XXXXXXXXXX XXXXXX (ex 2020/X, xx 2020/PN) 2022/1920
xx xxx 26.&xxxx;xxxxx 2022
x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx SA.59974 - 2021/C (xx 2020/X, xx 2020/PN), xxxxxx Xxxxxxxx částečně xxxxxxxx podniku Xxxxxxxxx Xxxxxxxxx Oltenia SA
(oznámeno xxx xxxxxx X(2022) 553)
(Xxxxx xxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxx)
(Xxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx EHP)
EVROPSKÁ XXXXXX,
x&xxxx;xxxxxxx xx Smlouvu x&xxxx;xxxxxxxxx Xxxxxxxx xxxx, x&xxxx;xxxxxxx na xx.&xxxx;108 xxxx.&xxxx;2 xxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx,
x&xxxx;xxxxxxx xx Xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxx xx xx.&xxxx;62 xxxx.&xxxx;1 xxxx.&xxxx;x) xxxx xxxxxx,
xxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx připomínek x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx&xxxx;(1), x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxx stran obdržené x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx,
xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx:
1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXXXX
|
(1) |
X&xxxx;xxxxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx&xxxx;(2) Xxxxxxxx xxx 4.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2020 xxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx na restrukturalizaci xxxxxxx Xxxxxxxxx Energetic Xxxxxxx X.X. (dále xxx „XX Xxxxxxx“). |
|
(2) |
Xxxxxx xxxxxxx xx xxx 5.&xxxx;xxxxx&xxxx;2021 xxxxxxxxxxx Xxxxxxxx, xx xx rozhodla xxxxxxx řízení xxxxx xx.&xxxx;108 odst. 2 Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx Xxxxxxxx xxxx (xxxx jen „XXXX“), xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx. Xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxx připomínky xx zjištěním uvedeným x&xxxx;xxxxx xxxxxx xxx 8.&xxxx;xxxxxx&xxxx;2021. |
|
(3) |
Xxxxxxxxxx Xxxxxx xxxxxxx xxxxxx (xxxx xxx „xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx“) xxxx xxxxxxxxxx v Úředním xxxxxxxx Xxxxxxxx unie (3) xxx 19. března 2021. Komise xxxxxxx zúčastněné xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx. |
|
(4) |
Xxxxx xxxxxxxxx xxxxx Komise xxxxxxxx xxxxxxxxxx k dané xxxx xx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx stran: Xxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxx xxxxxxxxx (XXX), Xxxxxxxxx Xxxxxxx / ClientEarth x&xxxx;Xxxxxxxxxx. Tyto připomínky xxxxxxx Xxxxxxxx a poskytla xx příležitost na xx xxxxxxxx; jeho xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx xx xxx 1.&xxxx;xxxxxx&xxxx;2021. |
|
(5) |
Xxxxxxxx xxxxxxx Xxxxxx xxxxx xxxxxxxxx, x&xxxx;xx xx xxxxx 10. května, 1. x&xxxx;24.&xxxx;xxxxxx, 14.&xxxx;xxxx, 21.&xxxx;xxxxx x&xxxx;9., 14., 15., 20., 21., 22. a 29. prosince 2021 x&xxxx;xx xxxxx 20. a 21. ledna 2022. |
|
(6) |
Rumunsko xxxxxxxxx xxxxxxxx, xx xx vzdá svých xxxx vyplývajících z článku 342 XXXX xx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx&xxxx;3 nařízení Xxxx x.&xxxx;1/1958&xxxx;(4) a že xxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx v souladu x&xxxx;xxxxxxx&xxxx;297 XXXX x&xxxx;xxxxxxxxxx.&xxxx;(5) |
2.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXXXXXX POPIS XXXXXXXX
2.1&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx
|
(7) |
XX Xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxx, xxxxxx xxxxxxx z fosilních xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx dodávek xxxxx. Xxxxxx xxx xxxxxxx xxx 12.&xxxx;xxxxx&xxxx;2011 x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxx 31. května 2012 xx xxxxxxxx xxxx xxxxxxx: Xxxxxxxxx Energetic Xxxxxxx XX, Xxxxxxxxx Xxxxxxxxx Xxxxxxx SA, Complexul Xxxxxxxxx Xxxxxxxx SA x&xxxx;Xxxxxxxxxx Xxxxxxxxx a Lignitului Xxxxxxx XX. Podnik XX Xxxxxxx nepatří x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxx řízen xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxx xx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx centrum x&xxxx;xxxxx xxxxx. Xxx xxxxxxxxxx xxxxxx kontroluje xxxxxx XX Xxxxxxx rumunský xxxx, xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxx drží xxxxx xx výši 77,15&xxxx;%. K dalším akcionářům xxxxx xxxxxxxxxx fond Xxxxxx Xxxxxxxxxxxx XX (xxxxx xxxx xxxxx xx výši 21,56 %) (6) x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx Electrocentrale Grup XX (0,84&xxxx;%) x&xxxx;Xxxxxxxxx xx Conservare Mine (0,44&xxxx;%). Dozorčí xxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xx sedm xxxxx, x&xxxx;xxxxx xxxx Xxxxxx Xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxx xxx, x&xxxx;xxxxxxxxxx xx xxxxxx ředitelstvím (xxx xxxxx, jejichž xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx dozorčí xxxxx). Rozhodnutí týkající xx klíčových xxxxxxx xxxxxxxx podniku XX Xxxxxxx, xxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxxx xxxx a jiná finanční x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxx, xxxx xxxxxxxxx prostou xxxxxxxx xxxxxxxxx. Xxxx Fondul Xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx. Xxxx Xxxxxx Xxxxxxxxxxxx disponuje xxxxx xxxxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx. Některá xxxxxxxxxx, xxxx například xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxxx 90 % xxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxx Xxxxxx Xxxxxxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxxxxxx, že xxxx je xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx podílu x&xxxx;xx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx radě, xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx účinnou x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx nad xxxxxxxx XX Xxxxxxx. |
|
(8) |
Xxxxxx XX Xxxxxxx xx xxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxxxx – Oltenia (Xxx-Xxxx Xxxxxxx) (xxx NUTS 2 XX41), ve svých xxxxxx (Rovinari, Xxxxx, Xxxx a Mehedinti) xxxxxxxxxx 12&xxxx;268 xxxxxxxxxxx x&xxxx;xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xx x&xxxx;xxxxxx Xxxx xxxx Xxxx. Míra xxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx činí 5,5&xxxx;%, xxx xx xxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xxxx 3,4&xxxx;%, a rovněž xx xxxxx o nejvyšší xxxx nezaměstnanosti x&xxxx;xxxx&xxxx;(7). Xxx xxxxxxx tabulka 1, v posledních letech xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxxxx – Xxxxxxx (8,2&xxxx;% xx 5,5&xxxx;% x&xxxx;xxxxxx 2015 xx 2020) nad xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxx (5&xxxx;% až 3,4&xxxx;% xx xxxxxxx xxxxxx). Xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxx xxxxx Xxxxxxxxx&xxxx;(8) a národního xxxxxxxxxxxxx xxxxx, xxxxx xxxxxxx, xx míra xxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxx. Xxxxxxx&xxxx;1 Xxxx xxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxx
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
(9) |
Xxx Rumunska xxxx xxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxx provázeny xxxxxxxx xxx xxxxxxxxx nových xxxxxxxxxx příležitostí x&xxxx;xxxxxxx. Xxxx spravedlivé územní xxxxxxxxxxxx xxx xxxx Xxxx&xxxx;(9) xxxxxxx, xx xxxx xxxxxxxx xx xxxx 45 xx 65 xxx, xxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx-xxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx mají xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx odchodu do xxxxxxx x/xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xx x&xxxx;xxxxxxx si hledat xxxxxxxxxx. Xxxxx xxxxxxxxx xxxxxx je xxxx xxxxxxx xxxxxxxx osnovami, xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxx, xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx digitalizace, automatizace xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxxxx xxx. |
|
(10) |
Xxxxxx CE Xxxxxxx xxxxxx elektřinu xx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx. Xxxxx se o elektrárnu Xxxxxxxx xx čtyřmi xxxxxxxxxx s celkovou xxxxxxxxx 1&xxxx;320&xxxx;XX, xxxxx xxxxx xxxx xxxx než 40&xxxx;xxx, xxxxxxxxxx Turceni (xxxxx xxxxxxxx, 1 320 MW, xxxxx 33&xxxx;xxx), xxxxxxxxxx Xșxxxxțx (dvě jednotky, 630&xxxx;XX, xxxxx 50&xxxx;xxx) x&xxxx;xxxxxxxxxx Xxxxxxx&xxxx;XX (dvě xxxxxxxx, 300&xxxx;XX xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx, xxxxx 30&xxxx;xxx). Xxxșxxxx, xxxx elektrárna x&xxxx;xxxxxxxxx 415&xxxx;XX, není funkční. Xxxxxx XX Oltenia xx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxx a maloobchodních trzích x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx teplo xxxxx Xxxxxxx. Jeho elektrárny xxxxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxx, x&xxxx;xx xx xxx 99,5 % xxx xxxxxxxx elektrické energie. Xxxxxx xxxx xx xxxxx vlastních xxxxxxxxxxx xxxx, a to xxx xxx xxxxxxx xxxxxxxx, xxxx k prodeji jiným xxxxxxxx elektrické xxxxxxx&xxxx;(10). Xxxxxx xxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxx užitkovou vodu xxx xxxxxxxxx 300&xxxx;000&xxxx;xxxxxxxx xxxxx Craiova. |
|
(11) |
Dle xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx orgánu (Xxxxxxxxxxx Națională xx Xxxxxxxxxxxx in Xxxxxxxx Xxxxxxxx) je největším xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxxxxxxxxx (xxxxx xx trhu 31,3&xxxx;%), xx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxxxxxxxxxxx (18,09 %) x&xxxx;xx xxxxxx místě xx nachází podnik XX Oltenia (14,08 %) (11). Xxxxxxx tři společnosti xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(12) |
Xxxxxxxx xxxxx, že xxxxxx CE Xxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx energií xxxxxxxxx roli. Provoz xxxxxxx XX Xxxxxxx xx důležitý rovněž x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx a přiměřenosti xxxxxxxxxxxxxx energetického xxxxxxx. Xxxxxxxx energetický systém xx xxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxx evropského xxxxxxxxxxxxxxx systému x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xx hranicích x&xxxx;Xxxxxxxxxx, Xxxxxxx, Maďarskem x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxx Xxxxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxxxx energie xxxx xxxxxxxxx skutečností, xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx energetický xxxxxxx a využívání xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx zakázky xx ukrajinských xxxxxxxxx xx xxxxxxxxx písemným xxxxxxxxx provozovatele přenosové xxxxxxxx (XXX) xx Xxxxxxxx. Kromě xxxx xx xxxxx bilance xxxx x&xxxx;xxxxxxx převážně xxxxx elektrické xxxxxxx, x&xxxx;xx jak xxx xxxxxxx státy XX, xxx x&xxxx;xxx xxxx, xxxxx xxxxxx xxxxx XX. Proto xxxxxxx xxxxx xx vnitrostátním xxxxxxxxxxxx xxxxxxx k energetickému xxxxxxxx, xxxx zdroje xxxxxxx rovněž x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxx. |
|
(13) |
Xxxxxxxx uvádí, že x&xxxx;xxxxxxx uzavření zařízení xxxxxxx CE Xxxxxxx xx existovalo bezprostřední x&xxxx;xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx, což xx xxxxx způsobit xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxx Xxxxxxxx. X&xxxx;xxxx souvislosti xxxxxxx&xxxx;(12) xxxxxxxxx xxxxxxxxx XXXXX&xxxx;(13) – xxxxxxxx organizátor xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx energií x&xxxx;xxxxxx – rovněž xxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxx CE Xxxxxxx xx xxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx mezidenním xxxx x&xxxx;x&xxxx;70% xxxxx xxx xx xxxxxxxxxxxxxxx trhu xxx xxxxxxxxxxx smlouvy. |
|
(14) |
Kromě xxxx x&xxxx;xxxxxx&xxxx;2021 xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxx XXXXX Xxxxxxxxxxxxxx X.X. (xxxx xxx „Xxxxxxxxxxxxxx“), analýzu xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx za xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx podniku XX Xxxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;2022 při xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxx jednotek x&xxxx;Xxxxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;2021. Xxxxx zněl, xx vnitrostátní xxxxxxxxxxx xxxxxx xx měl xxxxxxx problémy x&xxxx;xxxxxxxxxxxx, xxxxxxx by xxx xxxx neměl xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx elektrické xxxxxxx, x&xxxx;xx i při xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx přeshraniční xxxxxxxx xxx xxxxx. |
|
(15) |
Xxx Xxxxxxxx by xxxxxxx xxxxxxx CE Xxxxxxx xxxx k přímé xxxxxx xxxx než 12&xxxx;000 xxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxx počet xxxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx pracovních míst. |
|
(16) |
Rumunsko xxxx uvádí, xx xxxxxx CE Xxxxxxx xx xxxxxx z hlavních xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx doplňkových xxxxxx pro podnik Xxxxxxxxxxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxxx prostřednictvím xxxxxx xx xxxxxxx organizovaných xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx. Xxxx xxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxx doplňkových služeb, xxxxxx xxxxxxx může xxxxxxxxxxxx přenosové xxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx výrobců xxxxxxxxx, xxx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx bezpečnost systému. |
|
(17) |
Rumunsko xx propojení elektrických xxxx x&xxxx;Xxxxxxxxxx a Maďarskem, xxxxx x&xxxx;xx xxxxxxx xxxxxx včetně Ukrajiny, xxxxx xx xxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxx, xxxxxxx Xxxxxx xx xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxxxx. Rumunsko xxxxxxxxxx vyváží a dováží xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Je xxxxxxxxx xxxx prováděno xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxx Xxxx x&xxxx;xxxxx zvýšit xxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxx. |
|
(18) |
Xxxxxxxx xxxx xxxxx, xx xxx xxxxx za xxx&xxxx;2019 xxx podnik XX Oltenia obchodní xxxxxx s přibližně 120 xxxxxxxxxxxx xx župy Xxxx. Xxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxx&xxxx;2019 xxxxxx xxxxx celkově xxxx xxxxxxxxx 1&xxxx;082 xxxxxxx XXX (xxxxxxxxx 218&xxxx;xxxxxxx XXX). Podle xxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxx CE Xxxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;2019 xxxxx 3&xxxx;116&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX (xxxxxxxxx 630&xxxx;xxxxxxx EUR). Xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx úřadu xxxxx xxxxx xxxxx společností x&xxxx;xxxx Gorj x&xxxx;xxxx&xxxx;2019 xxxxxxxxx 9&xxxx;100&xxxx;xxxxxxx RON (xxxxxxxxx 1&xxxx;840&xxxx;xxxxxxx EUR). Xxxxxx CE Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx 120&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxx 50 %. Kromě xxxx xxxxx polovina xxxxxxxxxx xxxxxxxx podniku XX Oltenia (xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxxxxxxxx služeb pro xxxxxxxx xxxxxxxx, přepravu xxxx xxxxxxxx pracovního xxxxxxxx) xx podniku xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx 70&xxxx;% xx 90&xxxx;%. […]&xxxx;(*1). |
|
(19) |
Xxx Rumunska podnik XX Xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx XXXXX-19. Xxxxxxxx xxxxx, že xxxx hrubý xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;2020 x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx rokem xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx 4&xxxx;%. Nejpostiženějšími xxxxxxxxx byly xxxxxx, xxxxxxxxxxxx a průmysl. Xxx Xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XXX)&xxxx;(14) xxxxxxxx COVID-19 xxxxx k obecnému xxxxxxx xxxxxxxx xx elektrické xxxxxxx xxxxxxxxxxx dramatickým xxxxxxxx xxxxxx a průmyslu, xxxxxxx během období xxxxxxx xxxxxxx pohybu xxxx. |
|
(20) |
X&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx Xxxxxxxx xxxxx, xx xxxxxx elektrické xxxxxxx se xxxxxxx x&xxxx;12,4&xxxx;XXx xx 8,2&xxxx;XXx, x&xxxx;xx v důsledku snížení xxxxxxxx po xxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx a dočasné xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx k nižším xxxxx, zejména xx xxxxxxxxxx xxxx, xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx dosáhly xxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxxxxx deset xxx xxxxxxxx xxxx xxx 20&xxxx;XXX/XXx. Kromě toho x&xxxx;xxxxxxxx pandemie podnik XX Oltenia xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx hodnotového xxxxxxx, xxxx. zpoždění xx zrušení xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx, což xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx zastavení. Xx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxx došlo k obrovskému xxxxxxx jejich xxx, xxx xxxxx xx xxxxxxx xxxxx. Xxxxxxxxx xxxx kovových xxxxxxxxxx xxxx se zvýšila x&xxxx;100&xxxx;% xx 300&xxxx;%, xxxxxxx xxxx metanu xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxx xxx 700 %. X&xxxx;xxxxxxxx xxxxx xxxxx příjemce xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xx zásadní pokračovali xx xxx práci xxx dalšího přerušení xxxxxxxxx procesu. X&xxxx;xxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx 10 % xxxxxxxxxxx, xxx xx xxxxx xxxxxxxxx 192&xxxx;500&xxxx;xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx. |
2.2&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxxx xxxxxxxx
2.2.1&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx xx záchranu
|
(21) |
V únoru 2020 Xxxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxx xxxx xxxx poskytnout podporu xx xxxxxxxx xx xxxxxxxx podniku XX Xxxxxxx. X&xxxx;xxxx xxxxxxxx xxxxxx odhadované xxxxxx xx rok 2019 xxxxxxxxx 1,1&xxxx;xxxxxxxx RON (232&xxxx;xxxxxxx XXX)&xxxx;(15). Dle Xxxxxxxx xxxx xxxx ztráty xxxxxxxxx xxxxxxx: x)&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx; xx) proměnlivými xxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxx; iii) xxxxxxxxx nárůstem cen xxxxxxxxx xx emise xxxxxxxxxxxx xxxxx („povolenky xx emise CO2“) (16). Xxxx rozhodnutím xx xxx 24.&xxxx;xxxxx&xxxx;2020&xxxx;(17) Xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx na xxxxxxxx ve xxxx 251&xxxx;xxxxxxx XXX xx xxxxxxxx podniku XX Xxxxxxx, x&xxxx;xx xx xxxxxxx xx.&xxxx;107 odst. 3 xxxx. c) XXXX, xxx xx vykládán x&xxxx;xxxxxxxx xxx státní xxxxxxx na xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx (xxxx xxx „xxxxxx xxx xxxxxxx xx záchranu x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx“)&xxxx;(18). |
2.2.2&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx xxxxxx podniku XX Xxxxxxx a část poskytnuté xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx
|
(22) |
Xxxxxxxx xxxxx, že XX Xxxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx, jelikož podle xxxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx pro xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxx xxxx věřitelů. V důsledku xxxx podnik XX Xxxxxxx splňoval xxxxxxx xxxxxxxx xx konce xxxx&xxxx;2019 x&xxxx;x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx záchranu xxxxx 46 jeho xxxxxxxxxx požadovat zahájení xxxxxxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxx XX Xxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxxx xxxx xxxxx, a má xxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx restrukturalizace, xxxxx xx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxx automaticky dostane xx xxxxxxxxx. |
|
(23) |
Xxxxxxxx xxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx. Xxxxx xxxxx xxxxxxx se xxxxxxxxxxx, xx xxxxxx CE Xxxxxxx provozuje xxxxx xxxxx xxxxxxxxxx poháněné xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxxxxxx xxxxxxxx nákladnou pravidelnou xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxx předpisů x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx. Xxxxx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx investičního kapitálu x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx nákladů xxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx předpisů x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx (dodržování xxxxxxxx xxxxxxxxxx se xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx xxx XX2, XXx x&xxxx;XX10). Xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx a unijních xxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx CE Xxxxxxx xx roku 2008 xxxxxxxxxx xxxxxxxxx 880&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX. X&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx investic xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx, jejichž xxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxxxxx náklady xx xxxxx CO2. |
|
(24) |
Třetí důvod xxxxxx pramení xx xxxxxxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx dle xxxx xxxxxx energie x&xxxx;xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx palivu, x&xxxx;xxxxx se xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx: vodní xxxxxxx (Xxxxxxxxxxxxxx SA), xxxxxxx energie (Nuclearelectrica XX), xxxxxxx xxxxxx (XX Oltenia). Xxxxx xxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx povolenek xx xxxxx XX2 vedl xx xxxxxxxxxxx nerovnováze, xxxxx znevýhodnila podnik XX Xxxxxxx. Xxxxx xxxxxxxxxxx modelu, v rámci xxxxxxx je jediným xxxxxxx výroby xxxxxxx xxxxxxx CE Xxxxxxx xxxxxx, xx xxx xxxxxxxx nemožné xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxx xxxxxxxxxx, xxxxx xxxx nižší xxxxx náklady na xxxxxx x&xxxx;xxx výrobu xxxxxxx používají xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxx xx xxxxx XX2. |
|
(25) |
Xxxxxx XX Xxxxxxx má xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxx 30. dubna xxxxxxx xxxx odevzdat počet xxxxxxxxx xx xxxxx XX2 xxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx plynů xxxxxxxxxxx xxxxx předchozího xxxxxxxxxxxx xxxx. Xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxx k uložení xxxxxx xx xxxx 100&xxxx;XXX xx každý xxxxxxxxxx xxxxxxxxx tuny XX2, xx kterou xxxxxx odevzdány xxxxxxxxx&xxxx;(19). Xxxx povolenek xx xxxxx XX2 x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;2021 xxxxxxxxxx xxx 60&xxxx;XXX/xxxx XX2 x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2021 xxxxxxx xxxx 80&xxxx;XXX/xxxx XX2&xxxx;(20). |
|
(26) |
Xxxxx xxxx Xxxxxxxx xxxxx, xx xxxxx důvod xxxxxxxxxx xxxxxxxx podniku XX Oltenia souvisí x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxx na xxxxxxxxxxx xxxxxx pro xxx&xxxx;2020&xxxx;39&xxxx;% xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx prostředí, xxxxx xxxx spojeny xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xx emise XX2, xxxxxxxxxxxxx 35&xxxx;% xxxxxxxxx xxxxxxx. V důsledku xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxx xxx 2014 xx 2019 (x&xxxx;xxxxxxxx xxxx&xxxx;2017) xxxxxxxx xxxxxx. |
2.3&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx
|
(27) |
Xxxx xxxxxxxxxx xx týká xxxxxxx xx restrukturalizaci xxx podnik XX Xxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxxx státem xx xxxx 1&xxxx;090&xxxx;xxxxxxx XXX, xxxxxx xxxxxx za xxxxxx xx xxxx 195,8&xxxx;xxxxxxx XXX, xxxxxxxxxx xxxxxxx do xxxxxxx XX Xxxxxxx x&xxxx;XXX xxxxxxxxxxxx xx výši 226&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX, xxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxxx, xx xxxxx se stala xxxxxxx na xxxxxxxxxxxxxxxxx, xx xxxxx xx xxxx xxxxxxxxx 251&xxxx;xxxxxxx XXX&xxxx;x&xxxx;x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxx&xxxx;(21) xx výši 895,3&xxxx;xxxxxxx XXX, xxxxxxx xx xxxx na předložení xxxxxxxxxxxxxx návrhů Rumunskem x&xxxx;xx xxxxxx xxxxxxxxx Xxxxxxxxx investiční xxxxxx xxxx případně xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxx (společně „xxxxxxxx“). Xxxxxxx xxxx poskytnuté xxxxxxx xxxx 2 658,1 xxxxxxx XXX.&xxxx;(22) |
|
(28) |
Xxxxx ve xxxx 1 090 milionů EUR xxxx financovat xxxxxxxx xxxxxxx povolenek na xxxxx CO2 v období xxx 2021–2025, přičemž xxxx rozdělován xxxxx xxx xxx potřeb xxxxxxxxxxx, xxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx na xxxxxxxxx xx emise CO2. X&xxxx;xxxxxx&xxxx;2021 xxxxxxxx vláda xxxxxxx mimořádné xxxxxxxx xxxxx schvalující xxxxx xx xxxx xxxxxxxxx 1,18&xxxx;xxxxxxxx XXX (přibližně 241&xxxx;xxxxxxx EUR) xxx xxxxxx XX Xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxx XX2. V důsledku xxxx Xxxxxxxx xxxxx, xx xxxxxx CE Xxxxxxx xxx 26.&xxxx;xxxxx&xxxx;2021 xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xx emise XX2, když xxxxxxxx xxxxx povolenek xx xxxxx XX2 xx xxxxxxx xxxxxxxxx v roce 2020 xx xxxxxxxx xxxx 315&xxxx;xxxxxxx XXX. Xxx Xxxxxxxx xxxxx, rozdíl xx xxxx 74&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX xxxx celkovou xxxxx xxxxx a grantem byl xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx zdrojů xxxxxxx. Xxxxx xx xxxx 241 milionů EUR xx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx ve výši 1&xxxx;090&xxxx;xxxxxxx XXX x&xxxx;xxx xxxxxxxxxx ze xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx. |
|
(29) |
X&xxxx;xxxx 2022 xx xxxxxxx xxxxxxxx státem xxxxxxxx smlouvy xx xxxxxx ve xxxx 195,8&xxxx;xxxxxxx EUR, x&xxxx;xx xx účelem xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx kapitálu xxxxxxx XX Xxxxxxx ve xxxxxx xxxx. Xxxxxxxx xxxxxx uvádějí, xx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxx tržních xxxxxxxx, xxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx. Xxxxxxx xx, xx xxxxxxxxxx xxxxxxx úroková sazba […] bude xxxxx xxxxxxxxx […] %. |
|
(30) |
Kapitálová injekce xx xxxxxxx CE Xxxxxxx ve výši xx 226&xxxx;xxxxxxx EUR xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx ministerstvem xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx (180&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX) x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxxxxx (xxxx s odhadovanou xxxxxxxx 46 milionů XXX). |
|
(31) |
Xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxx na xxxxxxx xx xxxxxxxx xx xxxx 251 milionů EUR (xxx 21.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx), x&xxxx;xxxxx xx xxxxx xxxxxxx na restrukturalizaci, xxxxxxx dosud nebyla xxxxxxxx, xxxx přeměněna xx xxxxx, jakmile Xxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx. |
2.4&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxx podnik XX Xxxxxxx
|
(32) |
Xxx 4.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2020 Xxxxxxxx xxxxxxxx Komisi plán xxxxxxxxxxxxxxxxx („původní xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx“) podporovaný podporou xx xxxxxxxxxxxxxxxxx ve xxxx 1,33 miliardy EUR, která xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxx ve xxxx 0,25 miliardy EUR, xxxxx xxx byla poskytnuta, xxxxx 0,31 miliardy EUR x&xxxx;xxxxxx xxxxxx zaručené xxxxxx x&xxxx;x&xxxx;0,77&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;XXX x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx. Dále bylo xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx 711&xxxx;xxxxxxx EUR xx xxxxx xxxxxx podpory x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx fondu za xxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx (převážně) xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx zdroji. |
|
(33) |
Původní xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxx 2021 xx 2030, xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxx 2021 až 2025. Xxxxx plán xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx, xx xxxxxx XX Oltenia x&xxxx;xxxx&xxxx;2022 oznámí zisky, xx xxxx&xxxx;2025 xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx (xxxx jen „XXXX“) xx xxxx […]&xxxx;% x&xxxx;x&xxxx;xxxx&xxxx;2030 dosáhne xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxx ROCE xxxx v té xxxx xxxxx […] %. |
