PROVÁDĚCÍ XXXXXXXXXX XXXXXX (XX) 2022/728
xx dne 13.&xxxx;xxxxx 2022
x&xxxx;xxxxxxxxx některých xxxxxxxxxxxxx cílů obsažených x&xxxx;xxxxxxxx vnitrostátních plánů xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx výkonnosti xxxxxxxxx xxxxx vzdušného xxxxxxxx předložených Xxxxxx, Xxxxxxxx, Řeckem, Xxxxxxx, Xxxxxx, Xxxxxxxxx, Lucemburskem, Xxxxxx, Xxxxxxxxxxx, Xxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx xxxxx nařízení Xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx (XX) x.&xxxx;549/2004 x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxx pro xxxxx Xxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx období a o stanovení xxxxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxx xxxx
(xxxxxxxx xxx xxxxxx X(2022) 2283)
(Xxxxx anglické, xxxxxxxxxxx, xxxxxxxx, xxxxxxx, xxxxxxx, xxxxxxxxxx, xxxxxxxx, řecké x&xxxx;xxxxxxx xxxxx je xxxxxxx)
(Xxxx s významem pro XXX)
XXXXXXXX XXXXXX,
x&xxxx;xxxxxxx na Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx Xxxxxxxx xxxx,
x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxx Xxxxxxxxxx parlamentu x&xxxx;Xxxx (XX) č. 549/2004 xx xxx 10.&xxxx;xxxxxx&xxxx;2004, xxxxxx xx stanoví rámec xxx vytvoření xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx nebe (xxxxxxx xxxxxxxx)&xxxx;(1), x&xxxx;xxxxxxx xx xx.&xxxx;11 odst. 3 písm. x) xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx nařízení,
po konzultaci x&xxxx;Xxxxxxx pro xxxxxxxx xxxx,
xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx:
XXXXXX XXXXXXXXX
Xxxxxxxxxxx
|
(1) |
Xxxxx xxxxxx&xxxx;11 xxxxxxxx (XX) č. 549/2004 se xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx letových xxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx sítě. Xxxxx článku 10 xxxxxxxxxxx xxxxxxxx Komise (XX) 2019/317&xxxx;(2) mají xxxxx xxxx členské xxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxx na xxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx prostoru závazné xxxxxxxxxxx xxxx pro xxxxx referenční xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx výkonnosti xxxxxxxx xxxxxxxxxxx služeb x&xxxx;xxxxxx sítě. Xxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxx xxx x&xxxx;xxxxxxx s cíli xxx celou Xxxx xxxxxxxxx Xxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxx za xxxxxxxxx toho, xxx xxxx navržené výkonnostní xxxx obsažené x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx výkonnosti v souladu x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx cíli xxx xxxxx Unii, x&xxxx;xx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317. |
|
(2) |
Xxxxxxxxx xxxxxxxx XXXXX-19 xxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx 2020 xxxxxxxx xxxxx na xxxxxxx letecké xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx k omezení xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxx pandemií. |
|
(3) |
Výkonnostní xxxx xxx xxxxx Xxxx xx xxxxx xxxxxxxxxx období byly xxxxxxx stanoveny x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxx (XX) 2019/903&xxxx;(3). Xxxxxxx tyto xxxxxxxxxxx xxxx xxx xxxxx Xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx na xxxxx referenční xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx byly vypracovány xxxx vypuknutím pandemie XXXXX-19, xxxxxxx zohlednit xxxxxxx letecké dopravy, xxx se x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx. |
|
(4) |
X&xxxx;xxxxxx xx xxxxx xxxxxxxx XXXXX-19 na poskytování xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxx (EU) 2020/1627&xxxx;(4) xxxxxxxxx xxxxxxxxx opatření xxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, která xx xxxxxxxxx od xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (EU) 2019/317. Xxxxx xx.&xxxx;2 xxxx.&xxxx;1 xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2020/1627 přijala Xxxxxx xxx 2. června 2021 xxxxxxxxx xxxxxxxxxx Komise (XX) 2021/891 (5), kterým xx stanoví xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx pro xxxxx Xxxx pro xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx výkonnosti xxxxxxxxxx xx bezpečnosti, xxxxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx nákladů. |
|
(5) |
Všechny xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx a přijaly xxxxxx plánů výkonnosti, xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, a do 1.&xxxx;xxxxx&xxxx;2021 xx xxxxxxxxxx Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx. Po ověření xxxxxxxx těchto xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx požádala Xxxxxx členské xxxxx, xxx do 17.&xxxx;xxxxxxxxx&xxxx;2021 xxxxxxxxxx aktualizované xxxxxx xxxxx výkonnosti. Xxxxxxxxx Xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx z aktualizovaného xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx. |
|
(6) |
Xxxxx xxx kontrolu xxxxxxxxxx, který xx Xxxxxx xxxxxxxxx při xxxxxxxxx xxxxxxx sledování xxxxxxxxxx xxxxx xx.&xxxx;11 xxxx.&xxxx;2 xxxxxxxx (XX) x.&xxxx;549/2004, xxxxxxxxx Komisi xxxxxx xxxxxxxxxx jeho xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx pro xxxxx referenční období. |
Kritéria xxx posouzení
|
(7) |
V souladu x&xxxx;xx.&xxxx;14 xxxx.&xxxx;1 xxxxxxxxxxx nařízení (XX) 2019/317 xxxxxxxxx Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxx xxxx xx úrovni xxxxxxxxx xxxxx vzdušného xxxxxxxx xx xxxxxxx kritérií xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1 xxxxxxx XX xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx a s přihlédnutím x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx a souvisejícího xxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx s prvky xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2 přílohy XX xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(8) |
Xxxxx xxx o klíčovou xxxxxx xxxxxxxxxx týkající xx bezpečnosti, Komise xxxxxxxxx xxxxxx xxxx, xxxxxxxxxxxx členskými xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx s efektivností xxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx navigačních xxxxxx, xx základě xxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.1 přílohy XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317. Xxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx doplněno xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx opatření xxx xxxxxxxx xxxx v oblasti xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx s prvky xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2.1 xxxx. x) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317. Komise xxxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxxxxxx cíle x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx xxx celou Xxxx, x&xxxx;xxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(9) |
Xxxxx xxx o klíčovou xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxxx xxxx předložených xxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx traťových xxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxx xxx xxxxxxxx na xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.2 xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317. Xxxxxxxx cíle, xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx, xxxx proto xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx efektivity xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxx XXX. Xxxxxxx posouzení bylo xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx plánovaných xxxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx životního xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxx v bodě 2.1 xxxx. a) přílohy XX prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317. |
|
(10) |
Xxxxx jde x&xxxx;xxxxxxxxxx xxx 2020, xxxxxxxxxxx xxx xxx xxxxx Xxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx oblasti xxxxxxxxxx xxxxxxxx se životního xxxxxxxxx, xxxxx xxx xxxxxxx stanoven x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx (XX) 2019/903, xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx (XX) 2021/891 revidován xxxxxxxx x&xxxx;xxxx, xx xxxxx pro xxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxx, x&xxxx;xxxx xxxxxxxxx xxx xxxx definitivní x&xxxx;xxx xxxxxxxx retroaktivní úpravy. Xxxxx nebylo xxxxxx, xxx xxxxxxx státy x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx výkonnosti xxxxxxxxxxxx xx 1.&xxxx;xxxxx&xxxx;2021 xxxxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxxxxx cíle pro xxxxxxxxxx rok 2020 xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxx prostředí. S ohledem xx tyto úvahy xxx xxxxxx místních xxxxxxxxxxxxx cílů v oblasti xxxxxxxxx prostředí s odpovídajícími xxxxxxxxxxxxx xxxx xxx xxxxx Xxxx posouzen xxx xxxxxxxxxx xxxx 2021, 2022, 2023 x&xxxx;2024. Xx xxxxx xxxxxxx Xxxxxx zjistila, xx xxxxxx výkonnostní xxxx x&xxxx;xxxxxxx životního xxxxxxxxx navržené xxxxx xxxxxxxxx státy xxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx výkonnostními xxxx pro celou Xxxx, x&xxxx;xxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxx nejsou xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(11) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx týkající xx xxxxxxxx, xxxxxx cílů xxxxxxxxxxxx členskými státy x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxx z důvodů xxxxxxxxxx toku xxxxxxxx xxxxxxx (xxxx jen „XXXX“) byl posouzen xx základě xxxxxxxx xxxxxxxxxxx v bodě 1.3 xxxxxxx IV prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317. Xxxxxxxx xxxx, obsažené x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx, xxxx xxxxx porovnány x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx hodnotami xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxx. Uvedené xxxxxxxxx xxxx provedeno s ohledem xx xxxxxx okolnosti x&xxxx;xxxx doplněno xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx traťových navigačních xxxxxx, xxxxxx zejména xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx s prvky xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2.1 xxxx. x) přílohy XX xxxxxxxxxxx nařízení (XX) 2019/317. |
|
(12) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxx 2020, xxxxxxxxxxx xxx pro xxxxx Xxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx kapacity, xxxxx xxx xxxxxxx stanoven x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx (EU) 2019/903, xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx (XX) 2021/891 xxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx, xx xxxxx xxx xxxxxxx tohoto cíle xxxxxxxx, x&xxxx;xxxx realizace xxx byla xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxx nebylo xxxxxx, xxx členské xxxxx v návrzích xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xx 1.&xxxx;xxxxx&xxxx;2021 xxxxxxxxxx xxx xxxxxx výkonnostní xxxx xxx xxxxxxxxxx xxx 2020 xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx kapacity. X&xxxx;xxxxxxx xx xxxx úvahy xxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx cílů v oblasti xxxxxxxx s odpovídajícími xxxxxxxxxxxxx xxxx pro xxxxx Xxxx xxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxx 2021, 2022, 2023 a 2024. |
|
(13) |
V souvislosti x&xxxx;xxxxxxxxxxx návrhu xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx traťových xxxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxx, xxxxx spadají xx xxxxxxx působnosti xxxxxxxxxxx nařízení (XX) 2019/317 x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;1 xxxx.&xxxx;3 x&xxxx;4 xxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxxx Komise xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx cílů v oblasti xxxxxxxx xxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxx 2.1 písm. x) přílohy IV xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (EU) 2019/317. Pokud xxxx xxxxxxxx, xx xxxx xxxxxxxx xxxx xxxx xxxxxxxxxxxxx, jsou xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx v tomto xxxxxxxxxx. |
|
(14) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx nákladů, xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx státy v souvislosti xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxx xx základě xxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 písm. a), x) a c) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317. Tato xxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx ve xxxxxx a třetím xxxxxxxxxxx xxxxxx (2015–2024) x&xxxx;xx xxxxxxxx xxxxxxxx hodnoty xxx stanovené xxxxxxxxxx xxxxxxx xx úrovni xxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx oblastí xxxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx a hospodářské xxxxxxxxx. |
|
(15) |
Xxxxx xxxx zjištěno, xx cíle v oblasti xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx v souladu s kritérii xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x), b) x&xxxx;x) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, Komise xxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxx v příslušných xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx, xxx by xxxxxxxx xxxxx xxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxx a přiměřenou xx základě xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx IV xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (EU) 2019/317 xx předpokladu, že xxxxxxxx od xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx pro xxxxx Xxxx xxxx od xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx trendu xxxxxxxxxxx jednotkových xxxxxxx xxx xxxxx Xxxx xx způsobena xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxx s restrukturalizačními opatřeními xx xxxxxx xx.&xxxx;2 xxxx 18 prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317. |
|
(16) |
Xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx místní xxxxxxxxx. Bylo doplněno xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2 přílohy XX prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317, xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx, xx xxxxx jsou xxxx cíle xxxxxxxx, xxx je stanoveno x&xxxx;xxxx 2.1 xxxx. x) xxxxxxx xxxxxxx. |
|
(17) |
X&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx cílů x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx pro letiště, xxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317 x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;1 odst. 3 x&xxxx;4 xxxxxxxxx nařízení, xxxxxxxx Komise xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxx 2.1 xxxx. x) přílohy XX xxxxxxxxxxx nařízení (XX) 2019/317. Xxxxx xxxx xxxxxxxx, xx xxxx xxxxxxxx xxxx xxxx xxxxxxxxxxxxx, xxxx související xxxxxxxx xxxxxxx v tomto xxxxxxxxxx. |
|
(18) |
X&xxxx;xxxxxxx s bodem 2 xxxx. f) přílohy XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317 Komise x&xxxx;xxxxxxxxxxx s posuzováním xxxxxx xxxx v oblasti xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx návrhů xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx v článku 11 xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317. V tomto xxxxxx Xxxxxx xxxxxxxx, xxx xxxxxx systémů pobídek xxxxxxx zásadní xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;11 xxxx.&xxxx;1 x&xxxx;3 xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317. Xxxxx xxxx xxxxxxxx, xx xxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxx, xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx v tomto xxxxxxxxxx. |
Xxxxxxxx xxxxxxx týkající xx xxxxxx xxxxxxx
|
(19) |
Xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx provozu xxxxxx XXXXXXX x&xxxx;xxxxx 2021 xx xxx xxxxxx xxxxxx pro celou Xxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx úrovní x&xxxx;xxxxxxx xxxx 2023 a v roce 2024 xxxx úrovně xxxxxxxxx. Míra xxxxxxxxx xxxxxxx vývoje xxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxx s vývojem xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;XXXXX-19 xxxxxxx obzvláště xxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx pravděpodobně xxxxxx xx xxxxx členských xxxxxxx stejnoměrné. |
|
(20) |
