xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx X&xxxx;xxxxxxx XXX xxxxxxxxx xxxxxxxx.

(5)

X&xxxx;xxxxxxx na xxxxxx úřadu je xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxxxxx bílkoviny xx xxx. Požadavky xx xxxxxxxxxxxxx bílkoviny stanovené x&xxxx;xxxxxxxx v přenesené pravomoci (XX)&xxxx;2016/127 by proto xxxx xxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx tak, xxx xxxxxxxxxx rovněž xxxxxxxxx xxxxxxxx se xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx.

(6)

Xxxxxxx I, XX x&xxxx;XXX xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx (XX)&xxxx;2016/127 xx xxxxx xxxx xxx odpovídajícím xxxxxxxx xxxxxxx,

(7)

Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx (XX)&xxxx;2016/127 xx xx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx kojeneckou xxxxxx vyrobenou z hydrolyzovaných xxxxxxxx xxxxxxx xxx xxx 22. února 2022. Aby xxxxx být xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx z hydrolyzované xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx s požadavky xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx nařízení xxxxxxx xx xxx bez xxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxx xx toto nařízení xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xx xxxxxxxx,

XXXXXXX TOTO XXXXXXXX:

Článek 1

Přílohy X, XX x&xxxx;XXX nařízení v přenesené xxxxxxxxx (EU) 2016/127 xx xxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx.

Xxxxxx&xxxx;2

Xxxx xxxxxxxx vstupuje x&xxxx;xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxx xxxxxxxx Evropské xxxx.

Xxxx xxxxxxxx je xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx.

X&xxxx;Xxxxxxx xxx 10.&xxxx;xxxxx 2023.

Za Xxxxxx

xxxxxxxxxxx

Xxxxxx XXX XXX XXXXX


(1)&xxxx;&xxxx;Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X&xxxx;181, 29.6.2013, x.&xxxx;35.

(2)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx (XX)&xxxx;2016/127 xx xxx 25.&xxxx;xxxx&xxxx;2015, kterým xx xxxxxxxx xxxxxxxx Evropského xxxxxxxxxx a Rady (EU) x.&xxxx;609/2013, xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx a informací, xxxxx se vztahují xx počáteční a pokračovací xxxxxxxxxx xxxxxx, a pokud xxx o požadavky xx xxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx kojenců x&xxxx;xxxxxx xxxx (Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X&xxxx;25, 2.2.2016, x.&xxxx;1).

(3)&xxxx;&xxxx;XXXX XXX Xxxxx (xxxxxx XXXX xxx xxxxxxxxxx výrobky, výživu x&xxxx;xxxxxxx), 2014. Xxxxxxxxxx Xxxxxxx on xxx xxxxxxxxx composition xx xxxxxx xxx xxxxxx-xx xxxxxxxx. EFSA Xxxxxxx 2014;12(7):3760.

(4)&xxxx;&xxxx;XXXX XXX Xxxxx (xxxxxx XXXX xxx xxxxxx, xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxx), 2022. Xxxxxxxxxxx xxxxxx and xxxxxxxxxxx xx a specific xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxx xx xx infant xxx follow-on xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx XXXX-Xxxx Xxxxx Xxxx XXX (xxxxxxx xxxxxxxxx by xxxxx.xxxxxxx GmbH) EFSA Xxxxxxx&xxxx;2022;20(3):7141.


XXXXXXX

Xxxxxxx X, XX x&xxxx;XXX xxxxxxxx v přenesené xxxxxxxxx (XX)&xxxx;2016/127 se xxxx takto:

1)

v příloze I se xxx 2.3 xxxxxxxxx xxxxx:

„2.3.

Xxxxxxxxx xxxxxxxxx výživa xxxxxxxx z hydrolyzovaných xxxxxxxx

Xxxxxxxxx xxxxxxxxx výživa xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx bílkovin xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2.3.1, 2.3.2 xxxx 2.3.3.

2.3.1.

Xxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx – xxxxxxx X

2.3.1.1.

Xxxxx xxxxxxxx

Xxxxxxx

Xxxxxxx

0,44 &xxxx;x/100 xX

0,67  g/100 xX

(1,86 &xxxx;x/100 xxxx)

(2,8 &xxxx;x/100 kcal)

2.3.1.2.

Zdroj xxxxxxxx

Xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx syrovátky xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xx enzymatickém xxxxxxxxx xxxxxxx pomocí chymozinu, xxxxx xxxxxxxxx z těchto xxxxx:

x)

63&xxxx;% xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx obsahem xxxxxxxx v sušině 95&xxxx;% x&xxxx;xxxx xxx 70&xxxx;% xxxxxxxxxx xxxxxxxx a obsahem xxxxxx xxxxxxx 3&xxxx;% x

x)

37&xxxx;% xxxxxxxxxxxx koncentrátu xx sladké xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx obsahem bílkovin x&xxxx;xxxxxx 87&xxxx;% a méně xxx 70&xxxx;% xxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx 3,5 %.

2.3.1.3.

Zpracování xxxxxxxx

Xxxxxxxxxxxx xxxxxx hydrolýzy s použitím xxxxxxxxx z trypsinu, xxxxxxx xxxx těmito xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx (3 xx 10 minut při xxxxxxx 80 až 100&xxxx;°X).

2.3.1.4.

Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx a L-karnitin

Pro xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx musí xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx ve xxxxxxx xxxxxxxxxxx množství, xxxx xx obsaženo x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxx uvedené x&xxxx;xxxxxxx XXX xxxxxx X. Xxx xxxxxxx xx xxxx xxxxx koncentrace xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx, xxxxx xxxxx methioninu x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx 2, x&xxxx;xxxxxx xxx xx xxxxx sečíst xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx a tyrosinu, xxxxx xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx 2. Xxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxx výrobku xxx kojence xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx s čl. 3 xxxx.&xxxx;3, xxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx a tyrosinu x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxx xxx 2.

Xxxxx L-karnitinu xxxx xxx nejméně 0,3 mg/100 xX (1,2&xxxx;xx/100 xxxx).

2.3.2.

Xxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx – xxxxxxx X

2.3.2.1.

Xxxxx xxxxxxxx

Xxxxxxx

Xxxxxxx

0,55  g/100 xX

0,67 &xxxx;x/100 xX

(2,3 &xxxx;x/100 xxxx)

(2,8  g/100 xxxx)

2.3.2.2.

Xxxxx xxxxxxxx

Xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx, xxxxx xxxxxxxxx z těchto látek:

a)

77 % xxxxxx xxxxxxxxx ze xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx bílkovin 35 xx 80 %;

b)

23 % xxxxxx xxxxxxxxx z demineralizované sladké xxxxxxxxx s minimálním xxxxxxx xxxxxxxx 12,5 %.

2.3.2.3.

Zpracování bílkovin

Výchozí xxxxxxxx se xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx. Xx xxxxxxxx xxxxxxxx se provede xxxxxxxxx při xX&xxxx;7,5 xx 8,5 x&xxxx;xxxxxxx 55 xx 70&xxxx;°X&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx/xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx ve fázi xxxxxxxxx ošetření (2 xx 10&xxxx;xxxxxx xxx 120 xx 150&xxxx;°X).

2.3.2.4.

Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx aminokyseliny x&xxxx;X-xxxxxxxx

Xxx xxxxxxx energetickou xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx vyrobená x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx, jaké xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx v příloze III xxxxxx A. Xxx xxxxxxx xx xxxx xxxxx koncentrace methioninu x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx, pokud xxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx 2, x&xxxx;xxxxxx xxx se xxxxx sečíst koncentrace xxxxxxxxxxxx a tyrosinu, pokud xxxxx tyrosinu x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx 2. Xxxxx je xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx pro xxxxxxx prokázána v souladu x&xxxx;xx.&xxxx;3 odst. 3, xxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx k fenylalaninu xxxxx než 2.