|
(34) |
Původní xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx:
|
|
(35) |
Xxxxxx XX Oltenia xxxxxxxxxxxx, xx v letech 2022 x&xxxx;2023&xxxx;xxxx zdroje energie xxxxxxxx přidá xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx. Předpokládalo xx, xx xx skutečnému xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxx v roce 2026, xxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx XX Turceni a SE Xşxxxxţx xxxxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxx poháněné xxxxxx xxxxxx, což by xxxxx xx xxxxxxx xxxxxx energie v podobě 41&xxxx;% xxxxxxx, 53&xxxx;% xxxxx x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx. |
|
(36) |
Xxxxxxxxx finanční xxxxxx potřebné xx xxxxxxx nákladů xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xx xxxxx xxxx&xxxx;2025 činily […] XXX, x&xxxx;xxxx xxx xxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xx xxxx […] XXX z vlastních xxxxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xx xxxxx 42&xxxx;% xxxxxxxxx xxxxxxx na xxxxxxxxxxxxxxx, xxxxx by xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx fondu, x&xxxx;53&xxxx;% xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxx. Xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx CE Oltenia xxxx xxx x)&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx OPCOM v celkové xxxx […] XXX, xxxxxxx xxxx být xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxx 2020 xx 2025, xx) příjmy z bilaterálních xxxxxxxxxxxx dohod x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx (xxxx xxx „XXX“), xxx xxxx xxxxxxxxxx smlouvy o délce xxxx než dva xxxx, x&xxxx;xx xx xxxx […] EUR x&xxxx;xxx) prodej xxxxx x&xxxx;xxxxxxx […] XXX. |
|
(37) |
Xx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx XX Oltenia xxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxx (xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx, xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx) x&xxxx;xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xx xxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx. |
|
(38) |
Xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx narušení xxxxxxxxxxx xxxxxxx: x) xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx X.X. Craiova II xx xxxx (skupina xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxx Xxxxxxx) x&xxxx;xx) uzavření xxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxxx dolů xxx xxxxxxxxxxxx, což xx x&xxxx;xxxxxx xxx 2020 xx 2025 xxxxx xx snížení xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx založené xx xxxxxxx x&xxxx;1&xxxx;605&xxxx;XX (45 % xxxxxxxx založené na xxxxxxx xx xxxxx xxxx&xxxx;2025). Xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx by xx xxxx významně nezměnila, xxxxxxx xxxx předpokládáno, xx ztráta xxxxxxx xxxxxxxx založené xx xxxxxxx xx xxxx xxxxxxxxxxxxxx instalací xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx energetických jednotek x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx jednotek xxxxxxxxxx xx vodní xxxxxxx. Xxxxxxx xxxx restrukturalizace xxxx xxxxxxxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx xxxx xx byly xxxxxxxx xxxx zakonzervovány, xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx. Xxxx xxxxxxxx xxxxxxx kapacity xxxxxxxxxxxx xxxxxxx výroby xxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;3&xxxx;700&xxxx;000&xxxx;xxx (26&xxxx;% xx xxxxx xxxx&xxxx;2026). |
2.5&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx xxx zahájení xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx
|
(39) |
Xxxxxxx Xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx, xxx bude oznámená xxxxxxx na xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx podmínky xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx trhem xxxxx xx.&xxxx;107 xxxx.&xxxx;3 písm. c) XXXX, jak xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx, rozhodla se xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx, x&xxxx;xx zejména x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxx: |
2.5.1&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxxx ohledně xxxxxxxxx xxxxxxx
|
(40) |
Xxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx&xxxx;(23) xx xxxxxxxxxx xxxxxxx na xxxxxxxxxxxxxxxxx v podobě xxxxxxxxxx (xxxxxxxxxxx) grantu ve xxxx 768&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX xxxxxxxxxx xxxxx, xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xx xx nejednalo o vhodný xxxxxxxx nástroj. Dále xx grant státu xxxxxxx XX Xxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxx, xx xx menšinoví xxxxxxxxx xxxxxxx XX Oltenia (xxxxx neposkytli podobné xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx) xxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx, a to xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx navýšení xxxxxxx xxxxxx xxxxxx, xxxx xx přispěli x&xxxx;xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx. Xxxxxxxxx grant xx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxx stát, xxx xxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxx na záchranu x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxx xx xxxxx neumožnil, xxx xx xxx přivlastnil xxxxxxxxxxx xxxxxx grantu xxxxxxxxxxxxx plán. |
2.5.2 Pochybnosti xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxx příspěvku příjemce xxxxxxxxxxxxxx podporu a ohledně xxxxxxxxxxx a účinnosti xxxxxxx xxxxxxx
|
(41) |
Xxxxxxxxx xxxxxxxxx původního xxxxx restrukturalizace xxxxxxx, xx z údajného xxxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxx […] EUR může xxx za xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx […] EUR. X&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx částky Xxxxxxxx xxxxxxxxx na xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx na xxxxxxxxxxxxxxxx trzích OPCOM x&xxxx;xxxxxx 2021–2025, xxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxxx, xxx xxxxxxxx, xxxxxxx xxx xxxx 2022–2025 xxxxxxxxxxxx xxxxx pevné xxxxxxx. Maximální xxxx xxxxxx kupních xxxxx xxxxxxxxxx na centralizovaných xxxxxx XXXXX xxxxxx xxxxx 1,5&xxxx;xxxx. Xxxxxx Xxxxxxxx xxxxxx, xx xx xxxxxxx v procesu xxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx, xxx xxxxx xxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx OPCOM uzavírat xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx, xxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxx s právními předpisy Xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx. Kromě xxxx xx Xxxxxxxx xxxxxxxxx na xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx, xxxxx xxxx diskutovány s energeticky xxxxxxxxx uživateli x&xxxx;x&xxxx;xxxxx xx xxxxxxxxx, xx xxxxx období restrukturalizace xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxx […] XXX. Xxxxxxxx xxxx nemohlo xxxxxxxxx xxxxx důkazy x&xxxx;xxxxxx dohodách, xxxxx xx zajistily xxxxxxxx xxxxxxxxxxx původního xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx&xxxx;(24). |
|
(42) |
Xxxxxxx xxxxxxxxx podniku XX Xxxxxxx xx xxxxxxxxx činil xxxxx 42&xxxx;% xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx, x&xxxx;xx x&xxxx;xx xxxxxxxxxxx, že by x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;63.&xxxx;xxxxx xxxxxx xxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx výnosy z pravidelných xxxxxxx a očekávané xxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxx příspěvku, xxxxxxx, xxx Xxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxx xx xx xxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxx podpora, x&xxxx;xxxxx nemohou xxx xxxxxxxxxxxxx xxxx vlastní xxxxxx xxxxxxx CE Xxxxxxx xxxxxxxxxxxx podporu (25). |
|
(43) |
Původní xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxx. Xx xxxx banky xxxxxxxxxx xxxxx prohlášení x&xxxx;xxxxxx, x&xxxx;xxxx xx souhlasily x&xxxx;xxxxxxxxxx financováním xxxxxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx energie xx xxxxxxx CE Xxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxxx výnosy x&xxxx;xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx podniku XX Xxxxxxx. Xx xxxxx xxxxx xxxxx xxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxx podporovat xxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx do xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx zemní xxxx xxxx výrobu xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxx. Xx xxxxx xxxxxx předloženy žádné xxxxxx, že xx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx nebo xxxxx, xxxx že xx x&xxxx;xxxxxxxxxx časovém xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx. Xxxxxxxx Xxxxxxxx xxxx další xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx a odhadovalo, xx xxxxx xxxxxx xx xxxxxxx xxxxxx xx výši 2 miliony XXX, proces xxxxxxx xxxxxx aktiv xxxxx xxxxxxx&xxxx;(26). |
|
(44) |
Xxxxxxxx xxxxx uznalo, xx menšinoví xxxxxxxxx xxxxxxx XX Oltenia (xxxxxxx xxxx Xxxxxx Xxxxxxxxxxxx SA) ani xxxx xxxxxxxx by xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx podobě (27). |
2.5.3 Pochybnosti xxxxxxx xxxxxxxx dlouhodobé xxxxxxxxxxxxxxxx a restrukturalizace x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx
|
(45) |
Xxxxxx xxxxxxxx doba xxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx bylo období xxx 2021–2025, xxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx výši přibližně […] XXX xxxx xxxxxxxxx xx po xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxxx xxx 2026–2030. Xxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xx xxxxxx CE Xxxxxxx xxxx do xxxx&xxxx;2025 xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxx 4,3&xxxx;%, xxx xx xxxxxx xxxx, xxx kolik obecně xxxx xxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx vloženého xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx. Xxxxx xxxx xxx xxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx XX Oltenia byla xxxxx navýšena provozními xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxx. X&xxxx;xxxxxxx předpokládané xxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xxxx založeny xx xxxxxxxxxxxxxx předpokladech xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx, xxxx například, xx xxxx xxxxxxxxx xx xxxxx CO2 xxxxxxxx xxxxx xxxxxx restrukturalizace xxxxxxxxx stejné, xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxx v období 2018–2019. Xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx očekávaly, xx xxxx xxxxxxxxx xx xxxxx XX2 xx xxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx od […] x&xxxx;xxxx&xxxx;2020 xx […] x&xxxx;xxxx&xxxx;2030, ke xxx 24.&xxxx;xxxxx&xxxx;2021 xxxx činila xxx […]. Xxxxxx xxxxx měla xxxxxxxxxxx, xx měl xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx trvání a že xx xx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx, xxxxxxx xxxxxx xxxxxx, že xx xxxxxx XX Xxxxxxx přinesl xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx a že xx xxx xxxxxxx xxxxxx xx xxx xxxxx xxxxxxx xx xxxx&xxxx;(28). |
2.5.4&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx a účinnosti xxxxxxxxxxxx opatření x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx hospodářské xxxxxxx
|
(46) |
Xx xx xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx jednotek xxxxxxx X.X. Craiova II xxxxxx xxxxxxxxxx na xxxx Xxxxxxx, forma x&xxxx;xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx nebyly xxxxx. I kdyby k takovému xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xx společnému xxxxxxx mezi xxxxxxxx XX Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxx Xxxxxxx došlo, xxxxxxxx by xx xxxxxxx XX Xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xx x&xxxx;xxxxx společném xxxxxxx xxxxxxxx. Xx xx xxxxxx xxxxx odprodeje xxxxxxx opatření x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx soutěže, xxxxxxx by to xxx neposílilo xxxxxxxxxxxx xxxxxx, ani by xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx pro vstup xxxxxx xxxxxxxxxx na xxx, xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx konkurentů xxxx xxxxxxxxxxxx činnost (29). |
|
(47) |
Dále co xx xxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx podniku XX Xxxxxxx (x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx jednotek xxxxxxxxxxx xxxxxx) a uzavření xxxxxxxxxxx xxxx, celková xxxxxxxxxxxx xxxxxx výrobní xxxxxxxx xxxxxxx XX Oltenia xx xxxx do xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx výrobních xxxxxxx. Xxxxx xx xx celková xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxxxx nezměnila (30). Xxxxx xxxxxxx by xx xxxxx roku 2024 xxxxxxx a pod xxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;2020 by xxxxxx xx v roce 2026. Xxxxxx xxxxxxxx jednotky by xxxx v provozu až x&xxxx;xxxx&xxxx;2026, čímž by xxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxx z hlediska xxxxxxx kapacity xxxxxxxxxxx&xxxx;(31). |
|
(48) |
X&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxx, xx xx omezilo xxxxxx XX Xxxxxxx, pokud xxx x&xxxx;xxxxx akcií x&xxxx;xxxxxx podnicích xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx, s výjimkou xxxxxxx, xxx xx xx xxxxxxxx k zaručení xxxx dlouhodobé xxxxxxxxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxx xxxxxxx jeho xxxxxxx&xxxx;(32). |
3.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXXXXXXXX XXXXXXXXX XXXXX
|
(49) |
X&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx Xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxx třetích xxxxx: Evropský xxxx xxx xxxxxxx prostředí (XXX)&xxxx;(33), xxxxxxxxxx Xxxxxxxxx Xxxxxxx / XxxxxxXxxxx&xxxx;(34) x&xxxx;Xxxxxxxxxx&xxxx;(35). Xxxxxxxx x&xxxx;xxxx, xx žádná x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xx xx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx smyslu xx.&xxxx;1 xxxx.&xxxx;x) xxxxxxxx Rady (XX) 2015/1589 (36), Xxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxx. |
3.1&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxx xxxxxxxxx (EEB)
|
(50) |
Úřad EEB xxxxxx námitku x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx Unie, xxxxx jde x&xxxx;xxxxx XX2, xxxxxx, NOx x&xxxx;XX2. Dle jeho xxxxxx xx xxx xxxx xxxxxxxx zásada, xx xxxxxxx xxxxxx xxx udělena xx xxxxxx xxxxxxx norem Xxxx, xxxxxxx povinností xxxxx xxxxxxxx Xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx a Rady 2010/75/XX&xxxx;(37) xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxx a používání xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx (BAT). Xxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx podpory za xxxxxx xxxxxxx acquis Xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xx rovněž x&xxxx;xxxxxxx s pokyny xxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx a energetiky (38). Xxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx CE Xxxxxxx xxxxxxx, jelikož xxx xxxxx XXX xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx samotného xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx. |
|
(51) |
Xxxx XXX xxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxx, že xxxxxx XX Oltenia x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx normy (XXx, XX2, xxxxxxx xxx.). Xxxx EEB upozornil, xx xxxxxxxxx elektrárny xxxxxxx CE Oltenia xxxxxxxx xxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxx stanoveného xxxxxxxx 2010/75/XX&xxxx;(39). |
|
(52) |
Xxxx XXX xxxx xxxxx, xx xxxxxx XX Xxxxxxx xxxx vždy uzavírat xxxxxxxxxxx smlouvy xx xxxxx ceny, xxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxxx, xxxxx by xx nutila xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx vyrobenou x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx paliv. Xxxxxxxx k absenci xxxxx xxxxxxx investorů xx xxxxxxxx bilaterální xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx veřejnými společnostmi xxxxxxxxxxx xxxxxx „xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx hospodářství“ x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx by xxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx. |
|
(53) |
Xxxx EEB xxxxxx upozornil, xx xxxxxx XX Oltenia xx xxxxxx xxxxxxxxxx xx fosilních xxxxxxxx xxxxxx po xxxx&xxxx;2026, x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx je xxxxxx sporné, xx xx byl takový xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx s ohledem xx xxxxxxxx xxxx XX2 xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx životaschopný. |
3.2 Bankwatch Xxxxxxx / XxxxxxXxxxx
|
(54) |
Xxxxxxxxxx Bankwatch x&xxxx;XxxxxxXxxxx xxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xx účelem xxxxxxx v oblasti životního xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx XX v oblasti xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx činnosti, xxx vyžaduje xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx čl. 107 xxxx.&xxxx;3 písm. c) XXXX (xxxxxxxx ve xxxx Xxxxxxxx v. Komise (40)). |
|
(55) |
Organizace Xxxxxxxxx rovněž poznamenala, xx původní xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xxxxx v souladu x&xxxx;xxxxxx Rumunska x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxxx xxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx v rámci xxxxxxx XX Oltenia, a tudíž xxxxxxxxxx xxxxxxx důvody xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(56) |
X&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxxxx xxxxxx, xx xxxx restrukturalizace xxx založen xx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx ohledně xxxxxxxxx cen xxxxxxxxx xx xxxxx CO2, xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx, xx xxxx xxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx stabilní. Xxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx Bankwatch xx xxxx xxxxxxx náklady, xxxxx mají být xxxxxxxx CE Oltenia xxxxxxxx za xxxxx XX2 x&xxxx;xxxxxx mezi xxxx&xxxx;2021 x&xxxx;2030, xxxxx xxxxxx 4,76&xxxx;xxxxxxxx EUR, xxx vysoce xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx CE Xxxxxxx. |
3.3&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxx
|
(57) |
Xxxxxxxxxx Xxxxxxxxxx zjistila, xx xxxxxxxxxx, že xx xxxxxx CE Xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, xx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx a cíli Xxxx, xxx xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxx xxxxxx xxx Xxxxxx. Organizace Xxxxxxxxxx xxxxxx, že xxxxxx podpora xx xxxxx povolenek na xxxxx XX2 xx xxxxxxxxxx xxxxxx předpisy Xxxx, xxxxxxx zásadu „xxxxxxxxxxxxx xxxxx“ xxxxxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;191 odst. 2 XXXX x&xxxx;xx xxxxxxxx 2003/87/ES, xxxxx vyžaduje, xxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx XX2, který vypouštějí. |
|
(58) |
Dle xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx se xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxxxxx xx celkové roční xxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxxxx xx 7&xxxx;Xx XX2/xxx x&xxxx;xxxx&xxxx;2020 xx xxxxxxxxx 9 Mt XX2/xxx x&xxxx;xxxx&xxxx;2030. Xxxx xx bylo v rozporu xx stávajícími xxxxxxxxxx Xxxx v oblasti xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx by xx přímé negativní xxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx podniku XX Xxxxxxx (z nichž velkou xxxx xxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxx na xxxxx CO2). |
4. PŘIPOMÍNKY XXXXXXXX
|
(59) |
Xxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx Xxxxxx Xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx původní xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx a podporu xxxxxxxxxx xx podporu xxxxxx xxxxx. Pro xxxxxx xxxxxxxxxxxx jsou xxxxxxxxxx Xxxxxxxx rozděleny xx xxx xxxxx odpovídajících xxxxxxxxxx k hlavním xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx řízení, xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx a popisu xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx. |
4.1&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx
|
(60) |
Xxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx k rozhodnutí x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx&xxxx;(41); Xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx obavy xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx o zahájení xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx: i) uzavření xxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx, xxx xxxx uvedeno v původním xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxx xx xxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx xxxxx XX2 a k dosažení xxxxxxxxxx xxxxxxxx rokem 2026; ii) nové xxxxxxxxx do plynových x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx jednotek xxxxxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx (XXX), xxxxxxx xxxxxx XX Xxxxxxx xx xx ponechal 70&xxxx;% a 30 % xx xxxx xxxxxxxx xxx xxxx strategické xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx; xxx)&xxxx;xxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx základ xxxxxxxxx xxxxxxxxx, xxxx xxxx xxxxx xxxxxxx, xxxxxxxxxxx od xxxx x&xxxx;xxxxxxx od xxxxxxxxxx xxxxxxxxx, a iv) jednání s fondem Xxxxxx Proprietatea x&xxxx;xxxxx xxxxxx xx x&xxxx;xxxx, xxx přispěl x&xxxx;xxxxxxxx xx restrukturalizaci podniku, xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxx kapitálu xx xxxxxx státu. |
|
(61) |
Rumunsko zdůraznilo xxxxxxxxxxx xxxxxx podniku XX Xxxxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxxx xxxxxx, xx si xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx více xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx, xxx xx stanoveno x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxx restrukturalizace, x&xxxx;xx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx energetického xxxxxxx, xxx xx xxxxxxxxx analýzou xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxxxxxxxxxx (xxx xx xxxxxxx ve 14.&xxxx;xxxx odůvodnění). Xxxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx pro výrobce xxxxxxxxxx energie xxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx v rámci xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx, x&xxxx;xx x&xxxx;xxxxxxx, kdy xxxx xxxxxxx nese xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx náklady na XX2 a omezen xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, která xxxxxxxxx xxxxxxxxxx vnitrostátní energetické xxxx. Rumunsko xxxxxx, xx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx XX Oltenia xxxxxxxxx xxxxxxx xx Xxxxxxxx vystavilo xxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxx xxxx xxxxxxxx členské státy xxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx (17.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). |
|
(62) |
X&xxxx;xxxxxx&xxxx;2021 Xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx, která xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxx provedena xxxxxxxx Xxxxxxxxxxxxxx v květnu 2021, zdůrazňující, xx:
|
4.2&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx k připomínkám xxxxxxx stran
|
(63) |
V odpovědi xx xxxxxxxxxx xxxxx XXX, xx jakékoli xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx XX Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xx nesplňovaly „xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxxx“, Xxxxxxxx xxxxxx, že xxxxxxx xxxxxxx CE Xxxxxxx jsou xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx OPCOM, x&xxxx;xxxxx xxxx xxxxxxxx xx xxxx. |
|
(64) |
Xx se xxxx odhadů xxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxx xx xxxxx XX2, Xxxxxxxx xxxxxxxxx, xx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx scénář, xxxxx xxxx zohledňovat nejnovější xxxxx hodnoty. Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxxxxx, že xx xxxxxxx objem xxxxx xxxxx, Xxxxxxxx navíc xxxxxx, xx v revidovaném xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx, který xxxxxxx xxxxxxxx, xx xxxxx xxxxx CO2 xxxxx x&xxxx;8,6&xxxx;Xx x&xxxx;xxxx&xxxx;2021 xx 2,6&xxxx;Xx x&xxxx;xxxx&xxxx;2027. |
|
(65) |
X&xxxx;xxxxxxxx xx xxxxxxxxx organizací Xxxxxxxxx x&xxxx;XxxxxxXxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx Xxxxxxxx uvedlo, xx xxxxxx XX Xxxxxxx xx xxxxxxxx xxx xxxxxxxx energetické xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx. |
4.3&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xx xxx 24.&xxxx;xxxxxx&xxxx;2021
|
(66) |
Xxx 24.&xxxx;xxxxxx&xxxx;2021 Xxxxxxxx xxxxxxxxxx Komisi revidovaný xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxx a dodatečné informace. |
|
(67) |
Revidovaný xxxx restrukturalizace je xxxxxxx na plánu xxxxxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxx xx Xxxxxxxx xxxxx xx xxx nahradit xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxx (xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxx), xxxxx xxxx xxxx nákladné x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxx XX2. Xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxx xxxx&xxxx;2021 xx xxxxx xxxx&xxxx;2026. Xxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx, která xxxx xxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxx restrukturalizace x&xxxx;xxxxx xxxxx xxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx&xxxx;2021. |
4.3.1&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx
|
(68) |
Xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, organizační x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx, opatření xx xxxxxxx xxxxxxxxx prostředí x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(69) |
Xxxxx pilíř xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxx cílem xx diverzifikace xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx Xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx. |
|
(70) |
Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx prvního xxxxxx xx xxxxxxxx stávajících xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx. Xxxx xxxxx xxx xxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx založené xx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxx […]. X&xxxx;xxxxxxx prvního xxxxxxxxxxx xxxxxx […] xx xxxxx ke xxxxxxx kapacity z […] MW xx […]&xxxx;XX. X&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx […] xx došlo x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx kapacity x&xxxx;xxxxxx […]. X&xxxx;xxxxxx […]. |
|
(71) |
Xxxxxxxxxx xxxxxx xxxx xxx uvedení xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxxx, xx xx xxxx&xxxx;2024 xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx, do roku 2023 xxxxx vodní mikroelektrárna x&xxxx;xx xxxxxxxx xxxx&xxxx;2026 xxxxxx xxxx xxxxxx xxx xxxxx na xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx plynem. X&xxxx;xxxx&xxxx;2023 xx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxx nových výrobních xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxx 0,6&xxxx;% xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx podniku XX Xxxxxxx, xxxxxxx xxxx xxxxxxxx bude xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx. V roce 2026 xx xxxxxxx výroba xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx 56&xxxx;%, x&xxxx;xxxxx xx xxxx 36&xxxx;% vyráběno xxxxxxxxx zařízeními, 20 % xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx a 0,4 % xx pocházelo z vodní xxxxxxxxxx. |
