PROVÁDĚCÍ XXXXXXXXXX KOMISE (XX) 2021/987
xx xxx 16.&xxxx;xxxxxx 2021,
xxxxxx xx x&xxxx;xxxxxxxxxxx Evropskou unií xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx Spojeným královstvím x&xxxx;xxxxx Evropského xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx (XXXX) x&xxxx;x&xxxx;xxxxx Evropského zemědělského xxxxx pro rozvoj xxxxxxx (XXXXX)
(xxxxxxxx xxx xxxxxx X(2021) 4114)
(Xxxxx xxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxx)
XXXXXXXX XXXXXX,
x&xxxx;xxxxxxx xx Smlouvu x&xxxx;xxxxxxxxx Xxxxxxxx xxxx,
x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxx (XX) x.&xxxx;1306/2013 xx dne 17. prosince 2013 o financování, řízení x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx a o zrušení xxxxxxxx Xxxx (XXX) x.&xxxx;352/78, (XX) x.&xxxx;165/94, (ES) x.&xxxx;2799/98, (ES) x.&xxxx;814/2000, (XX) x.&xxxx;1290/2005 a (ES) x.&xxxx;485/2008&xxxx;(1), a zejména xx xxxxxx&xxxx;52 xxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 131 x&xxxx;138 Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx Xxxxxxxxx království Xxxxx Xxxxxxxx a Severního Xxxxx z Evropské unie x&xxxx;Xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxx,
xx xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx,
xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx důvodům:
|
(1) |
V souladu x&xxxx;xxxxxxx 52 nařízení (EU) x.&xxxx;1306/2013 xx Xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxxx Xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx těchto xxxxxxxxx, xxxxxxxx se x&xxxx;xxxxxxxxxxxx Xxxxxxxxx království, svolat xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx Xxxxxxxx královstvím x&xxxx;xxxxxxxx xx xxxxxx xxx xxxxxx. |
|
(2) |
Xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx požádat x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxx tak. |
|
(3) |
Podle xxxxxxxx (XX) x.&xxxx;1306/2013 xxx xxxxxxxxxx pouze xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx neporušuje xxxxx Xxxx. |
|
(4) |
Xx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx a výsledků dvoustranného xxxxxxx xxxx xxxxxxxx, xx xxxx výdajů xxxxxxxxxx Xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xx xxxxx xxxxxxxxxx v rámci XXXX xxx EZFRV. |
|
(5) |
Je xxxxx xxxxx xxxxxx, xxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx XXXX x&xxxx;XXXXX xxxxxx. Xxxx xxxxxx xx xxxxxxxxxx na xxxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxx xxxxxx xxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx, xx kterém Xxxxxx xxxxxxxx Xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx ověřování. |
|
(6) |
Částky, které xxxx tímto rozhodnutím xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx Xxxx, xx měly xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx 41 xxxxxxxx (XX) č. 1306/2013, xxxxx tato snížení xxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx jimi xxxxxxx rozhodnutí přijatá xx xxxxxxx xxxxxx&xxxx;51 xxxx 52 xxxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(7) |
X&xxxx;xxxxxxx, xx xxxxx xx vztahuje toto xxxxxxxxxx, sdělila Xxxxxx Xxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx vyhodnocení xxxxxx, xxx xx třeba xxxxxxxx, xxxxx nejsou x&xxxx;xxxxxxx s právem Unie (2). |
|
(8) |
Tímto xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx, xxxxx xx xxxxx Xxxxxx xxxxxxx z rozsudků Xxxxxxxx xxxxx Xxxxxxxx unie xx xxxxxx projednávaných xx xxx 31. března 2021, |
XXXXXXX XXXX ROZHODNUTÍ:
Článek 1
Částky xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx se xx xxxxxx, které xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx agentury Xxxxxxxxx xxxxxxxxxx a které xxxx xxxxxxxx v rámci XXXX x&xxxx;XXXXX, xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx Xxxx.
Článek 2
Toto rozhodnutí xx xxxxxx Spojenému království Xxxxx Xxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxx Xxxxx.
V Bruselu dne 16.&xxxx;xxxxxx 2021.
Xx Komisi
Janusz WOJCIECHOWSKI
člen Xxxxxx
(1)&xxxx;&xxxx;Xx. xxxx. X&xxxx;347, 20.12.2013, x. 549.