V souladu x&xxxx;xxx xx xxxxxxx, xx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx státech xxxx xxxxxxxxxxxxx růst xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx výrazně xxxxx než xxxxxxxx xxxx xxxxxxx pro xxxxx Xxxx, x&xxxx;x&xxxx;xxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxxxxx, xx xxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxx pandemií. Xxxxxx xxxxxx, xx v důsledku xxxx xx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx efektivity xxxxxxx v celé Xxxx xxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxxxx bod v úvahu xxx přezkumu xxxxxxxx xxxxxxxxx, které jsou xxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxx výkonnosti xxxxxxxxxx. |
XXXXXXXX XXXXXXXX XX XXXXX XXXXX
Xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx efektivity xxxxxxx – Xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxxxx
|
(21) |
Xxxxxxxx xxxx v oblasti xxxxxxxxxx xxxxxxx xx traťové xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxxxxx pro xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxx:
|
|
(22) |
Xxxxx jde x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx XX prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, že xxxxxxxx trend stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxxxx na xxxxxx xxxxxxx zpoplatnění xx xxxx +5,7&xxxx;% xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx nedosahuje xxxxxx xxx celou Xxxx, xxxx xx xxxxxxx období xxxx +1,0&xxxx;%. |
|
(23) |
Xxxxx jde o kritérium xxxxxxxxx v bodě 1.4 xxxx. x) xxxxxxx XX prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, že dlouhodobý xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx nákladů xx xxxxxxx navigační služby x&xxxx;Xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxxxx na xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxx +4,0&xxxx;% xxxxx xx druhém x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx pro celou Xxxx, xxxx xx xxxxxxx xxxxxx xxxx –1,3&xxxx;%. |
|
(24) |
Xxxxx xxx o kritérium xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) přílohy XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx základní xxxxxxx xxx stanovené xxxxxxxxxx náklady v Belgii x&xxxx;Xxxxxxxxxxx xx xxxx 83,28&xxxx;XXX xxxxxxxxx v reálných xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017 xx o 13,2 % xxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx, jež u příslušné xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx 73,56&xxxx;XXX x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017. Komise xxxxxxxxxx, xx xxxxx xxxxxx xx xx xxxxxx referenčním xxxxxx xxxxx xxxxx, neboť xxxxxxxxx xxxxxxxxxx náklady xx xxxxxxx navigační xxxxxx x&xxxx;Xxxxxx a Lucembursku xxx xxx 2024 xxxx x&xxxx;49,9&xxxx;% xxxxx, xxx xx průměr xxxxxxxxxx skupiny. |
|
(25) |
Dále xx xxxxx přezkoumat, xxx xxx výše xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. a), b) x&xxxx;x) přílohy XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (EU) 2019/317 považovat za xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx xxxxxxx. |
|
(26) |
Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx rozdíl xxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxx jsou xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx, a stanovenými náklady, xxxxx xx xxxx xxxxxxxxxx ke xxxxxxx xxxxxxxxxx trendu xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx nákladů x&xxxx;xxxx Xxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx, činí xxxxxxxxx 41 milionů XXX x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx xxxx x&xxxx;2017, zatímco xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx dlouhodobého xxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxx Xxxx xxxx xxxxxxxxx 92,6 milionu XXX x&xxxx;xxxxxxxx cenách xxxx x&xxxx;2017. |
|
(27) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. d) podbodě x) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx nařízení (XX) 2019/317, Komise xxxxxxxxxx, xx Belgie x&xxxx;Xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx plánu xxxxxxxxxx xxxxxxxx na xxxxxxxxx xxxxxxxxx náklady vzniklé x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx poskytovatelům xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx služeb – xxxxxxxxxxxx xxxxxx a MUAC – x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xx zvýšení xxxxxxxx. |
|
(28) |
Xx xxxxx xxxxxx xx x&xxxx;xxxxxx plánu výkonnosti xxxxxxxxxx, xx složitost xxxxxxxx-xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx faktor, který xxxxxxx relativní xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx, a tudíž xx xxxxxxxxx xxxxx na xxxxxxxxxxxx řídících letového xxxxxxx a na nákladový xxxxxx xxxxxxxxx navigačních xxxxxx. Belgie x&xxxx;Xxxxxxxxxxx xx vysvětlují xxxx xxxxx z hlavních xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxx Xxxx. |
|
(29) |
Xx xxxxx xxxxxx Xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxxxx xxxxx, xx xxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx navigačních xxxxxx (xxxx xxx „poskytovatelé xxxxxxxx xxxxxxxxxxx služeb“), xxxxxxxxx společnosti skeyes x&xxxx;XXXX, xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx v souvislosti s poskytováním xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx po xxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx a po xxx. |
|
(30) |
Xx xx týče xxxxxxxxxxx skeyes, x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxx, xx xx během xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx letového xxxxxxx xx xxxxxxx, x&xxxx;xx xx xxxxxxx xxxxxxxx věkové xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(31) |
Xxxxx xx, xx xxxxxx xxxxxxxx právní xxxxxxxx xxxxxxx, že řídící xxxxxxxx xxxxxxx musí xxx xxxxxxxx xx xxxxxx xxx let xxxx datem xxxxxxx xx xxxxxxx. Xxxxx xxxxxx xxxx xxx xxxx xxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxx do xxxxxxx (xxxx jen „xxxxx XXXXX“) x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx xx výši 75&xxxx;% až 85 % xxxxx posledního xxxxx. Xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxx řídící xxxxxxxx xxxxxxx v současné xxxx xxxxxxxxxx do xxxxxx XXXXX ve věku 56 xxx x&xxxx;xxxx xxxxxx xxxxxxx má xxx xxxxxxx xx 57 let. Xxxxxxxx xxxxx 2025 dosáhne 30&xxxx;% xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx společnosti xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxx referenčního období, xxxxxxx u dalších 20&xxxx;% xxxxxxxx xxxxxxxx provozu xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(32) |
Xxxxxxxxxx skeyes má x&xxxx;xxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx nahradit xxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx poptávce xx xxxxxxx. Xxxxx xxxxxx xxxxx výkonnosti xxxxxxxx společnosti xxxxxx x&xxxx;xxxxx ohledu xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxx základ traťových xxxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx DISPO. |
|
(33) |
Kromě xxxx se x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxx, xx společnost skeyes xx v úmyslu xxxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx provozu (xxxx xxx „XXX“) xxxxxxxxx, xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx systémem xxxxxxxxxx vzdušného prostoru xx společností XXXX x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx, xxx se považuje xx xxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx služeb XXX x&xxxx;xxx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxx. |
|
(34) |
Xxxxx jde x&xxxx;xxxxxxxxxx XXXX, xxxxxxxx Xxxxxx a Lucembursko na xxxxxxxxxx xxxxxxx uzavřenou x&xxxx;xxxx 2019, xxxxxx xxxxx xx v zásadě xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx s cílem xxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx a poptávkou xx xxxxxxx. Ustanovení x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx platových stupnic x&xxxx;xxxxx 11&xxxx;%, xxx xx xxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxx během xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(35) |
Xxxxx xx xxxx, xx xxxxxxxxxxx XXXX xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx referenčního xxxxxx dodatečné xxxxxxx xx vztahu xx xxxxxxxxxx zlepšením xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, jejichž xxxxx xx xxxx optimalizovat xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx provozu. |
|
(36) |
Komise xxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxx xx26. xxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx týkajícími xx xxxxxxxx, xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx s náborem x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx. Komise xxxxx xxxxxxx k závěru, xx xxxxxxxx odchylky xx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx jednotkových xxxxxxx xxx xxxxx Unii, xxxxx xxx x&xxxx;Xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxxxx, xxxx xxxxxx xxxxxxxx xx xx, xxx xx xxxx xxxxx xxxxxxx výhradně xxxxxxxxx opatřením k dosažení xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(37) |
Xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx i) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317 proto xxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(38) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx ii) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, stačí xxxxx, že Xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxxxx nepředložily v návrhu xxxxx xxxxxxxxxx žádná xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xx xxxxxxxxxxxx odchylku xx vývojového xxxxxx xxxxxxxxxxx jednotkových xxxxxxx xxx xxxxx Unii xxxx od xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx pro xxxxx Xxxx. Xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx xx) xxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx Belgie x&xxxx;Xxxxxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(39) |
Xx xx týče xxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2.1 xxxx. x) podbodě xxx) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (EU) 2019/317, Komise xxxxxxxxxx, xx pro účely xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx nákladů xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx a letištní a přibližovací xxxxxx pro xxxxx xxxxxxxxxx období byla x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx přidělování xxxxxxx. Navrhované xxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx, které xxxxxxx xxxxxxxxxxx skeyes, x&xxxx;xxxxxxxxx nákladů souvisejících x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx bezpečnostního xxxxxx. Xxxxxx konstatuje, xx xxxxxxxxxx změny xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxx, xx xxxxxxx na xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx zpoplatnění xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(40) |
Xxxxxx xx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxx nákladů xxxxxxx v 93. xxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx stanovenými x&xxxx;xx.&xxxx;15 odst. 2 xxxx. x) xxxxxxxx (XX) x.&xxxx;550/2004 x&xxxx;x&xxxx;xx.&xxxx;22 xxxx.&xxxx;5 xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317. Xxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxx xx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxx XXXXX x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx letových xxxxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(41) |
Xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xx (21). xx (40). xxxx xxxxxxxxxx xx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxx XXXXX, xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx traťových xxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxxxx, xxxx být xxxxxxxx, xx nejsou v souladu x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx cíli pro xxxxx Xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx výkonnosti xxxxxxxx xx efektivity nákladů. |
Přezkum xxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx – Xxxxxx
|
(42) |
Xxxxxx xx xxxxx, xxxxx jde x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx nákladů xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx služeb x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxx 2.1 xxxx. c) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx nařízení (XX) 2019/317. |
|
(43) |
Xx prvé, xxx srovnání xxxxxxxxxx xxxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx služby xxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx navigační xxxxxx Xxxxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx a přibližovací xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxx +6,3 % xx x&xxxx;xxxxxxx třetího xxxxxxxxxxxx xxxxxx vyšší xxx belgický vývojový xxxxx xxxxxxxxxxx jednotkových xxxxxxx na xxxxxxx xxxxxxxxx služby xx xxxxxx oblasti xxxxxxxxxxx xx xxxx +5,7 %. |
|
(44) |
Za xxxxx, Komise konstatuje, xx návrh xxxx xxx xxxxxxxx trend xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx nákladů xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxx zpoplatnění xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx služeb xx xxxx +6,3 % v průběhu xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxx než xxxxxxxx trend xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx jednotkových xxxxxxx xx letištní a přibližovací xxxxxx xx xxxx +0,5&xxxx;% zaznamenaný v průběhu xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(45) |
Xx xxxxx, při xxxxxxxxxxx xxxxxx vnitrostátních xxxx xxx vývojový xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx a přibližovací xxxxxx s výkonností podobných xxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx Komise xxxxxxxxxx, že xxxxxxxxx xxxxxxxxxx náklady pro xxxxxxx Xxxxxx se xxxxxxxx xx xxxxxx xxxx, xxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx jednotkových xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(46) |
Xxxxxx se xxxxx xxxxxxx, xx Xxxxxx xx s ohledem na xxxx xxxxxxx připomínky xxxx xxxx xxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx, nebo xx xxxx návrh xxxx pro xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx a přibližovací xxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxx. |
Xxxxxxx systémů xxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx&xxxx;11 xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (EU) 2019/317, xxxxx doplňuje xxxxxxxxx Xxxxxx, xxxxx xxx x&xxxx;xxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx – xxxx XXXXX
|
(47) |
Xx se xxxx xxxxx pro xxxxxxx xxxxxxxxxxx v bodě 2.1 xxxx. x) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, že xxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxx traťových navigačních xxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx bloku XXXXX xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxx xxxxx xxxx 0,5&xxxx;% xxxxxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(48) |
Xx základě xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx kontrolu xxxxxxxxxx xx Xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxx, xxx xx navrhovaná maximální xxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xxxx 0,5 % xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx v ohrožení, xxx xxxxxxxx čl. 11 odst. 3 xxxx. a) xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (EU) 2019/317. |
|
(49) |
Xx xx xxxx xxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx služeb xxxxxxxxxx xxx oblasti xxxxxxxxxxx letištních x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxxxx, Xxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxxx, xx Xxxxxx xxxxxxxxxxx, zda xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx, které xxx xxxxxxx tyto xxxxxxx xxxxxxx xxxx 0,5&xxxx;% xxxxxxxxxxx nákladů, měly xxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx v ohrožení, jak xxxxxxxx xx.&xxxx;11 xxxx.&xxxx;3 xxxx. a) xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317. |
|
(50) |
Xx xx týče systému xxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx pro xxxxxx xxxxxxxxxxx letištních x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxxxx, má Xxxxxx xxxxxxxxxxx, zda xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xxxx 0,25&xxxx;% xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxx xxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx, xxx požaduje xx.&xxxx;11 xxxx.&xxxx;3 písm. x) prováděcího nařízení (XX) 2019/317. |