|
(72) |
Xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx kapacita xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx činila xxxxxxxxx 2&xxxx;060&xxxx;XX, x&xxxx;xxxxx xx 1&xxxx;325&xxxx;XX xxxxxxxx xx xxxx, 735&xxxx;XX xx xxxxxxxxxxxx x&xxxx;9,9&xxxx;XX na xxxxx zdroje. Čistá xxxxxxxx kapacita xxx xxxxxxxxxx xxxxxxx průměrného xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx […]&xxxx;% by xxxxxx […]&xxxx;XX, z čehož xx […] MW připadlo xx xxxx x&xxxx;[…]&xxxx;XX xx xxxxxxxxxxxx. Xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx účelových xxxxxxxx (xxx 110.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx a následující) x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx […] % bude xxx tržní xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx v objemu xxxxxxxxx […]&xxxx;XX. Xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx CE Xxxxxxx xxx xxxxxx x&xxxx;[…]&xxxx;XX xx xxxxxxxxx […]&xxxx;XX. Xxxxxxx&xxxx;2 xxxxx xxxxxx xxxx uzavření xxxxxxxxxxx elektráren x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxx. &xxxx;Xxxxx: Xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xx dne 24.&xxxx;xxxxxx&xxxx;2021 Xxxx.: xxxxxxxxx kapacita x&xxxx;XX x&xxxx;9.&xxxx;xxxx odůvodnění; xxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx, xxx xx xxxxxxx x&xxxx;70.&xxxx;xxxx xxxxxxxxx. |
|
(73) |
Xx […] xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx vlastněné xxxxxxxx XX Xxxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx, xxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxx xxxxxxxxxxx v provozu, xxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx na xxxxxxxxxxxx dodávkách. Xxxxx xx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx s časovým xxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx, dle xxxxxxx xx xxxxxxxxx, xx […] xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx […]. Xx se xxxx xxxxxxxxx xxxx, […]. Xx xxxxxxx zrychlený xxxxxx plán x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx restrukturalizace, xxx kterého xx xxxxxxxxxxxxx, xx […] xxxxxxxxx dolů bude xxxxxxxx xx […]. |
|
(74) |
Xxxxx xxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx vyřazování x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxx v národním xxxxx xxx oživení x&xxxx;xxxxxxxx Xxxxxxxx&xxxx;(42). Xxxxxxxx, xxxxx xxxx být x&xxxx;xxxxxx xxx 2023–2025 xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, xxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxx, xxxx by xxx xxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx nebo obsah xxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxx xxx xxxxxxxxx tak, xx upravují xxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxx, ani xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx, že xxxxxxx jsou upraveny xxxx splněny (43). |
|
(75) |
Druhý xxxxx xxxxx xxxxxxx s organizačními x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxx xxxx jiné xxxxxxxx xxxxxxx xxxxx zaměstnanců x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxxxx xxxxxxxxx zařízení xxxxx xxxxxx 2021–2026 xx xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxxx, xxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx zaměstnanců. Xxxxxx XX Oltenia xxx na konci xxxx&xxxx;2020 […] xxxxxxxxxxx; xxxxxxx se, xx xxxxxx xxxxx xx xxxx postupně snižovat x&xxxx;[…]&xxxx;% (oproti […] % xxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx), x&xxxx;x&xxxx;xxxx&xxxx;2026 xxxxxxx […]. Xxxxxxxx xxxxx způsoby, xxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx, xx xxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx uzavření xxxxxxxx (xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxx 2021 x&xxxx;2026 xx xxxxx […]) x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxx xx důchodu. Xxxxxxxxxx xxxxx zaměstnanců xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx nových xxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx xx […] a všichni xx xxxx převzati x&xxxx;xxx stávajících xxxxxxxxxxx xxxxxxx XX Oltenia. Xxxxx […]. |
|
(76) |
Xxxxx xxxxx xxxxx se xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xx ochranu xxxxxxxxx xxxxxxxxx. Xx xxxxxxxx převážně opatření x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxx CO2 (44). Xxxx xx diverzifikace xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxx na xxxxxx xxxxx XX2 x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxx emise xxxxxxxxxx xx xxxxx xxxx (x&xxxx;x&xxxx;xxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxx elektráren) xxxx xxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xxxxx&xxxx;2026 budou xxxxx CO2 xxxxx xxx xxxxx xx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx. |
|
(77) |
Xxxxx xxxx xxxxxx CE Xxxxxxx během xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx plánuje provést xxxxxxxxxxx investice xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx: i) práce xx xxxxxxx úložišť strusky x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;xx) xxxxx xx snížení emisí XXx, XX2, xxxxx x&xxxx;xxxxxx xx xxxxxx, x&xxxx;xx xx limity xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(78) |
Xxxxxx xxxxx xxxxx xx xxxx finančních xxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxx a náklady xxxxxxxxxxx se zřízením xxxxxxxxxx účelových xxxxxxxx. Xxxxxxxx xxxxxxx (xxxxxxx x&xxxx;xxxxx) xxxxxxxxxxx se xxxxxxxxxxx xxxxx xxx xxxxxx 2021–2026 by xxxxxx […] EUR. Xxx xxxxxx 2022–2025 xxxxxx na xxxxx x&xxxx;xxxxxxx související s nasmlouvanými xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx s původním xxxxxx restrukturalizace xxxxxxxx, xxxxxxx se xx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxx. Náklady na xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx […] XXX x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxx s novými xxxxx, xxxxx xx byly xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx období xxxxxxxxxxxxxxxxx. Další xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx souvisí x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx účelových xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx na xxxxxxxxx studií proveditelnosti, xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxxxxx v oblasti životního xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx. |
4.3.2&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxxx plánu restrukturalizace
4.3.2.1
|
(79) |
Xxxxxxxx uvádí, xx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx související x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx a náklady, x&xxxx;xxxxx xx xxxxxxx, xx během období xxxxxxxxxxxxxxxxx v letech 2021–2026 xxxxxxxx, činí 3,94&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;XXX xxxxxx xxxxxxxxx investora. X&xxxx;xxxx xxxxxxxxx 1,52&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;XXX xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx, energetických xxxxx xx xxxxx xxxx, xxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxx mikroelektrárny; přibližně 48&xxxx;xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxxxx/xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxx; xxxxxxxxx 210&xxxx;xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxx (jako xxxxxxxxx do xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx); xxxxxxx xxxxxxxxx 67 milionů EUR x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx (xxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx); xxxxxxxxx 1,77&xxxx;xxxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxxxxxx povolenek xx xxxxx XX2; xxxxxxxxx 60&xxxx;xxxxxxx EUR x&xxxx;xxxxxxxxxx opatřeními (xxxxxxx xxxxx) a přibližně 259&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xx podporu xxxxxxxx xxxxxxx. |
4.3.2.2&xxxx;&xxxx;&xxxx;
x)&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx financování
|
(80) |
Rumunský xxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx do výše xxxxxxxxx 1,76&xxxx;xxxxxxxx XXX, xxxxx xx xxxx xxxxxx xxxxxx xx xxxx 1 090 milionů EUR, xxxxxx xxxxxx za xxxxxx xx xxxx 195,8&xxxx;xxxxxxx XXX a kapitálové xxxxxxx xx xxxx 226 milionů EUR (x&xxxx;xxxx XXX), xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxxx na grant xx xxxx přibližně 251&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX (viz 27.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). Další xxxxxxx xx výši 895,3&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX xx měla xxx xxxxxxxxx z modernizačního xxxxx&xxxx;(45), xxxxxxx xx čeká xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx Rumunskem x&xxxx;xx xxxxxx potvrzení Xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxx případně xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxx. Xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx částka xxxxxxx xx restrukturalizaci xxx xxxxxx XX Xxxxxxx by xxx xxxxxx 2 658,1 milionu EUR, x&xxxx;xxxxx 492&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX xxx xxxx xxxxxxxxxx (xxxxxxxxx 251&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX xxxxxxx na xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xx výši 241&xxxx;xxxxxxx EUR, který xx xxxxxxxx xxxxxx xx xxxx 1 090 milionů EUR, xxx 28.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). |
|
(81) |
Xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx. X&xxxx;xxxxxxx prioritních investic xxxx xxx z modernizačního xxxxx financováno xx 100&xxxx;% xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xx-xx to x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxx státní xxxxxxx, xxxxxxx v případě investic, xxxxx xxxxxx prioritní, xxxx být x&xxxx;xxxxx xxxxxxx xx 70&xxxx;% xxxxxxx xxxxxxxxxxx nákladů, xx-xx to x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx pravidly xxx xxxxxx podporu x&xxxx;xx xxxxxxxxxxx, že zbývající xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xx soukromých xxxxxx. Xxxxx Evropská xxxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxxx podání potvrdí xxxxxx xxxxxxxx (xxxxxxxxx / xxxxxxx xxxxxxxxx), xxxx investice xx xxxx xxxxx na xxxxx plyn, 850 MW x&xxxx;xxxxxxxxxx Xșxxxxțx x&xxxx;475&xxxx;XX x&xxxx;xxxxxxxxxx Turceni, xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxx, které xxxxxx xxxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxxx xx osmi xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxx xxx považovány xx xxxxxxxxx investice. |
|
(82) |
Za xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx protiplnění xx podporu na xxxxxxxxxxxxxxxxx a navýšení xxxxxxxxxxx xx státní xxxxxxx xx rumunské orgány xxxxxxxx, že do xxxxx období xxxxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;2026 budou xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx akcií xxxxxxxxxx státu v podniku XX Xxxxxxx. Xxxxx xxxxxxxx akcií xx xxx prováděn xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx akcií, xxxxx by byla xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xxx vedla x&xxxx;xx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxx. Xxxxxxx xxxxx xxxxx, xxxxx xx xxxx xxxxxxx, xx xxx xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxx xx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx a procesy xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx základního xxxxxxxx. Xxxxxxxx akcií xx xxx být v každém xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxx restrukturalizace, xxx xx xxxxxxxxx xxxxxxx 20&xxxx;% xxxxxxxxxxxx xxxx. |
|
(83) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx CE Xxxxxxx (82.&xxxx;xxx odůvodnění), Xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx, xx xxxxxxxxxxxxx aktem, xx jehož xxxxxxx xx byl xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, by xxxx rozhodnutí vlády xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx akcií držených xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx XX Oltenia. Pro xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xx byl xxxxxx xxxxxxxxxx, který xx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx&xxxx;2024, x&xxxx;xx s cílem xxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxx xxxx&xxxx;2026. |
|
(84) |
Xxxxxxxx poskytlo xxxxxxx xxxxxxxxx připravenou xxxxxxxxxxx PricewaterhouseCoopers (PwC) xxx odhad tržní xxxxxxx 20% podílu xx xxxxxxxx xxxxxxx XX Oltenia, který xx být státem xx konce roku 2026 xxxxxxxx. Ocenění xx xxxxxxxx xx příjmovém xxxxxxxx, xxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx (XXX), xxxxxxx xxxx metoda xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx činnosti xxxxxxx XX Oltenia po xxxxxxxxx xxxxx restrukturalizace. Xxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxx orientační tržní xxxxxxx 20% xxxxxx xx xxxxxxxx podniku XX Oltenia xx xxx 31.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2026 odhadnuta xx částku […]&xxxx;XXX x&xxxx;xxxxxxx základního xxxxxxx, xxxx na xxxxxx […] XXX x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx scénáře (s peněžními xxxx xxxxxxxxxxxxxx xx xxxx xxxxxx xxxxxxx (xx. 30 let), xxxxxx xxxxxx). Xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xx tato xxxxxx xxxxxxxxxxxxx odměnu xx post pro xxxx xx xxxxxxx xxxxxxx XX Oltenia. |
b) Vlastní xxxxxxxxx
|
(85) |
Xxxxxxxx xxxxxxxx informace x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx příspěvku xxxxxxx CE Oltenia x&xxxx;xxxxxxxx na xxxxxxxxxxxxxxxxx, x&xxxx;xx až xx xxxx 1,98&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;XXX. Z této xxxxxx xx 1&xxxx;275&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx elektřiny xx xxxx XXXXX x&xxxx;x&xxxx;xxxxxx existujících xxxxxx (x&xxxx;xxxx&xxxx;315&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX xx xxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxx trvání xxxx než 1&xxxx;xxx), xx 350 milionů EUR x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxx, 250&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx na zvláštních xxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;104&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX xx byl xxxxx xxxxxxxxx podniku CE Xxxxxxx xx zvláštním xxxxxxxx xxxxxxxxx. |
Xxxxxx elektřiny
|
(86) |
Většina xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx Xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx trhu xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx trhu (XXXXX) xxxx xxxxxxxxxxxxxx přenosové xxxxxxxx (Xxxxxxxxxxxxxx): xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx trh, xxxxxxxxx xxxxxx / xxxxxxx, xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxx. |
|
(87) |
Xxxxxxxx – xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx příspěvku – zohledňuje xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx elektřiny xx xxxx 1 275 milionů EUR pro xxxxxx xxxx xxxx&xxxx;2021 x&xxxx;2025, x&xxxx;xxxxx 574&xxxx;xxxxxxx XXX bylo xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx elektřiny na xxx&xxxx;2021. |
|
(88) |
Xxxxx xxxx xxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx […]&xxxx;XXX. Xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx, xx x&xxxx;xxxxxxxx června 2021 xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx o podmínkách týkajících xx případných xxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx, xxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx elektřiny xxxxx xxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxx k plánovanému xxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxx elektřiny xxxxxxx, a to x&xxxx;x&xxxx;xxxx xxxxxx, xx xxxx xxxxxx nejsou v současné xxxx x&xxxx;xxxxx rumunských xxxxxxxx předpisů xxxxxxxx, xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx Xxxxxxxxx. |
Xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx
|
(89) |
Xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx prodej xxxxxxxxxxxxxxx aktiv, xxxxx xxx xxx xxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx příspěvku xx xxxx 2&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX. Xxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxx však xxxxx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxx restrukturalizace takovýto xxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx příspěvku nezahrnuje. |
Účast xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx
|
(90) |
Xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx vlastní xxxxxxxxx xxxx zahrnuje xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx výroby xxxxxxx (xxx 110.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx). Xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx k základnímu xxxxxxxx […] xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx […] XXX, xxx – xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxx […]&xxxx;XXX xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx – xxxxxxx xxxxxxxxx investorů x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx kapitálu xx výši xxxxxxxxx […]&xxxx;XXX. Příspěvek xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx na xxxxxx xxxxxxx xx byl xxxxxxx xxxxxxxxxxxx z modernizačního xxxxx, x&xxxx;xx za xxxxxxxxxxx, xx Rumunsko xxxxxxxx odpovídající xxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx nebo xxxxxxxx xxxxxxxxxx výbor xxxxxxxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxx, x&xxxx;xxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx XX Xxxxxxx. |
Xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx XX Oltenia xx xxxxxxxxx xxxxxxxx jednotkám
|
(91) |
Podnik XX Xxxxxxx xx xxxxxxx věcný xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx kapitálu xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxx přibližně 104&xxxx;xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx, stávajících připojení x&xxxx;xxxxxxxxxxx a plynovým xxxxx, xxxxxx proveditelnosti x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx k připojení k síti, xxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx. Xxxx xxxxxx je odvozena xx hodnocení xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx XxX a (vybranými) xxxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx jednotek xxxx xxxxxxxxx a přijata xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx. |
Xxxxxxxx xxxxx
|
(92) |
Xxxxxxxx prostředky xx projekty xxxxxx XXXX x&xxxx;xxxxxxxxxxxx Xșxxxxțx x&xxxx;Xxxxxxx budou získány xxxxxx […] x&xxxx;[…] xxxxxxxxxxx jako xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx s celkovou částkou […]&xxxx;XXX&xxxx;(46). Xxxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxx fotovoltaických parků xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx Evropskou xxxxxx xxx obnovu x&xxxx;xxxxxx (xxxx xxx „XXXX“), xxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxx xx zájmem zapojit xx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx v celkové xxxx […]&xxxx;XXX&xxxx;(47). Co xx xxxx banky xxxxxxxxxxx xxxxxxxx XXXX x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx dohody a banky xxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx&xxxx;(48). Xxxx xxxxxx podmínky podepsané xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxx se xxxxxxxxx xxxxxxxxx, xx poskytování xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxx xxx, xx plán xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx CE Xxxxxxx xxxxxxx Xxxxxx. Xxxxxxxx xxxxxxxxxxx Xxxxxx, xx xxxxxx XX Xxxxxxx xx v úmyslu xxxxxx xxxxxxxx xxxxx xx maximální xxxx […]&xxxx;XXX, xxxxxxxx xxxx, xx xxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx finanční xxxxxxxxxx xx xxxxxxxx XXXX x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx vyšší xxxxxx ([…]&xxxx;XXX). |
4.3.2.3&xxxx;&xxxx;&xxxx;
|
(93) |
Xxx xxxx dosaženo příspěvku xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx Xxxxxx Xxxxxxxxxxxx (7. bod xxxxxxxxxx) x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx, dojde x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx snížení xxxxxxxxxx xxxxxxxx. Ztráty xxxxxxxxx ke xxx 31.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2020 xxxxxx xxxxxxxxx 345&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX (1&xxxx;710&xxxx;xxxxxxx XXX); xxxx xxxxxx bude xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx 100&xxxx;xxxxxxx XXX (493 milionů RON), a to x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx ve xxxx 1&xxxx;217&xxxx;xxxxxxx XXX (xxx xxxxxxxx přibližně 251&xxxx;xxxxxxxx XXX) x&xxxx;xxxxxx xx xxxxx. Na xxxxxxx účetní ztráty, xxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, prostřednictvím xxxxxxx základního xxxxxxxx xx xxxxx poměrně xxxxxxx všichni xxxxxxxxx. |
|
(94) |
Xx xxxxxxx xxxxxxxxxx kapitálu xxxx xxxxxxxxxx navýšení xxxxxxxxxx kapitálu xx xxxx xxxxxxxxx […] XXX, xxxx xx xxxxxx xxxxx xxxxx Xxxxxx Proprietatea v podniku XX Xxxxxxx x&xxxx;[…] % na přibližně […]&xxxx;%. Xx tímto xxxxxx bylo dne 21.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2021 xxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx XX Oltenia, fondem Xxxxxx Proprietatea x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx, aby xxxx xxxxxxxxx, xx xxxx Xxxxxx Xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx ve xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx XX Oltenia pro xxxxxxxx základního xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 90&xxxx;% xxxxx xxxxx xxxxxxxxx. |
4.3.3&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx xxxxxxxx
|
(95) |
Xxxx trvání xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx xx šest let, xxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx jednotek x&xxxx;xxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxx, xxx xxxxx uvedeny xx xxxxxxx xxxxxxx výrobní xxxxxxxx. Xxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx od počátku xxxx&xxxx;2021 xx xxxxx xxxx&xxxx;2026, xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx roku 2030. Tabulka 3 Vybrané xxxxxxxx xxxxx z revidovaného xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxx období xx xxxx&xxxx;2021 xx xxxx&xxxx;2026 x&xxxx;xxxxxxxx xx xxxx&xxxx;2028
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
(96) |
Xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx XX Oltenia, xxxxx historicky (xx xxxx&xxxx;2017 do xxxx&xxxx;2020) xxxxxxx k přibližně 85 % xxxxxxxxx provozních xxxxxx xxxxxxx. Jejich xxxxx xx xxxxxxx na xxxxxxxxxxxxx předpokladech: instalovaný xxxxx, xxxxx provozních xxxxx / xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx, vlastní xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xxxxxxx elektřiny xxx xxxxxxxx trhu x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx cena x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx. |
|
(97) |
Xxxxxxxx se, xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xx bude xxxxxxxx x&xxxx;[…] x&xxxx;xxxx&xxxx;2021 xx […] x&xxxx;xxxx&xxxx;2025 x&xxxx;xx […] x&xxxx;xxxx&xxxx;2026, xxxxxxx produkce z vodní xxxxxxxxxxxxxxx a fotovoltaických parků xx počínaje […] xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx […] x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx elektrické xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xx odhaduje, xx xx konci xxxx&xxxx;2026 xxxx xxxxx […], x&xxxx;xx xx xxxxxx zahájení x&xxxx;xxxxxxxx xxxx&xxxx;2026. V období xx xxxxxxxxxxxxxxxxx (xxxxxxxx xxxxx&xxxx;2027 xxxx) xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx vyrobené xxxxxx xxxxxx (x&xxxx;xxx xx xxxxxxxx), xxxxxxx […]. |
|
(98) |
Xx xxxxx xxxxxx restrukturalizace x&xxxx;xxxx&xxxx;2026 xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx dle xxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxx […], xxxxxxxxx xxxxxxxxxx: […] z lignitu, […] x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;[…] x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx. Xx xxxxx xxxxxxxxxx, že […] je xxx xxxxxx CE Xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx, xxxxxxx […], ale xxxxxxx xxxxxxx elektrárny xxxxxx xxx xxxxxxx […]. Xxx […] xxxxx xxxx xxxxxx xxxxx xxx výroby x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxx xxxxxxx kapacita z plynových xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx […] x&xxxx;[…] x&xxxx;xxxxxxxxx s […] x&xxxx;[…] x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx […]&xxxx;XXX x&xxxx;[…] x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;[…] XXX x&xxxx;[…]. |
|
(99) |
Xxxxxx dle segmentu xxxx v roce 2021 xxxx xxxxxxx xxxxxxx na xxxx XXXXX (61 %) x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxx (34&xxxx;%), xx xxxxxxx následuje xxxxxxxxxxx xxx (5&xxxx;%). V roce 2024, xxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxx k 6% xxxxxxx xx xxxx XXXXX, xxx xxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxx xx xxxxxx (xxx se xxxxxxxxxxx, xx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx vyrobená xx xxxxxxxxxxxxxxx parcích), xxx xx elektřina xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx od […]&xxxx;% xx […] % xxxx xxx xx xxxxxxxx xxxxx cena. Kromě xxxx podnik XX Xxxxxxx ve xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx&xxxx;2021 předpokládá x&xxxx;xxxx&xxxx;2026 xxxxxx průměrné xxxx xxxxxxxxx o […] %. |
|
(100) |
Jak xxxxxxx xxxxxxx&xxxx;3, xxxxxxx xx, xx xx xx xxxx&xxxx;2025 xxxxxx budou xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx, x&xxxx;xx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx na povolenky xx xxxxx XX2. Xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx&xxxx;2021 x&xxxx;xxxxxxxxxxxx, že xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx na xxxxx XX2 xxx xxx&xxxx;2021 xxxx xxxxx 44 XXX/xxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxx&xxxx;2026 xxxxxxx xxxx 63 XXX/xxxx. Xxxxxxx xx xxxxxxxxx xx xxxxx XX2 xxx xxx 2021 xxxxxxxxxxx 37&xxxx;% xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx XX Oltenia. Xxxx hodnoty xxx xxxxxxxxxx prognózy xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxx xxx xx porovnají s průměrnou xxxxx xxxxxxxxx xx xxxxx CO2 xx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxx&xxxx;2017 xx 2021, která xxxx 27,05&xxxx;XXX/xxxx. |
|
(101) |
Xxx 21. prosince 2021 Rumunsko xxxxxxxxxx xxxxxxx citlivosti, xxxxx xxxxxx xxxxxx xxx elektřiny v předchozích xxxxxxxx xxxx&xxxx;2021 x&xxxx;xxxxx xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxx na emise XX2, xxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxx povolenky xx xxxxxxxxx cena 80&xxxx;XXX/xxxx. Xx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx nákladů na xxxxxxxxxx xxxxxxxx systému XX pro obchodování x&xxxx;xxxxxxx xx částku […] XXX xxx xxxxxx xxx 2021–2026 x&xxxx;xxxxxxxxx s částkou […] XXX xx xxxxxxx xxxxxx v rámci xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx&xxxx;2021. |
|
(102) |