(2)&xxxx;&xxxx;Xxxx(2021) 3293159.
PŘÍLOHA
Rozhodnutí: Xxxxx 66-XX
Xxxxxxxxxx xxxxxxx: 6200
|
Xxxxxxx xxxx |
Xxxxxxxx |
XX |
Xxxxxxxxxx |
Xxxx |
Xxxxxx (%) |
Xxxx |
Xxxxxx |
Xxxxxx |
Xxxxxxxx xxxxx |
|
XX |
Xxxxxxxxxxx |
2016 |
Xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx certifikačním subjektem |
JEDNORÁZOVÁ XXXXXX |
XXX |
-859,46 |
0,00 |
-859,46 |
|
|
Xxxxxx xxxxxxx – xxxxxxxx schválení |
2019 |
Nesprávný xxxxxxx xxxxxx – AO1 |
JEDNORÁZOVÁ XXXXXX |
XXX |
-103&xxxx;237,16 |
0,00 |
-103&xxxx;237,16 |
||
|
Xxxxxx xxxxxxx – xxxxxxxx xxxxxxxxx |
2019 |
Xxxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;XXXX XXXX |
XXXXXXXXXXX ČÁSTKA |
EUR |
-3 112,08 |
0,00 |
-3 112,08 |
||
|
Účetní xxxxxxx – finanční xxxxxxxxx |
2019 |
Xxxxx chyba x&xxxx;XXXX XXXX |
XXXXXXXXXXX ČÁSTKA |
EUR |
-1 551,20 |
0,00 |
-1 551,20 |
||
|
GB xxxxxx: |
XXX |
-108&xxxx;759,90 |
0,00 |
-108&xxxx;759,90 |
|||||
|
Xxxx |
Xxxxxx |
Xxxxxx |
Xxxxxxxx xxxxx |
|
XXX |
-108&xxxx;759,90 |
0,00 |
-108&xxxx;759,90 |
Xxxxxxxxxx položka: 6201
|
Členský xxxx |
Xxxxxxxx |
XX |
Xxxxxxxxxx |
Xxxx |
Xxxxxx (%) |
Měna |
Částka |
Srážky |
Finanční xxxxx |
|
XX |
Xxxxxx xxxxxxx, xxxxxxxxx, XXXXX – xxxxxxx xxxxxxxx |
2016 |
1.2. Xxxxxxx xxxxxxxx „Xxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx jsou x&xxxx;xxxxxxx s vnitrostátními xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx Xxxx“ |
XXXXXXXX XXXXXX |
23,44 % |
XXX |
-14&xxxx;804,48 |
0,00 |
-14&xxxx;804,48 |
|
Xxxxxx xxxxxxx, xxxxxxxxx, XXXXX – xxxxxxx xxxxxxxx |
2017 |
1.2. Xxxxxxx xxxxxxxx „Xxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxx veřejných xxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx předpisy x&xxxx;xxxxxxxx Unie“ |
PAUŠÁLNÍ XXXXXX |
23,44 % |
XXX |
-265&xxxx;380,06 |
0,00 |
-265&xxxx;380,06 |
|
|
Xxxxxx xxxxxxx, investice, XXXXX – xxxxxxx xxxxxxxx |
2018 |
1.2. Xxxxxxx kontrola „Xxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxx veřejných xxxxxxx xxxx v souladu x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx a předpisy Xxxx“ |
XXXXXXXX XXXXXX |
23,44 % |
XXX |
-558&xxxx;453,80 |
0,00 |
-558&xxxx;453,80 |
|
|
Xxxxxx xxxxxxx, xxxxxxxxx, EZFRV – xxxxxxx příjemci |
2019 |
1.2. Xxxxxxx kontrola „Xxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx jsou x&xxxx;xxxxxxx s vnitrostátními xxxxxxxx xxxxxxxx a předpisy Unie“ |
PAUŠÁLNÍ XXXXXX |
23,44 % |
EUR |
-566 790,77 |
0,00 |
-566 790,77 |
|
|
Rozvoj venkova, XXXXX – Xxxxxx |
2017 |
Xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx „Xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx“ a „Náležité xxxxxxx xxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxx“ XX 2017 |
XXXXXXXXXXX XXXXXX |
XXX |
-47&xxxx;531,38 |
0,00 |
-47&xxxx;531,38 |
||
|
Xxxxxx xxxxxxx, opatření NIACS |
2018 |
Nedostatky xxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx „Xxxxxxxx xxxxxxxx způsobilosti xxxxxxx xxxxxxx“ x&xxxx;„Xxxxxxxx postupy xxx výběr x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxx“ XX 2018 |
XXXXXXXXXXX XXXXXX |
XXX |
-336&xxxx;852,17 |
0,00 |
-336&xxxx;852,17 |
||
|
Xxxxxx xxxxxxx, xxxxxxxx XXXXX |
2019 |
Xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx kontrol „Xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx“ a „Náležité postupy xxx xxxxx a hodnocení xxxxxxxx xxxx xxxxxxx“ XX 2019 |
XXXXXXXXXXX XXXXXX |
XXX |
-247&xxxx;748,43 |
0,00 |
-247&xxxx;748,43 |
||
|
Xxxxxxxxxxx |
2016 |
Xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx |
XXXXXXXXXXX XXXXXX |
XXX |
-78&xxxx;032,29 |
0,00 |
-78&xxxx;032,29 |
||
|
Xxxxxx závěrka – xxxxxxxx xxxxxxxxx |
2019 |
Xxxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;XXXXX XXXX |
XXXXXXXXXXX XXXXXX |
XXX |
-11&xxxx;648,58 |
0,00 |
-11&xxxx;648,58 |
||
|
Xxxxxx xxxxxxx, xxxxxxxx XXXXX |
2018 |
Xxxxxxx xxxxxxxx „Xxxxxxxx xxxxxxx pro xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx nebo xxxxxxx“ XX 2018–2019 |
XXXXXXXXXXX XXXXXX |
XXX |
-1&xxxx;933&xxxx;280,58 |
0,00 |
-1&xxxx;933&xxxx;280,58 |
||
|
Xxxxxx venkova, xxxxxxxx XXXXX |
2019 |
Xxxxxxx kontrola „Xxxxxxxx xxxxxxx xxx výběr x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxx“ XX 2018–2019 |
JEDNORÁZOVÁ XXXXXX |
XXX |
-1&xxxx;426&xxxx;714,65 |
0,00 |
-1&xxxx;426&xxxx;714,65 |
||
|
Xxxxxx xxxxxxx, XXXXX, xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx |
2016 |
Xxxxxxx kontrola „Xxxxxxx, že xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx zakázek xxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx předpisy a předpisy Xxxx“ |
XXXXXXXX XXXXXX |
23,44 % |
EUR |
-898,00 |
0,00 |
-898,00 |
|
|
Rozvoj xxxxxxx, XXXXX, xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx |
2017 |
Xxxxxxx xxxxxxxx „Xxxxxxx, xx postupy xxxxxxxx xxxxxxxxx zakázek xxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx právními xxxxxxxx a předpisy Unie“ |
PAUŠÁLNÍ XXXXXX |
23,44 % |
XXX |
-110&xxxx;558,25 |
0,00 |
-110&xxxx;558,25 |
|
|
Xxxxxx xxxxxxx, XXXXX, xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx |
2018 |
Xxxxxxx xxxxxxxx „Xxxxxxx, xx xxxxxxx zadávání veřejných xxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx právními xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx Xxxx“ |
XXXXXXXX XXXXXX |
23,44 % |
XXX |
-475&xxxx;154,01 |
0,00 |
-475&xxxx;154,01 |
|
|
Xxxxxx xxxxxxx, EZFRV, xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx |
2019 |
Xxxxxxx kontrola „Xxxxxxx, xx postupy xxxxxxxx xxxxxxxxx zakázek xxxx v souladu x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx Xxxx“ |
XXXXXXXX XXXXXX |
23,44 % |
XXX |
-109&xxxx;153,46 |
0,00 |
-109&xxxx;153,46 |
|
|
XX xxxxxx: |
XXX |
-6&xxxx;183&xxxx;000,91 |
0,00 |
-6&xxxx;183&xxxx;000,91 |
|||||
|
Xxxx |
Xxxxxx |
Xxxxxx |
Xxxxxxxx xxxxx |
|
XXX |
-6&xxxx;183&xxxx;000,91 |
0,00 |
-6&xxxx;183&xxxx;000,91 |