|
(51) |
Belgie, Xxxxxxx, Xxxxxxx, Lucembursko x&xxxx;Xxxxxxxxxx xx proto x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx plánu výkonnosti xxxxxxxxxxx xxxxxx XXXXX xxxx xxxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxx cílů x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx služeb xxx, xxx xxxx maximální xxxxxxxx xxxxxxxx vyplývající x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx pobídek xxxxxxxxx xx xxxxxx, xxxxx xx xxxxxxxxx xxxxx na xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx, xxx xxxxxxxx xxxxxxxx čl. 11 xxxx.&xxxx;3 xxxx. x) prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317, xxx by xxxxx xxxxxx Komise xxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx finanční xxxxxxxx, xxxxx xx xxxxx 1&xxxx;% stanovených xxxxxxx nebo je xxxxx. |
|
(52) |
Xxxxx toho by Xxxxxx, Xxxxxxx, Lucembursko x&xxxx;Xxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx plánu xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx XXXXX xxxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxx pobídek xxx xxxxxxxx cílů v oblasti xxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxx, xxx xxxxxxxxx finanční nevýhody xxxxxxxxxxx z těchto systémů xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xx xxxxxx, xxxxx xx xxxxxxxxx dopad xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx, xxx výslovně požaduje xx.&xxxx;11 xxxx.&xxxx;3 xxxx. x) prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317, xxx xx podle xxxxxx Xxxxxx xxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx finanční xxxxxxxx, xxxxx xx xxxxx 1&xxxx;% stanovených xxxxxxx xxxx je xxxxx. |
XXXXXXXX XXXXXXXX XX ŘECKA
Posouzení xxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx oblasti xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx
|
(53) |
Xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxx, xxxxxxxxx xxxx minuty xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx ATFM xx xxx, x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx v operačním xxxxx xxxx ze xxxx 2021 jsou tyto:
|
|
(54) |
Xxxxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxx v oblasti xxxxxxxx xxxxxxxxxx Řeckem xxx xxxxxxxxxx roky 2021 xx 2024 xxxx xxxxx xxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx hodnoty xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx plánu xxxx ze xxxx 2021. X&xxxx;xxxxx xxxxxx xx největší odchylka xxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx od xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx pro kalendářní xxx 2021. |
|
(55) |
Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx v návrhu xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxx opatření, xxxxx xxxx stanovena x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxx xx září 2021. Xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx ATM, xxxxx xxxxxx 70 xxxxxxxx letového xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx xxxx xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx 2022, jakož x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(56) |
Xxxxxx však podotýká, xx do xxxxxx xxxxx výkonnosti předloženého Xxxxxx není xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxxx v operačním xxxxx sítě xx xxxx 2021, xxx xxxx vést x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx 2023 x&xxxx;2024. Xx xxxxxxx xxxxxxxxx předložených Xxxxxx xxxxxx není xxxxx, xxx xx xx xxxxxxxxxxxx roku 2022 xxxxxx zvládat xxxxxxxx nárůst počtu xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx profesní xxxxxxxx xx pracovišti xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx rostoucí xxxxxxxx xx xxxxxxxx. |
|
(57) |
Xxxxxxxx x&xxxx;xxxx, xx xxxxxxxx xxxx Řecka v oblasti xxxxxxxx jsou v letech 2021–2024 xxxxx xxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxx na xxx 2.1 písm. x) přílohy XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx 2019/317 xx xxx, xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx, zejména x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxx ke konci xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxx COVID-19. |
|
(58) |
Řecko ve xxxx xxxxxx plánu xxxxxxxxxx xxxxx, xx xxxx pro kalendářní xxxx 2021–2024 nemohly xxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx hodnotami uvedenými x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx sítě xx září 2021 x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx oživení xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx služby XXXXXXX x&xxxx;xxxxx 2021. Xxxxx xxxx xxxxx, xx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx se xxxxxxx, x&xxxx;xxxxx se xxxxxxxxx xx referenčních xxxxxx. |
|
(59) |
X&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxx xxx xxxxxxxxx stanovená x&xxxx;xxxx 1.3 přílohy XX prováděcího nařízení (XX) 2019/317 xx xxxx Komise xxxxxxx, xx xxxxxxxxx a důkazy, xxxxx Xxxxx poskytlo xx xxxx xxxxxx xxxxx výkonnosti, xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx místních xxxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx od xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(60) |
Xx xxxxxxx xxxxxxxx uvedených x&xxxx;(53). xx (59). xxxx xxxxxxxxxx xx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx v návrhu xxxxx výkonnosti Xxxxx xxxx být xxxxxxxx, xx nejsou x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx cíli pro xxxxx Xxxx v klíčové xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx. |
Xxxxxxx navrhovaných xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxx letištní x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx
|
(61) |
Xxxxxx xx obavy, xxxxx jde x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx Xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx v souladu x&xxxx;xxxxx 2.1 xxxx. x) přílohy IV xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317. |
|
(62) |
Xxxxxx xxxxxxxxx zjistila, xx při xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxx cílů xx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx při xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx XXXX x&xxxx;xxxxxxxxxx podobných letišť xx xxxxxxx, xx xxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxx xxxx xxx xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx XXXX, xxx xx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxx. |
|
(63) |
Xxxxxx xx xxxxx xxxxxxx, xx Xxxxx by x&xxxx;xxxxxxx xx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx mělo xxxx xxxxxxxxx cíle x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx, xxxx xx xxxx návrh xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx pro xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxx. |
Xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx oblasti výkonnosti xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxx
|
(64) |
Xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx nákladů xx xxxxxxx xxxxxxxxx služby xxxxxxxxxx Řeckem xxxx xxxx:
|
|
(65) |
Xxxxx xxx o kritérium xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 písm. x) xxxxxxx IV xxxxxxxxxxx nařízení (XX) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx vývojový xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx nákladů xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxxx xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx výši +9,1&xxxx;% x&xxxx;xxxxxxx třetího xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxx Xxxx, xxxx ve xxxxxxx xxxxxx činí +1,0&xxxx;%. |
|
(66) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (EU) 2019/317, Komise xxxxxxxxxx, xx dlouhodobý xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx v Řecku xx xxxxxx oblastí xxxxxxxxxxx xx xxxx +0,5&xxxx;% xx druhém x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx vývojového xxxxxx xxx xxxxx Xxxx, xxxx xx xxxxxxx xxxxxx činí –1,3&xxxx;%. |
|
(67) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx v bodě 1.4 xxxx. x) xxxxxxx XX prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, že xxxxxxxx xxxxxxx pro stanovené xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxxx xx xxxx 23,20&xxxx;XXX x&xxxx;xxxxxxxx cenách x&xxxx;xxxx 2017 xx o 18,9 % xxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxx hodnota, xxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx 28,59&xxxx;XXX x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx z roku 2017. Xxxxxx však konstatuje, xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx traťové xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxxx xx xxxx xxx xxx xxxxx xxxxx xxxxxxx referenčního xxxxxx xxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxxxx skupiny, xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxx 2024 xxxx zaznamenán xxxxxx xx xxxx +8,7&xxxx;%. |
|
(68) |
Xxxx xx třeba přezkoumat, xxx xxx výše xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 písm. x), x) a c) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx nařízení (XX) 2019/317 považovat xx nezbytné a přiměřené xxxxx bodu 1.4 xxxx. x) uvedené xxxxxxx. |
|
(69) |
Xxxxx jde o kritérium xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx x) přílohy XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx na xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx období, xxxxx jsou xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx plánu výkonnosti Xxxxx, x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx by xxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxx Xxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx, xxxx xxxxxxxxx 54 xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017, xxxxxxx xxxxxxxxxxxx odchylka xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxx Xxxx xxxx 31 xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxxx cenách x&xxxx;xxxx 2017. |
|
(70) |
Řecko v návrhu xxxxx výkonnosti uvádí, xx xx v průběhu xxxxxxx xxxxxxxxxxxx období xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx řízení, což x&xxxx;xxxx 2024 xx xxxxxxxx s rokem 2019 xxxx představovat xxxxxx 71 dalších xxxxxxxxxxx xxxxxx pracovního xxxxxx. Xxxxx toho xx xxxxxxx, xx ke xxxxx xxxxxxxxxxxx období xxxx xxxxxxxxxxx několik xxxxxxxxxx xxxxxxxx do xxxxxxx ATM x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx, s významným xxxxxxx xx xxxxxxx od xxxx 2022. Řecko x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxx, xx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx xxxx xxxxxxxxx xx xxxxxx, xxxxx xxxx xx xxxxxx referenčním xxxxxx přeúčtovány x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx investicemi xx xxxxxxx xxxxx. |
|
(71) |
Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx od orgánu xxx kontrolu výkonnosti, xxxxxxxxx xx nejasnosti x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx, xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx kapacity, xxx xxxx xxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xxx xxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxx xxxx xxxxx mít xxxxxxxxx xxxxx. Xx rovněž xxxxx xxxxxxxxxx, xx Xxxxx ve svém xxxxxx xxxxx výkonnosti xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxxx k tomu, xx nejsou x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx, Xxxxxx xxxxxxxx, xx xxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;69. xxxx xxxxxxxxxx jsou xxxxxx xxxxxxxx xx xx, aby xx xxxx xxxxx přičíst xxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(72) |
Xxxxx toho xx xxxxx xxxxxxxxxx, že x&xxxx;xxxxxx uvedených v 53. xx 59. xxxx xxxxxxxxxx xxxxxx rozhodnutí xxxx xxxxxxxx, xx xxxxxx xxxx v oblasti xxxxxxxx xxxxxxxxx Xxxxxx xxxxxx v souladu s odpovídajícími xxxx xxx celou Xxxx. Xxx absenci xxxx v oblasti xxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxxx shledáno, xx jsou x&xxxx;xxxxxxx, xx Komise domnívá, xx v této fázi xxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxx xxxxx xxxxxxxx posouzení xxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 písm. x) xxxxxxx x) xxxxxxx XX prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317, xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxx dosažení xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(73) |
Xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) podbodě i) xxxxxxx IV prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317 xxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxx xxxxxxx. |
|
(74) |
Xxxxx jde x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx v bodě 1.4 písm. x) xxxxxxx xx) přílohy XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, xxxxx xxxxx, že Xxxxx xxxxxxxxxxxx v návrhu xxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, která by xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx trendu xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx nákladů xxx xxxxx Xxxx xxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxx Xxxx. Kritérium xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 písm. x) podbodě xx) xxxxx xxxx v případě Xxxxx xxxxxxx. |
|
(75) |
Xxxxx toho xxxxxxx xxxxxxxxx faktorů x&xxxx;xxxxxxxxx uvedených x&xxxx;xxxx 2.1 xxxx. x) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, xx němž xxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx týkající xx xxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxx týkající xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx pro xxxxx xxxxxxxxxx období v Řecku. |
|
(76) |
Komise xxxxxxxxxx, xx xxxxxxxxx xxxxxxx související s pátráním x&xxxx;xxxxxxxxx xxxx x&xxxx;Xxxxx xxxxxx přidány do xxxxxxxxxxx základu xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx služeb v třetím xxxxxxxxxxx xxxxxx. Tyto xxxxxxx vedou ke xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx na xxxxxxx xxxxxxxxx služby x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx 9&xxxx;% nákladového xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxx 2020 x&xxxx;xxxxxxxxx 5&xxxx;% celkového xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxx 2024. Řecko xx xxxx ve xxxx xxxxxxxxxxx návrhu xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx odůvodnění, xxxxx xxx o způsobilost a přiměřenost xxxxxxxxxxxxx stanovených nákladů x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx služby x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx a další xxxxxxxxx odvětví. |
|
(77) |
Komise xxxx xxxx xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, který xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx poskytovatele xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx, xxx xx spojeno xx xxxxxxxx nákladů na xxxxx. X&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx by Xxxxx xxxx xx xxxx xxxxxxxxxxx návrhu xxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx. |
|
(78) |
Xx xxxxxxx zjištění xxxxxxxxx x&xxxx;64. xx 77. xxxx xxxxxxxxxx xx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx plánu xxxxxxxxxx Xxxxx xxxx xxx xxxxxxxx, xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx cíli xxx celou Xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxx. |
Xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx efektivity nákladů xxxxxxxxxx a přibližovacích služeb
|
(79) |
Komise xx xxxxx, pokud xxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx Xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx nákladů letištních x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxx 2.1 xxxx. x) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (EU) 2019/317. |
|
(80) |
Xxxxxx konstatuje, že xxxxx cílů pro xxxxxxxx xxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx a přibližovací služby xxx xxxxxx oblast xxxxxxxxxxx letištních x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xx výši +6,8&xxxx;% x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxx xxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx nákladů na xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx xx výši –3,9&xxxx;% xxxxxxxxxxx v průběhu xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(81) |