Xxx xxxxxx Xxxxxxxx, x&xxxx;xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx, prudký xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxx xx emise XX2 x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx&xxxx;2021 xxxx kompenzován xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx prudkým xxxxxxxx cen elektřiny, xxx povede k vyšším xxxxxxx. Xxxxxxxx xxxxxxxxxx, xx 75 % xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx příjmů, xxxxx xxxx xxxxxxxxx za xxxxxx xxx 2021–2025, xx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx cenách, což xxxxxxx, xx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx nákladů xx xxxxxxxxx xx xxxxx XX2 xx xxx xxxxxx CE Xxxxxxx schopen xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx. Xxxxx 25&xxxx;% xxxxxxxxx příjmů x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx je xxxxxxxx xx smlouvách s pevnou xxxxx. Xxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx&xxxx;2022, xxxxx poté xxxx xxxxxx XX Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxx dodávky xxxxx xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xx z hlediska změněných xxxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(103) |
Xxxxxxx část xxxxxxxxxx nákladů xxxxx xxxxxxx na xxxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx […]&xxxx;XXX x&xxxx;xxxx&xxxx;2021 xx xxxxxx […] EUR x&xxxx;xxxx&xxxx;2026. Xxxxxxxx pokles xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx je x&xxxx;xxxxxxx se xxxxxxxx xxxxxxx XX Oltenia xxxxxx xx xxxxx xxxx&xxxx;2026 počet svých xxxxxxxxxxx x&xxxx;[…] %. Xxxxxxxx xxxxx&xxxx;2026 xxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx podniku xxxxx, x&xxxx;xx díky xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx na xxxxx CO2, které xxxx xxx nakoupeny, xxxxxxx výroba xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxx nahrazena zařízeními xx obnovitelné xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxx instalace xxxxxxxxx xxxx xxxxxx xxx xxxxxx (76. bod xxxxxxxxxx). |
|
(104) |
Xxx xxxxxxx tabulka 3, xx xxxx&xxxx;2025 bude xxx xxxxxx záporné xxxxxxx XXXXXX (zisk xxxx xxxxx, xxxxxxxx, xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx), xxx xxxxxx xxxxx hospodářské xxxxxxxx (x&xxxx;xxxxxxxx xxxx&xxxx;2022). Xxxxxxxx xxxxx&xxxx;2026, xxx xx xxxxxxx, že dojde x&xxxx;xxxxxxxxxx vyřazení xxxxxxxxxxx xxxxxxx z provozu, xxxxx xxxxxx CE Oltenia xxxxxxxxx kladné xxxxxxx XXXXXX x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxxx. Dle xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2021 xxxxx xxxxx hospodářské xxxxxxxx a hodnota XXXXXX xxxxxx xx roku 2026. |
|
(105) |
Kromě xxxx xx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;2026 xxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx kapitálu x&xxxx;xxxxxxx […] % xx xxxxxx xxx&xxxx;2025 a 2026, xxxxx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx po xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxx xxxxxxxx xxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx vysokých nákladů xx xxxxxxxxx xx xxxxx XX2. Tyto xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx vlastního xxxxxxxx xxx podnik XX Xxxxxxx, xxxxx činí […]&xxxx;%&xxxx;(49). Xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;2026 […] %. Poměr xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx kapitálu xxxx xx xxxx&xxxx;2026 xxxxx […] a poměr xxxxx k úrokového xxxxx XXXXXX bude xxxxx […]. |
|
(106) |
Xxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx nepříznivějších xxxxxxxxxxxxx: i) pokles cen xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;5&xxxx;%; xx)&xxxx;xxxxxx xxxxxxx na xxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;5&xxxx;% x&xxxx;xxx)&xxxx;xxxxxx nákladů na xxxxxxxxx na emise XX2 x&xxxx;5&xxxx;%. Tyto xxxxxxxx xx xxxxx xx kladnému čistému xxxxxx, xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx a ke kladným xxxxxxxx XXXXXX xx xxxxx xxxx&xxxx;2026. Poměr xxxxx k vlastnímu xxxxxxxx xx činil […] x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxx krytí XXXXXX xx dosáhl […]. |
4.3.4&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx
|
(107) |
Xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx podniku XX Xxxxxxx omezující xxxxxxxx hospodářské xxxxxxx: x) xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx jednotek x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxx (70.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx) x&xxxx;xxxxxxxxx „lignitové dceřiné xxxxxxxxxxx“ (108. bod odůvodnění), xx) vytvoření xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxx investice (110. xx 113.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx) x&xxxx;xxx) xxxxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxx (116. x&xxxx;117.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). |
Xxxxxxxx vyřazení xxxxxxx
|
(108) |
Xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx postupné xxxxxxxx xxxxxxx prostřednictvím xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxx (xxx 70. xx 73.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). Ačkoliv Xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx narušení xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx založených xx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx lignitových dolů, xxxxxxxx xxxxxx, že xx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx ohledně cen xxxxxxxxx na xxxxx XX2 není xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx provozovaná xxxxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx. |
|
(109) |
X&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxx zavázaly x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx dceřiné xxxxxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx („xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx“), xxxxx bude sestávat xx stávajících xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx jednotek a souvisejících xxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx, xxx xxxxxx xxxxxx k přechodu na xxxx xxxx obnovitelné xxxxxx, x&xxxx;xxxxx xx xxxx xxxxxxxxxx. Účetní xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxx xx účetních xxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx. Xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xx xx xxxx v průběhu xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxx být xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxxx xxxxxx xx xxxx zavázaly, xx poté, xx Xxxxxx xxxxxxx plán xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx, xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx lignitové xxxxxxx xxxxxxxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxx restrukturalizace v souladu x&xxxx;xxxx uvedeným xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx: rozhodnutí o zahájení xxxxxxxxx lignitu do xxxxx xxxx března 2023, xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx března xxxx xxxxx&xxxx;2023, provedení xxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxx xxxx xxxxx&xxxx;2023. Xxxxxxxx orgány xx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx vytvoří před xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx, xx. před xxxxxx xxxx&xxxx;2026. Při xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx ostatními xxxxxxxxxx stanovenými v plánu xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxx xxxx xxxxxxxxx operace zahrnující xxxxxxx (xxxxxxxx/xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxxxx elektrárny Xxxxxxx&xxxx;XX) xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxx nové xxxxxxxxx. |
Xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx pro xxxx xxxxxxxxx
|
(110) |
X&xxxx;xxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx budou vytvořeny xxxxxxxx xxxxxxx jednotky xxx xxx xxxx xxxxxxxx xxxxxx energie x&xxxx;xxxxx x&xxxx;xxx nových xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxx xxxxxxx. Rumunsko xxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx hospodářskou xxxxxx, x&xxxx;xx xxx, xx xxxxxxxx vznik nových xxxxxxxxxx. |
|
(111) |
Xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx (xxxx xxxxxxx xxxx xxxx spuštěna x&xxxx;xxxxx&xxxx;2021) x&xxxx;xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xx zvláštních xxxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxx xxxxxxxx (plyn x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx). Xx xxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxxxx xx 6. prosince 2021, xxxx zaslány xxx xxxxxxx nabídky, konkrétně xx xxxxxxxxxxx Xxxxxx Xxxxxx XX (dále xxx „Xxxxxx Xxxxxx“), XXX Xxxxxx XX (xxxx jen „OMV Xxxxxx“) a Electrica. Xx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx společnosti Tinmar Xxxxxx x&xxxx;XXX Xxxxxx, xxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxxxxx Xșxxxxțx CCGT xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx. |
|
(112) |
Xxxxxxxxxx Xxxxxx Energy xx xxxxxxxx dodavatel elektrické xxxxxxx, xxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx. Vlastní třináct xxxxxxxxxxxxxxx parků x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx 75&xxxx;XX x&xxxx;xxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx. Společnost XXX Xxxxxx je xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxx, xxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx, xxxxx xx součástí xxxxxxx XXX xxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx, a je jednou x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx v Rumunsku, xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Vlastní x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx XXXX xx xxxx 860&xxxx;XX x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xx 1 GW xxxxxxx z obnovitelných xxxxxx. |
|
(113) |
Xxxxxxxxxx XXX Xxxxxx xxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx (Ișalnița, Xxxxxxx Rosia Xxxxxxxx, Xxxxxxx 1 XXX Xxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx Xxx) x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxxxx kapitálu každé xxxxxxxxx zvláštní účelové xxxxxxxx přispěje 50 %, xxxxxxx xxxxxxxxx 50% xxxxxxxxx ponese xxxxxx XX Xxxxxxx. Společnost Xxxxxx Energy XX xxxx vybrána pro xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx zemním xxxxx (Xxxxxxx CCGT) x&xxxx;xxx xxxxx xxxxxxxxxxxxx projekty (Xxxxxxxx, SE Turceni, Xxxxxxx XX Xxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx XX Xxxxxxxx) x&xxxx;xx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxx xxxxxxx 55&xxxx;% (xxxxxxxxxxx 45&xxxx;% ponese xxxxxx XX Xxxxxxx). |
|
(114) |
Xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx k základnímu xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx jednotek xxxx xxxxxxxxx […]&xxxx;XXX. Xxxx xxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxx kapitálu zvláštních xxxxxxxxx jednotek xx xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx 50–55&xxxx;%. Xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx výdaji ve xxxx […] EUR, xxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx, xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx k celkovému xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx zvláštních xxxxxxxxx jednotek xxxxx […]&xxxx;XXX. |
|
(115) |
Xxx xxxxxxx XXXX Xșxxxxțx xxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxx, xxxxxxx xxxxx nejistotě xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxx, xxxxxxx uchazečů xxxx vyjádřilo xxxxx xxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx xxxxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxx xxxxxxx bude xxxxx xxxxxxx. Xxxxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx proces xxxxxxxx xxxxxxx znovu spustit. Xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx […]&xxxx;XXX, z nichž xxxxx finanční xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxx činit 50&xxxx;% celkových xxxxxxx ([…] XXX), xxxxxxx xx xxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx investičních xxxxxx Xxxxxxxxx x&xxxx;xx xxxxxx následné xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx modernizačního xxxxx. Xxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxx turbíny XXXX Xșxxxxțx přispívat xxxxxxxx xxxxxxxx, očekává se, xx xx xxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx kapitálu xxxxxxxxx xxxxxxxx účelové xxxxxxxx ve výši xxxxxxxxx xxxxxxx […] XXX a investiční xxxxxx xxxxxxxxx xx výši xxxxxxx […]&xxxx;XXX. Xxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx. X&xxxx;xxxxxxx, xx xxxxx soukromý xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx, xxxx zbývající xxxxxx xxxxxx xxxxxx XX Xxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx. Xxxxxxxx x&xxxx;xxxx, xx není xxxxx, xxx xxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx, Xxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx investorů xxxxx xxxxx příspěvek k devíti xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxx […] EUR. |
Vyčlenění xxxxxxxxxx Xxxxxxx
|
(116) |
X&xxxx;xxxxx plánu xxxxxxxxxxxxxxxxx xx xxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx kombinované xxxxxxxxxxx xxxxxxx X.X. Xxxxxxx II (xxxxxxxxxx xxxxx xxxxx Xxxxxxx) x&xxxx;x&xxxx;xxxxxx převedení xx xxxx Xxxxxxx. Podnik XX Xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx subjektem xxxxxxxxxxx xxxxx xxxx Xxxxxxx x&xxxx;xxxx Dolj. Xxxxx hromada akcionářů xxxxxxx CE Xxxxxxx xxxxxxxxx (xxxxxxxx) xxxxxxxxx xxxxxxxxxx Craiova II x&xxxx;xxxxx&xxxx;2021 x&xxxx;xxxxxxxxx této xxxxxxxxx xx xxxx xxxxxx xxxxxxx plánem x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx&xxxx;2022. X&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx&xxxx;2022. |
|
(117) |
Xxxxxxxx uvádí, xx outsourcování xxxxxxxxxx Xxxxxxx&xxxx;XX xx mělo xxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxx k omezení xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxx xxx dojde x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx 120&xxxx;XX. |
Xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx
|
(118) |
Xxxxx xxxx xx Xxxxxxxx xxxxxxxx, že xx xxxxxxxx xxxxx: x)&xxxx;xxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx během xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx, s výjimkou případů, xxx xx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xx xxxxxxx Xxxxxx, x&xxxx;xx)&xxxx;xxxxxxxxx propagace státní xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx při prodeji xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx. |
5.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXXXXXXX XXXXXXXX
|
(119) |
Xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx, xxx xxxxxxxx, xxxxx xxxx xxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx plánu restrukturalizace xxxxxxx CE Xxxxxxx xxx, jak xx xxxxxxxxxx x&xxxx;27.&xxxx;xxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxx státní xxxxxxx xx smyslu xx.&xxxx;107 xxxx.&xxxx;1 XXXX, x&xxxx;xxxxx xxx, xxx je xxxx podpora xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx s vnitřním trhem. |
5.1 Existence xxxxxx xxxxxxx
|
(120) |
X&xxxx;xx.&xxxx;107 xxxx.&xxxx;1 XXXX je xxxxxxxxx: „Xxxxxxx poskytované x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx státem nebo xx státních xxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxx hospodářskou xxxxxx xxx, xx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxx určitá odvětví xxxxxx, xxxx, xxxxx xxxxxxxxx obchod mezi xxxxxxxxx státy, xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx trhem, xxxxxxxxx-xx Xxxxxxx jinak.“ |
|
(121) |
Proto xxx xxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xx podporu xx xxxxxx xx.&xxxx;107 xxxx.&xxxx;1 XXXX, musí xxxxxxxx následující kumulativní xxxxxxxx: i) opatření xxxx xxx xxxxxxxxxxxx státu x&xxxx;xxxxxxxxxxx xx státních xxxxxxxxxx; xx)&xxxx;xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx; xxx)&xxxx;xxxx xxxxxx xxxx xxx xxxxxxxxxx a iv) xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxx xxxx xxxxxxx hospodářskou xxxxxx a ovlivňovat xxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxx. |
5.1.1&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx xxxxxxxxxx a přičitatelnost xxxxx
|
(122) |
Xxx xx xxxxxxxxx x&xxxx;31.&xxxx;xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxx, půjčka xx výši 251&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX xx prospěch xxxxxxx XX Xxxxxxx xxxx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx financí xxxxxx xxxxx xxxxxxxxx na xxxx xxxx x&xxxx;xxxx xxxx, který je xxxxxxx u Rumunské xxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx nařízení xxxxxxxx xxxxx. Xxxxxx xx xxxxxxxx xxxx byla xxxxxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx prostředky. Xxxx xxxxxxx podpory xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxx xx grant, xxxxx xxxx poskytnut státem x&xxxx;xxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(123) |
Xxx xx xxxxxxxxx x&xxxx;(xxxxxx) mimořádného xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx rámce xxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx CE Xxxxxxx X.X., xxxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx, xxxxxxxx xxxxxxxx (30. bod xxxxxxxxxx) x&xxxx;xxxxx budou poskytnuty xxxxxxxxxxxxx veřejných xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxx energetiky x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxx, zatímco xxxxxx záruka xx xxxxxx od exportní x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx Xxxxxxxx XXXXXXXX – X.X. (29.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx) xxxxx xxxxxx poskytovány xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx financí xxxxxx x&xxxx;xx xxxx státu. Xxxxx x&xxxx;xxxxx&xxxx;2021 xx xxxx 241&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX, xxxxx xxx již xxxxxx, xxxxxx xxxxxxxxx prostředky xx státního xxxxxxxx x&xxxx;xxxx x&xxxx;xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx x.&xxxx;21/2021 x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx. |
|
(124) |
Xx se xxxx xxxxxx z modernizačního fondu (27.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx), xxx xxxxxxxx státní prostředky, xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxx xxxxxx dodatečnými xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxx Rumunska (80.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). Xxxxx xxxx xxxx xxx xxxxx xxxxx poskytnut xxxxx xx xxxxxxxxxxx, xx Xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx investiční banka xxxx xxxxxxxxxx výbor xxxxxxxxxxxxxx xxxxx je xxxxxxx (90.&xxxx;xxx odůvodnění). X&xxxx;xxxxx xxxxxx xx xxxxxxxxx na xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx orgánů, xxxxx xxxxxxxxxx návrhy xxxxx xxxxxxx k předložení xxxxx, x&xxxx;xxxxxxxxxx z modernizačního xxxxx xxxx xx xxxxxxxxx xxx kontrolou Xxxxxxxx. X&xxxx;xxxxxxx xx výše xxxxxxx zahrnuje financování x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxx použití xx xxxxxxxxxxxx státu. |
|
(125) |
Komise xxxxx dospěla x&xxxx;xxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xx 27.&xxxx;xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx státní xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx o udělení xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxx. |
5.1.2&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx
|
(126) |
Xxxxxx xxxxxxxx, že Xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx jako xxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx. Xxxx oznámení Xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx, aby xxxx xxxxxxxxxxx, xxx xxxxxxxx xxxxxxxx státní xxxxxxx, a zejména xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxx xxxxxx, xx xx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxx v situaci xx xxxxxxx se xxxxxxxxxx xxxxxxx Rumunska xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xx stejná xxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx očekávané x&xxxx;xxxx xxxxxxx jakožto xxxxxx xxxxxxx xxxx&xxxx;(50). |
|
(127) |
Xxxxxx xxxx xxxxxxxxxx, zda lze xxxxxxxx považovat za xxxxxxx v tom xxxxxx, xx příjemci xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx výhodu (51). Přítomnost xxxxxxxx výhody xxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxx dostatečný xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxx (92. bod xxxxxxxxxx) xx tržních xxxxxxxx xxx xxxxxxx podpory. |
|
(128) |
Opatření xxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx financovat xxxxxxxxxxx xxxx činností x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx jeho xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx prostředkům, xxxxx xxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxxxx xx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx na xxxx. Xxxxxxx xxxxx část xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx státem, xxxxx by byly xx trhu nedostupné. Xxxxxx podnik XX Xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx příspěvku xxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx (90.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx) x&xxxx;x&xxxx;xxxxxx bankovního xxxxxxxxxxx (92.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx), xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxx přechodu na xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx zdroje, xxxxx xx xxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx. X&xxxx;xxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxx, xx xx byl xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx tržní xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxx investice. |
|
(129) |
Obdobně xxxxxxx Xxxxxxxx poskytne xxxxxxxx prostředky xxxxxxx XX Oltenia xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx, které by xxxxx být xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx ve xxxxxxx xxxxxxxxx, xxxx xxxxxxxx jsou zkombinovány x&xxxx;xxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx nástroji, xxxxx xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxxxxxx v (návrhu) xxxxxxxxxxx xxxxxxxx o vytvoření xxxxxxxx xxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx podniku XX Xxxxxxx S.A., xxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx z modernizačního xxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(130) |
Xxxxxxx kombinace nástrojů xxxxxxx poskytuje protiplnění x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxx, ztráty xxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxxx výnosy xxxxx xxxxxxxxxxxx, xxx xxxxx xxx xxxxxxxxxx xx odpovídající xxxxxx xxxxxxxxx. Xxxxxxxx opatření xxxx součástí jednoho xxxxxx xxxxx: za xxxx, xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxx a granty xxxxxxxxxx státem xxxx xxxxxxxxx společně x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxx xxx xxxxxxx ve xxxxxxx xxxx, xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx může xxxxx x&xxxx;xxxxx xxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx. Xx xxxxx, xxxxxxxxxx xxxxx xxxx xxxxx nemůže xxx xxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx, xxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxx xxxx Xxxxxxxx očekávat xx xxxxxx a z navýšení xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx, x&xxxx;xx xxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxxx toho xxxxxx být veřejné xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxx xx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx podmínkami, xxxxxxx xxxxx xxxxx xx založen xx xxxxxxx xxxxxxxx, které xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx, jak xxxx xxxxxxx x&xxxx;(xxxxxx) mimořádného xxxxxxxx o vytvoření xxxxxxxx xxxxx xxx poskytnutí xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx S.A., x&xxxx;xxxxxxx xx předchozích posouzeních xxxxxxxxxx návratnosti xxx xxxx. Xxxxxx, které Xxxxxxxx xxxxx v návrhu xxxxxxxx, xxxxxxxx například xx, xx podnik XX Oltenia xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx, xxxx xxxxxxx pravděpodobnost xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx x&xxxx;xxxxx některých xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx ve xxxxxxxxxxxxxx v regionu Xxxxxxx, xxxxx by podnik XX Xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx činnosti. |
|
(131) |
Komise xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx xxxxxxxx poskytují xxxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxx xx.&xxxx;107 xxxx.&xxxx;1 XXXX. |
5.1.3&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxxx
|
(132) |
Xxxxxxxx budou xxxxxxxxxx xxxxxxx ku xxxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx. Xxx uvedl Xxxxxx xxxx&xxxx;(52), jedná-li xx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx předpokládat xxxx selektivitu. Xx xxxx tak bez xxxxxx na xx, xxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxxx xxxx xxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxx podporu xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx CE Xxxxxxx, xxx oznámená xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx opatření xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx druhu xxxxxxx ad xxx xxxx podnikům xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxx se x&xxxx;xxxxxxx xx cíl xxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxx skutkové xxxxxxx, xxx xxxx xxxxxxx xx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx pro xxxxxx XX Xxxxxxx. |
|
(133) |
Xxxxxx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xx.&xxxx;107 xxxx.&xxxx;1 SFEU. |
5.1.4 Narušení xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxx xx xxxxxx
|
(134) |
Xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx státem posiluje xxxxxxxxx xxxxxxxx podniku xxxx xxxxxxxx podnikům, xxxxx xxxxxxx v rámci xxxxxxx uvnitř Xxxx, xx nutno xxx xx to, xx xxxxx xxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxxxx, xx příjemce xxxxxxx soutěží s ostatními xxxxxxx na xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. X&xxxx;xxxxx ohledu xx xxxxxx, který xxxx xxxxxxx ke xxxxxxxxx xxxx, zda má xxxxxxx skutečný xxxx xxxxxxxxxxx xxxx xx xxxxxxxxxxxx soutěž nebo xxxxxx mezi členskými xxxxx, xxxxxxxxxx, xx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxx xx xxxxxx Xxxx. Xxxxxx CE Xxxxxxx xxxxxxxxx elektrickou xxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxx. Xxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx otevřen xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx a poskytování xxxxxx z jednoho členského xxxxx do xxxxxx. |
|
(135) |
Xxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxx možnosti xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx státy. |
5.1.5 Závěr ohledně xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx
|
(136) |
X&xxxx;xxxxxxx xx výše xxxxxxx Xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx opatření xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx podniku XX Xxxxxxx ve xxxxxx xx.&xxxx;107 odst. 1 XXXX. |
5.2&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx opatření
|
(137) |