Obsah X-xxxxxxxxx musí xxx xxxxxxx 0,3&xxxx;xx/100 xX (1,2&xxxx;xx/100 xxxx).

2.3.3.

Xxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx – xxxxxxx X

2.3.3.1.

Xxxxx xxxxxxxx

Xxxxxxx

Xxxxxxx

0,45 &xxxx;x/100 kJ

0,67 &xxxx;x/100 xX

(1,9  g/100 xxxx)

(2,8 &xxxx;x/100 kcal)

2.3.3.2.

Zdroj bílkovin

Syrovátkové xxxxxxxxx získané z kravského xxxxx, xxxxx sestávají xx 100 % xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xx sladké xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx obsahem xxxxxxxx 80 %.

2.3.3.3.

Zpracování xxxxxxxx

Xxxxxxx xxxxxxxx se hydratuje x&xxxx;xxxxxxx. Xxxx xxxxxxxxxx xx xX xxxxxx xx 6,5 xx 7,5 xxx xxxxxxx 50 xx 65&xxxx;°X. Xxxxxxxxx xx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx enzymové směsi xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx. Xxxxx výrobního xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx potravinářských xxxxxx ve xxxx xxxxxxxxx ošetření (2 xx 10&xxxx;xxxxxx xxx 110 xx 140 °C).

2.3.3.4.

Nezbytné x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx aminokyseliny x&xxxx;X-xxxxxxxx

Xxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx bílkovin xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx stejném využitelném xxxxxxxx, xxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx bílkovině xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx XXX xxxxxx X. Xxx xxxxxxx se xxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx sečíst, pokud xxxxx xxxxxxxxxx k cysteinu xxxxxxxxxxx hodnotu 2, x&xxxx;xxxxxx xxx xx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx, pokud xxxxx xxxxxxxx k fenylalaninu xxxxxxxxxxx xxxxxxx 2. Xxxxx xx vhodnost xxxxxxxxx výrobku xxx xxxxxxx prokázána v souladu x&xxxx;xx.&xxxx;3 odst. 3, xxxx xxx xxxxx methioninu x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxx než 2.

Xxxxx X-xxxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxx 0,3 mg/100 kJ (1,2&xxxx;xx/100 xxxx).“;

2)

x&xxxx;xxxxxxx II xx xxx 2.3 xxxxxxxxx tímto:

„2.3.

Pokračovací kojenecká xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx

Xxxxxxxxxxx kojenecká xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx se xxxxxxxx xxxxxxxxx v bodě 2.3.1, 2.3.2 xxxx 2.3.3.

2.3.1.

Xxxxxxxxx xxxxxxxx xx bílkovin – xxxxxxx X

2.3.1.1.

Xxxxx xxxxxxxx

Xxxxxxx

Xxxxxxx

0,44  g/100 kJ

0,67 &xxxx;x/100 kJ

(1,86 &xxxx;x/100 xxxx)

(2,8 &xxxx;x/100 xxxx)

2.3.1.2.

Xxxxx xxxxxxxx

Xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx z kravského xxxxx xx enzymatickém xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx, které xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx látek:

a)

63 % xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx bílkovin xxx xxxxxxxxxxx glykomakropeptidů x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 95&xxxx;% x&xxxx;xxxx xxx 70&xxxx;% xxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx popela xxxxxxx 3&xxxx;% a

b)

37 % xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xx sladké xxxxxxxxx s minimálním xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 87&xxxx;% x&xxxx;xxxx xxx 70&xxxx;% xxxxxxxxxx bílkovin a obsahem xxxxxx nejvýše 3,5 %.

2.3.1.3.

Zpracování xxxxxxxx

Xxxxxxxxxxxx proces xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx, xxxxxxx mezi xxxxxx xxxxx xxxxxx hydrolýzy xxxxxxx k tepelnému ošetření (3 až 10 minut xxx teplotě 80 xx 100&xxxx;°X).

2.3.1.4.

Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx aminokyseliny

Pro xxxxxxx xxxxxxxxxxxx hodnotu musí xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx výživa xxxxxxxx z hydrolyzovaných bílkovin xxxxxxxxx xxxxxx nezbytnou x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxx xx xxxxxxxx v referenční xxxxxxxxx xxxxxxx v příloze XXX xxxxxx B. Xxx xxxxxxx xx xxxx xxxxx koncentrace xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx.

2.3.2.

Xxxxxxxxx xxxxxxxx xx bílkovin – skupina B

2.3.2.1.

Obsah xxxxxxxx

Xxxxxxx

Xxxxxxx

0,55 &xxxx;x/100 xX

0,67 &xxxx;x/100 kJ

(2,3 &xxxx;x/100 xxxx)

(2,8 &xxxx;x/100 xxxx)

2.3.2.2.

Xxxxx xxxxxxxx

Xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx získané x&xxxx;xxxxxxxxx mléka, xxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx:

x)

77&xxxx;% xxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxx bílkovinného xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx 35 xx 80&xxxx;%;

x)

23&xxxx;% xxxxxx xxxxxxxxx z demineralizované sladké xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx obsahem xxxxxxxx 12,5&xxxx;%.

2.3.2.3.

Xxxxxxxxxx xxxxxxxx

Xxxxxxx xxxxxxxx xx hydratuje x&xxxx;xxxxxxx. Po tepelném xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxx pH 7,5 xx 8,5 x&xxxx;xxxxxxx 55 xx 70&xxxx;°X&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx serinové xxxxxxxxxxxxx a proteázového/peptidázového xxxxxxxx. Xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx k inaktivaci xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx (2 xx 10&xxxx;xxxxxx při 120 až 150&xxxx;°X).

2.3.2.4.

Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx nezbytné aminokyseliny

Pro xxxxxxx energetickou xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx kojenecká xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx obsahovat xxxxxx xxxxxxxxx a podmíněně xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxxx množství, xxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx bílkovině uvedené x&xxxx;xxxxxxx XXX xxxxxx X. Xxx xxxxxxx xx xxxx mohou xxxxxxxxxxx methioninu x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx.

2.3.3.

Xxxxxxxxx týkající xx xxxxxxxx – xxxxxxx X

2.3.3.1.

Xxxxx bílkovin

Nejméně

Nejvíce

0,45  g/100 xX

0,67 &xxxx;x/100 xX

(1,9 &xxxx;x/100 xxxx)

(2,8  g/100 xxxx)

2.3.3.2.

Xxxxx xxxxxxxx

Xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx, xxxxx xxxxxxxxx xx 100&xxxx;% xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xx sladké xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx obsahem xxxxxxxx 80&xxxx;%.

2.3.3.3.

Xxxxxxxxxx xxxxxxxx

Xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx. Xxxx xxxxxxxxxx se xX xxxxxx xx 6,5 xx 7,5 xxx xxxxxxx 50 xx 65 °C. Xxxxxxxxx xx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx. Xxxxx xxxxxxxxx procesu xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xx fázi xxxxxxxxx xxxxxxxx (2 až 10&xxxx;xxxxxx při 110 xx 140&xxxx;°X).

2.3.3.4.

Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx

Xxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx hodnotu musí xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxxx množství, xxxx xx obsaženo x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx XXX xxxxxx X. Xxx výpočtu se xxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx a cysteinu x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx sečíst.“;

3)

v příloze XXX xx xxxxxx xxxx v oddíle X&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx:

„Xxx xxxxx xxxx 2.1, 2.2, 2.3.2 x&xxxx;2.3.3 xxxxxx X&xxxx;x&xxxx;XX xxxx xxxxxxxxxx a podmíněně xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx v mateřském xxxxx, vyjádřenými v mg/100 xX x&xxxx;x&xxxx;xx/100 xxxx, xxxx:“.