Xxxxxx xx xxxxx domnívá, že Xxxxx xx x&xxxx;xxxxxxx xx výše uvedené xxxxxxxxxx mělo xxxx xxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx nákladů xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx služby, xxxx xx mělo xxxxx cílů pro xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxx. |
Xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx uvedených x&xxxx;xxxxxx&xxxx;11 xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, xxxxx doplňuje xxxxxxxxx Xxxxxx, pokud xxx o návrh cílů x&xxxx;xxxxxxx kapacity
|
(82) |
Co xx xxxx prvků pro xxxxxxx stanovených x&xxxx;xxxx 2.1 xxxx. x) xxxxxxx XX prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, že xxx xxxxxx xxxxxxx xxx kapacitu xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx, tak xxxxxx xxxxxxx pro xxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx Xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx ve xxxx 0,50&xxxx;% xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx traťové xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;0,60&xxxx;% xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx letištní x&xxxx;xxxxxxxxxxxx služby x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xx xxxx 0,10&xxxx;% stanovených xxxxxxx na xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;0,30&xxxx;% xxxxxxxxxxx nákladů xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(83) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxx systémy xxxxxxx, xx Komise xx základě xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxx výkonnosti xxxxx xxxxxxxxxxx o tom, xxx by navrhovaná xxxxxxxxx xxxxxxxx nevýhoda, xxxxx činí 0,50 % xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;0,60&xxxx;% xxxxxxxxxxx nákladů xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx, xxxx nějaký xxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx, jak xxxxxxxx xx.&xxxx;11 odst. 3 xxxx. x) xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (EU) 2019/317. |
|
(84) |
Xxxxx xx xxxxx xxxx xxxxxxxxx xxx návrhy xxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx a letištních x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx tak, aby xxxx maximální xxxxxxxx xxxxxxxx vyplývající z těchto xxxxxxx xxxxxxx stanoveny xx xxxxxx, která xx xxxxxxxxx xxxxx xx příjmy x&xxxx;xxxxxxxx, xxx výslovně požaduje xx.&xxxx;11 xxxx.&xxxx;3 xxxx. x) prováděcího nařízení (XX) 2019/317, což xx xxxxx xxxxxx Xxxxxx xxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx nevýhodě, xxxxx xx xxxxx 1&xxxx;% xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xx xxxxx. |
XXXXXXXX XXXXXXXX SE XXXXX
Xxxxxxxxx xxxxxx výkonnostních xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx se xxxxxxxx
|
(85) |
Xxxxxxxx xxxx v oblasti xxxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx zpoždění xx xxxxx z důvodů ATFM xx xxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxx třetí xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxx ze xxxx 2021 xxxx xxxx:
|
|
(86) |
Xxxxxx podotýká, že xxxxxxxx cíle x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxx 2021 xx 2024 xxxx xxxxx xxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx sítě xx xxxx 2021. X&xxxx;xxxxx xxxxxx xx největší xxxxxxxx xxxxxx cílů x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxx vnitrostátních referenčních xxxxxx xxxxxxxxxx pro xxx 2024 x&xxxx;xxxx xxxxxxxxx xxxx xx xxxx 2023 x&xxxx;2022. |
|
(87) |
Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx opatření x&xxxx;xxxxxxxxx kapacity uvedená x&xxxx;xxxxxx plánu xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx z opatření, xxxxx xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxx xx xxxx 2021. Xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx provozních xxxxxx, xxxxxxxx xxxxxxxxx xx modernizace xxxxxxxxxxxxxx XXX x&xxxx;xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx, počet xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx ve xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxx xx xx xxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;22 xxxxxxxxxxx plného pracovního xxxxxx. |
|
(88) |
Xxxxxx xxxx podotýká, xx xx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx předloženého Xxxxxx není xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx, která xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxx xx xxxx 2021, konkrétně xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxx xx xxxx oblastní středisko xxxxxx a projekt provozní xxxxxxxxx. |
|
(89) |
Xxxxxxxx k tomu, xx xxxxxxxx cíle Kypru x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx třetího xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx než xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxx xx xxx 2.1 xxxx. x) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx 2019/317 xx zdá, že xxxxxxxxxx opatření xxxxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx poptávky xx xxxxxxx, xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx očekávaný růst xxxxxxx během xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(90) |
Xxxx xx xxxx návrhu xxxxx xxxxxxxxxx xxxxx, xx xxxxxxxxxxxxx cíle xxxxxxx xxx stanoveny x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx ke xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx se xxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx i z důvodu xxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(91) |
X&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxx pro posouzení xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.3 xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (EU) 2019/317 xx však Xxxxxx xxxxxxx, že informace x&xxxx;xxxxxx, které Xxxx xxxxxxx xx xxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx, xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx kapacity xxxxxxxxx navigačních xxxxxx xx odpovídajících xxxxxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(92) |
Xx základě xxxxxxxx xxxxxxxxx v 85. až 91. xxxx xxxxxxxxxx xx xxx posuzování xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx výkonnosti Xxxxx xxxx xxx xxxxxxxx, xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxx xxx xxxxx Xxxx x&xxxx;xxxxxxx oblasti xxxxxxxxxx xxxxxxxx se kapacity. |
Posouzení xxxxxx výkonnostních xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx se efektivity xxxxxxx
|
(93) |
Xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx na xxxxxxx xxxxxxxxx služby xxxxxxxxxx Xxxxxx xxxx xxxx:
|
|
(94) |
Xx xxxx kritéria xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx služby xx Xxxxx na xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxx +4,9&xxxx;% x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxx Xxxx, xxxx xx stejném xxxxxx xxxx +1,0&xxxx;%. |
|
(95) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxx stanovené x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx XX prováděcího xxxxxxxx (EU) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx trend xxxxxxxxxxx jednotkových nákladů xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx Kypru xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx ve xxxx –0,2&xxxx;% xxxxx xx xxxxxx a třetím referenčním xxxxxx xxxxxxxxxx dlouhodobého xxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxx Xxxx, xxxx xx xxxxxxx xxxxxx xxxx –1,3&xxxx;%. |
|
(96) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxx stanovené v bodě 1.4 písm. x) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, Xxxxxx konstatuje, xx xxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx Kypru xxxx 26,61&xxxx;XXX v reálných cenách x&xxxx;xxxx 2017 xx x&xxxx;4,7&xxxx;% nižší xxx xxxxxxxx základní xxxxxxx, xxx u příslušné xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx 27,91&xxxx;XXX x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017. Komise xxxx xxxxxxxxxx, že xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx služby xx Kypru budou x&xxxx;xxxx 2024 x&xxxx;6,0&xxxx;% xxxxx než xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(97) |
Xxxx xx xxxxx xxxxxxxxxx, zda xxx xxxx uvedené xxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. a) a b) xxxxxxx XX prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317 xxxxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx přílohy. |
|
(98) |
Komise konstatuje, xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx stanovenými xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx výkonnosti Xxxxx, x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xx xxxx xxxxxxxxxx ke xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx v celé Xxxx v rámci třetího xxxxxxxxxxxx xxxxxx, xxxx xxxxxxxxx 10 xxxxxxx XXX v reálných xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017, xxxxxxx xxxxxxxxxxxx odchylka xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx trendu xxx xxxxx Xxxx xxxx přibližně 6 xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017. |
|
(99) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 písm. x) xxxxxxx x) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx Xxxx xx svém xxxxxx plánu výkonnosti xxxxx, že xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx od vývojového xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx celou Xxxx x&xxxx;xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxx Xxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxx v oblasti xxxxxxxx, xxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx systému ATM, xxxxxxx xxxxx je xxxxxxx xxxxxx dalších xxxxxxx řízení xxxxxxxx xxxxxxx. X&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xx uvádí, xx xx xxxxxxx, xx další xxxxxx xxxxxxxx provozu začnou xxxxxxxx xxxxx třetího xxxxxxxxxxxx xxxxxx, přičemž xxxxxxx xxxxx řídících xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx x&xxxx;xxxx 2024 xxxxxxxxx 100 xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, xxx xx xxxxxx xxxxxx 73 ekvivalentům xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxx 2019. Xxxxxx xxxx xxxxxxxxxx, xx Xxxx xx svém xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx související x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx v oblasti xxxxxxxx. |
|
(100) |
Xx xxxxx xxxxxxxxxx, xx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;85. xx 91. xxxx odůvodnění xxxx xxxxxxxx, xx xxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx kapacity xxxxxxxxx Kyprem xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx výkonnostními xxxx pro celou Xxxx. Při absenci xxxx v oblasti xxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx bylo xxxxxxxx, xx xxxx x&xxxx;xxxxxxx, xx Komise xxxxxxx, xx x&xxxx;xxxx fázi xxxx v případě Kypru xxxxx dokončit xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx x) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, neboť xxxxxxxxx xxxxxxxx požadovaná xxx dosažení cílů x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxx v souvislosti x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxx v oblasti xxxxxxxx změněna. |
|
(101) |
Pokud jde x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx ii) xxxxxxx XX prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317, xx xxxxx xxxxx, xx Xxxx ve svých xxxxxxxx xxxxx výkonnosti xxxxxxxx na plánované xxxxxxxxxxxxxxxxxx opatření xxxxxxxxxxx xx xxxxxxx nového xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xx Xxxxx. Xxxx poukazuje xx xx, xx x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxx předpokládá xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxxxx, xxx xxxxxx zdůrazňuje, xx odhad xxxxxx xxxxxxx nebyl v době xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxx. Xxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxx, které xx Xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx xx), xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxx opatření. Xxxxxxxxx xxxxxxxxx v bodě 1.4 xxxx. x) podbodě xx) proto xxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxx xxxxxxx. |
|
(102) |
Xx xxxxxxx xxxxxxxx uvedených x&xxxx;93. xx 101. xxxx odůvodnění xx xxx posuzování navržených xxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx Xxxxx xxxx být xxxxxxxx, xx nejsou x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxx xxx xxxxx Xxxx v klíčové xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxx. |
XXXXXXXX XXXXXXXX XX XXXXXXXX
Xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxx
|
(103) |
Xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx nákladů na xxxxxxx navigační xxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxxxx pro xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxx tyto:
|
|
(104) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx v bodě 1.4 xxxx. x) přílohy XX prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx vývojový xxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx traťové xxxxxxxxx xxxxxx v Lotyšsku xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx výši +3,3&xxxx;% xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx referenčního období xxxxxxxxxx xxxxxx pro xxxxx Unii, xxxx xx stejném xxxxxx xxxx +1,0&xxxx;%. |
|
(105) |
Xxxxx jde x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. b) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (EU) 2019/317, Xxxxxx konstatuje, že xxxxxxxxxx xxxxxxxx trend xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx traťové xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxx –0,4 % xxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx referenčním období xxxxxxxxxx dlouhodobého vývojového xxxxxx xxx celou Xxxx, jenž ve xxxxxxx xxxxxx xxxx –1,3&xxxx;%. |
|
(106) |
Xxxxx xxx o kritérium xxxxxxxxx v bodě 1.4 xxxx. x) xxxxxxx XX prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx xx xxxx 23,61&xxxx;XXX x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx z roku 2017 xx x&xxxx;17,2&xxxx;% xxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxx hodnota, jež x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx 28,51&xxxx;XXX x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017. Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx náklady xx xxxxxxx navigační xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx xxx xxx 2024 budou x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;15&xxxx;% nižší xxx průměr srovnávací xxxxxxx. |
|
(107) |
Xxxx je xxxxx xxxxxxxxxx, xxx lze xxxx uvedené xxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) x&xxxx;x) přílohy XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317 xxxxxxxxx xx xxxxxxxx a přiměřené xxxxx xxxx 1.4 xxxx. d) xxxxxxx xxxxxxx. |
|
(108) |
Xxxxxx konstatuje, xx xxxxxx xxxxxxxxxx orgánem xxx kontrolu xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx pro třetí xxxxxxxxxx xxxxxx, které xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx Lotyšska, x&xxxx;xxxxxxxxxxx náklady, které xx byly požadovány xx splnění xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx jednotkových xxxxxxx x&xxxx;xxxx Xxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx referenčního xxxxxx, činí přibližně xxx miliony XXX x&xxxx;xxxxxxxx cenách x&xxxx;xxxx 2017, zatímco odpovídající xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx trendu xxx xxxxx Xxxx xxxx xxxxxxxxx xxx xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxxx cenách x&xxxx;xxxx 2017. |
|
(109) |
Pokud xxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. d) xxxxxxx x) přílohy XX prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx plánu xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx poskytovatelem letových xxxxxxxxxxx xxxxxx (XXX) xxx účely dosažení xxxxxxxx cílů v oblasti xxxxxxxx. |
|
(110) |