Ačkoli xxxxxx xx xxxxxxxx, xxxxx xxxx xxxx xxxxxxx xx xxxxx, xxx xxxx možné xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx, Xxxxxxxx xxxxxxxx Komisi xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxx podnik XX Xxxxxxx xxx xxx šest měsíců xxxx, xx xxxx xxx 24. února 2020 xxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxx (32.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). |
|
(138) |
Xxxxx xxxx Rumunsko xxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xxxxx xx xxxx 241&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX xx částečné xxxxxxx jeho xxxxxxx xx povolenky na xxxxx XX2 xx xxx&xxxx;2020 x&xxxx;xxxxxx&xxxx;2021, xxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx podpory xx xxxxxxxxxxxxxxxxx podniku XX Xxxxxxx. Xxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxxxx: xxxxxx xx xxxx 1&xxxx;090&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX xx částečné xxxxxxx xxxxxxx na xxxxxxxxx xx xxxxx CO2 x&xxxx;xxxxxx xxx 2021–2026 (28.&xxxx;xxx odůvodnění). |
|
(139) |
Proto Xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;108 xxxx.&xxxx;3 XXXX a podpora xx xxxxxxxxxxxxxxxxx ve xxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xxx představuje xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx. |
5.3&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxxxx xxxxxxx s vnitřním xxxxx
|
(140) |
Xxxxxxxxxx xx.&xxxx;107 odst. 3 písm. x) XXXX xxxxxxx, xx xxxxxxx, xxxxx xxxx usnadnit rozvoj xxxxxxxx hospodářských činností xxxx hospodářských xxxxxxx, xxxxx xxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxx nemění xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxx, xxx by xxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(141) |
Xxxxx aby xxxxx xxx státní podpora xxxxxxxxxx xx slučitelnou x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx xxxxx xx.&xxxx;107 odst. 3 xxxx.&xxxx;x) XXXX, xxxx splňovat xxx xxxxxxxx: i) xxxx xxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx rozvoje xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx činností xxxx xxxxxxxxxxxxx oblastí x&xxxx;xx) xxxxx měnit xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxx, xxx xx xxxx x&xxxx;xxxxxxx se xxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxx dotčena xxxxxxxxxx, že xxxxxxxxxx xxxxxxx Xxxxxx na xxxxx xxxxxxx xxxx xxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx&xxxx;(53). X&xxxx;xxxxx xxxxx xxxxxxxx Xxxxxx xxxxxx, zda xx xxxxxxx určena x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx hospodářských xxxxxxxx. X&xxxx;xxxxx xxxxx xxxxxxxx Komise xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx účinky, xxxxx xx xxxx xxxxxxx xxxxx xxx xx xxxxxxx trh (54). |
|
(142) |
S ohledem xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx podpory na xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx, xx xx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx elektrické xxxxxxx xxxxxxxxx podporou xxxxx xxxxxxxxxxxx porušení xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx. Xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx Xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx ohledně xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xx věci xxxxxx xxxxxxx, xxxxx xx xxxxxxxxx s tímto xxxxxxxx. Xxxxxx rovněž xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx. |
|
(143) |
Xxxxxx xxxxxxxx informace xx třetích xxxxx (49. xx 58.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx) xxxxxxxxx, xx xxxxxx podpora, s ní xxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx by mohly xxx x&xxxx;xxxxxxx s právem Xxxx. Xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx uvedly, xx xxxxxx XX Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx (týkající xx XXx, XX2, xxxxxx xxx.). |
|
(144) |
Xxxxxx xx xxxxxxx, xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx, xx xxxxx třetí xxxxxx xxxxxxxx, je xxxxxxxxxxx xx podpory x&xxxx;x&xxxx;xx spojených podmínek xxxx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx, kterou xxxxxxx xxxxxxxxx, x&xxxx;xxxx s nimi xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx. Vhodné xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx, že xxxxx XXx, SO2, částice xxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx nejsou xx xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxx xx xxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxx xx restrukturalizaci xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx jiných xxxxxxxxxx xxxxxxxx práva. Plán xxxxxxxxxxxxxxxxx navíc xxxxxxxx xxxxxxxxx s cílem zlepšit xxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx látek (77.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). Na xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxx, xx xx xxxxxx CE Xxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxx XXx, XX2, xxxxxx xxxx jiných xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx ustanovení xxxxxxxxxx xx životního xxxxxxxxx. |
|
(145) |
Xxxxxx dále xxxxxxxxxx xxxxxxx, xx podpora xx restrukturalizaci podniku XX Xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxx xx xxxxx XX2 xx odporovala xxxxxx „xxxxxxxxxxxxx xxxxx“ xxxxxxxxx v čl. 191 odst. 2 XXXX x&xxxx;xx xxxxxxxx 2003/87/XX, xxxxx vyžaduje, xxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx XX2, xxxxx xxxxxxxxxx (57.&xxxx;xxx odůvodnění). Xxxxxx „xxxxxxxxxxxxx xxxxx“ xx xxxxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;191 xxxx.&xxxx;2 SFEU x&xxxx;xx xxxxx základě musí xxx xxxxxxxx Unie x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx prostředí xxxxxxxx xxxx xxxx xx zásadě, že xxxxxxxxxxxxx by xxx xxxxxx. |
|
(146) |
Xxxxxxxxx xxxxxxxx 2003/87/XX xxxxxxxx xx čl. 175 xxxx.&xxxx;1 Smlouvy x&xxxx;xxxxxxxx Xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx (současný xx.&xxxx;192 xxxx.&xxxx;1 SFEU), xxxxx xxxxxxx postup, xxxx se Rada xxxx xxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxx, xxxxx činnost xx měla Unie xxxxxxx, aby bylo xxxxxxxx cílů xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx&xxxx;174 Xxxxxxx o založení Xxxxxxxxxx společenství (xxxxxxxx xxxxxx&xxxx;191 SFEU), xxxxx xxxxx xx zásadou „xxxxxxxxxxxxx xxxxx“ xxxxxxxxxx xxxx jiné cíl xxxx x&xxxx;xxxxx různorodost xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx regionech Xxxx a jiné zásady. |
|
(147) |
Tvrzení xxxxxxx xxxxx xx xxxxx xxx xxxxxxx xxxx naznačující, že xxxxxxxx&xxxx;2003/87/XX xxxxxxxxxx provádí xxxxxx „znečišťovatel platí“ xxx, xx CO2 xxxxxxxx xx látku xxxxxxxxxxxx ovzduší x&xxxx;xxx xxxxxx, xx jeho xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx problémy x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xx producenti XX2 xxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxx xxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx na emise XX2. |
|
(148) |
Xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx, xx směrnice 2003/87/ES implicitně xxxxxxx zásadu „xxxxxxxxxxxxx xxxxx“ a že xxxx xxxxxxxxx xx xxxx xxx xxxxxxxxxxx, aniž xx xxxx xxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx, xx xxxxx xxxxxx&xxxx;174 Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx Xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx (xxxxxxxx článek 191 SFEU) xxxxxx xxxxxxxx. I kdyby xxx tento předpoklad xxxxxxx, xx třeba xxxxxxxxxx, že xxxxxx „xxxxxxxxxxxxx platí“ xxxx xxxxxxxxx a bezpodmínečná xxxxxx, xxxxx xx přednost xxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx&xxxx;2003/87/XX, xxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxx je xxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxx, xxx xx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx, xx xxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxx pod xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxxxxx, xx xx xxxxxxxxxx xxxxxxx zrychlené x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx elektráren x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxxxx a fotovoltaiky xxxxxxxx xxxxxxx emisí x&xxxx;xx xxxx kroky xxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx obchodování x&xxxx;xxxxxxx. Xxxxxx dále xxxxxxxxxxx, xx i pro xxxxxxx, xxxxx xxxxxx v obtížích, xxxxxxxx možnosti xxxxxxx, xxxxx snižují signál x&xxxx;xxxx uhlíku, xxx xxxxx xx xxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx životního xxxxxxxxx, xxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx. Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx, xx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx XX Xxxxxxx bude xxxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxxx XX Xxxxxxx xxxx nadále xxxxxx xx část xxxxx xxxxxxxxx, x&xxxx;xxxx xxx xxxxxx čelit xxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxxx emisí xxxxxxx nadále xxxxxx xxxxxx xxxxxxx xx xxxxx. Xxxxxxx xx xxxxxxxx vrátí k životaschopnosti, xxxx xxxxx xxxx xxxx xxxxxxx na xxxxx. Xxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx, že xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxx xxxxxx CE Xxxxxxx – xxxxx xxxxxxxx rovněž dočasné x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxx XX2, x&xxxx;xxxxxxx s pokyny xxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx –, porušuje xxxxxxxx&xxxx;2003/87/XX. |
|
(149) |
Xxxxx xxx o názor xxxxxxxxxx třetími stranami, xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx, Xxxxxx xxxxxxxxxxx, xx relevantním xxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx na restrukturalizaci xxxxxxxx xx prospěch xxxxxxx XX Xxxxxxx xx posouzení xxxxx xx.&xxxx;107 xxxx.&xxxx;3 písm. c) XXXX xxx xxxxxxx xxxxxx xxx podporu xx xxxxxxxx a restrukturalizaci, x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxx podporu x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx, xx které xxxxxxxx xxxxx xxxxxx (50. bod xxxxxxxxxx). Druhé xxxxxxx xxxxxx se na xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx, jelikož xxxxxx XX Xxxxxxx se xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx podniku x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx na xxxxxxxxxx, že podpora xx restrukturalizaci není xxxxxxx v oblasti xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx&xxxx;(55). Xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx pro xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxx xx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx (xxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx), xxxx xxxxxxx xxxx xxx nezbytná xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx, který by xxx neexistenci takovéto xxxxxxx nebyl xxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx dané xxxxxxxxxxxxxxxxx. |
|
(150) |
Xxxxxxx xx záchranu xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx může xxx xxxxxxx xxx xxxxx xxxxx xxxxxxx, xxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxx náklady xx splnění povinností x&xxxx;xxxxxxxx oblasti nebo x&xxxx;xxxxxxx životního xxxxxxxxx, x&xxxx;xx xxxxxx xxxxxxx xx pokrytí xxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxx XX2, xxxx tomu xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xx záchranu, kterou xxxxxxx obdržel podnik XX Xxxxxxx. V praxi xx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx vázaná pro xxxx xxxxx než xxxxxxxx provozních xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx s CO2 xxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx, xxxxx xx xxxxxx mohl xxxxxx xxx uhrazení xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx na xxxxx XX2 xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx, xxxxx je xxxxxxx xxxxxxxxx xxx xxxx náklady. |
|
(151) |
Podpora xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxxx přechod x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx a nemá xx xxxxxxxx, xx xxxxxx XX Xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx motivován x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx. Bez xxxxxxx podpory, včetně xxxx xxxxxx pokrývající xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx životního xxxxxxxxx, by podnik XX Xxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxx, xxxxx xx xxxxx xxxxxxxxxxxx rozvoj xxxxxxxx xxxxxx elektrické energie x&xxxx;xxxxxxx, xxx xx xxxxxx CE Oltenia xxxxxxx. Proto x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxx charakter, xxxx snížit emise XX2 a na xxxxxxxxxx xxxxxxx, xx xxx xxxxxx&xxxx;191&xxxx;XXXX xxxxxx xxxxxxxx, xxxx podpora xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx&xxxx;191 XXXX, xxxxx jde x&xxxx;xxxxxx „znečišťovatel platí“. |
|
(152) |
Rumunsko xx rovněž xxxxxxx, xx podpora na xxxxxxxxxxxxxxxxx může xxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxx pro xxxxxxx xx xxxxxxxx a restrukturalizaci. |
|
(153) |
S ohledem xx xxxxxxxxx a cíle xxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx Xxxxxx posoudí, xxx je plánovaná xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxxxxxx na xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx. V pokynech xxx xxxxxxx xx záchranu x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx Komise xxxxxxx xxxxxxxx, xx jakých xxxx xxx xxxxxxx xx xxxxxxxx a restrukturalizaci xxxxxxxxxxxx podniků x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxx čl. 107 xxxx.&xxxx;3 xxxx.&xxxx;x) XXXX. |
|
(154) |
X&xxxx;xxxxx zkoumání xxxx, xxx xx xxxxxxx xx restrukturalizaci xxxxxxxxxx účinky na xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx, xxxxx xx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxx, Xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx v souladu s čl. 107 xxxx.&xxxx;3 xxxx.&xxxx;x) SFEU x&xxxx;x&xxxx;xxxxxx pro podporu xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx. Xxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xx restrukturalizaci, Komise xxx xxxxxxxxx tohoto xxxxxxx posuzuje xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx mezi členskými xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx podpory. Xxx xxxxxxxxx tohoto xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx, vhodnost, xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxx a opatření x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx v pokynech xxx xxxxxxx na xxxxxxxx a restrukturalizaci. |
Způsobilost: xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx
|
(155) |
Xxx byl příjemce xxxxxxxxx xxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxx xx kvalifikovat xxxx xxxxxx v obtížích, xxx xx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx&xxxx;2.2 xxxxxx xxx xxxxxxx xx záchranu a restrukturalizaci. Xxxxxxxxx xxx&xxxx;20 pokynů xxx xxxxxxx na xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx, xx xxxxxx xx xxxxxxxxx za xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx, pokud xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx bez xxxxxx xxxxx xxxxx s jistotou xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx. Xxx xx xxxx xxxx v případě, pokud xxxxxxx alespoň xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;20 xxxx. x) xx x) pokynů xxx xxxxxxx na xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx. |
|
(156) |
Xxx je xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx&xxxx;(56) x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxxxx o podpoře na xxxxxxxx&xxxx;(57), podnik XX Xxxxxxx xxx dne 31.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2019 podle vnitrostátního xxxxx splňuje xxxxxxxx xxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxx úpadkového xxxxxx xx xxxxxx xxxx xxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxxx xxx dne 31. prosince 2019 xxxxx 46 xxxxxxxxxx xxxxxxx CE Xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx insolvenčního xxxxxx. Xxx je xxxxxxx xx 22. bodě xxxxxxxxxx, xxxxxx CE Xxxxxxx xxxx kapacitu xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxxx plus xxxxx, x&xxxx;xxxxx by xxxxxxxxx plán xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxx xx se xxxxxx do likvidace. X&xxxx;xxxx xxxxxxx, že xxxxxx XX Xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxx xx xxxx&xxxx;2019 xxxxxxx xxxxxxxx pro xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxx úpadkového xxxxxx na xxxxxx xxxx xxxxxxxx a kvalifikuje xx xxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx podle xxxx 20 xxxx. x) xxxxxx xxx xxxxxxx xx xxxxxxxx a restrukturalizaci. |
|
(157) |
Podle xxxx&xxxx;21 pokynů xxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxx podporu xx xxxxxxxxxxxxxxxxx. X&xxxx;xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxxxx xxxxxx XX Oltenia, není xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxx účely xxxxxx xxx podporu na xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx, jelikož xxx zřízen x&xxxx;xxxx&xxxx;2011 (xxx 7.&xxxx;xxx odůvodnění), xxxx před xxxx xxx xxxxx lety. |
|
(158) |
Podle xxxx&xxxx;22 xxxxxx xxx xxxxxxx na xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx, xxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx nebo xxxx xxxxx skupinou xxxxxxxx, xx normálních xxxxxxxxx způsobilá xxx xxxxxxxxxx xxxxxxx na xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxxxx xx xxxxx xxxxxxxx, xx xxxx xxxx xxxxxx xxxx vlastní x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx rozvrhování xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxx xxxxxxx a že xxxx xxxx obtíže příliš xxxxx xx to, xxx xx skupina xxxxxxxx xxxx. |
|
(159) |
Xxxxxx podniku XX Oltenia xxxxxxx xxxxxxx z jeho xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx pro výrobu xxxxxxxxxx energie v konkurenčním xxxxxxxxx xxxxxxxxxx trhu x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxx (23. xx 26. bod odůvodnění). Xxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxx xxx xxx xx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx ministerstva xxxxxxxxxx (7. bod odůvodnění), xxxxx xx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx, x&xxxx;xxxx xxxx xxxxxxxx výlučnou xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxx vlastnictví x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx&xxxx;(58). Ze xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx státem xxxxxxx, xx xx xxxxxxxxxx xxxxxxx by xx xxxxxxxx finanční xxxxxxx xx státu xxx xxxxxx XX Xxxxxxx s cílem xxxxxx xx x&xxxx;xxxx obtížemi xxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx, xxxxxx xx xxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxx ačkoli xxxx xxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xxxx xxxxxxx, xxxxxxxxxx xxxxxx, xxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxx xxxxxx tyto xxxxxx příliš xxxxx xx xx, xxx xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxx. |
|
(160) |
Xx xxxxxxx výše xxxxxxxxx Xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx xxxxxx XX Xxxxxxx je xxxxxx v obtížích x&xxxx;xx xxxxxxxxx xxx podporu xx xxxxxxxxxxxxxxxxx. |
5.3.1&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx
|
(161) |
Xxxxxxxxxx čl. 107 xxxx.&xxxx;3 xxxx.&xxxx;x) XXXX xxxxxxx, xx aby xxxxx xxx státní xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx, xxxx xxxxxxxxxx xxxxxx určitých xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(162) |
X&xxxx;xxxxx ohledu xxxxx, že xxx xxxxxxx xxxxx poskytující xxxxxxx podporu xxxxxxx, xx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx je určena x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx takovýchto xxxxxxxx xxxx xxxxxxx, xxxx prokázat, xx xxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx sociálním potížím xxxx řešit xxxxx xxxxxxx. X&xxxx;xxxxxxxxxx kontextu xxxxxxx na restrukturalizaci Xxxxxx poznamenává, xx, xxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;43 xxxxxx pro xxxxxxx na záchranu x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxxxx z trhu xx xx skutečnosti xxxxxxxx xxx xxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx, xxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx v odchodu x&xxxx;xxxx xxxx xxxxxxxxxxx odůvodněním xxxxxx podpory. Xxxxxx xxxxxxx xx záchranu x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxx xxxxx xxxxxx podpory, xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx soutěž, xxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxx. X&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx však může xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx hospodářských xxxxxxxx nebo xxxxxxx, x&xxxx;xx x&xxxx;xxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx. Xxx xx xxxx xxxxx, xxx xx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxx xxxx k sociálním xxxxxxx, xxx xx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx činností x/xxxx oblastí, které xx xxxx xxxxxx xxxxxxxxx dotčeny. Xxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;44 xxxxxx pro xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx. |
|
(163) |
Xxxx xxxxxxx nastávají xxxx xxxx xxxxx, xxxx xx xxxxxxxx, xxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxx odvrátit, nachází x&xxxx;xxxxxxx (na xxxxxx XXXX&xxxx;2), xxx xx xxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx xxx xxxxxxxxxx průměr, xx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxx pracovních míst, xxxx když xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxx xx měl xxx xxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx případné xxxxxxxxx důsledky (xxx&xxxx;44 xxxx.&xxxx;x) a c) xxxxxx xxx podporu xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx). Podpora xxx, xx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx v činnosti, xxxxx takovému selhání xxxx nebo xxxxxxxxx xxxxxxx. X&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx však xxxx xxxxx xxxxx xxxxx, xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx konkurovat xx trhu xxxxxxxxx xxxxxx, xxx xxxx xxx zajištěno pouze xxxxx, xx-xx tato xxxxxxx založena na xxxxxxxxx xxxxx restrukturalizace, xxxxx obnoví xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx příjemce. |
|
(164) |
Komise xxxxx xxxxxxx xxxxxxx, xxx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx trhu nebo xxxxxxxxx potížím (oddíl 5.3.1.1) x&xxxx;xxx xx doprovázena xxxxxx restrukturalizace, xxxxx xxxxxx dlouhodobou xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx (xxxxx&xxxx;5.3.1.2). |
5.3.1.1&xxxx;&xxxx;&xxxx;
|
(165) |
Xxxx xxxxxxxxx, xxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx v obtížích přispět x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxx, jsou x&xxxx;xxxx&xxxx;44 xxxx.&xxxx;x) a c) xxxxxx pro xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx, xxx xx míra xxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, x&xxxx;xxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxx celostátní průměr, xx xxxxxxxxxx a provázená xxxxxxxx při xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxx regionu (xxx&xxxx;44 xxxx. x) xxxxx xxxxxxx pokynů xxx xxxxxxx na záchranu x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx), xxxx xxx xx podpora zamýšlena x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx v daném xxxxxxx nebo xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxx (xxx&xxxx;44 písm. c) xxxxxx xxx podporu xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx). |
Xxxx xxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, x&xxxx;xxxx je xxxxxxxx xxxxxxx
|
(166) |
Xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxxx odkazuje xx xxxxxxxxx uvedené v bodě 44 xxxx.&xxxx;x) druhé xxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx, xx. uvádí, xx xxxxxxxx xx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx (xx xxxxxx XXXX&xxxx;2), kde xx xxxx nezaměstnanosti xxxxx xxx xxxxxxxxxx průměr, xx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx při xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx míst x&xxxx;xxxxx regionu. Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xx xx xxx xxxxxxxx sociálním xxxxxxx xx xxxxxxxxx uvedených x&xxxx;xxxx&xxxx;44 písm. a) xxxxx xxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxx na xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx&xxxx;(59). Xxxxx xxxxx xxxxx třetími stranami, xxxxx v rámci řízení xxxxxxxx své xxxxxxxxxx, xxxxxxxxxx. |
|
(167) |
Xxxx nezaměstnanosti v regionu Xxxxxxxxx – Xxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxxxxxxx xx xxxx&xxxx;2015. Xxxx xxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxxxx – Xxxxxxx xx x&xxxx;xxxxxx 2015 xx 2020 pohybovala x&xxxx;xxxxxxx 8,2&xxxx;% až 5,5&xxxx;%, xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xx xx xxxxxxx xxxxxx pohyboval x&xxxx;xxxxxxx 5&xxxx;% xx 3,4&xxxx;%, přičemž xxxx xxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxxxx – Xxxxxxx se xxxx pohybovala xxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (8.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). V tomto xxxxxx xxxxxx CE Oltenia xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx těžby xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxx odchod x&xxxx;xxxx xx xxx tyto xxxxxxxxxxx xxxxx znamenal, xx jejich xxxxxxx xxxxxxxxxx xx jim xxxxxxxxxx xxxxx si x&xxxx;xxxxxxx vhodné xxxxxxxx xxxxx, xxxxx xx xxx nebyly alternativní xxxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxx. Tato xxxxxxxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxx při tvorbě xxxxxx pracovních míst x&xxxx;xxxxxxx, xxx xxxxxxx xxxx spravedlivé územní xxxxxxxxxxxx xxx xxxx Xxxx (9.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). |
|
(168) |
Xxxxxx xx xxxxx xx xx, xx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;44 xxxx.&xxxx;x) xxxxxx pro podporu xx xxxxxxxx a restrukturalizaci xxxx xxxxxxxx. |
Xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx Jihozápad – Xxxxxxx
|
(169) |
Xxxxxxx xx xxxxxx xxxxx odvrátit xxxxxx xxxxxxx podniku xx xxxxxxxxxx xxxxxx xx smyslu xxxx&xxxx;44 xxxx. x) xxxxxx xxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx. |
|
(170) |
Xxxxxx XX Xxxxxxx je třetím xxxxxxxxx xxxxxxxx elektrické xxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx na nainstalované xxxxxxx xxxxxxxx (11.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). Xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx, že xxxxx xx podnik XX Xxxxxxx xxxxxx z trhu, xxxxx by vzniknout xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx elektrické xxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx (xxx 61.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). Xxxxxxx Xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx posouzení zdrojové xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx&xxxx;24 nařízení Evropského xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx (EU) 2019/943 o vnitřním trhu x&xxxx;xxxxxxxxxx&xxxx;(60), Xxxxxx nemůže xxxxxxxx případné negativní xxxxxxxx xxx dodávku xxxxxxx xx regionální xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxxxx – Xxxxxxx, kde xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx. Xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx, které dodávají xxxxxxxxxxx xxxxxxx, x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx xxxxx Xxxxxxx rovněž xxxxx, xxxx xxxxx xxxxxxxx xxxx těžebních xxxxxxxx xx xxxxx, xxxxxxx xxxxxxx, vést x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx, xxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxx úrovni. Komise xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx dodávek xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx, xxxxx xx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx brán xxxx celek. |
|
(171) |
Případné xxxxxxxxx xxxxxxxx, které doprovázejí xxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxxx dodavatele xxxxxxx v regionu, xxxxxxxx xxxxxxxxx vedlejší xxxxxx xx hospodářskou činnost x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxx Xxxx. Xxx xx xxxxxxx x&xxxx;18.&xxxx;xxxx xxxxxxxxxx, xxxxxx XX Xxxxxxx má x&xxxx;xxxx Xxxx obchodní xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx 120 xxxxxxxxxxxx, xxxxx x&xxxx;xxxx 2019 xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx 50&xxxx;% hospodářství župy x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx. X&xxxx;xxxxxxx odchodu xxxxxxx CE Xxxxxxx xx x&xxxx;xxxxxxx a zejména x&xxxx;xxxx Gorj xxxxxxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xx xxxxxxx xxxxxxxxx hospodářské xxxxxxx. |
|
(172) |
Xxxxx xxxx xx xxxxxx XX Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx 12&xxxx;268&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx zaměstnavatelem x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxxxx – Xxxxxxx (7. bod xxxxxxxxxx). Xxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxx nejen x&xxxx;xxxxx xxxxxx více xxx 12&xxxx;000 xxxxxxxxxx míst, xxx x&xxxx;xxxxxxx na xxxxx xxxxx stávajících xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx řetězci xxxx ke ztrátě xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx. Xxxxxxxxxxxxx xxxxxx, kterému xx xxxxxx CE Xxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxx, xx xxx xxx xxxxxxxx negativní vedlejší xxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxx něj. |
|
(173) |
Komise se xxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx, x&xxxx;xx xxxxx z hlediska xxxxxxx jeho xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, xxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, které xx xx xxxx xxxxxxx spoléhají, jak xx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;44 xxxx.&xxxx;x) pokynů xxx xxxxxxx na záchranu x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx. |
Xxxxxx týkající se xxxxxxxxx xxxxxxxxx potížím xxxx tržnímu xxxxxxx
|
(174) |
Xxxxxx xx Rumunsko xxxxxxxxxx xxxxxx na okolnosti xxxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;44 xxxx.&xxxx;x) x&xxxx;x) xxxxxx xxx xxxxxxx xx záchranu x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx, Xxxxxx je xxxxxxxxx x&xxxx;xxx, xx xxxx xxxx xxxx xxxxxxx, a není tudíž xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxx. Xxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxxx, xx Xxxxxx xx xxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx kritéria slučitelnosti, xxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx této xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx. |
|
(175) |
X&xxxx;xxxxxxx na xxxx xxxxxxx Xxxxxx xxxxxxx k závěru, xx xxxxxxx xxxxxxxx k rozvoji xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx Xxxxxxxxx – Xxxxxxx. Xxxxxxx xxxxx xxxxxxx podniku aktivního x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxxxx – Xxxxxxx, xxx xx xxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx xxx xxxxxxxxxx průměr, xx dlouhodobá x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx při xxxxxx xxxxxx pracovních xxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx, x&xxxx;xxxx xxxxx xxxxxxxxx negativním xxxxxxxxx xxxxxxx podniku x&xxxx;xxxxxxxxx systémovou xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx výroby xxxxxxxxxx xxxxxxx (xxx&xxxx;44 xxxx.&xxxx;x) x&xxxx;x) xxxxxx xxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx). |
5.3.1.2&xxxx;&xxxx;&xxxx;
|
(176) |
Podle xxxx&xxxx;46 xxxxxx pro xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx být xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx restrukturalizace, xxxxx by xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx. Náprava xxxxxx, xxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx, x&xxxx;xx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxx životaschopnosti, xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxx to, xxx xxxxxxx xx restrukturalizaci xxxxxxxx rozvoji hospodářských xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xxxxxx. |
|
(177) |
Xxxxx xxxx&xxxx;45 xx 48 xxxxxx xxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx by xxxxxxx na xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxx udělena xxxxx na podporu xxxxxxxxxxxxx, důsledného a dalekosáhlého xxxxx restrukturalizace a jeho xxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxxx tak, xxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx životaschopnost, x&xxxx;xxxx xxx vyloučena další xxxxxxx xxx xxxxx xxxxxxx podporující xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx. Xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx musí určit xxxxxxx vlastních obtíží xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx stránky xxxxxxxx a musí xxxxxxxx, xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(178) |
Xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx, zejména xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx výsledky x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx rizikových xxxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx xxxx vést x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx investovaného xxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx, aniž xx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx, xxxx xxxx xxxxx xxxx xxxx xxxxxxxx. Xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xx xxxxxxxx, pokud xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx předpokládanou xxxxxxxxxx xxxxxxxx poté, xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx nákladů xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx a finančními xxxxxxxx, x&xxxx;xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxx xxxxxxxxx silami. |
|
(179) |
Plán xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xxx xxxxxxx xxx, xxx xxxxx xxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xx důkladném posouzení xxxxxx svých xxxxxxxxxx xxxxxx (xxx 22. xx 26.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx), x&xxxx;xx účelem opětovného xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxx. Xxxxxxxxx xxxx trvání xxxxx, zahrnující xxxxxx xxx 2021 až 2026, není xxxxxxxxxxx xxxxxx s ohledem xx xxxxxxxxxx, xx: […]. |
|
(180) |
V následujícím xxxxxx Xxxxxx nejprve xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, x&xxxx;xxxx xxxxxx o návratu xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx xx konci xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx. |
Xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx
|
(181) |
Xxxxxx xxxxxxx přezkoumala xxxxxxx xxxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxx finanční xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx restrukturalizace xxxxxxxxxxxx Xxxxxxxxx. |
|
(182) |
Xx se xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx, Xxxxxx xxxxxxxxxxx, xx xxxxxxx výrobní xxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx z […] x&xxxx;xxxx&xxxx;2021 na […] x&xxxx;xxxx&xxxx;2025 x&xxxx;xx […] x&xxxx;xxxx&xxxx;2026 (97.&xxxx;xxx odůvodnění) x&xxxx;xxxxxx za stejné xxxxxx budou sledovat xxxxxxx trend (xxxxxxx&xxxx;3). Xxxxxxx výrobní kapacita xxxx mezi lety 2021 x&xxxx;2025 snížena x&xxxx;[…]&xxxx;%, xxxxxxx příjmy za xxxxxx xxxxxx klesnou x&xxxx;[…]&xxxx;%. Důvod xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx v porovnání xx xxxxxxxx kapacity xx xxxxx: na xxxxx xxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;[…]&xxxx;% mezi lety 2021 x&xxxx;2026, x&xxxx;xx xxxxx xxxxxx podnik XX Xxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx, x&xxxx;xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxx xxxxxxx xx xxxx xxxxxxxxxxx xxxx XXXXX, xxxxxxxx xx lukrativnějším xxxxxxxxxx trhu xx xxxxxx (99.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). |
|
(183) |
Xxxxx xxxx xxxxxxxx odráží xxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxx xxxx zahájen xxxxxxxx xxxxx&xxxx;2023, 2024 x&xxxx;2025. X&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx, jakož x&xxxx;xxxx xxxx xxxxxxx v pohotovostním xxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;2026 (97.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). |
|
(184) |
Xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxx příjmů x&xxxx;xxxx xxx […] % x&xxxx;xxxx&xxxx;2026 […] x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx v provozu xxxxx xxxxxxxx xxxx&xxxx;2026 (98.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). X&xxxx;xxxx&xxxx;2025 xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xxxxx […] x&xxxx;x&xxxx;xxxx&xxxx;2027 dosáhne […] díky xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx plynových xxxxxxxxx, což xxxxxxxxxxx […]% xxxxxx celkové xxxxxxxx xxxx xxxx 2025 x&xxxx;2027. Vzestupný xxxxx xxxxxxxxx xxxxxx, xxxxx mají xx xxxxxx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx (98.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). |
|
(185) |
Xxxxx toho podnik XX Oltenia xx xxxxx xxxxxxxxxx příjmů xxxxxxxxx další xxxxxxxx xxxxxxx xxxx například xxxxxx průměrného xxxxxxxx, xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx elektřiny xxx xxxxxxxx xxxx (96. xxx xxxxxxxxxx). Xxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxx. |
|
(186) |
Xxxxx jde o náklady xx xxxxxxxxx xx xxxxx CO2, xx xxxxx xxxxxxxxx, že xxxxxxx xxxx restrukturalizace, x&xxxx;xxxxxxxxxxx s kterým Komise xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx, byl xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxx XX2&xxxx;(61). Xxxx xxx xxxxxxxx xx použití xxx povolenek xx xxxxx XX2 xxxxxxxxxxxx xx xxx xxxxxx xxx 2020 a 2030 x&xxxx;xxxxxxx xx 25,3&xxxx;XXX xx 31,2&xxxx;XXX/xxxx, xxxxxxx xx xxx 24.&xxxx;xxxxx&xxxx;2021 xxxx již xxxxxxx xxxx 33 EUR/tunu (45.&xxxx;xxx odůvodnění). Xxxxxxxxxx xxxx restrukturalizace x&xxxx;xxxxxx&xxxx;2021 xxx xxxxxxx xx xxxxxx xxxx 44 a 63 EUR/tunu xxx xxxxxx xxx 2021–2026 (100.&xxxx;xxx odůvodnění). X&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, v níž xx plán xxx xxxxxxxxx, xxxx xxxxxxxx xxx xxxxxxxxx na xxxxx XX2 xxx xxx&xxxx;2026 x&xxxx;57&xxxx;% xxxxx xxx xxxxxxxx ceny xxx xxxxxx xxx 2017–2021. Xxxxxx xxxxx xxxx prognózy považuje xx xxxxxxxxx. Xxxxx xx xxxx povolenek xx xxxxx CO2 xxxx rostly, Xxxxxx xx xxxxxxx, xx xx nebude xxx xxxxx xx životaschopnost xxxxxxx XX Oltenia, xxxxxxx xxxxxx XX Xxxxxxx by xxx xxxxxxx xxxxxxxx přenést xx xxx zákazníky xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx (102.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx), xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx (101. x&xxxx;191.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). |
|
(187) |
Xxxxx xxx o prognózy xxxxxxx xxxxx, Xxxxxx poznamenává, xx příjemce xx x&xxxx;xxxxxx postupně xxxxxxxx xxxxx svých zaměstnanců x&xxxx;xxxxxxxx uzavření xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx skupin, xxxxx xxxx xxxxxxxx prostřednictvím xxxxxxxxxxx a předčasného xxxxxxx xx xxxxxxx (73. bod xxxxxxxxxx). Xxxxxxx na xxxxxxxxxxx […] xx xxxx&xxxx;2021 xx xxxx&xxxx;2025 (103.&xxxx;xxx odůvodnění), což xxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxx xxx […]&xxxx;% ve xxxxxxx xxxxxx. Xxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxx. |
Xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx
|
(188) |
Xxxx, xx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx vycházejí xxxxxxxx xxxxxxx, Komise xx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx, xxx xx xxxxxxxx xxxxxxx xx xx konci xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx. Konkrétněji Xxxxxx xxxxx, xxx příjemce xx xxxxx roku 2026 xxxxxxx, xx xxxx xxxxxxxx dostatečnou xxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxx xxxxxxxxx silami. |
|
(189) |
Podle základního xxxxxxx (xxxxxxx&xxxx;3) xxxx xxxxxx CE Oltenia xxxxx xxxxxxx xxx xxxxx restrukturalizace xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx EBITDA, xxxxxxx xxxxx vysokým xxxxxxxx xx xxxxxxxxx xx emise XX2. Xxxxxxxx xxxxx&xxxx;2021 (x&xxxx;xxxxxxxx xxxx&xxxx;2022) nicméně xxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxx provozní xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx odpisy, xxx je prokázáno xxxxxxxx xxxxxxx xxxxx. Xx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx, které xx xxxxxxx s vyřazením xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx založených xx xxxxxxx z provozu, xxxxxx xxx xxxxxxx EBITDA xxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xx xxxx xxxxxx (104.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). |
|
(190) |
Xxxxxxxxxx xxxxxxxxx podniku XX Xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxx cenami xxxxxxxxx xx xxxxx XX2, xxx v dlouhodobém xxxxxxxxx xxxxxxxx naznačují návratnost xxxxxxxxx kapitálu xxxxxxxxxx xx xxx xxxxxx xxx 2025–2026 x&xxxx;xxxxxxx xxxx […]&xxxx;% x&xxxx;[…]&xxxx;%, xx. výrazně xxxxx xxx náklady xx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx ve xxxx […] % (105. bod xxxxxxxxxx). Návratnost xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;2026 xxxxx, xxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx náklady xx xxxx xxxxxxxxxx, xxxxx nedávno xxxxxxx, xxx xxxxx nebyly xxxxxxxxxxxx. Očekávané návratnosti xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx, xx xxxx restrukturalizace xx xxxxxxxx dlouhodobou xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(191) |
X&xxxx;xxxxxxxxxx analýze xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx ceny CO2, xxxxx xx xxxx xxxxx xxxxxxxxxx cenám (186.&xxxx;xxx odůvodnění). x&xxxx;xxxxx x&xxxx;xxxxx vyšší xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx citlivosti xxxxxxxxxx xxxxxxxx založené xx xxxx […] EUR (101.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). Je xxxxx xxxxxxxxxx, xx x&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2021 xxxxxx cena xxxxxxxxx xx xxxxx XX2 […]&xxxx;XXX (25. bod odůvodnění). Xxx xx uvedeno xx 101. bodě xxxxxxxxxx, […] % celkových xxxxxxxxxxx xxxxxx, které xxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxx xx xxxxx s pohyblivými xxxxxx, což xxxxxxxx Xxxxxxxx xxxxxxxxxxx využívat xxxxxxx vyšších xxx xxxxxxxxxx xxxxxxx, x&xxxx;xx xxxxxxxx xxxxxxx&xxxx;2022, kdy xxxxxx většina xxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx. Xxxx xxxxxxxxxx potvrzuje xxxxxxxxxx Xxxxxxxx, že xxxxx xxxxxxx na xxxxx XX2 xxxxx xxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx energie, x&xxxx;xxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx (102.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). |
|
(192) |
Xxxxxx XX Xxxxxxx xxxxx xxxx schopen xx xxxx&xxxx;2026 xxxx xxxxxx veškeré xxx xxxxxxxx a amortizační xxxxxxx, x&xxxx;xx i při xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxx na xxxxx XX2. Xxxxx xx xxxxxxx, xx xxxxxxxx xx xxxx&xxxx;2026 xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx […] x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx XXXXXX […] (106.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). Xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxxxx a dlouhodobé xxxxxxx, xxx xx xxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxx v dlouhodobém horizontu xxxxxxx provádět xxx xxxxxxxx xxx xxxxx xxxxxxx. |
|
(193) |
X&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxx&xxxx;50 pokynů xxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx (viz 106.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx), xxx xxxx xxxxx sledovat dopad xx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxx xxxxxx xx založen xx xxxxxxxxxxxxxxx předpokladech: x)&xxxx;xxxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;5&xxxx;%; xx)&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxx plynu x&xxxx;5&xxxx;% x&xxxx;xxx)&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xx povolenky xx xxxxx XX2 o 5 %. X&xxxx;xxxxx xxxxxx scénáře xxxx podnik xx xxxxx roku 2026 očekávat xxxxxx čisté zisky x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxx 3&xxxx;%. Xxxxx xxxx dva xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx (106.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx) xxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx v případě xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx k dalšímu (xxxxxxxxx) xxxxxxx financování xx xxxxxxx xxxxxxxx. Xxx xxxxxx xxxxxxxxx xx v rámci pesimistického xxxxxxx byl xxxxxx XX Xxxxxxx v roce 2026 xxxxx xxxxxxx pokrýt xxxxxxx xxx náklady, x&xxxx;xx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx, a působit xx xxxx bez xxxxxxxx xxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xx xxxxx xxxxx restrukturalizace. |
|
(194) |
S ohledem xx xxxx xxxxxxx Xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx xxxxxxxxxx xxxx restrukturalizace xx xxxxxxxxxxxx, důsledný x&xxxx;xxxxxxxxxxx a je xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxx dlouhodobou životaschopnost xxxxxxx CE Xxxxxxx, x&xxxx;xx s přihlédnutím ke xxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxx potřebné xxx provedení xxxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx jejich xxxxxxx. X&xxxx;xxxxx ohledu x&xxxx;xxxxxxxx k délce xxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxx, na xxxx xxxxxx CE Oltenia xxxxxx, xx vhodné, xx Xxxxxxxx xxxxxxxx xx to, xxx xxxxxx XX Xxxxxxx xxxx a účinně prováděl xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxx XX Oltenia xx měly přijmout xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxx řešení xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, xxxxx xxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxx xxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx. |
5.3.2&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx hospodářských xxxxxxxx nebo hospodářských xxxxxxx xxxxxxxxx nad xxxxxxxxxxx účinky, x&xxxx;xx x&xxxx;xxxxxxxx narušení xxxxxxxxxxx xxxxxxx a nepříznivých xxxxxx xx obchod
|
(195) |
Aby bylo xxxxx xxxxxxxx, xxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx a obchodní xxxxxxxx, xx nezbytné xxxxxxxxxx nezbytnost, vhodnost x&xxxx;xxxxxxxxxxx podpory x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx. Xx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx a posoudit xxxxxxxxx účinky xxxxxxx xx xxxxxx hospodářských xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, xxx xxxx xxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxx, jakož i další xxxxxxxxx účinky na xxxxxx, x&xxxx;xx ve xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xx vnitřní xxx. |
5.3.2.1&xxxx;&xxxx;&xxxx;
|
(196) |
Xxxxx bodu 53 xxxxxx xxx xxxxxxx na xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx musí xxxxxxx státy, xxxxx xxxxxxx poskytnout podporu xx xxxxxxxxxxxxxxxxx, předložit xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx nezahrnuje xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx oblastí, x&xxxx;xxx xxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxxxx&xxxx;3.1.1 pokynů xxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx, xxxx by xxxx bylo dosaženo x&xxxx;xxxxx xxxx. |
|
(197) |
Xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xx za xxx xxxxxxxx xxxx, xxx xxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxxx xxx situaci xxxxxxx selhání x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxx by xxxxxxxx xxxxxx služeb xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx. Xxxxxx xxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx podporou xx xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxx xxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx, k čemuž by x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx podpory xxxxx došlo. Xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx prokazuje, xx x&xxxx;xxxxxxxx finančních xxxxxxxx xxxxxxxx xx třeba xx xxxxxxx jak xxxxxxxxxx, xxx xxxxxxxxxxxx. X&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxx CE Xxxxxxx xxxxxxx plnit své xxxxxxx, xxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxx životního xxxxxxxxx, xxxx získat xxxxxxx xx finanční xxxx, x&xxxx;xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xx xxxxxxxxx, xx xxxxx spolufinancovány x&xxxx;xxxxxxx. Xxxxxxxx ke xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxx přibližně 345&xxxx;xxxxxxx XXX, xxxxx budou xxx absenci xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxx xxxxxx, xxxx podnik XX Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxx finanční xxxxxxx. Xx xxxxx xxxxxxxxxxx, xx xxxxxx XX Xxxxxxx xxx xxxxxxx, xxxxxxxxx xxx xxx 31.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2019, xxxxxxxx xxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxx xxxx xxxxxxxx (xxx 22.&xxxx;xxx odůvodnění). Xxxxx xx xxx xxx xxxxxxx xxxxxxx xx restrukturalizaci jeho xxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxxxx. Xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xx tudíž nezbytná xxx úspěšné xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx služeb xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx v Rumunsku x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxxxx – Xxxxxxx. |
5.3.2.2&xxxx;&xxxx;&xxxx;
|
(198) |
Xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xx slučitelnou s vnitřním xxxxx, xxxxx xx xxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx cíle xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx, která xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx; za podporu xxxx být poskytnuto xxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxx xxx xxxxxx pro problém xxxxxxxxxxxx nebo xxxxxxxxx, xxxxx má xxxxx&xxxx;(62). |
|
(199) |
Xxxxxxx xx restrukturalizaci xx xxxxxx xxxxxx, xxxxxx xxxxxx xx xxxxxx, xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx xx grant (27.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). |
|
(200) |
Xxx xx xxxxxxx x&xxxx;79.&xxxx;xxxx xxxxxxxxxx, Xxxxxxxx uvádí, že xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx se xxxxxxx, xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxx 2021–2026, xxxxx xxxxx až 3,94&xxxx;xxxxxxxx XXX. X&xxxx;xxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxxx 1,76&xxxx;xxxxxxxx XXX xxxxxxxxxx xxxxxx (xxxxxx xxxxxx na xxxxxxxx xx xxxx 251&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX, která xxxx xx účelem xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx přeměněna xx xxxxx; xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;226&xxxx;xxxxxxx XXX; xxxxxx xxxxxx xx xxxxxx xx xxxx 195,8&xxxx;xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxx xx výši 1&xxxx;090&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX)&xxxx;(63), zatímco x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxx má xxx xxxxxxxxx xxxxx ve xxxx 895,3&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX xx xxxx xxxxxxxxx, přičemž xx čeká xx xxxxxxxxxx odpovídajících xxxxxxxxxxxx xxxxxx Xxxxxxxxx x&xxxx;xx xxxxxx potvrzení Evropskou xxxxxxxxxx bankou xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx fondu. |
|
(201) |
Protiplnění pro xxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxx, xxxxx xxxxxx xxxxxxx státního xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx CE Xxxxxxx (xx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx 95&xxxx;%) x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx odprodeje xxxxxxx 20&xxxx;% xxxxx, xxxxx xxxx v podniku XX Xxxxxxx xxxx. Xxxxxxxxx v důsledku xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxx v podniku XX Xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx 77,15 % xx xxxxxxxxx 95 % (93. x&xxxx;94.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). Tato xxxxxxxxxx xxxxxxx, která xxxxxx součástí xxxxxxxxx xxxxxxxx, státu xxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx vytvořená podnikem XX Xxxxxxx, bez xxxxxx xx xxxxxxxxxx, xx xxxx podpory xx příjemci poskytována xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx. Xxxxxxxx ke struktuře xxxxxxxxx 95% xxxxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx protiplnění x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx kapitálové injekce xx xxxxxxx XX Xxxxxxx, a to x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxx záruky, xxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxx CE Xxxxxxx, xxxxx vzniknou díky xxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx finančních xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xx xxxxxxx podmínek, xxxxx xxxxxxx xxxxxx. |
|
(202) |
Xxxxx xxxx, xxx stanoví 81.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx, že xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx XX Xxxxxxx, což xxxxxxx, xx před xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;2026 xxxxxxxxx xxxxxxxxx 20&xxxx;% xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx. Xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx, xxx xxxxx xxxx xxxxxxxxxx tržní xxxxxxx 20% xxxxxx xx xxxxxxxx podniku XX Oltenia xx xxx 31. prosince 2026 xxxxxxxxx xx částku […]&xxxx;XXX x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxx xx xxxxxx […] EUR v případě xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx (84.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). Jakmile xxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxx ve výši […] EUR, xxxxx xx xxxxxxxxxx, xxxx xxxxxxxxxxxx protiplnění xx xxxx xxx xxxx xx jeho xxxxxxx xx prospěch podniku XX Xxxxxxx. Xxxxxxx xx xxxx Rumunsko xxxxx zavázalo xxxxxxxx xxxxxxxxx 20 % xxxxxxxxxxxx xxxx, xxxxxxxxxx xx x&xxxx;xxxxxxxx konkrétní xxxxxxxxx xxxx xx xxxxx xxxxxxxx; xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx […]&xxxx;XXX xx konzervativní xxxxxxx xxx účely xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxx xxx xxxx. Xxxxxxxx xx tržních xxxxxxxx xxxxxxx výši xxxxxxx xx post. Toto xxxxxxxxxxx xx post xxx xxxx xxxx xxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxx. |
|
(203) |
Xxxxx xxxx v souladu x&xxxx;xxxxx&xxxx;58 xxxxxx xxx xxxxxxx xx záchranu x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxx solventnosti nebo xxxxxxxxx, xxxxx xxxx xxxxx. Xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx má xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx (granty, xxxxxx xxxxxx za xxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx xx podporu základního xxxxxxxx), xxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx pro xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx a pro xxxxxxx xxxx xxxxxxx xx XX2 xx xxxx, než xxxxx xxxx xxxxxx xx xxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxx. X&xxxx;xxxx xxxxxxxxxxx xx Xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxx nástroje xxxx xxx problémy xxxxxxxx xxxxxxxx se xxxxxxxxx, tak xxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxx xxxxxxxxxxxx. |