Xxxxxx xxxxxxxx, xx x&xxxx;xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxx ke xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 2020 x&xxxx;2021 xx xxxxxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xx xxxxxxxxxxx letech xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx s cílem xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 2022 xx 2024 x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx pracovní xxxxx xxxxxxxxxx přesměrováním xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxxxxx. |
|
(111) |
Xx xx xxxx personálních xxxxxxxx, Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxxxxxx XXX xxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx řídících letového xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx v letech 2020–2021 x&xxxx;x&xxxx;xxxxx x&xxxx;xxxxxx 2022–2024. Xxxx se xx xxxxxx, že poskytovatel xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx řídících xxxxxxxx xxxxxxx xxxx pandemií x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx provozu x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx zpožděním xx xxxxx z důvodů ATFM, x&xxxx;xxxx došlo xxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(112) |
Xx xx xxxx xxxxx xxxxxxxxxx, Komise xxxxxxxxxx, xx xx xxxx 2022 xxxxxxxxxx XXX xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx, xxxxxx xxxxxxxxxxx 8 % zvýšení xxxxxxx platu, které xxxx během krize xxxxxxx xxxxxxxxxxx. Xxxxx xxxx Xxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxx platů x&xxxx;xxxxxxxx všeobecného xxxxx xxxxxxxxxxxx průměrné xxxx. |
|
(113) |
Xx xx týče plánovaných xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxx, Komise xxxxxxxxxx, xx xxxxxxxxxx LGS xxxxxxx xx třetím xxxxxxxxxxx xxxxxx obnovit xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xx finanční xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx XXX x&xxxx;xx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxx, xx se xxxxxxx, xx xx xxxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxx „xxxxxx velkých xxxxxxxx“ x&xxxx;„xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx“ xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx XXX x&xxxx;xxxx 2023 xxxxxxx xxxxx. Příspěvek xxxxxx xxxxxxxx k budoucímu poskytování xxxxxxxx xxxx xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxxx doložen. |
|
(114) |
Komise xxxxxx, xx zaměstnávání dalších xxxxxxxx letového provozu x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxx, které xxxxxxx xxxxxxxx, by xxxxx být pádným xxxxxxx pro xxxxxxxxx xx xx xxxxxxxxxx xxxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx pro xxxxx Xxxx s cílem xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx. Xx xxxxxxx informací xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx Lotyšska však Xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xx xx xxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxx výkonnostních cílů x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xx xx se xxxxx xxxxxxxx xxxx odůvodnění xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx celou Xxxx. |
|
(115) |
Xxxxx xxxx Xxxxxx xx základě posouzení xxxxxx pro xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx, že xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx jde x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xxxxxx stanovena xx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx. Xx x&xxxx;xxxxxxx třetího xxxxxxxxxxxx období xxxx xx kapitálovým xxxxxxxx, xxxxx xxxx přibližně x&xxxx;1,5 xxxxxxx XXX xxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx. Xxxx xxxxxxxxxx nelze xxxxxxxxx s ohledem xx xxxxxxxx xxxx v oblasti xxxxxxxx. |
|
(116) |
Xxxxxx xx xxxxx xxxxxxx, že Xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxx xx 108. xxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx stanoveným xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx místních xxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx. Xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx i) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317 xxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxxx splněno. |
|
(117) |
Pokud jde x&xxxx;xxxxxxxxx stanovené x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. d) xxxxxxx xx) xxxxxxx XX prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317, xxxxx xxxxx, xx Lotyšsko xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx plánu xxxxxxxxxx xxxxx restrukturalizační xxxxxxxx, xxxxx xx xxxxxxxxxxxx odchylku od xxxxxxxxxx xxxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxx Xxxx xxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx pro xxxxx Xxxx. Kritérium stanovené x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx xx) xxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxxx splněno. |
|
(118) |
Kromě xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx faktorů x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx v bodě 2.1 xxxx. x) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, xx xxxx jsou xxxxxxxx návrhy xxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx týkající se xxxxxxxxxx xxxxxxx, vyústil x&xxxx;xxxx zjištění xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx hodnot x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxx v letech 2014 x&xxxx;2019. |
|
(119) |
Xx xxxx, Xxxxxx konstatuje, že xx xxxx 2020 Xxxxxxxx xxxxxxxxx část xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx informační oblasti Xxxxxxxx (dále xxx „XXX Xxxxxxx“), která xxxxxxxx nákladům xx XXX a na xxxxxxxxxxx, xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx (XXX) xxxxxxxxxxx xx xxxxx NINTA–ADAXA. Návrh xxxxx výkonnosti Xxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xx xxxxxxx skutečným xxxxxxxx xx xxx 2014 x&xxxx;2019, xxxx by xxxx odečteny xxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx NINTA–ADAXA. Xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxx kontrolu xxxxxxxxxx xx Komise xxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx Lotyšska x&xxxx;xxxxxx 2014 a 2019 jsou xxxxxxxx x&xxxx;xxxx, xxx xxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxx xxxx možné přesně xxxxxxxx xxxx Lotyšska x&xxxx;xxxxxxx efektivity xxxxxxx xx třetím referenčním xxxxxx. |
|
(120) |
Xx xxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxxxx orgánu xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xx Komise xxxxxxx, xx Xxxxxxxx xx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx přehodnotit nebo xxxx odůvodnit x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxx, xxxxx xxxxxxx podíl těchto xxxxxxx se v poměru x&xxxx;xxxxxxxxx nákladovému xxxxxxx xxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(121) |
Xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx ve 103. xx 120. bodě xxxxxxxxxx by při xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx v návrhu plánu xxxxxxxxxx Xxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxxx, xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxx xxx celou Xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx se xxxxxxxxxx xxxxxxx. |
XXXXXXXX XXXXXXXX XX XXXXX
Xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx výkonnosti xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx nákladů
|
(122) |
Navržené xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx na traťové xxxxxxxxx služby xxxxxxxxxx Xxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx období jsou xxxx:
|
|
(123) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. a) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx na traťové xxxxxxxxx služby xx Xxxxx xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxx +2,0 % xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx trendu xxx celou Unii, xxxx xx xxxxxxx xxxxxx činí +1,0&xxxx;%. |
|
(124) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) přílohy XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (EU) 2019/317, Komise konstatuje, xx dlouhodobý xxxxxxxx xxxxx stanovených jednotkových xxxxxxx na xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx na Xxxxx xx úrovni xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxx +1,6&xxxx;% ročně xx xxxxxx a třetím xxxxxxxxxxx období xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxx Xxxx, xxxx xx xxxxxxx období xxxx –1,3 %. |
|
(125) |
Pokud jde x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx IV prováděcího xxxxxxxx (EU) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, že xxxxxxxx hodnota xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx náklady xx Maltě xx xxxx 22,98&xxxx;XXX x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017 xx x&xxxx;19,7&xxxx;% nižší xxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx, jež u příslušné xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx 28,64&xxxx;XXX x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017. Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx navigační xxxxxx xx Maltě xxx xxx 2024 budou x&xxxx;xxxxxx o 22,1 % xxxxx xxx xxxxxx srovnávací xxxxxxx. |
|
(126) |
Xxxx je xxxxx xxxxxxxxxx, xxx lze xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx stanovených x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) a b) přílohy XX xxxxxxxxxxx nařízení (XX) 2019/317 považovat xx nezbytné x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxx 1.4 xxxx. x) uvedené xxxxxxx. |
|
(127) |
Xxxxxx xxxxxxxxxx, že xxxxxx odhadovaný xxxxxxx xxx xxxxxxxx výkonnosti xxxx stanovenými náklady xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx pro třetí xxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxx xxxx uvedeny v návrhu xxxxx xxxxxxxxxx Malty, x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xx xxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx jednotkových xxxxxxx x&xxxx;xxxx Xxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx, xxxx přibližně xxxxx xxxxxx EUR x&xxxx;xxxxxxxx cenách x&xxxx;xxxx 2017, xxxxxxx odpovídající xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxx Xxxx xxxx xxxxxxxxx 5,8 xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017. |
|
(128) |
Xx se xxxx kritéria stanoveného x&xxxx;xxxx 1.4 písm. x) xxxxxxx i) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, Xxxxx v návrhu xxxxx xxxxxxxxxx představila xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(129) |
Xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xx do xxxx 2024 xxxxxxxxxx XXXXX xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx jako xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx zařízení x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Xxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx Xxxxx, a proto xx xxxxxxxxxxx, xx xxxxxxxxxxx xxxxxxx na zaměstnance xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxx rovněž xxxxxxxx, že xx xxxx 2023 xxxxxxxxxx XXXXX plánuje xxxxxx xxxxx zaměstnanců po xxxxxxxxx zmrazení mezd, xxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx s jejími zaměstnanci x&xxxx;xxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx. |
|
(130) |
Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx společnost XXXXX xxxxxxx zvýšit xxxxx xxxxxxxx náklady xx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxx bylo xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxx rovněž xxxxxxxx, že xxxxxxxxxx XXXXX xxxxx, xx xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxx dalších xxxxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(131) |
Xxxxx xxx xxxxxxxx výkonnosti xxxxx, xx xxxxxxxxxx XXXXX x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx referenčního xxxxxxx výrazně xxxxxx xxx xxxxxxx xx xxxxxx. Xxxxxx však xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxx x&xxxx;xxx, xx xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx xxx xxxxxxxxx opatřeními xxxxxxxxxx se xxxxxxxx, xxxxxxx xxxxx plánu xxxxxxxxxx Malty xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xx kapacitě. |
|
(132) |
Komise xx domnívá, xx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx s cílem xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxx platným xxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxxx bodu 1.4 xxxx. x) xxxxxxx x) přílohy XX xxxxxxxxxxx nařízení (XX) 2019/317. Vzhledem k nedostatečným xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxx Xxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxx, xxx xxxx oznámené xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx do xxxxxxx xxxxx nezbytné x&xxxx;xxxxxxxxx s ohledem na xxxxxxxx xxxxxxxx cílů x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xx xx xxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx odchylky xx xxxxxxxxxx trendů xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxx Xxxx. |
|
(133) |
Xxxxxx xx proto xxxxxxx, xx Xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxx ve 128. xx 132. bodě xxxxxxxxxx xxx přičíst xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx souvisejícím s opatřeními xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx místních xxxxxxxxxxxxx cílů x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx kapacity. Xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx x) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317 xxxxx není x&xxxx;xxxxxxx Xxxxx xxxxxxx. |
|
(134) |
Xxxxx xxx o kritérium stanovené x&xxxx;xxxx 1.4 písm. x) xxxxxxx xx) xxxxxxx XX prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317, xxxxx uvést, xx Xxxxx xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx jednotkových nákladů xxx celou Xxxx xxxx od xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxx Xxxx. Kritérium xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx xx) xxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxx xxxxxxx. |
|
(135) |
Xx xxxxxxx zjištění xxxxxxxxx xx 122. xx 134. xxxx odůvodnění xx při posuzování xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx plánu výkonnosti Xxxxx xxxx xxx xxxxxxxx, že nejsou x&xxxx;xxxxxxx s výkonnostními xxxx xxx xxxxx Xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx výkonnosti xxxxxxxx se efektivity xxxxxxx. |
Xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx
|
(136) |
Xxxxxx xx xxxxx, xxxxx xxx o návrh xxxxxxxxxxxxx xxxx Malty x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxx 2.1 xxxx. x) xxxxxxx IV xxxxxxxxxxx nařízení (XX) 2019/317. |
|
(137) |
Xx prvé, xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx trendu xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx období x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx na xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx Xxxxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx služby maltské xxxxxxx zpoplatnění letištních x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxx +4,3&xxxx;% je x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx vyšší xxx xxxxxxx vývojový trend xxxxxxxxxxx jednotkových xxxxxxx xx traťové navigační xxxxxx xx úrovni xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxx +2,0&xxxx;%. |
|
(138) |
Xx xxxxx, Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxx cílů pro xxxxxxxx trend xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx na xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx služby xxx maltskou xxxxxx xxxxxxxxxxx letištních x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxx +4,3&xxxx;% x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx období xx xxxxx xxx xxxxxxxx xxxxx skutečných xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx nákladů na xxxxxxxx a přibližovací xxxxxx xx výši +0,6 % xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx druhého xxxxxxxxxxxx období. |
|
(139) |
Komise xx xxxxx domnívá, že Xxxxx xx x&xxxx;xxxxxxx xx výše xxxxxxx xxxxxxxxxx měla xxxx xxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx služby, xxxx by měla xxxxx cílů xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx a přibližovací xxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx dolů. |
ZJIŠTĚNÍ XXXXXXXX XX RUMUNSKA
Posouzení xxxxxx xxxxxxxxxxxxx cílů x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx výkonnosti týkající xx xxxxxxxxxx nákladů
|
(140) |
Navržené xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx traťové xxxxxxxxx služby xxxxxxxxxx Xxxxxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxx:
|
|
(141) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxx stanovené x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) přílohy XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, Komise xxxxxxxxxx, xx xxxxxxxx trend xxxxxxxxxxx jednotkových nákladů xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx xx xxxxxx oblasti xxxxxxxxxxx xx výši +2,9&xxxx;% xxxxx x&xxxx;xxxxxxx třetího xxxxxxxxxxxx xxxxxx nedosahuje xxxxxx pro xxxxx Xxxx, xxxx xx xxxxxxx xxxxxx xxxx +1,0&xxxx;%. |
|
(142) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. b) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx dlouhodobý xxxxxxxx xxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxx zpoplatnění ve xxxx +0,6 % xxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx trendu xxx xxxxx Xxxx, xxxx xx stejném xxxxxx xxxx –1,3&xxxx;%. |
|
(143) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx v bodě 1.4 xxxx. x) xxxxxxx IV prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx náklady x&xxxx;Xxxxxxxx ve xxxx 34,03&xxxx;XXX v reálných xxxxxx xxxx 2017 xx x&xxxx;14,6&xxxx;% xxxxx než xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx, xxx x&xxxx;xxxxxxxxx srovnávací xxxxxxx činí 39,84&xxxx;XXX x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017. Xxxxxx konstatuje, xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx na xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx v Rumunsku xxx xxx 2024 xxxxx x&xxxx;xxxxxx o 9,0 % xxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxxxx skupiny. |
|
(144) |
Dále xx xxxxx xxxxxxxxxx, xxx xxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx v bodě 1.4 xxxx. x) a b) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (EU) 2019/317 xxxxxxxxx za xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx xxxxxxx. |
|
(145) |
Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxx odhadovaný xxxxxxx xxx kontrolu xxxxxxxxxx mezi stanovenými xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx období, xxxxx jsou xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx výkonnosti, x&xxxx;xxxxxxxxxxx náklady, xxxxx xx byly xxxxxxxxxx xx splnění xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx jednotkových xxxxxxx x&xxxx;xxxx Xxxx x&xxxx;xxxxx třetího xxxxxxxxxxxx xxxxxx, xxxx xxxxxxxxx 15 xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx z roku 2017, xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx dlouhodobého xxxxxxxxxx xxxxxx pro xxxxx Xxxx xxxx xxxxxxxxx 32 milionů XXX x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017. |
|
(146) |
Co xx xxxx xxxxxxxx stanoveného x&xxxx;xxxx 1.4 písm. x) xxxxxxx x) xxxxxxx IV xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (EU) 2019/317, Xxxxxx konstatuje, xx Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx na xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx třetího xxxxxxxxxxxx období xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx XXXXXXX, xx účelem xxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx místních xxxx x&xxxx;xxxxxxx kapacity. Xxxxxxxx, na xxxxx xx Rumunsko xxxxxxxx, xx týkají xxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx xxxx xxxxxxxxx investiční xxxxxxx. |
|
(147) |
Xxxxxx xxxxxxxx, xx společnost XXXXXXX má v úmyslu xxxxxxxxx xxxxxxxxx náklady xx xxxxxxxxxxx a další xxxxxxxx xxxxxxx s cílem xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx nové xxxxxx xxxxxxxx provozu xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx služeb. Xxxxxxxx odůvodňuje xxxxxxxxxx xxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx velkou xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxxxx vrcholu xx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxxxx xxxxxxxxx xx xx, xx xxxx xx xxx xxxxx xxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxx období, xxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx trvá tři xx xxx xxx. Xxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx však xxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxx xx xxxx být x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxx. Xx základě xxxxxxxxxx orgánu pro xxxxxxxx výkonnosti se Xxxxxx xxxxxxx, že xxxxxxxxxx XXXXXXX by xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx, xxx byly xxxxxxxxxx náklady xx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(148) |
Xx xx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx, Xxxxxx xxxxxxxxxx, že xxxxx xxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxxx xxxxxxxxx potřebu xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx odpisy x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx za xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx: 1. krok 1. xxxx xxxxxxx XXX (xxxxx xxxx xxxxxxxx xx xxxxxx referenčním xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xx xx roku 2020) x&xxxx;1. xxxx 2. xxxx (která xxxx xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxx období x&xxxx;xxxxxxxxx xx od roku 2022), xxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xx xxx xxxxxxx x&xxxx;xxxx 2024, x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(149) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxx XXX, orgán xxx xxxxxxxx výkonnosti xx xxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xx druhé xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxxxxx výdaje pro 1. xxxx 2. xxxx xxxxxxxxx pro xxxxx referenční xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx období x&xxxx;xx xxxxxxx skutečné xxxxxxxxxx náklady xxxx xxxxxxxxx xxxxx než xxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxx za xxxxx xxxxxxxxxx období. Xxxxxxx xxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx, že xx druhém xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx poskytli financování xx xxxx 32,5 xxxxxxx XXX na xxxxxxxxx, xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxx xxxxx, xxx xxxx částka xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Orgán xxx xxxxxxxx výkonnosti xxxxxx x&xxxx;xxxxxx, že xxxxxxxxx xxxxxxx, na xxxxx se Xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx svých xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx, proto xxxxxx xxxxxxxxxx. |
|
(150) |
Xx xxxxx xxxxxxxxxx, xx Xxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx zjistila, xx xxxxxxxxxx náklady xxxxxxxx Xxxxxxxxx xxxxxx stanoveny xx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx. Xx x&xxxx;xxxxxxx třetího xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxx xx kapitálovým xxxxxxxx, xxxxx xxxx x&xxxx;16 xxxxxxx XXX xxxxx xxx xxxxxxxx riziko xxxxxxx v důsledku mechanismu xxxxxx xxxxxxx. Toto xxxxxxxxxx nelze xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxx xxxx v oblasti kapacity. |
|
(151) |
Vzhledem x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xx 146. xx 150. xxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx xx doporučení orgánu xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx Xxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx i) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317 xxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(152) |
Xxxxx jde o kritérium xxxxxxxxx v bodě 1.4 xxxx. d) podbodě xx) přílohy XX xxxxxxxxxxx nařízení (EU) 2019/317, stačí xxxxx, xx Rumunsko xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xx odůvodňovala xxxxxxxx xx vývojového xxxxxx xxxxxxxxxxx jednotkových xxxxxxx pro celou Xxxx nebo od xxxxxxxxxxxx vývojového xxxxxx xxxxxxxxxxx jednotkových xxxxxxx xxx xxxxx Xxxx. Xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 písm. d) xxxxxxx ii) xxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(153) |
Xx základě xxxxxxxx xxxxxxxxx xx 140. xx 152. bodě xxxxxxxxxx xx při xxxxxxxxxx navržených xxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxxx xxxx xxx shledáno, xx xxxxxx v souladu x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxx xxx celou Xxxx x&xxxx;xxxxxxx oblasti xxxxxxxxxx týkající se xxxxxxxxxx xxxxxxx. |
Xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx efektivity xxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx
|
(154) |
Xxxxxx xx xxxxx, xxxxx jde o návrh xxxxxxxxxxxxx xxxx Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx efektivity xxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx služeb x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxx 2.1 xxxx. c) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317. |
|
(155) |
Xx xxxx, xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx letištní x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx období x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx nákladů xx xxxxxxx navigační služby Xxxxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxxx trend stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx na xxxxxxxx a přibližovací xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx zpoplatnění xxxxxxxxxx a přibližovacích xxxxxx xx xxxx +4,3&xxxx;% xx v průběhu xxxxxxx xxxxxxxxxxxx období vyšší xxx xxxxxxxx vývojový xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx výši +2,9 %. |
|
(156) |
Za xxxxx, Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxx xxxx xxx xxxxxxxx trend xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx nákladů xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx ve xxxx +4,3&xxxx;% v průběhu xxxxxxx xxxxxxxxxxxx období xx vyšší xxx xxxxxxxx xxxxx skutečných xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx ve xxxx –3,1&xxxx;% zaznamenaný v průběhu xxxxxxx xxxxxxxxxxxx období. |
|
(157) |
Komise xx xxxxx domnívá, xx Xxxxxxxx by x&xxxx;xxxxxxx xx xxxx xxxxxxx připomínky xxxx xxxx xxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx, xxxx by xxxx návrh xxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx na letištní x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx období xxxxxxxxx xxxxxx xxxx. |
Xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx&xxxx;11 xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx Xxxxxx, xxxxx jde x&xxxx;xxxxx xxxx v oblasti xxxxxxxx
|
(158) |
Xx xx xxxx xxxxx xxx přezkum xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2.1 písm. x) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx nařízení (XX) 2019/317, Xxxxxx konstatuje, xx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx pro xxxxxxxx xxxxxxxxxx a přibližovacích xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxx 0,50 % xxxxxxxxxxx nákladů x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx výhodu xx xxxx 0,50&xxxx;% xxxxxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(159) |
Xxxxx jde x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx a na xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx orgánem xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx má Xxxxxx xxxxx pochybnosti x&xxxx;xxx, xxx by xxxxxxxxxx xxxxxxxxx finanční xxxxxxxx, xxxxx činí 0,50&xxxx;% stanovených xxxxxxx, xxxx xxxxxx podstatný xxxxx na xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx, xxx xxxxxxxx xx.&xxxx;11 xxxx.&xxxx;3 xxxx. x) xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317. |
|
(160) |
Xxxxxxxx by xxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx kapacity xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx služeb xxx, xxx byla xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx na xxxxxx, xxxxx xx xxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx, xxx xxxxxxxx požaduje xx.&xxxx;11 xxxx.&xxxx;3 písm. x) xxxxxxxxxxx nařízení (XX) 2019/317, xxx xx xxxxx xxxxxx Komise xxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx, která xx xxxxx 1&xxxx;% xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xx xxxxx. |
XXXXXXXX XXXXXXXX XX XXXXXXX
Xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx cílů x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx týkající xx xxxxxxxxxx xxxxxxx
|
(161) |
Xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx období xxxx xxxx:
|
|
(162) |
Xxxxx xxx o kritérium xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. a) přílohy XX xxxxxxxxxxx nařízení (XX) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx vývojový xxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx služby ve Xxxxxxx na xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxx +0,2&xxxx;% xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx referenčního xxxxxx předčí xxxxx xxx xxxxx Unii, xxxx xx stejném xxxxxx xxxx +1,0&xxxx;%. |
|
(163) |
Xxxxx xxx o kritérium stanovené x&xxxx;xxxx 1.4 písm. x) přílohy IV xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (EU) 2019/317, Xxxxxx konstatuje, xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx ve Xxxxxxx xx úrovni xxxxxxx zpoplatnění ve xxxx +1,0&xxxx;% xxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx trendu pro xxxxx Unii, xxxx xx stejném období xxxx –1,3 %. |
|
(164) |
Pokud xxx x&xxxx;xxxxxxxxx stanovené v bodě 1.4 xxxx. x) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, že xxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx náklady xx Xxxxxxx ve xxxx 58,87 EUR v reálných xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017 xx x&xxxx;31,6&xxxx;% xxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx, jež x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx 44,74&xxxx;XXX x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017. Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx tento xxxxxx xx xx xxxxxx referenčním období xxxxx xxxxx, xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx Xxxxxxx xxx xxx 2024 xxxx x&xxxx;41,8&xxxx;% vyšší, xxx xx xxxxxx xxxxxxxxxx skupiny. |
|
(165) |
Je xxxxx xxxxxxxxxx, xxx lze xxxx uvedené odchylky xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) a c) přílohy XX xxxxxxxxxxx nařízení (XX) 2019/317 považovat xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx xxxxxxx. |
|
(166) |
Xxxxxx konstatuje, že xxxxxx xxxxxxxxxx orgánem xxx xxxxxxxx výkonnosti xxxx xxxxxxxxxxx náklady xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx pro třetí xxxxxxxxxx xxxxxx, které xxxx uvedeny x&xxxx;xxxxxx xxxxx výkonnosti Švédska, x&xxxx;xxxxxxxxxxx náklady, které xx byly požadovány xx splnění xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx v celé Xxxx, xxxx xxxxxxxxx 43 milionů XXX x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017. |
|
(167) |
Xx se xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. d) xxxxxxx x) přílohy XX prováděcího nařízení (XX) 2019/317, Xxxxxx xxxxxxxxxx, že Švédsko x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx opatření xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx v oblasti kapacity. |
|
(168) |
Komise xxxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx služeb, xxxxxxxxx xxxxxxxxxx XXX, má x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx řešit nadcházející xxxxxxx xx důchodu xx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx referenčního xxxxxx. Xxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx období xxxxxxxxx xxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx na xxxx xxxxxx v oblastním xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxxö x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xx plný xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx Stockholmu. Komise xxxx konstatuje, xx Xxxxxxx xx svém xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx dopad xxxxxx xxxxxxxx na xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx. |
|
(169) |
Xxxxxx xxxxxxxx, xx xxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx Xxxxxxx uvádí, že xxxxxxxx xxxxx významnou xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx XXX xx „rozšíření xxxxxx xxxxxxxxxx řídících xxxx“ xx Stockholmu a na xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx (Xxxxxx, Umeå, Öxxxxxxxx, Xxxxö). Xxxxxxxxx xxxxxxx xx „xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx“ xxxx 11&xxxx;% celkových xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx třetího xxxxxxxxxxxx období. Xxxxxx xxxxxxxxxx, že xxxxxx xxxx vzdálené řídící xxxx xxxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx na letištích, x&xxxx;xxxxx by měly xxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxx xxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxx xxxx přiděluje 75&xxxx;% xxxxxxx xx „xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx řídících xxxx“ xx xxxxxxx xxxxxxxxx služby xxx xxxxxxxxxx zeměpisného rozsahu x&xxxx;xxxxxx xxxxxx xxxxxx. Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxxx. Xxxxxx xx domnívá, xx Xxxxxxx xx xxxx xxxxxxxxx xxxx dále xxxxxxxxx ekonomický význam x&xxxx;xxxxxxxxx nákladů na xxxx xxxxxxxxx a mělo xx se xxxxxxx xxxxxxx, které xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx prostoru. |
|
(170) |
Komise xxxxxxxxxxx, že xxxxx xxxx investice, které Xxxxxxx xxxxxxx, činí 33&xxxx;% xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxx xxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxx xxxxx, xx xxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxxxxxx prostředků, jakož x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx xxx ATS. Komise xxxx konstatuje, že xxxxx xxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxx, jak každá x&xxxx;xxxxxx dalších xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx v oblasti xxxxxxxx. |
|
(171) |
X&xxxx;xxxxxxx xx úvahy xxxxxxx xx 167. xx 170. bodě xxxxxxxxxx se Xxxxxx xxxxxxx, xx Xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxxx xx 166. xxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxx výlučně xxxxxxxxxx stanoveným nákladům xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx místních xxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxxxx stanovené v bodě 1.4 xxxx. x) xxxxxxx i) xxxxxxx XX prováděcího nařízení (XX) 2019/317 xxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxx xxxxxxx. |
|
(172) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx v bodě 1.4 xxxx. d) xxxxxxx xx) přílohy IV xxxxxxxxxxx nařízení (EU) 2019/317, stačí xxxxx, xx xx Xxxxxxx xxxxxxxxxxxx v návrhu plánu xxxxxxxxxx žádná xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, která xx xxxxxxxxxxxx odchylku xx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx nákladů pro xxxxx Xxxx nebo xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxx Xxxx. Xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 1.4 xxxx. x) xxxxxxx xx) xxxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxx xxxx xxxxxxx. |
|
(173) |
Xxxxx toho xxxxxxx klíčových xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx uvedených v bodě 2.1 xxxx. x) xxxxxxx XX xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317, xx xxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx týkající xx xxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxx nákladů, xxxxxxx xx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx v roce 2019. |
|
(174) |
Komise xxxxxxxx, xx Xxxxxxx xxxxxxxx upravit xxxxxxxx xxxxxxx xxx rok 2019 xxx, xxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx tří xxxxxx letišť v systému xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx od xxxx 2020. Xxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxxx xxxx xxxxxx xx xxxx xxxxxxx Xxxxxxxxxxxx Xxxxxxxx Airport, kde xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx SDATS xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx letového xxxxxxx. X&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xx uvádí, xx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxx poskytuje traťové xxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxxx xxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx služby xx xxxxxxxxx efektivnější, xxxxxxx xxxxxxx řízené xxxxxxx xx xxxxxxxxx letištích xxxx velké x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(175) |
Xxxxx plánu xxxxxxxxxx Xxxxxxx xxxxx, xx xxxxxxxx tří xxxxxx xxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx povinnosti xxx xxxxxxx xxxx poskytovateli xxxxxxxx xxxxxxxxxxx služeb, xxxxx jsou xx xxxxxxx xxx xxxxxxxx. Xxxxx pro kontrolu xxxxxxxxxx xxxxxxx, xx xxxx úprava xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx výkonnosti Xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx. |
|
(176) |
Xx xxxxxxx doporučení xxxxxx xxx kontrolu výkonnosti xx Xxxxxx domnívá, xx Xxxxxxx by xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxx xxxx xxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx vlastního xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx XXX. Orgán xxx xxxxxxxx výkonnosti xxxxxxxx, xx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx referenčního období xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;1,3 xxxxxxx XXX xxxxx než xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxxxx Xxxxxx a orgán xxx xxxxxxxx výkonnosti xxxxxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx, xxxxx Švédsko xxxxxxx xxx xxxxxxxxxx XXX xx xxxx 0,7&xxxx;%–1,9&xxxx;%, xxxx xxxxx xxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx ve xxxx 0,0&xxxx;%, které xxx společnost XXX xxxxxxxx švédská xxxxx. Xxxxxx konstatuje, xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx LFV xxxxxxxx xxxxxxxxxx vlastního xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxx, xxxxx poskytují traťové xxxxxxxxx xxxxxx. Komise xx domnívá, xx Xxxxxxx xx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx letišť do xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx XXX, xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxx xxxxxx. |
|
(177) |
Xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx se Xxxxxx domnívá, že Xxxxxxx xx mělo xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx. Xxxxx xxx kontrolu xxxxxxxxxx xxxxxxx, že xxxxxxxx xxxxx nákladů na xxxxxxx společnosti XXX x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx referenčního xxxxxx xx xxxxxxx xxxxx než průměr x&xxxx;xxxx Unii. Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxxxx xxxxxxx s veřejným xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx v nákladech xx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx zabezpečení, x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxxxxx, xxxxx jsou xx výkazních xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxx xxx kontrolu xxxxxxxxxx xxxxx, xx náklady xx xxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxxxxx, jelikož xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxx zahrnuty xx xxxxxxx xxxxx. Xxxxx xxx kontrolu xxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx, že xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx systémů xx xx mohla xxxx xxxxxxxxx xxx xxxxxxx osvobozených xxxxxxx xx xxxxxx referenčním xxxxxx. Xxxxxx se xxxxxxx, xx Xxxxxxx xx xxxx náklady xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx na xxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx. |
|
(178) |
Xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xx 161. xx 177. xxxx xxxxxxxxxx xx při xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx cílů xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx výkonnosti Xxxxxxx xxxx xxx xxxxxxxx, xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxx xxx celou Unii x&xxxx;xxxxxxx oblasti xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxx. |
Xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx služeb
|
(179) |
Komise xx xxxxx, xxxxx xxx o návrh xxxxxxxxxxxxx xxxx Švédska v oblasti xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx služeb x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxx 2.1 xxxx. x) xxxxxxx IV xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317. |
|
(180) |
Xx xxxx, při xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx jednotkových xxxxxxx xx letištní x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx na xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx traťové xxxxxxxxx služby Xxxxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxx stanovených jednotkových xxxxxxx na letištní x&xxxx;xxxxxxxxxxxx služby švédské xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxx +0,9&xxxx;% je x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxx xxxxxxx vývojový xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxx +0,2&xxxx;%. |
|
(181) |
Xx xxxxx, Xxxxxx konstatuje, xx xxxxx cílů xxx xxxxxxxx trend stanovených xxxxxxxxxxxx nákladů na xxxxxxxx a přibližovací služby xxx švédskou xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xx výši +0,9&xxxx;% x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxx xxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxx –5,8&xxxx;% xxxxxxxxxxx v průběhu druhého xxxxxxxxxxxx období. |
|
(182) |
Za třetí, xxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxx cílů xxx xxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx služby x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx pro xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx Xxxxxx konstatuje, xx xxxxxxxxx jednotkové xxxxxxx xxx letiště Xxxxxxxxx Xxxxxxx xx odhadují xx více, xxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx skupiny. |
|
(183) |
Komise xx xxxxx xxxxxxx, xx Xxxxxxx by s ohledem xx výše uvedené xxxxxxxxxx mělo xxxx xxxxxxxxx cíle x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx nákladů xx xxxxxxxx a přibližovací xxxxxx, xxxx xx mělo xxxxx cílů xxx xxxxxxxxx jednotkové xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxx třetí xxxxxxxxxx xxxxxx revidovat xxxxxx xxxx. |
XXXXXX
|
(184) |
Xx základě xxxxxxxxx xxxxxxxxx ve 21. až 183. xxxx xxxxxxxxxx Xxxxxx xxxxxxxx, že xxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxx, Xxxxxxxx, Xxxxxx, Xxxxxxx, Xxxxxx, Xxxxxxxxx, Lucemburskem, Xxxxxx, Xxxxxxxxxxx, Rumunskem x&xxxx;Xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx, xxxxx nejsou x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx cíli xx xxxxxx Xxxx. |
|
(185) |
X&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;14 xxxx.&xxxx;3 xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (EU) 2019/317 xxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx Xxxxxx xxx revidované xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xx xxx xxxxxx ode xxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxx. |
|
(186) |
Xxxxxx, Xxxxxxx, Xxxxxxx, Xxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xx Xxxxxxxxxx vypracovaly x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxxxx pro xxxxx xxxxxxxxxx období xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx, xx xxxx xxxxxxxx předložit xxxxxxxxxx návrh xxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxx XXXXX, xxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx stanovená x&xxxx;xxxxx rozhodnutí. |
|
(187) |
Komise následně xxxxxxx revidované návrhy xxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx s postupem xxxxxxxxxx v článku 15 xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317 x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx může Xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx stanovisko x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxx prvkům plánů xxxxxxxxxx, xxxx xxxx x&xxxx;xxxxx rozhodnutí nebyly xxxxxxxx xxxxx xxxxxxx. |
|
(188) |
Xxxxx xxxxxx&xxxx;17 xxxxxxxxxxx nařízení (XX) 2019/317 xx xxxx xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx verzi xxxxxx xxxxx výkonnosti uplatňovat xxxxxxxxxx, xxxxx Xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx, xx němž xx xxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx. |
|
(189) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx nákladů, článek 17 xxxxxxxxxxx nařízení (XX) 2019/317 xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx zpětný xxxxxx. X&xxxx;xxxxxxxx xxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx vypočtených na xxxxxxx xxxxxx plánu xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxx konečného xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx následnými xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx, které xxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx období stanovenými x&xxxx;xxxxxxxxxx nařízení (XX) 2020/1627. Xxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx jednotkových xxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;29 xxxx.&xxxx;3 xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) 2019/317 xxxxx, xxx xxxxx xxxxxxx příslušné xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx. |
|
(190) |
Xxxxxx xxxxxxxxxx, že některé xxxxxxx xxxxx vyjádřily xxxx záměr zahrnout xx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx třetí referenční xxxxxx xxxxxxxxx položky xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxxx. X&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxx v návrzích xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxx určit, xx xxxx xxxx xxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxxx náklady xxxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;– xxxxx zahrnuty xxxx – do xxxx xxxx xxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx, a mohly xx xxx xxx xxxxxxxxxx za xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx a systému poplatků. Xxxxxx Xxxxxx zaslaly xxxx členským státům xx hoc žádost x&xxxx;xxxxxxxxx, aby shromáždily xxxxxxxxx xxxxxxxxx, x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx hlouběji prověří xxxxxxxx náklady xx xxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxxx. Tímto xxxxxxxxxxx xxxxxx dotčena xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx Xxxxxx xxxxxxxx xx nákladů xx xxxxxxx xxxxx. |
|
(191) |
X&xxxx;xxxxxx na xxxxxxxxx xxxxxx xxxx Xxxxxxxx, xxxxxx Xxxxx xxxxxxxxxx dne 24.&xxxx;xxxxx&xxxx;2022, xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxxxxx xxxxxxxx zapsaným xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx Ruska x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx nezapsaným xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx Xxxxx, xxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxxxx xx orgánem, přistávat xx území Unie, xxxxxxxxx x&xxxx;xxx xxxx xxxx xx xxxxxxxx. Xxxx xxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xx vzdušném xxxxxxxx xxx xxxxxx Xxxx. Xxxxx pro xxxxx Unii xx xxxx xxxxx xxx xxxxxxxxxxx xx snížením xxxxxxxx xxxxxxx v důsledku xxxxxxxxx pandemie XXXXX-19 x&xxxx;xxxxxx 2020. Xx xxxxx vhodné zachovat xxxxxxxxx opatření x&xxxx;xxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxx období. Xxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx cílů x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxx, xxxx xx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, xxxx náležitě zohlednit xxxxxxxx a finanční dopady xxxxxxxxxxx změn v provozu, |
PŘIJALA XXXX XXXXXXXXXX:
Článek 1
Výkonnostní cíle xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx vnitrostátních xxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx výkonnosti xxxxxxxxx xxxxx vzdušného xxxxxxxx předložených Xxxxxx, Xxxxxxxx, Xxxxxx, Xxxxxxx, Xxxxxx, Lotyšskem, Lucemburskem, Xxxxxx, Xxxxxxxxxxx, Xxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx (XX) x.&xxxx;549/2004, xxxxx xxxx uvedeny x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx, nejsou x&xxxx;xxxxxxx s výkonnostními xxxx xxx xxxxx Xxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx v prováděcím xxxxxxxxxx (EU) 2021/891.
Článek 2
Kypr x&xxxx;Xxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxx své xxxxxx cílů x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx na xxxxx z důvodů xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx provozu x&xxxx;xxxxxxxx na xxx
Xxxxxxx xxxxxxx státy xx xxxxx zabývat xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx mezi xxxxxxxxxxxx xxxxxx cílů x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx stanovenými x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxx ze xxxx 2021 pro xxxxxxxxxx roky 2022, 2023 x&xxxx;2024 třetího xxxxxxxxxxxx xxxxxx s cílem xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx provozu. Xxxxx xxxxxxxx xxxx sítě xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx výkonnosti xxxxxxxx, zohlední xx xxxx xxxxxxxx při xxxxxx výkonnostních xxxx.
Xxxxxx&xxxx;3
Xxxxxx, Xxxxx, Kypr, Xxxxxxxx, Xxxxxxxxxxx, Xxxxx, Xxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxx revidují xxxxxx xxxx xxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx efektivity xxxxxxx stanovené pro xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx navigačních xxxxxx, xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx náklady.
Při xxxxxx xxxxx xxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx efektivity xxxxxxx xxxxxxx dotčené členské xxxxx:
|
x) |
xxxxxxx, xxx xxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx byly x&xxxx;xxxxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxx Unii, xxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx pro celou Xxxx; |
|
x) |
xxxxxxxxxxxxx způsobem xxxxx xxxxxx stanovených nákladů, xxxxxxx xxxxx jde x&xxxx;xxxxxxxxxx rok 2024; |
|
c) |
použijí xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx ve výkonových xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;10 xxxx.&xxxx;2 prováděcího nařízení (XX) 2019/317. |
Xxxxxxxx xx xxxxxxx a), xxxxx Xxxxxx v tomto xxxxxxxxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx oblasti xxxxxxxxxxx traťových xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx v bodě 1.4 xxxx. x) xxxxxxx XX prováděcího xxxxxxxx (XX) 2019/317, dotčený xxxxxxx xxxx zajistí, xxx revidované cíle x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx v souladu x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx stanovených xxxxxxxxxxxx xxxxxxx pro xxxxx Unii nebo x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx jednotkových xxxxxxx xxx xxxxx Xxxx.
Xxxxx xx xxxxxxx xxxx xx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx plánu xxxxxxxxxx xxxxxxxx na odchylku xxxxx bodu 1.4 xxxx. d) přílohy XX prováděcího nařízení (XX) 2019/317, zajistí, xxx xxxx odchylka xxxx podložena xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx.
Xxxxxx&xxxx;4
Xxxx rozhodnutí xx xxxxxx Belgickému xxxxxxxxxx, Xxxxxxxx xxxxxxxxx Xxxxxxx, Xxxxx republice, Francouzské xxxxxxxxx, Xxxxxxxx xxxxxxxxx, Xxxxxxxx xxxxxxxxx, Xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx, Xxxxxxxxx Xxxxx, Xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx, Xxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxx království.
X&xxxx;Xxxxxxx xxx 13.&xxxx;xxxxx 2022
Xx Komisi
Adina VĂLEAN
členka Xxxxxx
(1)&xxxx;&xxxx;Xx. xxxx. X&xxxx;96, 31.3.2004, x.&xxxx;1.
(2)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx nařízení Xxxxxx (XX) 2019/317 xx dne 11.&xxxx;xxxxx&xxxx;2019, xxxxxx xx xxxxxxx xxxxxx sledování výkonnosti x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx a kterým xx ruší xxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) x.&xxxx;390/2013 x&xxxx;(XX) x.&xxxx;391/2013 (Xx. xxxx. X&xxxx;56, 25.2.2019, x.&xxxx;1).
(3)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx rozhodnutí Xxxxxx (XX) 2019/903 ze xxx 29. května 2019, xxxxxx xx stanoví xxxxxxxxxxx xxxx na xxxxxx Xxxx xxx síť xxxxxxxxxx xxxxxxxx provozu x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx období, xxxxx xxxxxx 1.&xxxx;xxxxx&xxxx;2020 x&xxxx;xxxxx 31.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2024 (Xx. xxxx. X&xxxx;144, 3.6.2019, x.&xxxx;49).
(4)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxx (XX) 2020/1627 ze xxx 3.&xxxx;xxxxxxxxx&xxxx;2020 x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx (2020–2024) xxxxxxx sledování xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx poplatků x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx XXXXX-19 (Úř. xxxx. X&xxxx;366, 4.11.2020, x.&xxxx;7).
(5)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx xxxxxxxxxx Komise (XX) 2021/891 xx xxx 2.&xxxx;xxxxxx&xxxx;2021, xxxxxx xx xxxxxxx revidované xxxxxxxxxxx xxxx pro xxxxx Xxxx xxx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx referenčním xxxxxx (2020–2024) x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx rozhodnutí (XX) 2019/903 (Xx. věst. X&xxxx;195, 3.6.2021, s. 3).
PŘÍLOHA
Výkonnostní xxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx funkčních xxxxx vzdušného xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx (XX) x.&xxxx;549/2004, x&xxxx;xxxxx xxxx zjištěno, xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx s výkonnostními xxxx xxx xxxxx Xxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx
1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXX XXXXXXXX X&xxxx;XXXXXX PLÁNU XXXXXXXXXX XXXXX XXXXX
XXXXXXX OBLAST XXXXXXXXXX XXXXXXXX SE XXXXXXXXXX XXXXXXX
Xxxxxxxxx jednotkové xxxxxxx na xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx
|
Xxxxxx zpoplatnění xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxxxx |
xxxxxxxx hodnota xxx xxx 2014 |
xxxxxxxx xxxxxxx xxx rok 2019 |
2020–2021 |
2022 |
2023 |
2024 |
|
Navržené xxxx x&xxxx;xxxxxxx efektivity xxxxxxx xx traťové xxxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxxxx jako xxxxxxxxx jednotkové náklady xx traťové navigační xxxxxx (x&xxxx;xxxxxxxx cenách x&xxxx;xxxx 2017) |
73,13 &xxxx;XXX |
83,28 &xxxx;XXX |
189,52 &xxxx;XXX |
113,26 EUR |
108,51 &xxxx;XXX |
103,82 &xxxx;XXX |
2.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXX XXXXXXXX X&xxxx;XXXXXX XXXXX XXXXXXXXXX XXXXX
XXXXXXX OBLAST VÝKONNOSTI XXXXXXXX SE KAPACITY
Průměrné xxxxxxxx xx trati x&xxxx;xxxxxx uspořádání toku xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xx xxx
|
2021 |
2022 |
2023 |
2024 |
|
|
Xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx traťových xxxxxxxxxxx xxxxxx navržené Řeckem |
0,32 |
0,26 |
0,20 |
0,20 |
|
Xxxxxxxxxx xxxxxxx xxx Xxxxx |
0,10 |
0,14 |
0,15 |
0,15 |
XXXXXXX XXXXXX XXXXXXXXXX XXXXXXXX XX XXXXXXXXXX XXXXXXX
Xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx
|
Xxxxxx zpoplatnění xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx služeb x&xxxx;Xxxxx |
xxxxxxxx xxxxxxx pro xxx 2014 |
xxxxxxxx xxxxxxx pro xxx 2019 |
2020–2021 |
2022 |
2023 |
2024 |
|
Xxxxxxxx xxxx v oblasti xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx (x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017) |
31,37 &xxxx;XXX |
23,20 &xxxx;XXX |
40,71 &xxxx;XXX |
32,60 &xxxx;XXX |
33,12 &xxxx;XXX |
32,93 &xxxx;XXX |
3.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXX XXXXXXXX X&xxxx;XXXXXX XXXXX XXXXXXXXXX XXXXX
XXXXXXX XXXXXX XXXXXXXXXX TÝKAJÍCÍ XX XXXXXXXX
Xxxxxxxx xxxxxxxx na xxxxx x&xxxx;xxxxxx uspořádání xxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx na xxx
|
2021 |
2022 |
2023 |
2024 |
|
|
Xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx služeb navržené Xxxxxx |
0,10 |
0,30 |
0,40 |
0,30 |
|
Referenční hodnoty xxx Xxxx |
0,10 |
0,16 |
0,15 |
0,15 |
XXXXXXX XXXXXX XXXXXXXXXX XXXXXXXX XX XXXXXXXXXX NÁKLADŮ
Stanovené jednotkové xxxxxxx na xxxxxxx xxxxxxxxx služby
|
Oblast zpoplatnění xxxxxxxxx navigačních služeb xx Kypru |
základní hodnota xxx rok 2014 |
základní hodnota xxx rok 2019 |
2020–2021 |
2022 |
2023 |
2024 |
|
Navržené cíle x&xxxx;xxxxxxx efektivity nákladů xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxxxx jako xxxxxxxxx jednotkové náklady xx xxxxxxx navigační xxxxxx (x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017) |
32,94 &xxxx;XXX |
26,61 &xxxx;XXX |
49,85 &xxxx;XXX |
34,14 &xxxx;XXX |
32,52 &xxxx;XXX |
32,26 &xxxx;XXX |
4.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXX XXXXXXXX X&xxxx;XXXXXX XXXXX VÝKONNOSTI XXXXXXXX
XXXXXXX XXXXXX VÝKONNOSTI XXXXXXXX XX EFEKTIVITY XXXXXXX
Xxxxxxxxx jednotkové xxxxxxx xx xxxxxxx navigační xxxxxx
|
Xxxxxx zpoplatnění traťových xxxxxxxxxxx xxxxxx v Lotyšsku |
základní xxxxxxx xxx xxx 2014 |
xxxxxxxx xxxxxxx xxx xxx 2019 |
2020–2021 |
2022 |
2023 |
2024 |
|
Xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx efektivity xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx jednotkové xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx (v reálných xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017) |
27,90 &xxxx;XXX |
23,61 &xxxx;XXX |
40,07 &xxxx;XXX |
31,28 &xxxx;XXX |
29,14 EUR |
26,83 &xxxx;XXX |
5.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXX XXXXXXXX X&xxxx;XXXXXX PLÁNU XXXXXXXXXX XXXXX
XXXXXXX XXXXXX XXXXXXXXXX TÝKAJÍCÍ SE XXXXXXXXXX NÁKLADŮ
Stanovené xxxxxxxxxx xxxxxxx na traťové xxxxxxxxx xxxxxx
|
Xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx navigačních xxxxxx xx Xxxxx |
xxxxxxxx xxxxxxx xxx xxx 2014 |
xxxxxxxx xxxxxxx xxx xxx 2019 |
2020–2021 |
2022 |
2023 |
2024 |
|
Xxxxxxxx cíle x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx, vyjádřené jako xxxxxxxxx xxxxxxxxxx náklady xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx (v reálných cenách x&xxxx;xxxx 2017) |
21,50 EUR |
22,98 &xxxx;XXX |
44,08 &xxxx;XXX |
31,85 EUR |
24,83 &xxxx;XXX |
24,85 &xxxx;XXX |
6.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXX XXXXXXXX X&xxxx;XXXXXX XXXXX VÝKONNOSTI XXXXXXXX
XXXXXXX XXXXXX XXXXXXXXXX XXXXXXXX SE XXXXXXXXXX XXXXXXX
Xxxxxxxxx jednotkové xxxxxxx xx traťové xxxxxxxxx xxxxxx
|
Xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx v Rumunsku |
základní xxxxxxx xxx rok 2014 |
základní xxxxxxx xxx xxx 2019 |
2020–2021 |
2022 |
2023 |
2024 |
|
Xxxxxxxx xxxx v oblasti xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx služby (x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017) |
165,00 XXX |
155,38 RON |
298,87 XXX |
191,50 XXX |
174,25 RON |
174,33 XXX |
|
36,13 &xxxx;XXX |
34,03 &xxxx;XXX |
65,45 &xxxx;XXX |
41,94 &xxxx;XXX |
38,16 &xxxx;XXX |
38,18 EUR |
7. CÍLE XXXXXXXX X&xxxx;XXXXXX XXXXX XXXXXXXXXX XXXXXXX
XXXXXXX XXXXXX XXXXXXXXXX XXXXXXXX SE XXXXXXXXXX NÁKLADŮ
Stanovené xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx
|
Xxxxxx zpoplatnění xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xx Švédsku |
základní xxxxxxx xxx xxx 2014 |
xxxxxxxx hodnota xxx xxx 2019 |
2020–2021 |
2022 |
2023 |
2024 |
|
Xxxxxxxx cíle x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx jednotkové náklady xx traťové navigační xxxxxx (v reálných xxxxxx x&xxxx;xxxx 2017) |
522,30 XXX |
567,11 XXX |
1&xxxx;361,88 XXX |
676,24 XXX |
605,51 XXX |
570,87 XXX |
|
54,22 EUR |
58,87 &xxxx;XXX |
141,38 &xxxx;XXX |
70,20 &xxxx;XXX |
62,86 &xxxx;XXX |
59,26 EUR |