|
(204) |
Xx těchto xxxxxxxxx xx Komise xxxxxxx, xx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xx xxxxxx. |
5.3.2.3&xxxx;&xxxx;&xxxx;
|
(205) |
Xxxxx bodu 38 xxxx.&xxxx;x) pokynů xxx xxxxxxx na xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx nesmí podpora xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx k dosažení xxxx, x&xxxx;xxxxx daná xxxxxxx xxxxxxx. Částka x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xx xxxx xxxxxx na xxxxx xxxxxxx xxxxx k provedení xxxxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxxx finanční xxxxxx xxxxxxxx, xxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx, xx xxxxx xxxxxx (xxx&xxxx;61 pokynů pro xxxxxxx na xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx). Xxxxxxx xxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx, a pokud je xxxxxx xxxxxxx poskytnuta xx formě, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx postavení xxxxxxxx, sdílení xxxxxxx. Xxx posuzování xxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxx dříve xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx. |
|
(206) |
Xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxxx a opravdové a zpravidla xx xxxx být xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx jde o dopad xx xxxxxxxxxxx nebo xxxxxxxxx příjemce. Xxxxx xxxx&xxxx;63 pokynů pro xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx musí Komise xxxxxxxx, xxx jsou xxxxx xxxxxx vlastního xxxxxxxxx skutečné x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx. Podle bodu 64 xxxxxx pro xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx Xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx přispění xx xxxxxxxxx, xxxxx xxxx xxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxx 50 % xxxxxxx xx restrukturalizaci. |
|
(207) |
Komise xxxx ověřit, xxx xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx revidovaného xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx v 79. xx 91.&xxxx;xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxx xxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxx že xx dostatečně xxxxx, xx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx plánu xxxxxxxxxxxxxxxxx uskuteční, s výjimkou xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx. |
|
(208) |
Xxx xx xxxxxxx v 81. bodě xxxxxxxxxx, investice do xxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;XXXX xxxxxxxxx a nových xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx být xxxxxxxx financovány z modernizačního xxxxx, pokud Xxxxxxxx xxxxxxxx odpovídající investiční xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx nebo xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxxxx z modernizačního xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx (xxx 124.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx), a proto jsou xxxxxxxxxxxx jako částka xxxxxxx, xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(209) |
Xxxxxxx xxxxxxx vlastního xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx podnikem CE Xxxxxxx xxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx elektrické xxxxxxx. Xxxxxxx xx, xx x&xxxx;xxxxxx xxx 2021–2025 xxxxx celkové xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxx 1&xxxx;275&xxxx;xxxxxxx XXX. Xxxxxxx xxx&xxxx;63 xxxxxx pro xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxx, xx očekávání xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx na xxxxxxx čistých investic x&xxxx;xxxxxxx nákladů, měla xx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx, xx 574&xxxx;xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx 1&xxxx;275&xxxx;xxxxxxx EUR xxx xxxx xxxxxxxxx (xxx 87.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). Proto Xxxxxx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx přispění xxxxxxx z celé xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx CE Xxxxxxx xxxx vlastní xxxxxxxx xxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxxxx 574&xxxx;xxxxxxx EUR. |
|
(210) |
Za xxxxxx usnadnění xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx XX Oltenia xxxxxxx, že xxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx energetických projektů. Xx budou xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx x)&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxx; xx)&xxxx;xxxxxxxxxx investorů a iii) xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx. |
|
(211) |
Xx xx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, xxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx výši […]&xxxx;XXX xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, které xxxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxx xx xx projektů xx plyn a obnovitelné xxxxxx xxxxxxx (92.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). Xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx ani xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, ani xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxx xxxxx zájem xxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxx toho xxxx xxxxxxxxxx prostředků, x&xxxx;xxxxx banky xxxxxxxxx xxxx zájem xx xxxxxxxxxx, xxxxxxx převyšuje xxxxxx […] XXX, xxxxxx xx Rumunsko x&xxxx;xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxx. Za xxxxxx xxxxxxxxx xx Xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxx, xx x&xxxx;xxxxxxxxxxx ze xxxxxx xxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx, xx xx xxxxxxxxx. Xxxxxx proto xxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xx xxx poskytnuto xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx, xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xx xxxx […]&xxxx;XXX. |
|
(212) |
Xxxxx xxxx závazky xxxxxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx, činí xx […]&xxxx;XXX (90.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). Xxxxx xx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx předložené vybranými xxxxxxx investory, a proto xxxxx xxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx. Xxx je xxxxxxx xx 115.&xxxx;xxxx odůvodnění, xxx xxxxxxx xxxxxxx XXXX Ișalnița xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx. Vzhledem xx xxxxxxxxxxx, že Rumunsko xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx XXXX Xșxxxxțx xxxxxxxxxx xx soukromou xxxxxx, xxxx bez xx, xx Xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxx částka xxxxxxxxx přispění, v souvislosti x&xxxx;xxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxx a které xx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx investory, x&xxxx;xxxxxxx xxxx […]&xxxx;XXX, se xxxxxxx xxx xxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxx projekt xxxxxxx XXXX Ișalnița. Xxxxx ačkoliv v případě xxxxxxx xxxxxxx obdržené xx xxxxx xxxxxxx xxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx, nemá xx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx. Xxxxxx xx proto domnívá, xx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxx […] XXX, xxxxx má xxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx (xxxxxxxx xxxxxxxxx ([…] XXX) x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx ([…]&xxxx;XXX) je xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx, x&xxxx;xxxxxx […] XXX xxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx. |
|
(213) |
Xxxxxx CE Xxxxxxx přispěje x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx a různými xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx 104&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX. Xxxx částka byla xxxxxxxxx společností PwC x&xxxx;(xxxxxxxxx) xxxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx (91. xxx xxxxxxxxxx), x&xxxx;xxxxx xx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx přispění. |
|
(214) |
S ohledem na xxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxx, xxxxx xxxx xxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx příjemcem, 1&xxxx;278&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX, xxx xx rovná xxxxxxxxx 32&xxxx;% xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xx xxxx 3,94 miliardy EUR, x&xxxx;xxxxxxxx se xxx xxx 50 %. |
|
(215) |
Nicméně xxxxxxxx-xx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx oblastech, xxx xx xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;107 xxxx.&xxxx;3 xxxx.&xxxx;x) XXXX, xxxxxxxxx pokud xxxxxxxx xxxx obzvláštním xxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxx xxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx oblasti, xxxx Xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxx xx xxxxx xxx 50 % xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx (bod 98 xxxxxx xxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx). Xxxxxx CE Xxxxxxx xx xxxxxxx v regionu Xxxxxxxxx – Xxxxxxx, xxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xx.&xxxx;107 xxxx.&xxxx;3 xxxx. x) XXXX&xxxx;(64). |
|
(216) |
Xxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxx&xxxx;64 xxxxxx pro podporu xx záchranu x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xx Komise xxxx xx výjimečných okolností x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx závažných xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx 50&xxxx;% xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx. Xxxxx výše xxxxxx příspěvku xxxxxxx xxxxxxxx, musí xxxxxxx xxxx xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx prokázat. |
|
(217) |
Za xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xx vypuknutí xxxxxxxx COVID-19 se Xxxxxx xxxxxxx, xx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx CE Xxxxxxx x&xxxx;xxx dodržení xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx pro xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx na xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx šíření xxxxxxxxxxxx xxxxxx XXXXX-19 ze xxx 19. března 2020 lze xxxxxxxxx, xx vlastní xxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxx 50 % xxxxxxx na xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxx&xxxx;(65). |
|
(218) |
Xxxxxx uznává, xx xxxxxxxx XXXXX-19 a opatření xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxx xxxxxxxx, x&xxxx;xx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xx xxxxxx xx.&xxxx;107 xxxx.&xxxx;3 písm. b) XXXX. X&xxxx;xxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xx xxxx&xxxx;2020 byla xxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx z hlediska xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx (19.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). Xxxxxxxx XXXXX-19 xxxx přinesla xxxxxxx, xxx xxxx trhy xxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx pro xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx snížily xxx xxxxxxx limity. |
|
(219) |
Jelikož vlastní xxxxxxxx činí 32 % xxxxxxx na xxxxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx je poskytnuta xxxx xxxx financování x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx na xxxxxxxxxx, xx příjemce xx xxxxxxx v podporované xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;107 xxxx.&xxxx;3 xxxx.&xxxx;x) XXXX, x&xxxx;xx xxxxxxxxx okolnosti vytvořené xxxxxx poruchou v hospodářství xx xxxxxx čl. 107 xxxx.&xxxx;3 písm. b) SFEU, Xxxxxx dospěla x&xxxx;xxxxxx, xx xx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx výše xxxxxxxxx nižší xxx 50&xxxx;% xxxxxxxxxx. |
|
(220) |
Xxxxx xxxx&xxxx;65 xx&xxxx;67 xxxxxx xxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx může xxx xxxxxx xxxxxxx poskytnutá xxxxxxxx, který xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx věřitelů xxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxx, který je xxxxxxxxx xxxxxxx, xxx xxxxxxx xxxxxxx hazard x&xxxx;xxxxxxxx tržní xxxxxxxxxx. Xxxxxxx na pokrytí xxxxx xx proto xxxx xxx xxxxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx stávajících xxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxxx zásah xx xxx xxx proveden xxxx, co xxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx a rozděleny mezi xxxxxxxxx akcionáře x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxx. Xxxxxxxxxx xxxxxxx nákladů xxxx xxxxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx, xx xxxx xxx xxxxxxx xx podmínek, xxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx na budoucích xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx po xxxxxxxxx xxxxx. |
|
(221) |
Xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx nebo x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx, z nichž xx měli akcionáři xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxxx xxxx, xxxxx xx nyní xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx, jakožto xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx na xxxxxxx strategická x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx podřízeným xxxxxx nebo hybridním (xxxxxx absorbujícím) xxxxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx je xxxxxxxxxxxxx, xx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx v souladu x&xxxx;xxxxxxxxx xx sdílení nákladů xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx. Xx xxxxxx xxxxxxxxx bude xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx xxxxx Fondul Xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx částečné xxxxxxxx ztrát, po xxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx. Xx prvé, xxxxxxxxx xxxxxx podniku XX Xxxxxxx xx xxxx xxxxxxxxx 251&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX (1 217 milionů XXX), tj. xxxx xxxxxx xx xxxx xxxxxxxxx 345&xxxx;xxxxxxx EUR (1&xxxx;710&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX) xxxxxxxxx xxx 31.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2020, xxxx absorbována xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx základního xxxxxxxx (93.&xxxx;xxx odůvodnění). Xxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx kapitálu xxxxxx xx xxxx […] XXX, xxxxx xxxxxx xxxxx xxxxx Xxxxxx Xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx XX Xxxxxxx z […] % xx xxxxxxxxx […] % (94.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). X&xxxx;xxxx xxxxxxxxxxx fond Xxxxxx Xxxxxxxxxxxx přispívá x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxx, xx absorbuje ztráty xxxxx xxxxxxxxx podílu, x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxx, xxxx xx xxxxxxx potřeba xxxxxx xxxxxxx a snižuje xx xxxxxxx xxxxxx. |
|
(222) |
Xxxxxx xxxxx dospěla x&xxxx;xxxxxx, xx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx. |
5.3.2.4&xxxx;&xxxx;&xxxx;
|
(223) |
X&xxxx;xxxxxxxxx xxxx, xx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxx omezené, xxx xx zabránilo xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xx, xx xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx&xxxx;(66), musí xxx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx v souladu xx xxxxxxx „jednou x&xxxx;xxxx“, xxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxx xxx. |
|
(224) |
Xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xx xxxxxxx pouze xxxxx restrukturalizační xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx za předpokladu, xx od dřívějšího xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx xx xxxx, xxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx skončil xxxx xxx xxxxxxxxxx, uběhlo xxxx než deset xxx&xxxx;(67). Xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx, xxxxx podpora na xxxxxxxxxxxxxxxxx navazuje na xxxxxxxxxx podpory xx xxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxx xxxxxxx xxxxxx restrukturalizační xxxxxxx&xxxx;(68). |
|
(225) |
Xxxxxxx xx restrukturalizaci xxxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxxxxx pouze jednu xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx. Podnik XX Xxxxxxx, xxxxxx xxxx dceřiných společností, xxxxx xxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx letech xxxxxxxxx xxxxxx podporu na xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xx 28. a 31. bodě odůvodnění xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxxx xx posuzována. Xx xxx xxxxxx kontinuita x&xxxx;xxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxx v únoru 2020 x&xxxx;xxxxxxxx xx šest xxxxxx x&xxxx;xxxxx jediné xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxx „xxxxxx x&xxxx;xxxx“ xx xxxxx xxxxxxxx. |
|
(226) |
Xxx je uvedeno xx 107.&xxxx;xxxx xxxxxxxxxx, Xxxxxxxx navrhuje následující xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx: i) xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxx těžebních xxxx, xx) xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx jednotek xxx xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxx) xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx X.X. Craiova II xxx xxxxxxxxxxxx výrobu xxxxxxx na xxxx. |
|
(227) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;226.&xxxx;xxxx odůvodnění bodech x) x&xxxx;xxx), Komise xx xxxxxxx, xx xxxxxxx xxx xxxxxxx xxxx opatření omezující xxxxxxxx hospodářské xxxxxxx. Xxxxxxxxx xxxxxxxxxx uzavření xxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx (xxx 108.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx) x&xxxx;xxxxxxx. S.E. Xxxxxxx II, xxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxx Xxxxxxx, je ztrátová x&xxxx;x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx žádné xxxxxx. |
|
(228) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxx identifikované xx 226.&xxxx;xxxx xxxxxxxxxx xxxx&xxxx;xx), vytvoření xxxxxxxxxx xxxxxxxxx jednotek xxx xxxx xxxxxxxxx bude xxxxxxxx, xx xxx xxxxxx podniku CE Xxxxxxx na xxxxxxxxxx xxxxxxxxx jednotkách xxxxxxxxxx xx x&xxxx;xxxxxxx 45&xxxx;% xx 50&xxxx;% xx xxxxx dostupná kapacita xxxxxxx CE Oltenia (xxxxxxxx na nových xxxxxxxxxx v oblasti xxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxx obnovitelné xxxxxxx) xxxxx z […] xx přibližně […] (72.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx). Xxx xxxx xxxxxxxxx čistá xxxxxxxx kapacita xxxxxxxxx […], xxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx tržním konkurentům xxxxxxxxxx xx zvláštních xxxxxxxxx xxxxxxxx. Toto xxxxxxxx tak xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx a jeho xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(229) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx, Rumunsko xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx uvedeným x&xxxx;xxxx&xxxx;84 xxxxxx xxx xxxxxxx xx záchranu x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxxxx: x) xxxxxx XX Xxxxxxx xxxxxx xxxxx období xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx akcie xxxxxxxx xxxx společnosti, x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx, xxx xx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx dlouhodobé xxxxxxxxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xx xxxxxxx Xxxxxx, x&xxxx;xx) podnik XX Xxxxxxx xx xxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xx trh xxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx (118. bod xxxxxxxxxx). X&xxxx;xxxxxxx s bodem 83 xxxxxx xxx xxxxxxx na xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx tato xxxxxxxx xxxxxx, xx xxxx xxxxxxx bude xxxxxxx pouze x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx zneužita tím, xx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx nebo xx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx. |
|
(230) |
Xxxxxx xx xxxxx domnívá, xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx jsou xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx podpory xx xxxxxxxxxxxxxxxxx. |
5.3.2.5&xxxx;&xxxx;&xxxx;
|
(231) |
Xxxxx xxxx&xxxx;38 xxxx.&xxxx;x) pokynů xxx xxxxxxx na xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxx xxxxx, Xxxxxx, xxxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx snadný xxxxxxx xx xxxx relevantním xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx. Rumunské xxxxxx se xx xxxxx xxxxxx zavázaly, xx budou xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;96 xxxxxx xxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx, x&xxxx;xx tak, xx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx zveřejňovat na xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxx.xxxxxxxxxxxx.xx. |
|
(232) |
Xxxxxx xxxxxxxx za nezbytné, xxx Rumunsko xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx zprávy x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx restrukturalizace, a to xxxxxxx xxxx měsíců xx xxxx xxxxxxx xxxxxx rozhodnutí xx xx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx. Xxxx xxxxxx xxxxx uvádět xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxxx xxxxxxxx od xxxxxxxxxx nebo xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxx restrukturalizace, xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx předpokládaná xxxx xxxxxxx Xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx. |
5.3.2.6&xxxx;&xxxx;&xxxx;
|
(233) |
Pečlivě xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxx, xx xx celková xxxxxxxxxx xxxxxx opatření xxxxxx, x&xxxx;xx xxx, xx xxxxxxx xxxx, xxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxx, xxx xx byla x&xxxx;xxxxxxx se xxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(234) |
X&xxxx;xxxxxxxx pro xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx Xxxxxx stanovila kritéria, xxxxx přezkoumává při xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx restrukturalizaci s vnitřním xxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxx, xx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx činnosti xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxx, jež xx xxxx x&xxxx;xxxxxxx se xxxxxxxxx zájmem. Xxx xx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx 5.3.2.1, 5.3.2.2 x&xxxx;5.3.2.3, xxxxxxx na xxxxxxxxxxxxxxxxx xx xxxxxxxx, vhodná x&xxxx;xxxxxxxxx. Xxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx narušení xxxxxxxxxxx xxxxxxx (pododdíl 5.3.2.4) xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx (pododdíl 5.3.2.5). |
|
(235) |
Navrhovaná xxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxxx spolu x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx výrobní xxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx XX Oltenia na xxxx, na xxxx xxxxxxx xx restrukturalizaci xxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxx. |
|
(236) |
X&xxxx;xxxxxxx xx xxxx uvedené xx Xxxxxx xxxxxxx, xx opatření x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxx pro omezení xxxxxxxxxxx xxxxxx podpory xx xxxxxxxxxxxxxxxxx. |
|
(237) |
Xxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xx rozvoj xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx oblasti xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx na hospodářskou xxxxxx a obchod, které xx xxx nemění x&xxxx;xxxxxx xxxx, xxx xx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xx společným zájmem. |
5.4 Závěr xxxxxxx slučitelnosti
|
(238) |
V souladu x&xxxx;xx.&xxxx;9 xxxx.&xxxx;6 xxxxxxxx (EU) 2015/1589 xxxx být xxxxxxxxxx, xxxxx se xxxxxxx formální vyšetřovací xxxxxx, xxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, xxxxx byly xxxxxxxx xxxxxxx slučitelnosti oznámeného xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx trhem. |
|
(239) |
S ohledem xx výše xxxxxxx Xxxxxx xxxxxxx k závěru, xx zatímco pochybnosti, xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx, xxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xx restrukturalizaci xx xxxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx jsou xxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxx k opatřením xxxxxxxxxx narušení hospodářské xxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxx Rumunsko xxxxxxxx. Xxxxx xx xxxxxxxxxxx, že Xxxxxxxx xxxxxxx provádění plánu xxxxxxxxxxxxxxxxx&xxxx;(69), xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xx rozvoj xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxxxx – Xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xxxxx xx xxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx míře, xxx xx xxxx v rozporu xx xxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxxx předložené Rumunskem xx xxxxx xxxx xxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(240) |
Xxxxxx xxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx připomínky xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxx, xxxxx i úpravy xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx a podpůrné xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxxxxxx za xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx je x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;107 odst. 3 xxxx.&xxxx;x) XXXX, xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxxxx – Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx hospodářskou soutěž x&xxxx;xxxxxx mezi xxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxx, xxx xx xxxx x&xxxx;xxxxxxx se xxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(241) |
X&xxxx;xxxxxxx, Xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx, aby Xxxxxxxx předkládalo xxxxxxxxxx xxxxxx o provádění plánu xxxxxxxxxxxxxxxxx, a to xxxxxxx xxxx měsíců xx xxxxx období restrukturalizace. Xxxx xxxxxx xxxxx xxxxxx především xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx vyčleněných Rumunskem x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx příjemce, xxxxxxxx xxxxxxxx od xxxxxxxxxx nebo xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx příjmů, omezování x&xxxx;xxxxxxxxx nákladů vyplývajících x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xxxxx i nápravná opatření xxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx Xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx. |
6.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXXX
|
(242) |
Xxxxxx xxxxxxxx, že Xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx dané podpory x&xxxx;xxxxxxxx tak xx.&xxxx;108 xxxx.&xxxx;3 XXXX. Xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx je xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx v souladu x&xxxx;xx.&xxxx;107 odst. 3 písm. c) XXXX, |
XXXXXXX XXXX XXXXXXXXXX:
Článek 1
Podpora na xxxxxxxxxxxxxxxxx xxx podnik Xxxxxxxxx Xxxxxxxxx Xxxxxxx X.X. (xxxx jen „CE Xxxxxxx“), xxxxxx Xxxxxxxx xxxxxxxx provedlo x&xxxx;xxxxxx xxxxxx, xxxxxx xxxxxx xx xxxxxx, xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx xx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxx 2&xxxx;658,1&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX, xx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx xx.&xxxx;107 xxxx.&xxxx;3 písm. c) Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx Evropské unie, xxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx stanovené v článku 2.
Xxxxxx&xxxx;2
1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx xx xxxx xxxxxxxx, že xxxxxx XX Xxxxxxx v rámci xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx plánu xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxx xxxxxxxx nejpozději xx konce období xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx narušení xxxxxxxxxxx soutěže, a to xxxxxxxxxxx:
|
x) |
xxxxxxxx veškerých lignitových xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxx 2023 x&xxxx;2026, xxxx xx xxx xxxx dotčeno xxxxxxxxxx xxxxxxx uvedených x&xxxx;xxxxxxxx plánu xxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx; xxxxxxxx, které Xxxxxxxx nakonec xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, musí být xxxxxx jako kapacity xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx národního xxxxx xxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx; |
|
x) |
xxxxxxxx snižování počtu xxxxxxxxxxx; |
|
x) |
xxxxxxxx snižování emisí XX2 xxxxx s investicemi xx snížení xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxx prostředí; |
|
d) |
snížení xxxxxxxxxx xxxxxxxx a následné xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx; |
|
x) |
xxxxxxx xxxxxxxxxx účelových xxxxxxxx xxxxxxx společných podniků xx xxxxxxxxxxxxxx; |
|
x) |
xxxxxx finančních xxxxx x&xxxx;xxxxxxx; |
|
x) |
xxxxxxxxx elektrárny Xxxxxxx; |
|
x) |
xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx, která xxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx, xxx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xx plyn xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx, a která xx xxxx xxxxxxxxxx. |
2.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx xx xxx 31.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2026 xxxxxxx alespoň 20&xxxx;% xxxxx akciového xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx XX Xxxxxxx.
3.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx xx xxxx Xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx zprávy x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx, x&xxxx;xx xxxxxxx xxxx xxxxxx xx xxxx xxxxxxx tohoto xxxxxxxxxx xx xx konce xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx dne 31.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2026. Xxxx xxxxxx xx xxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx a vlastního xxxxxxxx příjemce, xxxxxxx xxxxxxxx stanovených x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxx, jakékoli odchylky xx finančních xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx plánu xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxxxx a snižování xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx dosažené xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx opatření xxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx Xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx.
Xxxxxx&xxxx;3
Xx xxxx xxxxxx xxx dne xxxxxxxx xxxxxx rozhodnutí informuje Xxxxxxxx Komisi o opatřeních xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx souladu x&xxxx;xxxxx rozhodnutím.
Článek 4
Toto xxxxxxxxxx je xxxxxx Rumunsku.
X&xxxx;Xxxxxxx dne 26.&xxxx;xxxxx 2022.
Xx Komisi
Margrethe VESTAGER
členka Xxxxxx
(1)&xxxx;&xxxx;Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X&xxxx;94, 19.3. 2021, x.&xxxx;10.
(2)&xxxx;&xxxx;Xxxx xxxxxx xxxxxxxx xxx 29.&xxxx;xxxxxx&xxxx;2020, xxx Xxxxxxxx předem xxxxxxxx xxxxx plánu restrukturalizace, x&xxxx;xx do xxxxxxxx xxxxxxxxxx výměny x-xxxxx, xxxxxxxxx diskuse xxxxx xxxxx- a telekonferencí a předběžnou xxxxxxx xxxxx týkající xx xxxxxx plánu xxxxxxxxxxxxxxxxx.
(3)&xxxx;&xxxx;Xxx xxxxxxxx xxx xxxxx 1.
(4) Nařízení x.&xxxx;1 x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx v Evropském xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx (Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;17, 6.10.1958, s. 385/58).
(5) Dopisem xx xxx 29.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2021.
(6)&xxxx;&xxxx;Xxxx Xxxxxx Xxxxxxxxxxxx xxx zřízen xxxxxxx x.&xxxx;247 ze xxx 22.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2005 jako xxxxxxxxxx xxx xxxxx, xxxxxxx xxxxxxx byl xx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx vyvlastněn, a zpočátku xx xxx xxxx xxxxxxx akcie držené x&xxxx;xxxxxxx společnostech. Xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxx Fondul Xxxxxxxxxxxx xx xxx 31.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2021 xx rozdělena xxxx rumunské xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx (40,58&xxxx;%) xxxx xxxxxxxx osoby (21,84&xxxx;%), xxxxx Xxxx of Xxx Xxxx Xxxxxx (18,2&xxxx;%), nerumunské xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx (15,76&xxxx;%) xxxx xxxxxxxx xxxxx (3,51&xxxx;%) x&xxxx;xxxxxxxxxxxx veřejných xxxxxxx (0,11&xxxx;%).
(7)&xxxx;&xxxx;Xxxxx xx xxxxxxxxx XXXXXXXXXX XXXXXXXX XX XXXXXXXXXX x&xxxx;xxxxxxxxx na xxxxxx http://statistici.insse.ro:8077/tempo-online/#/pages/tables/insse-table
(8) https://ec.europa.eu/eurostat/databrowser/view/tgs00010/default/table?lang=en
(9) Plán spravedlivé xxxxxx transformace xxx xxxx Gorj je xxxxxxxxxx xxxxxxxxx konzultanty xxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxx Xxxx je xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxx CE Xxxxxxx (z celého regionu).
(10) Lignit xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx fosilní xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx stlačené xxxxxxxx s obsahem uhlí xxxxx 60 až 70 xxxxxxx. Xxxxx xxxxxxx a uhlí xxxx x&xxxx;xxxxx nomenklatury hospodářských xxxxxxxx (NACE) xxxxx xxxx, xxxxxxxxx xxxx XXXX 0510 (uhlí) x&xxxx;0520 (xxxxxx).
(11)&xxxx;&xxxx;X&xxxx;xxxxxx leden xx xxxxxx&xxxx;2021: Xxxxxx Xxxxxxxxxxx Națională xx Xxxxxxxxxxxx in Xxxxxxxx Xxxxxxxx, 2021&xxxx;1xx xxxxxxx, xxxxx://xxx.xxxx.xx/xx/xxxxx/xxxxxxxxxx/2021-1xx-xxxxxxx-xxxxxxxxxx
(12)&xxxx;&xxxx;„Xxxxxxx dopadu xxxxxxxx xxxxxxx XX Xxxxxxx xx ceny xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxx, xxxxxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx trhem xxx bilaterální xxxxxxx xxx xxxxxx xxx 2019–2030“ byla xxxxxxxxx xxxxxxxxx OPCOM x&xxxx;xxxx&xxxx;2020, x&xxxx;xx xx žádost xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx.
(13)&xxxx;&xxxx;XXXXX xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx energií, xxxx xxxxxxxxx mezidenní xxx, xxxxxxxxxxx xxx, xxxxxxxxxxxx xxxxx xxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxx prostřednictvím xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx zakázek (PCCB-LE) x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx (XXXXXX), vyrovnávací trh.
(*1) Důvěrné xxxxx.
(14)&xxxx;&xxxx;Xxx xxxxxx Xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx „Xxxxx xxxxxxxx XXXXX-19 xx xxxxxxxxxxx energii“: https://www.iea.org/reports/covid-19-impact-on-electricity
(15) Směnný xxxx xxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx na záchranu xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx pod xxxxx 17 činil xx xxx 29.&xxxx;xxxxx&xxxx;2020 1&xxxx;XXX = 0,20904&xxxx;XXX.
(16)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx xxxx povolenky na xxxxx XX2 xx 7&xxxx;XXX xx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2017 xx 20&xxxx;XXX xx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;2018 x&xxxx;xx xxxx xxx 27&xxxx;XXX xx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx&xxxx;2019.
(17)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxx Xxxxxx xx xxx&xxxx;24.&xxxx;xxxxx&xxxx;2020 C(2020) 1068 xxxxx xx věci XX.56250 (2020/X) – Xxxxxxxx – Xxxxxxx xx xxxxxxxx xx xxxxxxxx podniku Xxxxxxxxx Xxxxxxxxx Xxxxxxx XX (Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X&xxxx;112, 3.4.2020, s. 1) (xxxx xxx „xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx záchranu“).
(18) Úř. věst. C 249, 31.7.2014, x.&xxxx;1.
(19)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx Xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx 2003/87/XX xx xxx 13.&xxxx;xxxxx&xxxx;2003 x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx na xxxxx skleníkových xxxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxx směrnice Xxxx 96/61/ES (Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X&xxxx;275, 25.10.2003, x.&xxxx;32) (xxxx xxx „xxxxxxxx 2003/87/XX“).
(20)&xxxx;&xxxx;xxxxx://xxxxxxxxxxxxxxxx.xxx/xxxxxxxxx/xxxxxx
(21)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxxxx xxxx xx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxx Xxxxxxxxx, Xxxxx, Estonska, Xxxxxxxxxx, Xxxxxxxx, Xxxxx, Xxxxxxxx, Xxxxxx, Xxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx neutralitě, x&xxxx;xx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx modernizace energetických xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx. Byl xxxxxx xxxxxxxx 2003/87/ES.
(22) Směnný kurz xxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx činí 1 XXX = 0,2020&xxxx;XXX, x&xxxx;xx ke xxx 21.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2021.
(23)&xxxx;&xxxx;45. bod xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx.
(24)&xxxx;&xxxx;47. xx 49. xxx xxxxxxxxxx rozhodnutí x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx.
(25)&xxxx;&xxxx;53. xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx.
(26)&xxxx;&xxxx;50. xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx řízení.
(27) 52. xxx xxxxxxxxxx rozhodnutí x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx.
(28)&xxxx;&xxxx;56. xx 60. xxx odůvodnění rozhodnutí x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx.
(29)&xxxx;&xxxx;63. bod xxxxxxxxxx rozhodnutí o zahájení xxxxxx.
(30)&xxxx;&xxxx;64. xxx odůvodnění xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx.
(31)&xxxx;&xxxx;65. xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx.
(32)&xxxx;&xxxx;66. bod xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx.
(33)&xxxx;&xxxx;Xxxx EEB xxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx xxx 15.&xxxx;xxxxx&xxxx;2021.
(34)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxx Bankwatch Xxxxxxx x&xxxx;XxxxxxXxxxx předložily své xxxxxxxxxx dne 15.&xxxx;xxxxx&xxxx;2021.
(35)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxx Xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx své xxxxxxxxxx xxx 19.&xxxx;xxxxx&xxxx;2021.
(36)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx Xxxx (EU) 2015/1589 xx dne 13. července 2015, xxxxxx se xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx&xxxx;108 Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx Xxxxxxxx xxxx (Úř xxxx. X&xxxx;248, 24.9.2015, s. 9).
(37) Směrnice Xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx a Rady 2010/75/XX xx xxx 24.&xxxx;xxxxxxxxx&xxxx;2010 x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxx (xxxxxxxxxxx xxxxxxxx a omezování xxxxxxxxxx) (Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X&xxxx;334, 17.12.2010, x.&xxxx;17).
(38)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx Xxxxxx – Xxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx životního xxxxxxxxx a energetiky xx xxxxxx 2014–2020 (Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X&xxxx;200, 28.6.2014, s. 1).
(39) Toto se xxxx xxxxxxx (xx)xxxxxxx xxxxxx referenčního dokumentu x&xxxx;XXX (XXXX) pro xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx směrnice x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxx xxxxx xxxx XXX, xxxxxxxx vláda xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx se xxxxxx XXx.
(40)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx Soudního xxxxx xx dne 22.&xxxx;xxxx&xxxx;2020, Xxxxxxxx x. Komise, X-594/18 X, XX:X:2020:742, xxxx&xxxx;20, 44–45, 100 x&xxxx;119.
(41)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx xxxxxxxxxx Rumunskem xxx 8. března 2021.
(42) Prováděcí xxxxxxxxxx Xxxx xx xxx 3.&xxxx;xxxxxxxxx&xxxx;2021 x&xxxx;xxxxxxxxx posouzení xxxxxxxxx plánu xxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx Xxxxxxxx (xxxxx xxxxxxxxxxxx).
(43)&xxxx;&xxxx;Xxx 24.&xxxx;xxxxx&xxxx;2022 Xxxxxxxx znovu xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxx xxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx, xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxx kapacit xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx na xxxx x&xxxx;xxxxxxx (xxxxxx a černé xxxx), a zdůraznilo, xx xxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx, budou xxxxxxxx zákona x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx, xxxxx xxxx dokončen xx druhém xxxxxxxxx xxxx&xxxx;2022, xxx xx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx.
(44)&xxxx;&xxxx;Xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx x.&xxxx;780/2006 x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx.
(45)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx z: x) xxxxxx x&xxxx;xxxxxx 2&xxxx;% xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx pro xxxxxx xxx 2021–2030 x&xxxx;xxxxx xxxxxxx EU pro xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx (XX XXX) x&xxxx;xx) dalších xxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx (Xxxxx xxxxxxxxx, Chorvatsko, Xxxxx, Xxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxx).
(46)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx […].
(47)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx […].
(48)&xxxx;&xxxx;[…] xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx podmínky xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx XXXX xxx 9.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2021. […] podepsal xxxxxxxxxx xxxxxx podmínky xxxxxxxx xx financování xxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx xxx 10.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2021.
(*2)&xxxx;&xxxx;Xxxxxx restrukturalizace xxxxxxxx xxxxxx xx xxxx&xxxx;2021 xx roku 2026. Xxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx xx restrukturalizaci (xxxx&xxxx;2027 a 2028) xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx pouze xxx ilustraci.
(49) […].
(50) Rozsudek Xxxxxxxx xxxxx ze xxx 20.&xxxx;xxxx&xxxx;2017, Komise v. Xxxxxxx Xxxxxx, C-300/16 X, XX:X:2017:706, xxx 59; rozsudek Xxxxxxxx xxxxx xx dne 5.&xxxx;xxxxxx&xxxx;2012, Xxxxxx x. XXX, C-124/10 P, XX:X:2012:318, xxxx 78, 79 x&xxxx;103.
(51)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx Xxxxxxxx xxxxx ze dne 11.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;1996, XXXX a další, X-39/94, XX:X:1996:285, xxx 60; rozsudek Soudního xxxxx xx dne 29.&xxxx;xxxxx&xxxx;1999, Španělsko x. Xxxxxx, C-342/96, XX:X:1999:210, xxx 41.
(52) Rozsudek Xxxxxxxx xxxxx ze xxx 4.&xxxx;xxxxxx&xxxx;2015, Komise x. XXX, X-15/14 X, XXXX:XX:X:2015:362, bod 60.
(53) Rozsudek Xxxxxxxx xxxxx xx dne 22.&xxxx;xxxx&xxxx;2020, Xxxxxxxx v. Xxxxxx, C-594/18 X, XXXX:XX:X:2020:742, xxxx 18 xx 20.
(54)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx Xxxxxxxx xxxxx xx dne 22. září 2020, Xxxxxxxx x. Xxxxxx, X-594/18 P, XXXX:XX:X:2020:742, xxx&xxxx;19.
(55)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx Xxxxxx – Xxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxx v oblasti životního xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx na xxxxxx 2014–2020, bod 16, xxxxx xxxxxxx, že xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx v obtížích, xxx je pro xxxxx xxxxxx pokynů xxxxxxxx xxxxxx Xxxxxxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx.
(56)&xxxx;&xxxx;40. xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx.
(57)&xxxx;&xxxx;17. x&xxxx;33.&xxxx;xxx odůvodnění xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxx.
(58)&xxxx;&xxxx;Xxx čl. 2 xxxx.&xxxx;x) xxxxxxxx Xxxxxx 2006/111/XX xx xxx 16.&xxxx;xxxxxxxxx&xxxx;2006 x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxx členskými státy x&xxxx;xxxxxxxxx podniky a o finanční xxxxxxxxxxxx uvnitř xxxxxxxxxxxx xxxxxxx (Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X&xxxx;318, 17.11.2006, x.&xxxx;17).
(59)&xxxx;&xxxx;41. bod odůvodnění xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx řízení.
(60) Nařízení Xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx (XX) 2019/943 xx xxx 5. června 2019 x&xxxx;xxxxxxxx xxxx s elektřinou (Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X&xxxx;158, 14.6.2019, x.&xxxx;54).
(61)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx řízení, 59.&xxxx;xxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx pod xxxxx 17.
(62)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx, 59. bod odůvodnění x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxxxx 17.
Xxx&xxxx;38 písm. c) x&xxxx;xxxx 54 a 58 xxxxxx pro xxxxxxx xx záchranu a restrukturalizaci.
(63) To xxxxxxxx xxxxxx grant xx xxxx 241&xxxx;xxxxxxx&xxxx;XXX xx xxxxx povolenek xx xxxxx CO2 xxx xxx&xxxx;2020, který xxx xxx xxxxxxxxx, x&xxxx;xxxx oznámeného xxxxxxx xxxxxxx na xxxxxxxxxxxxxxxxx.
(64)&xxxx;&xxxx;Xxx xxxxxxxxxx Xxxxxx xx xxx 20.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2021 v SA.100199 (2021/X) – Mapa xxxxxxxxxx podpory xxx Xxxxxxxx (1.&xxxx;xxxxx&xxxx;2022 – 31.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2027), xxxxx xxxxxxxxxxxx.
(65)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx Xxxxxx – Dočasný xxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxx podpory na xxxxxxx xxxxxxxxxxxx při xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx XXXXX-19 (Úř. věst. C 91I, 20.3.2020, x.&xxxx;1), ve xxxxx xxxxxxx Komise X(2020) 2215 (Úř. věst. C 112I, 4.4.2020, s. 1), C(2020) 3156 (Úř. věst. C 164, 13.5.2020, x.&xxxx;3), C(2020) 4509 (Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X&xxxx;218, 2.7.2020, x.&xxxx;3), X(2020) 7127 (Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X&xxxx;340X, 13.10.2020, s. 1), X(2021) 564 (Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X&xxxx;34, 1.2.2021, x.&xxxx;6) a C(2021) 8442 (Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X&xxxx;473, 24.11.2021, x.&xxxx;1), xxxx&xxxx;3 x&xxxx;14x.
(66)&xxxx;&xxxx;Xxx&xxxx;38 písm. f) xxxxxx xxx podporu xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx.
(67)&xxxx;&xxxx;Xxxx 70 x&xxxx;71 xxxxxx xxx podporu xx xxxxxxxx a restrukturalizaci.
(68) Bod 72 xxxx.&xxxx;x) xxxxxx pro xxxxxxx xx záchranu a restrukturalizaci.
(69) Bod 122 xxxxxx pro podporu xx záchranu x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx.