XXXXXXXXX NAŘÍZENÍ XXXXXX (XX) 2017/109
xx xxx 23. xxxxx 2017
o uložení xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx xx dovoz některých xxxxxxxxxxx kol xxxxxxxxxxxxx x Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxx pozbytím xxxxxxxxx xxxxx xx. 11 odst. 2 xxxxxxxx Xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x Xxxx (XX) 2016/1036
EVROPSKÁ XXXXXX,
x xxxxxxx na Smlouvu x xxxxxxxxx Evropské xxxx,
x xxxxxxx xx xxxxxxxx Xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x Xxxx (EU) 2016/1036 ze xxx 8. xxxxxx 2016 x xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxx, které nejsou xxxxx Xxxxxxxx xxxx (1) (xxxx xxx „xxxxxxxx xxxxxxxx“), x xxxxxxx xx xx. 11 xxxx. 2 xxxxxxxxx xxxxxxxx,
xxxxxxxx k těmto xxxxxxx:
X.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXXXX
1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx xxxxxxxx
|
(1) |
X&xxxx;xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx (xxxx xxx „xxxxxxx šetření“) xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx (EU) x.&xxxx;964/2010 (2) xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx clo xx dovoz xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx (xxxx xxx „ČLR“ xxxx „Čína“ či „xxxxxxx xxxx“). |
|
(2) |
Xxxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx (xx xxxxxxx) cla x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;XXX, které xxxx xxxxxxxxx xx xxxx 22,3 %. |
2.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx
|
(3) |
Xx xxxxxxxxxx oznámení x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx (3) xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx vůči XXX xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xx.&xxxx;11 xxxx.&xxxx;2 xxxxxxxx Xxxx (XX) x.&xxxx;1225/2009 (4). |
|
(4) |
Xxxxxx xxxxxx Xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxx (Xxxxxxxxxxx xx Xxxxxxxx Xxxxx Xxxxxxxxxxxxx, XXXX) (xxxx jen „xxxxxxx“), x&xxxx;xxxx jménem xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxx 25 % xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx x&xxxx;Xxxx. |
|
(5) |
Xxxxxx xxxx xxxxxx z toho xxxxxx, že xxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxx by xx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxx a obnovení újmy xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx. |
3.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx přezkumu xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx
|
(6) |
Xxxxxx dospěla x&xxxx;xxxxxx, že pro xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, x&xxxx;xxx 27.&xxxx;xxxxx&xxxx;2015 xxxxxxxxx oznámením x&xxxx;Xxxxxxx xxxxxxxx Evropské xxxx (5) (dále xxx „xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx“) xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx platnosti xxxxx xx.&xxxx;11 xxxx.&xxxx;2 xxxxxxxx (XX) x.&xxxx;1225/2009. |
4.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx
Xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx
|
(7) |
Xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx nebo xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xx xxxxxx xxxxxx xx 1.&xxxx;xxxxx&xxxx;2014 do 30.&xxxx;xxxx&xxxx;2015 (xxxx jen „období xxxxxxxxxxx šetření“ xxxx „XXX“). Xxxxxxxx xxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxx xxx xxxxxxxxx pravděpodobnosti xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxx, xx týkalo xxxxxx xx 1. ledna 2012 xx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx (xxxx xxx „xxxxxxxxxx xxxxxx“). |
Xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx
|
(8) |
Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx přezkumu xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx, ostatní xxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx, xxxxxxxxxx xxxxxxx v ČLR, xxxxx xxxxxxx, xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xx xxxxx, že xx xxxx řízení týká, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxx xxxxxx. |
|
(9) |
Xxxxxxxxxxx xxxxxxx, včetně xxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxx, xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx vyjádřit xxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx. Všechny xxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxx x&xxxx;xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxx, xx mají konkrétní xxxxxx ke slyšení, xxxx xxxxxxxxxxx. |
|
(10) |
Xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx automobilů („XXXX“) xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx u úředníka xxx slyšení x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx (xxxx xxx „xxxxxxx xxx xxxxxxx“). Xxxxxxx se konalo xxx 5.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2016. |
|
(11) |
Xxxxxxxx a spolupracující xxxxxxx xxxxxxx ve xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx, xxx xxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxxxx za xxxxxxx údaje xxxxx xxxxx, že xx xxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxx xx xxxxxxxxx, xx skutečně xxxxxxxx xxxxxx možnost odvetných xxxxxxxx, a uznala, že xx xxxxx žadatelů x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx tureckých xxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxxxx. Xxx byla xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx, byla xxxxxxxxx xxxxxx důvěrnost xxxxx ostatních xxxxxxx x&xxxx;Xxxx s cílem xxxxxxxx xxxxxxx odvození xxxxx xxxxxxxx. |
Xxxxx xxxxxx
|
(12) |
V oznámení x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxx xxxxxx, xx možná xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxx zúčastněných xxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx&xxxx;17 xxxxxxxxxx xxxxxxxx. |
Xxxxx vzorku xxxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;XXX
|
(13) |
Xxx xxxxx Xxxxxx xxxxxxxxxx, xxx xx xxxxx vzorku xxxxx, x&xxxx;xxxxx xxx, xxxxxx vybrat, xxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx v ČLR, xxx xxxxxxxx xxxxxxxxx uvedené x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx misi XXX xxx Xxxxxxxx unii, xxx xxxxxxxxxxxxxx x/xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xx xxxxx mít xxxxx x&xxxx;xxxxx na xxxxxxx. |
|
(14) |
Xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xx xxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxx 21 xxxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxx. X&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;17 xxxx.&xxxx;1 xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx výrobců, x&xxxx;xx na xxxxxxx xxxxxxxxxx vykázaného xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, který xxxx být x&xxxx;xxxx, xxxxx byla x&xxxx;xxxxxxxxx, xxxxxxxxx xxxxxxxxxx. Xx xxxxx xxxxxxx měly xxxxx skupiny xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx zařazené xx xxxxxx xxxxx xxxxx výroby xx xxxx 80 milionů xxx, xxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx 70 % xxxxxxx vykázané xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxx spolupracujících xxxxxxxxxxx/xxxxxx xxxxxxxxxxx. Čtyři xxxxxxx zařazené xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxx Xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx 40 % xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx do Xxxx. |
|
(15) |
Xxxxx xx.&xxxx;17 xxxx.&xxxx;2 xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxx známí dotčení xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx zemi konzultováni xxxxxxx xxxxxx xxxxxx. Xxxxxxxxxx podali dva xxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx o zařazení xx xxxxxx. Xxxx vyvážející xxxxxxx xxxxxx, xx xxxxxxxxxx vzorek xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxx xx Xxxx xxxxxxxx xxxxx objemy xxx xxx xxxxxxx skupiny, x&xxxx;xx xxx xxxxxx xxxxxx vzaty v potaz xxxxxxx mezi hliníkovými xxxx pro xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx („XXX“) (xxxxxxxxx výrobci xxxxxxxxxx) x&xxxx;xxx následný xxx (xxxx. xxxxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxx apod.) (viz 28. bod xxxxxxxxxx). |
|
(16) |
X&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;14. xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx Xxxxxx xxxxxxx vzorek za xxxxxxxxxxxxxxx. Xxxxxx na xxxxxxxxx xxxx v porovnání x&xxxx;xxxxxxxx xx xxxx XXX xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxx výběr, xxxxxxxxxx xxx x&xxxx;xxxxxx xxxx skupin xxxxxxxxx xxxx xx Unie xx následném xxxx x&xxxx;xx xxxx OEM. Xx základě xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx byl xxxxxxxxxx xxxxxx zachován x&xxxx;xxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx výrobců xxxx xxxxxxxxx. Žádné další xxxxxxxxxx xxxxxx obdrženy. |
Výběr xxxxxx xxxxxxx v Unii
|
(17) |
V oznámení x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx Komise xxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx. X&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;17 xxxx.&xxxx;1 základního xxxxxxxx xxxxxxx Xxxxxx vzorek xx xxxxxxx největšího xxxxxxxxxxxxxxxxx objemu xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx rozsahu. Xxxxxx sestával xx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx, xxxxx xxxx rovněž xxxxxxxx. Xx výrobce x&xxxx;Xxxx zařazené do xxxxxx připadalo xxxx xxx 30 % xxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxx XXX i na xxxxxxxxx xxxx. Xxxxxx vyzvala xxxxxxxxxx xxxxxx, xxx xx k předběžnému xxxxxx xxxxxxxxx. Xx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxx obdrženy xxxxx xxxxxxxxxx, a předběžný xxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxx. Xxxxxx xx xxxxxxxx za xxxxxxxxxxxxxxx xxx xxxxxxx odvětví Xxxx. |
|
(18) |
Xxxxx strana xxxxxxx, xx jí anonymita xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx její procesní xxxxx účinně xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx vzorku. Xxx je xxxxxxx x&xxxx;11. bodě xxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xx strany xxxxxxxxxx nebo konkurence xx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx anonymity xxxxxxxxxx xx odůvodněnou. Xxxx strana nepředložila xxxxx xxxxxxxxx či xxxxxxxxx, které by xxxxxxxxx xxxxxxxx údaje, x&xxxx;xxxx xxxxxxx xxxx xxxxx zamítnuto. |
|
(19) |
Dne 27.&xxxx;xxxxx&xxxx;2016 xxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxxx xx vzorku Xxxxxx xxxxxx, xx xxxx x&xxxx;xx xx xxxxxxxx odpovědět. Xxxxxxx xxxxxx výrobců v Unii xxxxx sestával xx xxxxx výrobců x&xxxx;Xxxx. Xxxx výrobci xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx xxx 30 % xxxxxxx výroby x&xxxx;Xxxx. Xxxxxxx xxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxx pro xxxxxxx xxxxxxx Unie. |
Výběr xxxxxx xxxxxxx, kteří nejsou xx spojení, dotazníky x&xxxx;xxxxxxxxxx
|
(20) |
Xxx xxxxx Xxxxxx xxxxxxxxxx, xxx je xxxxx vzorku xxxxx, x&xxxx;xxxxx ano, vzorek xxxxxx, xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxxxx xx xxxxxxx, xxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx o zahájení xxxxxxxx. |
|
(21) |
Xxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx osmdesát známých xxxxxxx/xxxxxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxx, aby xxxxxxxxx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxx xxxxxx, xxxx xxx připojen x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx přezkumu. |
|
(22) |
Formulář xxx xxxxx vzorku vyplnilo xxxxxxxx společností. Xxxx x&xxxx;xxxx xxxxxx, xx xxxxxxxx hliníková xxxx x&xxxx;XXX a prodávají xx xxxx v Unii. Původně xxxxx xxxx považovány xx xxxxxxx, xxxxx xxxxxx ve xxxxxxx. Xxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxx xxxxxx nepokládal za xxxxxxxxxx. |
Xxxxxxxxx a inspekce xx xxxxx
|
(23) |
Komise xx xxxxxxxx a ověřila veškeré xxxxxxxxx, xxxxx považovala xx xxxxxxxx za xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xx xxxxxxxxx xxxxx Xxxx. |
|
(24) |
Xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx/xxxxxxxx vyvážejících xxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx zemi, xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx zařazeným xx xxxxxx, šesti xxxxxxxx, xxxxx xxxxxx xx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xx xxxxxxxxxx k výběru xxxxxx, přibližně 70 xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx a 28 xxxxxxxxxxx surovin/zařízení xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx v Unii. |
|
(25) |
Odpovědi xx dotazník byly xxxxxxxx xx xxxx xxxxxxxxxxxx výrobců/skupin vyvážejících xxxxxxx zařazených xx xxxxxx, xxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx zemi, xxxxx výrobců x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxxx do xxxxxx, xxxx dovozců, kteří xxxxxx xx xxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx. |
|
(26) |
Xxxxxx provedla xxxxxxxx xx místě x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx:
|
B. DOTČENÝ XXXXXXX X&xxxx;XXXXXXX XXXXXXX
1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx výrobek
|
(27) |
Dotčeným výrobkem xxxx xxxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxx KN 8701 xx 8705, xxx xxxxxx na xx, xxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxx pneumatikami, xxxxxxxxxxx x&xxxx;XXX (xxxx xxx „dotčený xxxxxxx“ xxxx „xxxxxxxxx kola“), x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxx XX xx&xxxx;8708&xxxx;70&xxxx;10 x&xxxx;xx&xxxx;8708&xxxx;70&xxxx;50 (xxxx XXXXX 8708701010 x&xxxx;8708705010). |
|
(28) |
Xxxxxxx xxxxxxx xx x&xxxx;Xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx: xxxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx xxx. X&xxxx;xxxxxxxx XXX xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx hliníková xxxx a často xx xxxxxxxx na xxxxxx xxxxxx xxxx, které xx spojováno s jejich xxxxxxx. Xxxxxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx. Xx následném xxxx jsou hliníková xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxxx a označována výrobci xxxxxxxxxxx xxx a poté xxxx xxxxxxxxx velkoobchodníkům, xxxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx, xxxxxxxx xxx. |
|
(29) |
Xxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxx šetření xxxx xxxxxxxx, xx ačkoliv xxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxx xxx xxx XXX i následný trh xxxxx xxxxxxxxxxx kanály, xxxx xxxxxx základní xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx vlastnosti x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxxx. Xx xx xxxxx xx xx, xx xxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx. |
2.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx xxxxxxx
|
(30) |
Xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxxxxx trhu x&xxxx;XXX x&xxxx;xx domácím trhu x&xxxx;Xxxxxxx, které sloužilo xxxx srovnatelná xxxx, xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx a prodávaná v Unii xxxxxxxx xxxxxxxx Unie xxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxx a stejné xxxxx. |
|
(31) |
Xxxxxx xxxxx dospěla k závěru, xx xxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx xx xxxxxx xx.&xxxx;1 xxxx.&xxxx;4 xxxxxxxxxx nařízení. |
X.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXXXXXXXXXXXXX XXXXXXXXXXX XXXX XXXXXXXX XXXXXXXX
|
(32) |
X&xxxx;xxxxxxx s čl. 11 xxxx.&xxxx;2 xxxxxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xxx by pravděpodobně xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx dumpingu xx xxxxxx XXX, xxxxx xx xxxxxxxxx opatření xxxxxxx platnosti. |
1. Spolupráce ze xxxxxx ČLR
|
(33) |
Odpověď xx xxxxxxxx pro xxxxx xxxxxx xxxxxxxx 21 xxxxxxxxxxx/xxxxxx xxxxxxxxxxx. Vykázaný xxxxx xxxxxx hliníkových xxx do Unie xx xxxxxx spolupracujících xxxxxxxxxxx v období xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx 1&xxxx;601&xxxx;591&xxxx;xxxxxxxx (17&xxxx;473&xxxx;x) (7), xxx xxxxxxxxxx 72 % celkového xxxxxx dovozu dotčeného xxxxxxx x&xxxx;Xxxx, xxxxx xx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxxx. Celková xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx/xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx 91,8 xxxxxxx xxxxxxxx (1&xxxx;001&xxxx;538&xxxx;x), xxx xx xxxxxxxxx 43 % xxxxxxx odhadované xxxxxx výrobní kapacity (212 xxxxxxx xxxxxxxx). Xxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;XXX jsou xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 3.1. |
2.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření
a) Srovnatelná xxxx
|
(34) |
Xxxxx xx.&xxxx;2 xxxx.&xxxx;7 xxxx. x) základního xxxxxxxx musela xxx xxxxx xxxxxxx stanovena xx xxxxxxx xxx xxxxxxxxxxx nebo xxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxx xxxx na základě xxxxxxx zjištěné xxxxxxx xx xxxxxx xxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxx hospodářstvím (xxxx jen „xxxxxxxxxxx xxxx“). |
|
(35) |
X&xxxx;xxxxxxxx šetření xxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx, xxxxx xxx x&xxxx;XXX, použito Xxxxxxx. X&xxxx;xxxxxxxx o zahájení xxxxxxxx Komise xxxxxxxxxx xxxxxx informovala, xx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx použít Xxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxx strany, xxx xx x&xxxx;xxxx xxxxx xxxxxxxxx. X&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx rovněž xxxxxxx, že xxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxx země, xxxxxxxxx Xxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxx. |
|
(36) |
Xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx Xxxxxxx xxxxxxx srovnatelné xxxx, x&xxxx;xx xxxxx xxxxxxxxxxx, xx Xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx xx Blízkém xxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxxx xxxxx dovážet hliník xxx cla, xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxx xxx dovozu xxxxxxx xxx xx xxxx 7 %. |
|
(37) |
Běžnou xxxxxxx, která je xxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxx cen x/xxxx xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx zemi, xx xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxx čínských xxxxxxx, x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx výrobního xxxxxxx Unie. Xxxxxxxx xxxxxx mezi xxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;Xxxxxxxxx unií, xxxxx jde o cla xxxxxxx xx suroviny, xxxxx xxxx xxxxxxxxx. Xxxxxx každopádně xxxxxxxx, xx xxxx Xxxxxxxx x&xxxx;XXX xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx clo z dovozu xxxxxxx významný xxxxxx. Xxxx tvrzení xxxx xxxxx xxxxx zamítnout. |
|
(38) |
Aby xx prověřily všechny xxxxxxxx s ohledem xx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx, uvědomila Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx před xxxxxxxx platnosti xxxxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxx, Xxxxxxx, Xxxxxxxxx, Xxxxx-xxxx, Xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx (8) x&xxxx;xxxxxxxx je, xxx Komisi xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx výrobcích hliníkových xxx xx svých xxxxxx. Xxxxxxx o spolupráci xxxx xxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxx v těchto xxxxxx. Kromě xxxx xxxxxxxxx vyvážejících xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx nenabídl xxxxx x&xxxx;xxxx. |
|
(39) |
Xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxxx z možných srovnatelných xxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxx výroby xxxxxxxxxxx xxx a má xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx soutěže xx domácím xxxx (9). Xxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;XXX. Xxxxxx sortiment xxxxxxx xx xxxxxxxx domácím xxxx xxx mimoto xxxxxxxxxxx xx sortimentem xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx Xxxx xx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(40) |
Xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx Xxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx Xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx zemí xxxxx čl. 2 xxxx.&xxxx;7 xxxx. a) xxxxxxxxxx xxxxxxxx. |
x)&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx xxxxxxx
|
(41) |
Xxxx základ xxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx byly použity xxxxxxxxx, které xxxx xxxxxxxx xx dvou xxxxxxxxxxxxxxxx výrobců xx xxxxxxxxxxx zemi. |
|
(42) |
V souladu x&xxxx;xx.&xxxx;2 xxxx.&xxxx;2 xxxxxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx, xxx xx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx nezávislým xxxxxxxxxxx, který spolupracující xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx během xxxxxx přezkumného xxxxxxx, xxxxxxxxxxxxxxx. Xx xxxxx xxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xx Unie xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx do vzorku. Xx xxxxx xxxxxxx Xxxxxx xxxxxxxx, že xxxxxxx xxxxxxx xxx xx xxxxxxxx domácím xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(43) |
Xxxxxx xx xxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx, xxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xx domácím xxxx x&xxxx;xxxxx xxxx xxxxxx xxxx xxxxx srovnatelné x&xxxx;xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx výrobci xxxxxxxxxx xx xxxxxx xx vývoz xx Xxxx. Komise porovnala xxxxx typu xxxxxxx xxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxx xx Xxxx, xxxxx xxxxxxxxxxx jednotliví xxxxxx xxxxxxxxxx výrobci xxxxxxxx do xxxxxx. X&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx, xx převážná xxxxxxx xxxx výrobku xxxx x&xxxx;Xxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx (10). |
|
(44) |
Xxxxxx s ohledem na xxxxxxx ve xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx zkoumala, xxx xx xxxxx xxxxxx každého typu xxxxxxxxx výrobku xx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xx prodej xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx s čl. 2 xxxx.&xxxx;4 xxxxxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx xx skutečné xxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxx, x&xxxx;xx xxx ohledu xx to, xxx xxxxxx prodej xx, xx xxxx xxxxxxx, xxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx čistou xxxxxxxx xxxx odpovídající xxxxxxxxxx výrobním xxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxx než 80 % xxxxxxxxx objemu xxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx se xxxxxx xxxxxxxx prodejní xxxx tohoto xxxx xxxxxxx rovná xxxxxxxxxxx xxxxxxxx nákladům xxxx xx xxxxx. Xxxx xxxxxxx prokázalo, xx xxxxx xxxxxxx xxxxxx xxx ziskový x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx xxxx výrobku, xxxxx xxxxxxxxxxxxx méně xxx 0,01 % xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(45) |
Xxxxxx nakonec určila xxxx výrobku, které xxxx xxxxxxxx z ČLR xx Xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx trhu, a vypočetla xx základě xx.&xxxx;2 xxxx.&xxxx;3 x&xxxx;6 xxxxxxxxxx xxxxxxxx běžnou xxxxxxx. Xxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxx xxxxx Komise v úvahu xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx částku xxxxxxxxxx, xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx zemi xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx průměrným xxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx styku xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. |
x)&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx cena
|
(46) |
Čtyři xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx zařazených xx xxxxxx xxxxxxxx xx Unie xxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, xxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxx. |
|
(47) |
Xxxxx vyvážející xxxxxxx (11) xxxxxxx xxxxxxx vyváželi xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx, xxxx xxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx s čl. 2 xxxx.&xxxx;8 základního nařízení xxxxxxxxx xx základě xxx xxxxxxxx zaplacených xxxx splatných xx xxxxxxx xxxxxxx prodávaný xx xxxxx xx Xxxx. |
|
(48) |
Xxxxx vyvážející výrobci xxxxxxxx dotčený xxxxxxx xx Unie xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxx (12), xxxx xxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;2 xxxx.&xxxx;9 xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxx, xx xxx xx dovezený xxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxx xxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx rozpětí. |
d) Srovnání
|
(49) |
Komise xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx a vývozní xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xx vzorku xx základě xxxx xx xxxxxx. Xxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx srovnání, xxxxxxxx Xxxxxx běžnou xxxxxxx x/xxxx vývozní xxxx x&xxxx;xxxxxxx, xxxxx xxxx xxxx na xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxx, x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;2 odst. 10 xxxxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(50) |
Xx xx xxxx cen výrobců xx srovnatelné xxxx xx domácím xxxx, xxxx provedeny úpravy x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxx xx úvěry, xxxxxxxxxx a balení x&xxxx;xxxxxxx. Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx výrobců xxxxxxxxxx xx vzorku, xxxx provedeny xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxx, xxxxxxxxx, manipulaci, xxxxx, xxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxx xx balení, xxxxxxx xxxxxxxx, xxx x&xxxx;xxxxxxx. |
x)&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxx xxxxxxx
|
(51) |
X&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;2 odst. 11 x&xxxx;12 xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx Xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx typu xxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx odpovídajícího xxxx xxxxxxxxx výrobku xxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx vzorku. |
|
(52) |
Na xxxxx základě xxxx xxxxxx průměrná xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx ceny XXX x&xxxx;xxxxxxx na hranice Xxxx xxxx proclením:
|
x)&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx xxxxxxx dumpingu x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx
|
(53) |
Xxxxxx xxxxxxxx, xx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx čínští xxxxxxxxxx výrobci x&xxxx;xxxxxx (xxxxxx v nižším objemu xxx xxxx zjištěno x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx) xxxxxxxxx xxxx xx Unie xx dumpingové xxxx. |
3.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx
|
(54) |
Xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx, xxx xx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx, pokud by xxxxxxxx xxxxxxx platnosti. Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx kapacitu x&xxxx;xxxxxx kapacitu, xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx na xxxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxx xx xxxxxxx trhu x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxx Xxxx. |
3.1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;XXX
|
(55) |
Xxxxx xxxxxx Xxxxxx xxx Xxxxx Xxxxxxxxxx Xxxxx Xxxxxxxx Xxxxxx 2012/2013 xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxx hliníkových xxx x&xxxx;Xxxx odhadovala na 180 xxxxxxx jednotek x&xxxx;xxxxxx xxxxx na 120 milionů xxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xx xxxxx xxxx 2012 xx xxxx 60 xxxxxxx xxx (13). |
|
(56) |
Xxxxxxx vykázaná xxxxxxx xxxxxxxx 21 spolupracujících xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx 91&xxxx;804&xxxx;845 xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxx 87 %, což znamená xxxxxx xxxxxxxx ve xxxx přibližně 12 milionů xxxxxxxx. |
|
(57) |
Xxxx xxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx v ČLR. Xxxxx 21 spolupracujících xxxxxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxx určeno nejméně 67 (14) (xxxxx xxxxx xxxxxxxxx zdrojů x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx set (15)) xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx, xxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx. Pro 28 xxxxxx společností xxxxxxx Xxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx týkající xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx (16). Xxx xxxxxxxxxxx 39 xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx dostupné xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx, xxxxxxxx vyplývající xx šetření však xxxxxxxxx, xx jejich xxxxxxxx je x&xxxx;xxxxxxx xx 300&xxxx;000 do 6 xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx (17). |
|
(58) |
Xxxxxxxx xxxxxxx kapacita 21 spolupracujících xxxxxxxxxxx xxxx xxxx než 4,3 xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx. Xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx 28 xxxxxxxxxxx, xxx xxx xxxx k dispozici veřejně xxxxxxxx xxxxx, xxxx 1,8 xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx. Xxxxxx průměrného xxxxx 1,8 milionu xxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx 39 xxxxxxxxxxx xxxxxxx Xxxxxx xxxxxxxxxx výrobní xxxxxxxx xx výši 121 xxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxx tyto xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxx nespolupracovaly, xxxxxx volná xxxxxxxx xxxx xxxxx. X&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxx dostupných xxxxxxxxxxx x&xxxx;70 % xxxx xxxxxxx kapacity xxxxxxx xx zprávě Global xxx China Automotive Xxxxx Xxxxxxxx Xxxxxx 2012/2013 (18) dospěla Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx ve xxxx 36 xxxxxxx. Xxxxxxxx 12 milionů x&xxxx;36 xxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxx xxxxxxxx, že XXX xx xxxxx volnou xxxxxxxx xxxxxx hliníkových xxx ve výši xxxxxxx 48 xxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(59) |
Xxxxx zúčastněná strana xxxxxxx, že xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx jsou xxxx využity. Ve xxxx podání xxxxxxxxxx xxxxxx xx odpovědi xxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx do xxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx CCCME. Xxxxx xxxxxxxxxxxx stran xxxx odpovědi prokazují, xx v ČLR volná xxxxxxxx neexistuje. |
|
(60) |
V reakci xx xxxx xxxxxxx se xxxxx, xx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx volných xxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx údaje xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx na xxxxxxxx (xxxxx xxxx xx xxxxxxx pozměněny). Xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx (xxx již xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;57. xxxx xxxxxxxxxx) xxxxx část xxxxxxxxx kapacit x&xxxx;xxxx xxxx. Xxxxxxx kapacita x&xxxx;xxxx xxxxxxx kapacity xxx xxxxx XXX xxxx proto xxxxxxxx xx xxxxxxx dostupných xxxxxxxxxxx, xxx xx xxxxxxx v 57. bodě xxxxxxxxxx. Xxxxx uvedené x&xxxx;xxxxxxxxxx obchodní xxxxxx XXXXX xxxxxx doloženy x&xxxx;xxxx zdroj xx xxxxxxx xxxxx „Xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx“ xxx konkrétního xxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx. Xxxx xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(61) |
Xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx strana xxxxxx, xx Xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx čínskou xxxxxxxx xxx xxxxxx hliníkových xxx, xxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx. Xxxx zúčastněná xxxxxx xxxxxxx tvrdila, xx xxxxxxxx k vysoké xxxxxx xxxxxxxxxx ze strany xxxxxxxx xxxxxxxxx odvětví x&xxxx;xxxxxx vzorku xx xxxxxxxxxxxxxxxx vyvážejících výrobců xx xx Xxxxxx xxxx xxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx a volných xxxxxxx x&xxxx;XXX xxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx a obchodní xxxxxx XXXXX. Xxxxxx xx měla xxxxxx xxxxxxxx týkající xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxxxxx 99 % xxxx xxxxxxx kapacity x&xxxx;xxxxxxxx XXX x&xxxx;90 % xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxx xxxxxx odvětví výroby xxxxxxxxxxx xxx. Xxxx xxxxxxxxxx strana xxxxxx Xxxxxx xxxxxxxx, aby xxxxxxxxx, xxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx XXX. |
|
(62) |
Xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx, xx při xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx hliníkových xxx x&xxxx;Xxxx xx xxxx Komise vycházet x&xxxx;xxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx CCCME (175 milionů xxxxxxxx), xxx xx v souladu x&xxxx;180&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xx xxxxxxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx v 55. xxxx xxxxxxxxxx. Zúčastněná xxxxxx xxxx xxxxxxx, xx Xxxxxx obchodní xxxxxx XXXXX xxxxxxxxx, xxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx, které poskytla x&xxxx;xxxxxxx xx výrobní xxxxxxxx a míry jejího xxxxxxx. |
|
(63) |
Xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx pro xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxx společností, xxxxx Xxxxxx určila, nejsou xxxxxxxxxx. Xxxxxxxxxx strana xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxx xxxxx kapacity xx xxxx 1,8 xxxxxxx xxxxxxxx u nespolupracujících xxxxxxxxxxx, pro xxx xxxxxx k dispozici xxxxx xxxxx. Xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx tvrdila, xx 70 % xxxx xxxxxxx kapacity, která xxxx použita x&xxxx;xxxxxx xxxxx kapacity, není xxxxxxxxx x&xxxx;xx xxxxxx xxxxxx, xxx xxx xxxx xxxxxxxxxx xxx xxx Unie. |
|
(64) |
V reakci xx xxxx tvrzení Komise xxxxxx, že xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx zařazených xx xxxxxx a rovněž z údajů xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx společnostmi. Xxx xx uvedeno x&xxxx;56. xxxx xxxxxxxxxx, Xxxxxx xxxxxxxxxx volnou xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx společností xx základě xxxxx, xxxxx poskytly xxxx xxxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xx výši 12 xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxx kapacity xx xxxx 87 % (19). Obdobně xxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, xx. 91&xxxx;804&xxxx;845 xxxxxxxx. |
|
(65) |
Xxxxxxxx xxxx v 57. xxxx xxxxxxxxxx také xxxxxxx, xx xxxx údaje xxxxxxxxxxx pouze xxxx xxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;XXX. Souhrnný xxxxx xxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxx do xxxxxx představuje xxxxx 33 % xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;XXX (20). X&xxxx;xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxx xxxxxxx úplné xxxxxxxxx xxxxxxxxx Komise xxxxxxxx xxxxx týkající xx celé ČLR. X&xxxx;xxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxx, že v rozporu x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxx obchodní xxxxxx XXXXX xxxxxxxxxxx, xx xxxx údaje xxxxxxxx xx čínské výrobní xxxxxxxx x&xxxx;xxxx využití xxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxx x&xxxx;xxxxx vzhledem xx xxxxxxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx. Obchodní xxxxxx XXXXX měla xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxxxx xxx xxxx. Xx proto potvrzen xxxxx, xx xxxxx xxxxxxxx se čínské xxxxxxx kapacity a míry xxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx XXXXX, xxxxx xxxxxx. |
|
(66) |
Xxxxx xxxxx xxx tvrzení xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxx využití xxxxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx skupin xxxxxxxxxx xx vzorku, xxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx. Xx prvé xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx, xx xxxxx xxxxxxx výrobců (x&xxxx;xxxxx se xxxxxx xxxxxx) xxxxxx s podstatně xxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxx menší xxxxxxx, xxxxx tvoří xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx (21). Xx druhé, xxxx xxxxxxx xxxxxxxx zjištěná x&xxxx;xxxx skupin xxxxxxxxxx xx vzorku x&xxxx;xxxx 2012 (89 %) xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx uvedený ve xxxxxx Xxxxxx and Xxxxx Xxxxxxxxxx Xxxxx Xxxxxxxx Report 2012/2013 xxx stejné xxxxxx (xx. 70 %). Xxxxxx mezi xxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx, xx xxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxx pro xxxxxx XXX (xxxxxx xxxx přijaty a použity xxx xxxxxx na xxxxxx xxxxxxxxx společnosti). |
|
(67) |
V reakci xx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;61. xxxx xxxxxxxxxx xx objasňuje, že xxxxxxx kapacitu x&xxxx;xxxx xxxxxxx xxxxxxxx nelze xxxxxxxx zvlášť pro xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx xxx. Kola xxxxxx xxx xxx XXX x&xxxx;xxx následný xxx xxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxx výrobci x&xxxx;xxxxx xxx xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx, xxx znamená, xx xxxxxxxxx xxxxx nelze xxxxxxx. Xx xxxx xxxxxxxxx rovněž v původním xxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx využití kapacity xxxxxxxx bez xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx (22). |
|
(68) |
Xxxxxxx a podpůrné xxxxxxx, jež byly xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx na xxxxxxx dostupné xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx určených xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, Xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx. V důsledku xxxx xxxx xxxxxxx zúčastněné xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx (23). Xxxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx nyní 31 xxxxxxxxxxx, xxx xxx jsou k dispozici xxxxxxx dostupné údaje, xxxx tudíž 1,67 xxxxxxx jednotek. Xx xxxxxxxxxxx tohoto xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx&xxxx;28&xxxx;xxxxxxxxxxx xx xxxxxxx kapacita xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx 98,4 xxxxxxx xxxxxxxx. Xx připočtení x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx (91,8 xxxxxxx) xxxx roční xxxxxx xxxxxx xxxxxxx 190 milionů xxxxxxxx. Xxxxxxxx jsou xxxxxxx v následující xxxxxxx: Xxxxx 1
|
|
(69) |
Xx xxxx xxxxxxxx xxxxx, že xxxxxx xxxxxxxx nespolupracujících xxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xx xxxxx. Xxx je xxxxxxx v 57. xxxx xxxxxxxxxx, podle xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx 110 xxxxxx a středních xxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxx xx xxxxxxxx xx vývoz, xxx xxxxxxx, že xxxxxxxx i další xxxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx xxx. Xxxx z nich xxxxx xxxxxx xxxx výrobci xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx, xxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxx. Xx xxxx xxxxxx, že 190,2 xxxxxxx jednotek představuje xxxxx nejnižší odhad xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;XXX xxxxxxxx. |
|
(70) |
Xx xx týká xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;63. xxxx xxxxxxxxxx, Xxxxxx podotýká, že xx změně xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx na xxxxxxx informací, které xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxx Xxxxxx použila xxxxxxx, xxxxxxxxxxxx. Xxxxxx xx xxxxxxxx xxxxx, xx Xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxxxx výrobní xxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxx, xxx xxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx dostupné xxxxx, xxxxxxx xxxxxxxxx úroveň xxxxxxxx, která xxxx xxxxxxxx x&xxxx;31 xxxxxxxxxxx, xx xxxxxx od xxxxxxxxxxx xxxxxxxx výrobní xxxxxxxx 21 spolupracujících xxxxxxxxxxx (4,3 milionu) xxxx xxxxxxxx kapacity xxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xx vzorku (více xxx 15 xxxxxxx). |
|
(71) |
Xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx strany xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx 70 % míry xxxxxxx kapacity x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xx již xxxxxxx 66. x&xxxx;67. xxx xxxxxxxxxx. Xx xx xxxx xxxxxx Xxxxxx xxx China Xxxxxxxxxx Xxxxxxxx Report 2012/2013, xxxxxx pro 70 % xxxx xxxxxxx, xxxxxxxx se, xx ačkoli Xxxxxx xxxx xxxxxxx k celé xxxxxx, veřejně xxxxxxxx xx její shrnutí xxxxxxxxxx xxxxxxxx informace. Xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx „Xxxxxxxx xx Xxxxx“ (24). Tvrzení xxxx strany xx xxxxxxxxx. |
|
(72) |
Xxxxx xxxxxxxx popsané x&xxxx;58. bodě odůvodnění xx proto volná xxxxxxxx, která je xxxxxxxx v Číně, xxxxxxxx xx přibližně 42 xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx. |
|
(73) |
Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx je xxxxxx xxxxx xxxxx xxxxx volné xxxxxxxx. Xxxx, xx xx xx celkové xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx (190 xxxxxxx (25)) x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxx rok 2015 (xxxxxxxxx 57 milionů xxxxxxxx (26)) x&xxxx;xxxxxxx xxxxx x&xxxx;XXX (xxxxx xxxxxx 73,5 milionu xxxxxxxx (27)) x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx společná xxxxx xxxxxxxx a zásoby ve xxxx přibližně 60 xxxxxxx xxxxxxxx (28). |
|
(74) |
Xxxxxxx nebyly xxxxxx žádné další xxxxxxxxxx, xxxxxxxx Komise xxxxx, xx ČLR xx xxxxx xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx 42 xx 60 xxxxxxx xxxxxxxx. X&xxxx;xxxxx xxxxx xxxxxxxx 84 % xxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx (50,5 milionu xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx) x&xxxx;xxxxxxxxxxx 60 % xxxxxxxx Xxxx (70 xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx), což xx xxxxxxxx xx xxxxxxxx. |
3.2.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx xxxxxx xx xxxxxxx xxxx a atraktivita xxxx Xxxx
|
(75) |
XXX vyváží xxxxxx množství xxxxxxxxxxx xxx do xxxxxx xxxxxxx zemí než Xxxx, xxxxxxx xx XXX, Japonska, Xxxxxx, Xxxxxx a Indie (29). Xxxxx xxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxx skupiny. Xxxxxx xxxxxx xxxxxx xx xxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxx 89 % xxxxxx xxxxxxxxx prodeje xx vývoz xx xxxxxxx xxxx během xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření. |
|
(76) |
Komise xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx výrobku xxxxxxxxx xxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx na trzích xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx cenami na xxxx Unie x&xxxx;xxxxx xxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxx, která xx xxxxx zaplatit. Xxxxxxxxx xxxxxxx smíšený xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xx xxxxxxxx trhu. |
|
(77) |
Situace xx xxxx USA (xxxxxxxxxxxxxx xxxxx 51 % xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xx xxxxx xx xxxxxxx zemí x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx) xxxxxxx, xx přibližně xxxxxxxx xxxx xxxxxxx, xxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx 25 % prodeje x&xxxx;XXX, xxxx xxxxxx xx xxxx XXX x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xx xxxx Xxxx (30). To xxxxxxxxx, xx xx xxxxxxxxxxxxx přesměrování xxxxxxxx xxxxxx xxxxxx, který xx v současnosti xxxxx xxx XXX (31) (jehož xxxx xxxx xxxxx xxx xxxx na xxxx Unie), do Xxxx, pokud xx xxxxxxxx pozbyla platnosti. |
|
(78) |
V případě xxx xxxxxx z ČLR xx Xxxxxx, Indie, Xxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxx (xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx 40 % xxxxxxxxx xxxxxx xxxx čínských xxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx) xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx u typů xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx 22 % xxxxxxxxx množství xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxx nižší xxx xxxxxx xxxx xxx xxxxxxx xx Xxxx (32). Xx xxxxxx naznačuje xxxxxxxxxxxxx přesměrování xxxxxxxx xxxxxx xx Xxxx, xxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx platnosti. Xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxx z Indie, xxxxxxx xxxx xxxx zavedla x&xxxx;xxxxxx 2015, xx. x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx přezkumného xxxxxxx, xxxxxxx antidumpingová xxxxxxxx. |
|
(79) |
Xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx omezená xxxxxxxxxxx xxxx Xxxx xxxxxxxxx pravděpodobnost xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx, xxxxx xx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Zúčastněná xxxxxx xxxxxxxxxx xxx xxx xx skupin zařazených xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxx prodeje xx xxxxx xx Xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxx xxxxxx xx xxxxxxxxx xxxx xxxxx, xxxxx xxxxxxxxxxx, že v ostatních xxxxxx světa jsou xxxx vyšší. Xxx xxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxx xx vzorku xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx srovnání xxx xxx xxxxxx do XX x&xxxx;xx xxxxxxxxx xxxx světa xxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx. |
|
(80) |
X&xxxx;xxxxxx xx xxxx xxxxxxx xx důležité xxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx rozdíly mezi xxxxxxxxxxxx typy xxxxxxx. XXX xxxxxx do xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx, xx. USA, vyváží xxxxxxxx xxxx. Xxxxxx xx i spojení prodeje xx xxxxxxxxx xxxx xxxxx, xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx různých xxxxxxxxx xxxxxxxxx. To platí x&xxxx;xxx porovnání xxxxxxxxxxx xxxx výrobku xxxxxxxxx xxx xxxxx ze xxxx xxxxxx vyvážejících xxxxxxx, které xxxx xxxxxxxx do xxxxxx. |
|
(81) |
Xxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx Xxxxxx, xx xx xxxxxx xxxxxx založeno xx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxx skupin vyvážejících xxxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxxx xx xxxxxx. Xxxxxxxx je xxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx místa xxxxxx xx xxxx. X&xxxx;xxxxxx xxxxxx xx metodika, xxxxxx použila Komise (xxx xx objasněno x&xxxx;76. až 78. xxxx xxxxxxxxxx), xxxxxxxx xx spolehlivější x&xxxx;xxxxxxxxx. Xxxxxxx xxxx zúčastněné xxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(82) |
Xx poskytnutí xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, že Xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx Xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx. Xxxxxxxxxx xxxxxx zejména xxxxxxx, že srovnání xxxxx jednotlivých typů xxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx Xxxxxx, xxxxxxx fakt, xx xx xxxxxxxxxxx xx přibližně xxxxx 25 % prodeje xx XXX, xxxx xxxxxxxxxxx skupiny xxxxxxxx xx vzorku, xxxxxxxx xxx xxxx xxxxxxx xx Xxxx u stejných xxxx výrobku. Xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx, že xxxxxx xx vývoz xx USA (nebo xx jakékoli xxxx xxxx) xx xxxxx xxxxxxxxxx jako xxxxx, xx. seskupit xxxxxxx xxxx xxxxxxx. Xxxxxxx xx xxxxxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxx typů xxxxxxxxxxx xxx, xxx xx zajistili xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx. Podle xxxxxx zúčastněné xxxxxx xx xx xxxxxxxxx, xx skutečnost, že xxxx typ hliníkového xxxx je xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xx XXX xx xxxxx cenu xxx xx Xxxx, xxxxxxxxx, že by xxxxx xxxxxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxx dodavatelé xxxx xxxxxxxxxx „xx xxxxx xxxxx vývozních xxxxxxxxx xxxx portfolio xxxxxxx“, x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx řetězce. |
|
(83) |
Zúčastněná xxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx veškerého xxxxxxx xxxxx místa určení, xxxxx u všech trhů xxxxx Japonska prokazovalo xxxxxxx částky (tj. xxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxx xxx xxxx xx trhu Xxxx). Zúčastněná xxxxxx xxxx xxxxxx, že xxx analýze kanadského, xxxxxxxxx, xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxx použila Xxxxxx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx pro xxxx xxxxx xxxxx xxxxxx bez xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx. Zúčastněná xxxxxx xxxxx tvrdila, xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx xxxxx Xxxxxx uložit xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxx, pokud xxx o srovnání xxxxxxxxx xxx xx Xxxx x&xxxx;xx ostatní trhy xx třetích zemích, xxx xx v rozporu x&xxxx;xxxxxxx&xxxx;20 xxxxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(84) |
X&xxxx;xxxxxx xx xxxx xxxxxxx Xxxxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxx srovnání xxxxx xxxxxxxxxxxx typů xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxx byl xxxxxx xxxxxxxxx procentní xxxxx xxxxxxxxx objemu prodeje xx USA, xxxxx xxx xxxxxx k vyčíslení xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx čínského xxxxxx xx XXX. Xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, že xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx x/xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xx xxxxx xxxxxxxxx. Další xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, xx. xx xxxxxxxxxxx je xxxxxxx xxxx všech xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxx na xxxxxx xx xxxxxxxx xxx podle xxxxxxxxxxxx xxxx výrobku, není xxxxxxxx ani není xxxxxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxx ze šetření. Xxxxx xxxxxxx Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx v Unii xxxxxxxx, xx se xxxxxxxxx xxxxxx zpravidla xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx, x&xxxx;xxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx. Xx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx Xxxxxx xx xxx, xx srovnání xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xx xxxxxxx vývozních xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx s čínským xxxxxxxx xx xxxx Unie xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxx Xxxx. |
|
(85) |
X&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxx strany xxxxxxxxx Xxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx, xx. Xxxxxx, Xxxxx, Xxxxxxxx a Mexika. Všechny xxxxxxx xxxxxxxxx byly xxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxx pouze pravděpodobné xxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxxx xxx přesměrování x&xxxx;xxxxx xxxx. (33) Xxxxxxx xxxx zúčastněné xxxxxx xx xxxxx zamítnuto. |
|
(86) |
Jedna xxxxxxxxxx strana tvrdila, xx xxxx určená xxx trh XXX xxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxx kola xxxxxx xxx xxxxxxxx xxx, x&xxxx;Xxxxxx xx proto xxxxxxxxx xxxxx, xxxx xxxxxxx xxxx xx xxxxxxxxx trhu x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx, xx xx xxxxxx vyvážející xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xx xxx Xxxx. |
|
(87) |
Xxxxxxxxx xx, xx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxx strany xxxxxxxxx Xxxxxx za xxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxx xxxxxx xx xxxxxxxxx xxxx, nýbrž xxxxxxx oznámený xxxxxx, xxxxxxx xxxxxxx kol xxx xxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxx xxxxx 20 %. Xxxx xxxxxxx xx xxxxx zamítnuto. |
|
(88) |
Jelikož xxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx vývozu xxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xx xxxxxxx xxxx, xxx xxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;75. až 78. xxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxxxxx xx xxxxx, xx xx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxx, xxxxx xx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxx xxx XXX, Kanadu, Xxxxxx, Xxxxxxxx x&xxxx;Xxxxx, xx xxx Xxxx (xxxxx xxxxxx 13,7 xxxxxxx xxxxxxxx) (34). |
3.3.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx na xxxxxxx xxxx x&xxxx;Xxxx a atraktivita xxxx Xxxx
|
(89) |
Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx čínském domácím xxxx. X&xxxx;xxxxxxxxxx informací xxxxxxx, že čínský xxxxxxxxxxxx xxx xxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx xx xxxx 2020 xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx tempem xx xxxx 8 % (35). Xxxxxxxx k úzké xxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxx kol xxx stejné xxxxx xxxxx předpokládat x&xxxx;xx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxx. Xxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx čínského xxxxxxxx xxxx. Xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx kapacity. X&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx XXX xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxx xxx. Samotné čtyři xxxxxxxxxxx zařazené xx xxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxx kapacitu během xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;16 milionů xxxxxxxx, xxx xx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx. |
|
(90) |
Xxxxxxxx výše xxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xx vzorku xx xxxxxxx xxxxxxx xxxx (přibližně 35&xxxx;XXX) xx xxxxxxxxx xxxxx xxx průměrná xxxx xxx xxxxxxx do Xxxx (46,2&xxxx;XXX). Xxxxxx xxxxxx xxxxxx v ceně xxx vysvětlit xxxxxxx xxxx xxxxxxx a požadavky, xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx, xx xx xxx Xxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxx s čínským xxxxxxx xxxxx ještě xxxxxxxxxxxxx, xxxxx xx xxxx opatření xxxxxxx. Xx xxxxxx xxxxxxxx xxxxx, xx hlavní xxxxxxx xxx xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxx vztahy, xxx xxxxxxx, xx xx vyvážené množství xxxx xxxxxx xxxxxx, xxxxx xx xx xxxxxxxxx výše xxx xxxxxxx. |
|
(91) |
X&xxxx;xxxxxxx domácího prodeje x&xxxx;xxxxxxxx na trhu x&xxxx;XXX proto xxxxxxx xxxxx, xx za xxxx xxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxxxx volné xxxxxxxx x&xxxx;xx xxxxx xxxxx xxxxxxx cenovým xxxxxxxx je xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx prodeje xx Xxxx. |
|
(92) |
Xx základě xxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx vyvodila Xxxxxx xxxxx, xx xxxxx xx xxxxxxxx opatření xxxxxxxx, xxxxxxxx reálné xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx xx Xxxx xx xxxxxxxxxx ceny. |
|
(93) |
Po xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx jelikož xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxx xxxxxx, xxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxxxxx xxxx čínské xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx kolech xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx dostupné xxxxx xxxxxxxx, xxxxxxx. Xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx srovnání xxxxxxxxxx xxx, xxxxxxx Komise xxxx konstatovala, xx xxxxxxxx průměrných xxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx typy xxxxxxx. |
|
(94) |
Xxxxxxxxxxxx, které se xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxx kapacity, xx již xxxxxxxx xxxxxx 3.1 a 3.2. Xxxxxxx xxxxx, xxxxx xxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx, xx xxxxxxxxx v takovém xxxxxxx, xxx xxx xxxxxxxx xxxxx uvedený v 89. xxxx odůvodnění. |
|
(95) |
Skutečnost, že xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxx xx xxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxx, xx rozdíl mezi xxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxx značný. To xxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx pravděpodobnost xxxx, že xxxxxx xxxxxx bude přesměrován xx xxx Xxxx, xxxxx by xxxxxxxx xxxxxxx platnosti, xxxxxxx xx základě xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxxxx proto neodporují xxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxx. |
4.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx jeho xxxxxxxxxxx
|
(96) |
Xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření xxx dumping zjištěn x&xxxx;xxxxx čtyř xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx výrobců xxxxxxxxxx xx xxxxxx. Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx, jakož i atraktivitě xxxx Xxxx v porovnání x&xxxx;xxxxxxxxx xxxx ve xxxxxxx xxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx xxxxx se xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxx, xx xxxxx xx opatření xxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxx (xxxx) xx xxx Xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx hliníkových xxx xx xxxxxxxxxx xxxx. |
X. XXXXXXXX VÝROBNÍHO XXXXXXX XXXX
|
(97) |
Xxxxxxx xxxxxxx Unie xxxxxxxxx xx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx velkých xxxxxxxxxxxxxx změn. Xxxxx xxxxxx přezkumného šetření xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x Xxxx xxxxxx 50 xxxxxxx xxxxxxx. Tito xxxxxxx xxxxxxxxxxx „výrobní xxxxxxx Xxxx“ ve xxxxxx xx. 4 xxxx. 1 xxxxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(98) |
Xxxxxxx výroba x Xxxx xxxxx období xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxx na 50,5 xxxxxxx jednotek. Xxxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxx xxxxxx x xxxxxxx, xxxxxxxxxxxxx x xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx více xxx 85 % xxxxxxx xxxxxx x Xxxx. Xxx je xxxxxxx x 17. xxxx odůvodnění, xxxxxxx x Xxxx xxxxxxxx xx xxxxxx představovali xxxx než 30 % xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x Xxxx. |
X.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXXXXX NA XXXX XXXX
1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx poznámky
|
(99) |
Celková výroba x&xxxx;Xxxx byla stanovena xx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx informací, xxxxxx xxxxx uvedených x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, xxxxx shromážděných xx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx před xxxxxxxxx xxxxxxx a posléze x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx od xxxxxxx zařazených do xxxxxx. Xxxx informace xxxxxxxx xxxxxxxx existenci x&xxxx;xxxxxx xxxxxx také xxxx xxxxxxx, kteří xxx xxxxxxx nespolupracovali. |
|
(100) |
Stejně xxxx v původním xxxxxxx (x&xxxx;xxx xx uvedeno x&xxxx;28. xxxx odůvodnění) xxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx, tj. xxx xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxx xxx xxx následný xxx. |
|
(101) |
Xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx tvrzení předložená x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx, že xx se xxx xxxxxxx xxxx mělo xxxxxxxxxx xxxx hliníkovými xxxx xxxxxxxx pro xxxxxxx XXX na xxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxxxxx trhu xx xxxxxx druhé. Xxxx tvrzení vycházela xx skutečnosti, že x&xxxx;xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx především pro xxxxxxx kol xxx xxxxxxxx xxx, zatímco xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx XXX. |
|
(102) |
Xxx šetření xxxx xxxxxxxx, xx (xxx xx objasněno x&xxxx;113. x&xxxx;114. xxxx odůvodnění) xx xxxx původního xxxxxxx xxxxxx čínští xxxxxxxxxx xxxxxxx (jak xx xxx) xx xxxxxxxx kol xxx xxxxxxxx xxx xx xxxxxxx XXX. Xxxxxxxxxx xxxxxxx dopadů čínského xxxxxx xx situaci xxxxxxxxx odvětví Xxxx xx základě jednotlivých xxxxxxxx proto xxx xxxxxx nutná. |
|
(103) |
V souladu s původním xxxxxxxx xxxx v zájmu xxxxxxxx co xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx výrobního xxxxxxx Xxxx během xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xx základě xxxxxxxxxx xxxxxxxxx; jednotlivé xxxxxxxx xxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx pravděpodobnosti obnovení xxxx zohledněny. |
|
(104) |
S odkazem na xxxxxxx uvedené x&xxxx;101. xxxx xxxxxxxxxx xxxxx xx zúčastněných xxxxx xxxxxx, že by xx mezi xxxxxxxx xxxx rozlišovat xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxx, xx xxxxxxxxxx v segmentu XXX nakupují jiný xxx xxxxxxx, xx. xxx. „xxxx xxx xxxxxxx xxxxxx auta“, xxx xxxxxxxxxx v segmentu xxx pro xxxxxxxx xxx, kteří xxxxxxxx xxx. „xxxx xxxxxx xxxxxx“. Xxxxx xxxx xxxxxx xx skutečnost, xxx xx xxxx xxxxxxxxx k montáži xx xxxxxx xxxxxxx (XXX), xxxx zda xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx nahrazení xxxxxxxxx xxx (následný xxx), xxxx důležitá. |
|
(105) |
Žádost této xxxxxx xx xxxxxxxxx xx nesprávném xxxxxxxxxxx, xx Xxxxxx považovala „xxxx xxxxxx xxxxxx“ xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx distribučních xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx jejich autorizovaných xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx xxx. Xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx„xxxx xxx určitou xxxxxx xxxx“ xxx xxxxxx xx xx, zda xxxx použita xxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx, xx prodej v segmentu XXX, což xx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx dotyčné xxxxxx. |
2.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx v Unii
|
(106) |
Spotřeba Unie xx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx vyvíjela takto: Tabulka 2 Xxxxxxxx Xxxx
|
||||||||||||||||||||
|
(107) |
Xxxxxxxx Unie xxxx xxxxxxxxx xxx, xx xx xxxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx třetích xxxx xxxxx xxxxx Xxxxxxxxx připočítal x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx v Unii na xxxx Xxxx. Údaje x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx xx xxxx Xxxx byly získány xx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx byly upraveny xxxxx xxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx v Unii xxxxxxxxxx do vzorku. |
|
(108) |
Spotřeba Xxxx xx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx zvyšovala x&xxxx;xxxxxxx vzrostla o 18 %, xx. z 59,3 xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2012 xx 70,0 xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx a větší xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, který xxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx, xxx xx xxxxxxxx xxxx rokem 2006 x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;16 %, xx. x&xxxx;58,6 xxxxxxx xxxxxxxx xx 49,5&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(109) |
Xxxxxxxx Unie xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxx kol pro xxxxxxxx xxx. Objemy x&xxxx;xxxxxx xx xxxx xxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx vyvážející xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx, xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx zemi x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxx xx xxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx. Xxxx uvedená xxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx v jednotlivých segmentech x&xxxx;xxxxxx přezkumného šetření x&xxxx;xxxxxxxxx s obdobím původního xxxxxxx. Xxxxxxx 3 Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx následný xxx x&xxxx;xxxxxxxx OEM
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
(110) |
Od období xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx OEM x&xxxx;88 %, xx. xxxxxxxxx x&xxxx;35 xxxxxxx xxxxxxxx na xxxxxx 65 xxxxxxx jednotek, xxxxxxx xxxxxxxx v segmentu xxx xxx xxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxx x&xxxx;70 %, xxxxxxxxx x&xxxx;15 xxxxxxx jednotek xx xxxxxx 5 xxxxxxx jednotek x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření. To xxxxxxxxx, že xxxxxxx xxxxxx spotřeby od xxxxxx původního xxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx spotřeby x&xxxx;xxxxxxxx XXX, xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx trh od xxxxxx původního xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxx x&xxxx;xxxxxx původního xxxxxxx xxx segment OEM xxxxxxxxx, xxxxx dále xx významu x&xxxx;x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření xxxxxxxxxxxx 93 % xxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxx 7 % xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;29 % x&xxxx;xxxxxx původního xxxxxxx. |
|
(111) |
Xxxxxxxx xx, xx xxxxxxx XXX je xxxxxx xxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxx na xxxxxx trhu x&xxxx;xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxx vzájemně xxxxxxx. Xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxxxxx, xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxx xx segmentu XXX, v tomto segmentu xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxx xx segment kol xxx xxxxxxxx xxx. Xxxxxxx xxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx požadavky xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx OEM, x&xxxx;xx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx na xxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxxx xxx, xxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxx k tomu, xxx xxxx možno xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx dodavatel. Xxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx až xx xxxx testování a kontroly xxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxx xxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxx let. Xxxxxxxx xx xxxxx xxxxx, xx xxxxx uživatel XXX xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx, x&xxxx;xx xxxx xxxxx xxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxx přecházet, xxxxx xx se xxxxx x&xxxx;xxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx cen. |
3. Objem, xxxx a podíl xxxxxx x&xxxx;XXX xx xxxx
3.1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxx z ČLR xx xxxx
Xxxxxxx 4
Xxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxx z ČLR xx trhu
|
2012 |
2013 |
2014 |
OPŠ |
|
|
Objem xxxxxx (xxx. xxxxxxxx) |
3&xxxx;371 |
2&xxxx;436 |
2&xxxx;439 |
2&xxxx;237 |
|
Xxxxx (2012&xxxx;= 100) |
100 |
72 |
72 |
66 |
|
Xxxxx xx trhu (%) |
5,7 |
4,1 |
3,7 |
3,2 |
|
Xxxxx: Eurostat. |
||||
|
(112) |
Objem xxxxxx x&xxxx;XXX xxxxx x&xxxx;3,3 xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2012 xx 2,2 xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xx. x&xxxx;34 %, x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xx xxxx z 5,7 % xx 3,2 %, xxx. xxxxxx x&xxxx;2,5 xxxxxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx a jeho podíl xx trhu xxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx nicméně xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xx xx xxxx nezanedbatelný xxxxx. Xxxxxx xxxxxxxx, xx xxxx čínského dovozu (x&xxxx;xxxxxxx od 21 % do 28 % v posuzovaném xxxxxx) xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx styku x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx. |
|
(113) |
Xxxxx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxx Xxxx xx xxxx xxx xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxx xxx pro xxxxxxxx trh pro xxxxxx přezkumného xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx, jak xx xxxxxxx v následující xxxxxxx: Xxxxxxx 5 Xxxxx x&xxxx;Xxxx a podíly xx trhu xxxxx xxxxxxxx OEM x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx xxx
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
(114) |
Vývoj xxxxxx xxxxxx z Číny v rozdělení xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxx spotřeby x&xxxx;xxxxxxxx XXX, xxx xx uvedeno x&xxxx;109. xx 111. xxxx xxxxxxxxxx. Navzdory xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxx x&xxxx;Xxxx (xxx xxxxxxx 3) dosáhli xxxxxx vyvážející xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx OEM xxxxxxx xxxxxx dovozu. Xxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx XXX xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;1,183 xxxxxxx jednotek x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx šetření xx 1,606 xxxxxxx jednotek x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření, xx. xxxxxxx vyvážejícím xxxxxxxx xx podařilo xxxxxx xxxxx o 0,4 xxxxxxx xxxxxxxx, xxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;63 %. |
|
(115) |
Xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx z Číny xxx xxxxxxx XXX 72 % xxxxxxxxx xxxxxx xxxxx období xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxx během xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx dovoz pro xxxxxxx XXX xxxxxxxxxxxx xxxxx 19 % xxxxxxxxx dovozu xx Xxxx. |
|
(116) |
X&xxxx;xxxx xxxxxxx objemu xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx XXX xx xxxxx xx xxxx x&xxxx;xxxxx segmentu xxxxxx o 0,9 xxxxxxxxxxx xxxx, xxx xx xxxxxxxxxxx vyšším xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx segmentu. Xxxxx xxxxxxxx xxxxxx xx trhu x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx byl xxxxx, xxx je xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx celkové spotřeby. |
|
(117) |
Z výše xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xx celkový pokles xxxxxx čínského dovozu xx způsoben xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx následný xxx. X&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx snížil, xx. téměř o 90 %, což xx xxxxxxxx xx snížení xxxxxx xx trhu x&xxxx;xxxxxxx na spotřebu x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx xxx, x&xxxx;xx x&xxxx;34 % x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx 13 % x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx šetření. Xxxxxxx se podíl xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx xxx xx celkové xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;10,0 % x&xxxx;xxxxxx původního xxxxxxx xx 0,9 % x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx přezkumného xxxxxxx. |
|
(118) |
Xxxxx xxxxxxx čínských xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx trh xx xxxxxxxx XXX začal xxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxx původního xxxxxxx (tj. v roce 2008 a období xxxxxxx, xxx 89. bod xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) x.&xxxx;964/2010). Navzdory xxxxxxx podílů xx xxxx si čínští xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxx šetření xxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxx a zákaznickou xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx XXX. |
3.2.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx podbízení
Tabulka 6
Xxxxxxxx xxxx xxxxxx z ČLR xx xxxx
|
2012 |
2013 |
2014 |
XXX |
|
|
Xxxxxxxx xxxx (XXX/xxxxxxxx) |
40,68 |
36,16 |
39,74 |
46,24 |
|
Xxxxx (2012 = 100) |
100 |
89 |
98 |
114 |
|
Xxxxx: Xxxxxxxx. |
||||
|
(119) |
Xxxxxxxx xxxx xxxxxx x&xxxx;XXX xx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;40,68&xxxx;XXX/xxxxxxxx v roce 2012 na 36,16&xxxx;XXX/xxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2013, pak xx však x&xxxx;xxxx 2014 xxxxxxx zpět xx 39,74 EUR/jednotka. X&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření dále xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxx 46,24&xxxx;XXX/xxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxx xxxx rokem 2012 x&xxxx;xxxxxxx přezkumného šetření xxxxx 14 %. Xxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxx xx v souladu xx xxxxxxxxx xxxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx k větším a propracovanějším xxxxx. |
|
(120) |
Xxxx provedeno xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxx na xxxx Xxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx dovozu x&xxxx;xxxxxxx xxxx, který xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx. Xxxxxxxxxxx prodejními xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxx xxxx xxx xxxxxxxxx odběratele, x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx na xxxxxx xx xxxxxx, xx. bez xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx a po xxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxx. |
|
(121) |
Xxxx xxxx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx účtovanými xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xx vzorku xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxx XXX s dodáním xx hranice Unie x&xxxx;xxxxxxxxxx úpravou o náklady xxxxxxx po xxxxxx. |
|
(122) |
Xxxxxxxxx-xx xx x&xxxx;xxxxxxx dovozním xxxxx XXX platné xxxxx a antidumpingové xxx, xxxx xxxx vyvážejících xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxx xxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx odvětví Unie xx trhu Unie. Xxxxxx výsledek xxxxx x&xxxx;xxx dovoz xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx do xxxxxx. |
|
(123) |
Xxxxx by xx xxxx vzaly v úvahu xxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx bez xxxxxxxxxxxxxxxx xxx, byly xx xxxx xxxx xxxxx než xxxxxxxx xxxx výrobního xxxxxxx Xxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;8,0 %. Xxxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxxxx-xx xx segment XXX x&xxxx;xxxxxxx xxx pro xxxxxxxx xxx xxxxxx, xxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxx bylo xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx, x&xxxx;xxxxxxxx XXX xxxxxx 8,7 % x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx xxx 12,4 %. Xx xx týká xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xx xxxxxx, xxxxx xxxxx Eurostatu by xxxxxxxxx bylo průměrné xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xx výši 7,5 %; toto xxxxxxxx xx xxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxx Xxxxxxxx jednotlivé typy xxxxxxx xxxxxxxxxxx. |
|
(124) |
Xxxxxx srovnání xxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx, který xx xxxxxxxxxx v rámci xxxxxx xxxxxxxxx zušlechťovacího styku, xxxx xxxxxxxxxxxx 20,6 % celkového xxxxxxxx xxxxxx během xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx mezi xxxxxxxxxx čínskými cenami xxxxxx x&xxxx;xxxxx režimu xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx (xxxxx údajů Xxxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx vzorku xxxxxxxxxx xxxxx prodej xx Unie x&xxxx;xxxxx xxxxxx aktivního zušlechťovacího xxxxx) s průměrnými xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx v Unii xxxxxxxxxx do xxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření. Xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx podbízení xx xxxx 7,6 %. Xxxx srovnání xxxx xxxxxxxxx na xxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxx xxxxx Eurostatu xxxx xxxxxxxxxxxx xxxx výrobku xxxxxxxxxxx, jak bylo xxxxxxx x&xxxx;123. xxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxxx objem xxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx styku xxx mimoto xxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxx 0,6 % xxxxxxx xxxxxxxx Xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(125) |
Xxxxx zúčastněná xxxxxx uvedla, že xxxx xxxxxxxxxxx kol xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx xxx xxxx obecně xxxxxx xxxxx než xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxx, xxxxx xxxx prodávána xxxxxxxx OEM. Tato xxxxxx mimoto tvrdila, xx xxxxxxxx xxxxxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxx OEM xxx provést pouze xx „xxxxxx xxxxxxx“, x&xxxx;xxxxxx, že xx x&xxxx;xxxxxxx xx xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx. |
|
(126) |
Xxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx nahradit xxxxxxx, xxxxxx Komise provedla xx základě úplných xxxxx, tj. xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx. Xxxx srovnání xxxxxxxxxx xxxxxxxx možné množství xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx. Xxx je xxxxxxxxx x&xxxx;123. xxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx xxxxx od xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx a výrobců x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxx cenové xxxxxxxxx xx výši 8,7 % x&xxxx;xxxxxxxx XXX x&xxxx;12,4 % x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx trh, xxx xxxxxxxxx cenové xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxx, vezmou-li xx x&xxxx;xxxxx ceny xxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx. Xxxx tvrzení xx xxxxx zamítnuto. |
|
(127) |
Po poskytnutí xxxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxx, xxx Xxxxxx objasnila, xxx xxxxxxxxx, xxx xxxx xxxx čínského xxxxxxx xx domácím trhu, xxxxxx xx Xxxx x&xxxx;xxxxxx do třetích xxxx xxxxxxxxxxx. Tato xxxxxxxx je vysvětlena x&xxxx;123. a 126. xxxx xxxxxxxxxx. |
4.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx
Xxxxxxx 7
Xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx zemí
|
2012 |
2013 |
2014 |
OPŠ |
|
|
Turecko |
6 189 |
6 879 |
8 316 |
9 218 |
|
Index (2012&xxxx;= 100) |
100 |
111 |
134 |
149 |
|
Xxxxx xx xxxx (%) |
10,4 |
11,4 |
12,5 |
13,2 |
|
Xxxxxxxx xxxx (EUR/jednotka) |
45,57 |
45,32 |
43,89 |
48,50 |
|
Index (2012&xxxx;= 100) |
100 |
99 |
96 |
106 |
|
Xxxxxxx xxxxx xxxx (xxxxx Xxxxxxx) |
7&xxxx;104 |
6&xxxx;778 |
8&xxxx;177 |
8&xxxx;696 |
|
Xxxxx (2012&xxxx;= 100) |
100 |
95 |
115 |
122 |
|
Xxxxx xx xxxx (%) |
12,0 |
11,2 |
12,3 |
12,4 |
|
Xxxxxxxx xxxx (XXX/xxxxxxxx) |
51,27 |
51,23 |
52,66 |
58,88 |
|
Xxxxx (2012&xxxx;= 100) |
100 |
100 |
103 |
115 |
|
Ostatní xxxxx xxxx xxxxxx |
13&xxxx;294 |
13&xxxx;657 |
16&xxxx;493 |
17&xxxx;914 |
|
Xxxxx (2012&xxxx;= 100) |
100 |
103 |
124 |
135 |
|
Xxxxx xx xxxx (%) |
22,4 |
22,6 |
24,8 |
25,6 |
|
Xxxxxxxx xxxx (XXX/xxxxxxxx) |
48,62 |
48,25 |
48,24 |
53,54 |
|
Xxxxx (2012&xxxx;= 100) |
100 |
99 |
99 |
110 |
|
Xxxxx: Xxxxxxxx. |
||||
|
(128) |
X&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx zemí xx Xxxx xxxxxx xxxxx, a to přibližně x&xxxx;13,2 milionu xxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2012 xx xxxxxx 17,9 milionu xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xx. x&xxxx;35 %. Xxxxxxx se xxxxxxxx Unie x&xxxx;xxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxx x&xxxx;18 % (xxx 107. xxx xxxxxxxxxx, xxxxxxx 1), xxxxxxxxx xxxxx ostatních xxxxxxx xxxx xx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx, xx. x&xxxx;22,4 % x&xxxx;xxxx 2012 na 25,6 % x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, tzn. x&xxxx;3,2 xxxxxxxxxxx bodu. |
|
(129) |
V průměru xxxx xxxx dovozu x&xxxx;xxxxxx třetích xxxx xxx x&xxxx;Xxxx xxxxx xxx čínské dovozní xxxx a v posuzovaném xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;10 %. |
|
(130) |
Turecko xx po ČLR xxxxxxxxx xxxxxxxx do Xxxx. Objem xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;6,1 milionu xxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2012 xx xxxxxx 9,2 milionu xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xx. x&xxxx;49 %. Xxxxx xxxxxx xx xxxxxxx do xxxxxxx xxxx xxxxxx xx xxxx x&xxxx;10,4 % v roce 2012 xx 13,2 % x&xxxx;xxxxxx přezkumného šetření, xx. x&xxxx;2,8&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxx. Xxxxxxxx ceny dovozu x&xxxx;Xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxx průměrné xxxx dovozu x&xxxx;Xxxx. Xxxx ceny vzrostly x&xxxx;45,57&xxxx;XXX/xxxxxxxx v roce 2012 xx 48,50&xxxx;XXX/xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření, xxx xxxxxxxxxx xxxxxxx o 6 %. |
|
(131) |
Xxxxx xxxxxx ze xxxxxxx xxxx xxxxx Xxxxxxx xx xxxx xxxxxxx xxxxx mírně, x&xxxx;12,0 % x&xxxx;xxxx 2012 xx 12,4 % x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxx xxxxxx xx xxxxxxx zemí xxxx během celého xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxx xxxx dovozu x&xxxx;XXX. |
5.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx
5.1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx xxxxxxxx
|
(132) |
X&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;3 xxxx.&xxxx;5 základního xxxxxxxx přezkoumala Xxxxxx xxxxxxx hospodářské xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx ovlivňující xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx. |
|
(133) |
Xxx xx uvedeno x&xxxx;17. xxxx xxxxxxxxxx, za xxxxxx stanovení xxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxx xxxxxxxx výběr xxxxxx. |
|
(134) |
Xxx xxxxx xxxxxxxxx újmy xxxxxxxxxxx Komise mezi xxxxxxxxxxxxxxxxx a mikroekonomickými xxxxxxxxx xxxx. Xxxxxx vyhodnotila xxxxxxxxxxxxxxx ukazatele xxxxxxxx xx celého xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxx xxxxx xxxxxxx v žádosti x&xxxx;xxxxxxx, x&xxxx;xxxxx od xxxxxxx x&xxxx;Xxxx zařazených xx xxxxxx, které xxxx pro xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx údajů xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx. Xxxxxxxxxxxxxxx ukazatele xxxxxxxxxx Xxxxxx xxxxx ve xxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxx xx xxxxxxx údajů, xxxxx o sobě uvedli xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxx xx xxxxxx ve xxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxx. Xxx xxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx výrobního xxxxxxx Unie. |
|
(135) |
Makroekonomickými ukazateli xxxx: výroba, xxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xxxxxxx, xxxxx xx xxxx, xxxx, xxxxxxxxxxxx, produktivita x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxxxx rozpětí. |
|
(136) |
Mikroekonomickými xxxxxxxxx xxxx: průměrné xxxxxxxxxx xxxx, xxxxxxxxxx náklady, xxxxxxx práce, xxxx xxxxx, ziskovost, xxxxxxx xxx, investice, návratnost xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xx kapitál. |
5.2. Makroekonomické xxxxxxxxx
5.2.1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxx a využití xxxxxxxx
Xxxxxxx 8
Xxxxxx, výrobní xxxxxxxx a využití kapacity
|
2012 |
2013 |
2014 |
OPŠ |
|
|
Objem xxxxxx (tis. jednotek) |
44 124 |
45 516 |
49 638 |
50 571 |
|
Index (2012&xxxx;= 100) |
100 |
103 |
112 |
115 |
|
Xxxxxxx xxxxxxxx (xxx. xxxxxxxx) |
49&xxxx;808 |
51&xxxx;644 |
53&xxxx;510 |
55&xxxx;178 |
|
Xxxxx (2012 = 100) |
100 |
104 |
107 |
111 |
|
Xxxxxxx kapacity (%) |
89 |
88 |
93 |
92 |
|
Xxxxx (2012&xxxx;= 100) |
100 |
99 |
105 |
103 |
|
Xxxxx: Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, xxxxxxx odpovědi xx dotazník. |
||||
|
(137) |
Celková výroba, xxxxxxx kapacita x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx xx x&xxxx;xxxxxxx posuzovaného xxxxxx xxxxxxxx xxxxx: |
|
(138) |
Xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx období xxxxxxxx. Xxxxxxx se xxxxx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;44,1 xxxxxxx jednotek x&xxxx;xxxx 2012 xx 50,5 xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xx. x&xxxx;15 % x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxx nárůst xx xxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx hliníkových xxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxx. |
|
(139) |
Xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;49,8 xxxxxxx jednotek x&xxxx;xxxx 2012 xx xxxxxx 55,1 xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx přezkumného xxxxxxx, xx. o 11 % během xxxxxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(140) |
X&xxxx;xxxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxx výrobní xxxxxxxx xx xxxxxxx kapacity xxxxxxx x&xxxx;89 % x&xxxx;xxxx 2012 xx 92 % v období xxxxxxxxxxx xxxxxxx, tj. x&xxxx;3 xxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx. |
5.2.2.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xx xxxx
|
(141) |
Xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx x&xxxx;xxxx xxxxx xx trhu xx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxx: Xxxxxxx 9 Objem xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xx trhu
|
|||||||||||||||||||||||||
|
(142) |
Xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx z 42,6 xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2012 xx přibližně 49,8 xxxxxxx jednotek x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, tj. x&xxxx;17 %, xxxxx xxxxx xxxxxxxxx xx 18 % xxxxxxxx xxxxxxxx, xxx xxxx xxxxxxx v 107. bodě xxxxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxxxxxxx k souběžnému xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx, jak bylo xxxxxxx x&xxxx;128. bodě xxxxxxxxxx, xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xx xxxx z 71,9 % x&xxxx;xxxx 2012 xx 71,2 % v období xxxxxxxxxxx šetření, xxx. xxxxxx x&xxxx;0,7 procentního xxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(143) |
Xxxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xx xxxx xxxx xxxxxx odhadnuty x&xxxx;xxxxxxxxx na segment XXX x&xxxx;xxxxxxx kol xxx následný trh xxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx v porovnání x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx šetření, jak xx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxx: Xxxxxxx 10 Xxxxxx prodeje x&xxxx;xxxxxx xx xxxx xxxxx xxxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxxx kol xxx xxxxxxxx xxx
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
(144) |
Xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;62 %, xxxxxxx xxxxxx v segmentu xxx pro xxxxxxxx xxx xx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx původního xxxxxxx xxxxxx o více než xxxxxxxx. Podíl xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xx xxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx OEM x&xxxx;10,9 procentního xxxx x&xxxx;82,3 % xx 71,6 %, x&xxxx;xx xxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx v tomto xxxxxxxx. X&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx trh xxxxxxx xxxxx na xxxx x&xxxx;48,5 % xx 67,0 % xxxxx xxxxxxxxxxxx se xxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxx xxxxx výrobního xxxxxxx Xxxx v segmentu xxx xxx následný xxx xx trhu x&xxxx;xxxxxxx na celkovou xxxxxxxx z 14,3 % xxxxx období původního xxxxxxx xx 4,7 % x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx v segmentu XXX xx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx období xxxxxxx x&xxxx;58,0 % xx 66,6 %. Xxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxx odpovídá xxxxxxxxx trendu na xxxx Unie, xxxxx xx xxxxxxxxxx xx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxx míře xxxxxxxxx hliníkových xxx x&xxxx;xxxxxx automobilech, xxx xx xxxxxxx x&xxxx;109. xxxx xxxxxxxxxx. |
5.2.3.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxx
|
(145) |
Xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx během xxxxxxxxxxxx xxxxxx zvýšila x&xxxx;18 %, objem xxxxxxx výrobního odvětví Xxxx rostl x&xxxx;xxxx xxxxxx xxxxxx, xx. x&xxxx;17 %, xxx xx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxx podílu xx xxxx x&xxxx;0,7 procentního xxxx. |
5.2.4.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx
|
(146) |
Xxxxxxxxxxxx a produktivita xx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxx: Xxxxxxx 11 Xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
(147) |
Xxxxxxxxxxxx xx výrobním xxxxxxx Xxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;17 %. Xx xx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxx objemu xxxxxx o 15 % xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(148) |
X&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxx xxxxx snížením x&xxxx;2 % v období přezkumného xxxxxxx. |
5.2.5.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx xxxxxxxxxxxx rozpětí x&xxxx;xxxxxxxxx účinků xxxxxxxxxx xxxxxxxx
|
(149) |
Xxxx xxxxxxxx, xx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx dosud xxxxxx, x&xxxx;xx v rozmezí xx 8,9 % xx 25,9 % (xxx 52. bod xxxxxxxxxx). Xxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx se xxxx xxxxxxx x&xxxx;44 %, xxx se xxxxxxxxx x&xxxx;xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx na trhu x&xxxx;3,2 % během xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření. Xxx je xxxxxxx x&xxxx;122. xxxx odůvodnění, xxxx čínského xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx než xxxxxxxx ceny xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xx xxxx Xxxx, x&xxxx;xxxxxx xxxx xx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx byl xxxxx xxxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxxxxxxxx opatření xxxx xxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxx xxxxx. |
5.3.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx
5.3.1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx
|
(150) |
Xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Unie účtované xxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx, xxxxx xxxxxx ve xxxxxxx, xx x&xxxx;xxxxxxxxxxx období xxxxxxxx xxxxx: Xxxxxxx 12 Xxxxxxxx xxxxxxxx ceny x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
(151) |
Xxxxxxxx jednotková xxxxxxxx xxxx výrobního xxxxxxx Unie pro xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx, xxxxx xxxxxx xx xxxxxxx, xx během posuzovaného xxxxxx xxxxxxx o 12 %. Xxxxx xxxxxx xxxxxxx tendenci xxxxxx x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxx, xxx xx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;153. xxxx xxxxxxxxxx. |
|
(152) |
Xxxxx posuzovaného období xx jednotkové xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;9 %. |
|
(153) |
Xxxxxxx xxxxxxxxx, že xxxxxx xxxxxxx byl xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx kol x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxx x&xxxx;xxx. „xxxxxxxx xxx“, xxx xxxxxxxx dodatečné xxxxxxx xxxxx. Xxxxxxx rovněž xxxxxxxxx, že xxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxx vliv xxxxxxxx cen hlavní xxxxxxxx (xxxxxxx), xxxxx xx ziskovost xx xxxxx, jelikož xxxx xxxxxxx xxxx xx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx původního xxxxxxxx xxxxxxxx indexované. |
5.3.2. Náklady xxxxx
|
(154) |
Xxxxxxxx xxxxxxx práce xx xxxxxxxx odvětví Xxxx se v posuzovaném xxxxxx xxxxxxxx takto: Tabulka 13 Xxxxxxx xxxxx
|
||||||||||||||||||||
|
(155) |
Xxxx xxxxx 2012 x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx náklady xxxxx xx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxxx xx vzorku xxxxx xxxxxxx x&xxxx;3 %. |
5.3.3.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx
|
(156) |
Xxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx vyvíjela xxxxx: Xxxxxxx 14 Xxxxxx
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
(157) |
Xxxxxx xxxxx xxxxxxxx xx relevantní xxxxxxxx xxxx, xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xx xx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxx; xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx okamžiku xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx zboží, které xxxxxx xxxxx xxxxxx. Xxxxx je xxxxx xxxxx xxxxxx xxx xxx informaci. |
|
(158) |
V posuzovaném období xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxx x&xxxx;2 %. Xxxxxxx xxxx xxxxx xxxx xxxxxxxx výroby xx xxxxx xxxxxx x&xxxx;4,5 % x&xxxx;xxxx 2012 xx 3,9 % xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xx. x&xxxx;0,6 %. |
5.3.4.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx, peněžní tok, xxxxxxxxx, xxxxxxxxxx investic x&xxxx;xxxxxxxxx opatřit xx xxxxxxx
Xxxxxxx 15
Ziskovost, xxxxxxx xxx, xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx
|
2012 |
2013 |
2014 |
XXX |
|
|
Xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx, xxxxx xxxxxx xx xxxxxxx (xxxxxxxxx xxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx) |
6,8 |
7,0 |
9,2 |
9,9 |
|
Xxxxx (2012&xxxx;= 100) |
100 |
103 |
135 |
146 |
|
Xxxxxxx xxx (xxx. XXX) |
102&xxxx;147 |
111&xxxx;918 |
129&xxxx;833 |
155&xxxx;044 |
|
Xxxxx (2012&xxxx;= 100) |
100 |
110 |
127 |
152 |
|
Xxxxxxxxx (xxx. EUR) |
64 110 |
38 643 |
65 749 |
71 338 |
|
Index (2012&xxxx;= 100) |
100 |
60 |
103 |
111 |
|
Xxxxxxxxxx xxxxxxxx (%) |
18,6 |
20,1 |
27,4 |
31,6 |
|
Xxxxx (2012&xxxx;= 100) |
100 |
108 |
147 |
170 |
|
Xxxxx: Xxxxxxx odpovědi na xxxxxxxx. |
||||
|
(159) |
Xxxxxx xxxxxxxxx ziskovost xxxxxxx v Unii xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxx, xx xxxxx xxxx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx výrobku odběratelům x&xxxx;Xxxx, xxxxx xxxxxx xx xxxxxxx, xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx podíl x&xxxx;xxxxxx tohoto prodeje. X&xxxx;xxxxxxxxxxx období xxxxxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx xxxxxx xxxxxx, xxx xxxxxxxx xxxxx růst xxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxx, xxx je xxxxxxx v tabulce 12 x&xxxx;150. xxxx odůvodnění. Xxxxxxxx tudíž z 6,8 % v roce 2012 xx 9,9 % x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xx. o 3,1 xxxxxxxxxxx xxxx během posuzovaného xxxxxx. |
|
(160) |
Xxxxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx v rozdělení na xxxxxxx OEM a segment xxx xxx následný xxx. Na tomto xxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxx v segmentu xxx xxx následný xxx xxxxxxxxxx na 13,6 % x&xxxx;xxxxxxxxx prodeje x&xxxx;xxxxxxxx XXX se xxxxxxxxxx na 9,6 %. Xx xxxxx xxxxx, že xxxxx xxxxxxx v segmentu xxx xxx xxxxxxxx trh xxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx XXX xxxxx xxxxx, x&xxxx;xx xxxxxxxx ziskovost xxx xxxxx xxx xxxxx xxxxx. |
|
(161) |
Xxxxx peněžní xxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Unie xxxxxxxxxxxxxx xxxxx činnost. Xxxxxxx xxx xxxxx celého xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx. Xxxxxxx xx xxxxx xxxxxxx xxx v posuzovaném xxxxxx v souladu x&xxxx;xxxxxxx xxxxx xxxxxx x&xxxx;52 %. |
|
(162) |
Xxxxxxxxx xx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;11 %. Mezi xxxx 2012 xx 2013 xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx v souvislosti x&xxxx;xxxxxxxxxx určitých investic, xxx xxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2012. Xxxx xx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx mezi xxxxx 2013 x&xxxx;2014 zvýšil x&xxxx;43 % x&xxxx;xxxx xxxxx 2014 x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx 8 %. X&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx představovaly xxxx xxxxxxxxx částečné nahrazení xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxxxxxx se xxxx xxxxxx významné investice xx nových xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx poptávky x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx xx xxxx xxxxxxxx po xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx „lesklých xxxxxx“, xxx vyžadují xxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx. |
|
(163) |
Xxxxxxxxxxx xxxxxxxx se xxxxxx zisk vyjádřený x&xxxx;xxxxxxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxx hodnotě xxxxxxx aktiv. Xxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx ukazatelů xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx, xxx bylo xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx posuzovaného xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;13 xxxxxxxxxxx xxxx. |
|
(164) |
Xx xx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx, překonání xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxx vlastních xxxxxxxxx zdrojů xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxxx xxxx zjištěno, xx xxxxx posuzovaného xxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx. Xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx na obnovu x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xxx xx objasněno x&xxxx;162. xxxx odůvodnění. |
6. Závěr xxxxxxx xxxx
|
(165) |
X&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx v důsledku xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx podařilo xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx byla xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx dobrá. Xxxxxxxxx se, že x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx bylo xxxxxxxx, xx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx byla xxxxxxxxx podstatná xxxx xx xxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxx a prodeje, x&xxxx;xx v důsledku xxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx, xxx xx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxx. |
|
(166) |
X&xxxx;xxxxxxxxxxx období x&xxxx;xxxxx xxxxxx šetření xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx újmy xxxxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxx odvětví Xxxx zvýšilo objemy xxxxxxx i objemy výroby. Xxxxxxx xxxxxx své xxxxxxxx ceny x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx xxx xx xxxx Xxxx, x&xxxx;xx xx větším xxxxxxx, než x&xxxx;xxxxx xxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxxxx xxxxx obou xxxxxx (xxxxxxx i výroby) a cen xxx pozitivní dopad xx ziskovost výrobního xxxxxxx Xxxx. X&xxxx;xxxx xxxxx x&xxxx;xxxx téměř xxxxxxx xxxxxx na xxxx kvůli xxxxxxxxxxx, xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx měl i dovoz x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx zemí, xxxxxxxxx z Turecka, avšak xx xxxxx xxxx, xxx xxxx xxxxxx xxxxxxx xxxx. Xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxx xxxxxxx xxx investice, xxxxxx xxxxxxxx xx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xx xxxxx xxxxxxxx xx „lesklých xxxxxx“. |
|
(167) |
Xxxxxxxxx se konkrétně xxxxxxx x&xxxx;6,8 % x&xxxx;xxxx 2012 xx 9,9 % v období xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxxx xxxx během xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;12 %, zatímco jednotkové xxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxx, xx. o 9 %, a během xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx byly xxxxx xxx průměrná xxxxxxxx xxxx. Xxxxx xxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;15 %, xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;11 % x&xxxx;xxxxx xxxxxxx o 17 %. Jelikož xxxx xxxxxxxx xxx v posuzovaném xxxxxx xxxxx, a to 18 %, xxxxx xxxxxxxxx odvětví Unie xx xxxx se xxxxx xxxxxxxxxxxx období xxxxx xxxxxx x&xxxx;0,7 xxxxxxxxxxx xxxx. Xxxxx xx xxxx xx xxxxxxx x&xxxx;71,9 % x&xxxx;xxxx 2012 xx 71,2 % v období xxxxxxxxxxx šetření. V posuzovaném xxxxxx vzrostly investice x&xxxx;11 % a návratnost xxxxxxxx x&xxxx;18,6 % x&xxxx;xxxx 2012 xx 31,6 % v období xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Zatímco xxxxxxxxxxxx byla x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx, zaměstnanost xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx s objemy xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, x&xxxx;xx x&xxxx;17 %. |
|
(168) |
Xxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxx analyzovány xxxxxx xxx xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxx xxx xxx následný xxx. X&xxxx;xxxxxx přezkumu xxxxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx trhu Xxxx xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx OEM x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx v segmentu xxx xxx xxxxxxxx xxx. Xxxxxxxxx byla xxxxx xxxxxx xxxxxx v segmentu XXX x&xxxx;xxxxxxxx kol xxx následný xxx, x&xxxx;xx navzdory xxxxxxx xxxxxx prodeje v posledně xxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(169) |
Xx základě xxxx uvedených xxxxxxxxxxx xxxxxxx Xxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx xxxxxxx odvětví Xxxx neutrpělo podstatnou xxxx xx smyslu xx.&xxxx;3 xxxx.&xxxx;5 základního xxxxxxxx. |
X. XXXXXXXXXXXXXXX XXXXXXXX XXXX XXXXXXXXXXX XXXX
|
(170) |
Z šetření vyplynulo, xx x xxxxxxxx dovozu x xxxxxx přezkumného šetření xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxx x xx je xxxxxxxxxxxxx, že xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx platnosti, xxxx dumping xxxxxxxxxx. |
|
(171) |
Xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxx způsobena xxxxxxxxx xxxx, bylo v souladu x xx. 11 xxxx. 2 základního xxxxxxxx posouzeno, zda xx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx, pokud xx xxxxxxxx xxxx Xxxx xxxxxxx platnosti. |
|
(172) |
Xx účelem xxxxxxxx pravděpodobnosti obnovení xxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxx prvky: xxxxxxx xxxxxxxx a volné xxxxxxxx x Xxxx, xxxxxxxxxxx xxxx Xxxx, xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx výrobců xxx xxxxxx do xxxxxxxxx xxxxxxx zemí, včetně xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx x xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, která xxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxx x xxxxxxxxx třetích xxxxxx, prodej na xxxxxxx domácím trhu, xxxxxx x xxxx čínského xxxxxx xx trhu Xxxx, xxxxxx x xxxxx xxxxxx aktivního xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx. Analýza přihlížela xxxxxx x xxxxxxx spotřeby x Xxxx x xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx. |
Xxxxxxx xxxxxxxx x xxxxx kapacity v Číně
|
(173) |
Xxxxxxx xxxxxxxxx v 55. až 74. bodě odůvodnění xxxxxxxxx, že xxxxxxxx xxxxx kapacity v Číně xxxx značné. Xxxxx xxxxxxxx xx odhadovaly x xxxxxxx od 42 xx 60 xxxxxxx xxxxxxxx. Xxx xxxxxx xxxxxxx rozpětí této xxxxx xxxxxxxx pokrývá xxxx než 80 % xxxxxx x Xxxx, xxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx 50,5 xxxxxxx xxxxxxxx. Xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx 60 % celkové xxxxxxxx x Xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxxxx 70 milionů xxxxxxxx. |
Xxxxxxxxxxx xxxx Xxxx
|
(174) |
Jak xx xxxxxxxxx x 77. x 78. bodě odůvodnění, xxxxxxxx xxxxxx xxxx x Xxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxx jiné xx XXX, Kanady, Indie, Xxxxxxxx a Mexika. Xxxxxx xxxxxx spolupracujících vyvážejících xxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx byly xxxxxxxx xxxxx xxx xxxxxx úrovně xxxxx xxxxxxxxxxxx výrobců v Unii. Xxx xxxxxxxxx xx xxxxx xxx Xxxx xxxxxxxxxx, jelikož čínští xxxxxxxxxx xxxxxxx na xxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx. Xx xxxxx xxxxxxx xx xxxx xxxxxxx k přesměrování xxxxxx vývozu xx xxx Unie xxxxxx, xxxxx xx byla xxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx podle xxxxxx 14 xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx (36), xx. 20 % spotřeby Xxxx x xxxxxxxxx 28 % objemu xxxxxx x xxxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx. |
|
(175) |
Xxx xxxx xxxxxxx x 89. až 92. xxxx xxxxxxxxxx, x xxxxxxx xx xxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxx xxxxxxxx, že xxxxxx xxxxxx trh xxxx xx prvé xxxxxxx absorbovat dostupné xxxxx kapacity v Číně x xx druhé xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxxxxxxxx přesměrování xxxxxxxx xxxxxxx xx Xxxx. |
|
(176) |
Xxxxxxxxxxxx xxxxxxx x Xxxx xxx pořizoval dodávky xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx v období xxxxxxxxxxx xxxxxxx x xxxxxxx x xxxx xxxx obchodní xxxxxx. Xxx xx uvedeno x 111. bodě xxxxxxxxxx, xxxxxx xxxxxxxxxx musejí xxxxxxx xxxxx konkrétních xxxxxxxxxxx norem, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx x Xxxx. Xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxx téměř xxxxxxxx xxx segment XXX, x xxxx tudíž x xxxxx segmentu již xxxxxxxx xxxxxxxxxx jako xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx. |
|
(177) |
Xxx xx xxxxxxx x 113. xxxx odůvodnění, xxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx výrobců xxx xxxxxxx XXX xxxxx x xxxxxx přezkumného xxxxxxx xxxxxxxxx 1,6 xxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxx (jak xxxx zjištěno x 14. xxxx xxxxxxxxxx) xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx představovali xxxxxxxxx 40 % xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxx přezkumného xxxxxxx (xx. xxxxxxxxx 880 000 xxxxxxxx) x xxxx xxxxxxx xxxx certifikováni xxx xxxxxxx OEM, xxx xxxxxxx xxxxx, xx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx do xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx celkového dovozu x xxxxxxxx OEM, xxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx výrobci, xxxxx xxxxxx xxxxxxxx do xxxxxx nebo xxxxxxxxxxxxxxxx. Xxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx vyvážejících výrobců, xxx něž nebyly xxxxxxxx xxxxx, xxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxx výrobci, xxxxx v současnosti vyvážejí xxx segment XXX x Xxxx. |
|
(178) |
Xx xxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx, xx přinejmenším xxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxx dostupná xxx xxxxx do Xxxx již v krátké xxxx. |
Xxxxxxx cen na xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx
|
(179) |
Xxxxxxxxxxx byla rovněž xxxxxx cen čínského xxxxxx na xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx x xxxxx xxxxxx xxxxx x xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxx Xxxx, xxxxx xx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxx xxx na xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xx považovalo za xxxxxxxxx xxxxxxxx budoucího xxxxxxx cen v Unii xxxxxxxx k velkým x xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxx trhy, na xxx nebyl xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx x xxxxx xxxxxx přezkumu xxxxxx. Xx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxx x xxxxxxxxx údaje xxx jednotlivé xxxx xxxxxxx. Ceny xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx do xxxxxx xxx vývozu xx xxxx ostatních xxxxxxx xxxx byly xxxxxxxxx x xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxx odpovídající typy xxxxxxx. Toto podrobné xxxxxxxx xxx ukázalo, xx x xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx byly u 7,4 xxxxxxx xxxxxxxx čínské xxxx xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx x xxxxxxx o 30 % xxxxx xxx ceny xxxxxxxxx xxxxxxx Unie xx trhu Xxxx. Xxxxx významný cenový xxxxxx ve spojení x xxxxxxxx dostupnými volnými xxxxxxxxxx x Xxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx x xxxx, xxx xxxxxx xxxxxxxxxxx (xxxxxxxxxxxx) vývoz xx xxx Xxxx, xxxxx xx byla xxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(180) |
Xx xxxxx xxxxxxxx hliníkových xxx xxx byla na xxxxxx důležitých xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx, a to x Xxxxxxxxx (antidumpingová a vyrovnávací xxxxxxxx) a nedávno xxxxxx x Xxxxx (xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx), xxx xxxxxx xxxxxxx, xx přístup xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx výrobců xx xxxx xxxx xx xxxxxxx. X xxxxx xxxxxx xxxxxxx bylo xxxxx xxxxxxxx, xx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx dumping xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxxx x xxxxxxxxx xxxxxxx cen xx xxxxxx ostatních xxxxxxx xxxx xxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxx xx, že se xxxxxx xxxxxx praktiky xxxxx, xxxxx xx xxxx opatření v Unii xxxxxxx. |
|
(181) |
Xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx x xxxxxxx x xxxxxxx lze xxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx xx xxxx x Xxxx x xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x XXX, xxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx. X XXX xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx než 50 % xxxxx na xxxx, což xxxx xx xxxxxxxx ukončení xxxxxxxx xxxx než xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxxx xx, xx xxxxxx výrobci automobilů xxxx výrobní xxxxxx x xxxxxxx organizace x XXX x x Xxxx, xx. xx xxxx trzích xxxxxx xxxxxx xxxxxxx společností x xx xxxxxxxxxxxxx, xx xxxxxxxxx xxxxxx strategie, xxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx x Xxxx. |
|
(182) |
Xxxxx xxxxxxxxxx strana xxxxxx, že xx xxxxxxxx volné xxxxxxxx x Xxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx x xx pro xxxx XXX, u nichž se xxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxxx xxxxxxxx kol XXX xx byl xxxxx xxxxxxx x xxxx xxxxxxxxxxxxx, xx by xx xxxx Xxxx, xxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxx XXX, xxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxx. Xxxx strana xx xxxxxx xxxxxxxx, xxx xxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxx kapacita v segmentu XXX x xxxxx xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxx výrobce. |
|
(183) |
Jak xx xxxxxxxxx v 177. xxxx odůvodnění, xxxxxxxxx 50 % xxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxx XXX x Xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx v Číně, xxxxx xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxx. Xxxxxx část xxxxxxxx vyvážejících xxxxxxx, xxx xxx xxxxxx xxxxxxxx údaje, xxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx v současnosti xxxxxxxx xxx xxxxxxx XXX x Xxxx. Xx xxxxx xxxxxxx xxx vyvodit xxxxx, xx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxx volné xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxx vývoz pro xxxxxxx XXX x Xxxx xxx v krátké xxxx. |
|
(184) |
Xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxxxxx, xx xxxxxx typy xxxxxxx xxxx xx xxxxxxxxx vývozních xxxxxx xxxxxxxx, nelze považovat xx pobídku pro xxxxxx vyvážející xxxxxxx x xxxxxxxxxxx (xxxxxxxxxxxx) xxxxxx xxxxxx xx trh Xxxx, xxxxx xx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Xxxx xxxxxxxxxx výrobci xxxxxxx, že x xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxx Xxxxxx xxxxxx nezohlednila xxxx xxxxxxx, x xxxxx xxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx na xxxxxx xxxxxxxxx třetích xxxx xxxxx xxx ceny xxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx odvětvím Xxxx xx trhu Xxxx, xxx xxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx možného cenového xxxxxxxxx, xxx xx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxx 0,45 %. Xxxx xxxxxx dále xxxxxxx, xx xx na xxxxxxxxx vývozních xxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxx než xxx xxxxxx na xxx Xxxx a že xxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxx obchodní xxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx xxxx a na vývozních xxxxxx v ostatních třetích xxxxxx. Xxxxxxx rovněž, xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xx těchto xxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx, x xxxxxx xxxxx xxxxxxx x xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxx výrobku xx Xxxx xxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx cen xx trhu Xxxx. Xxxx xxxxxx xxxxx xxxxxx, xx nehrozí xxxxxxxx xxxxxxx dovozu x Xxxx, pokud by xxxxxxxx pozbyla xxxxxxxxx. |
|
(185) |
Xx xxxx, xxxxx xxxxxxx Xxxxxx xxxxxxx x 179. xxxx odůvodnění xxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxx x xxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xx xxxx Xxxx na xxxxxx xxxxx x xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx na xxxxxx xxxxx x xxxxx xxxxxx xxxxx x xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xx xxxx Xxxx, xxxxx xx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx, x xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx cenového xxxxxxxxx. Xxxxx xxxxxx xxxxxx rovněž xxxxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xx xxx Xxxx x xxxxxx, které xxxx xxxxxxxxx xxxxx xxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx, xxxxxxx xxxx xxxx xxxx stále xxxxx xxx xxxx xx xxxxxx x xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx. Xx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx silnou xxxxxxx k vývozu xx xxx Unie, x xx xxxx jiné x xxxxxxxx x xxxxx xxxxx kapacitě x Xxxx. Xx druhé, xxxxxxx, xx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx odběratelům xx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx celé xxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxx prokázalo, xx xx nabídkové xxxxxx xxxxxxxxx uskutečňuje xxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxx a že xxxxxxxxxx pořizují xxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxx, xxx xxxxxxxxxxx předložená tvrzení, xx xxxxx odběrateli xx xxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxx. Tato xxxxxxx xxxx tudíž zamítnuta. |
|
(186) |
Xxxxxx xxxxxx také xxxxxx, xx xxxxxxxxx opatření xx xxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxx xx xxxxx čínských xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxx v Austrálii x Xxxxx, xxxx xxxxxxxxx x xx existence xxxxxxxx xx ochranu xxxxxxx xx určitých trzích xxxxxxxxxx xxxxxxx závěr xxxxxxx xxxxxxxx praktik xx ostatních trzích, xxxxxxx ty xxx xxxxxxx pouze xx xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx. Xxxx xxxxxx xxxx uvedly, xx xxxxxxxx na ochranu xxxxxxx jsou xxxxxxxx xx xxxxxxx údajů xxxxxxxxxxxx se na xxxxxx xxxxxx šetření, xxxxxxx přezkum xxxx xxxxxxxx platnosti by xxx xxxxxxxx z prognostické xxxxxxx. Xxxxx těchto xxxxx xx Indie x Xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx pro xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxx vývozní xxxx x xxxxxxxx uložení xxxxxxxx byl xxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxx nedostatečné xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxx antidumpingových xxxxxxxx x xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx x xxxxxx xxxx xx Xxxx. |
|
(187) |
V rozporu x xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx Komise xxxxxxxxxx nebo indické xxxxxxx x xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxx Unie. Existence xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx na těchto xxxxxx xxxx prokazuje, xx xxxxxxx xx xxxx trhy xx xxxxxxx. Xx xx xxxx možného xxxxxxxxxxxx xxxxxx xx Xxxx, Xxxxxxxxx nebyla do xxxxxxxxxxxx xxxxxx započítána. Xxxxx xxx o Indii, xxxxx xxxxxxxxxxx, xx xxxxxxxxxxxxxx opatření xxxx xxxxxxx teprve x xxxx 2015, xxxx xxxxx xxxxxx xxxx xx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx. Jak xxxx xxxx xxxxxxx xxxx, je pravděpodobné, xx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxx množství je xxxxxxxxxxxx na trh Xxxx. Xxxxx byla xxxxxx pro xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx během xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx x xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx, xxxxx je xx xxxxxx úrovni xxxx celkový čínský xxxxx xx Unie x xxxxx xxxxxx, x xxxx xxxxx xxxxxxxxxx. Toto xxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(188) |
Xxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxx, xx nezavedení xxxxxxxxxxxxxxxx opatření x XXX xxxxxxxxx, že xxxxxx xxxxxxxxxx výrobci xxxxxxxxxxx xx xxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxx praktiky. Xxxx strany tvrdily, xx xxxxxx čínského xxxxxx, jakož x xxxxxx x xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xx XXX xxxxxxxx xxxxx x xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xx strany domácího xxxxxxxxx xxxxxxx na xxxx USA. Xxxx xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxx některých xxxxxxx xxxxxxx x XXX v roce 2009 xxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxx. Xxxx strany xxxx xxxxxx, že xxxxxxxx xxxxxxxxxxx, xx xxxxxx výrobci xxxxxxxxxx x XXX xxxx xxxxxxx xxxxxx a nákupní xxxxxxxxxx x XXX x x Xxxx, tj. xx xxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx, xxxx pravděpodobné, xx xx s ohledem xx čínský xxxxx xxxxxxxxx na obou xxxxxx stejné xxxxxxxxx. |
|
(189) |
Xxxxxxx Xxxxxx xx xxxx xxxxxx xxxxxxx, xxx x XXX xxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxx. Xxxxxxx x XXX xxxx ukazuje, xx pokud se xxxxxxxxx xxxxxxx s levným xxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxxx, a domácí výrobní xxxxxxx na xxxxx xxxx xxxxxx měrou xxxxxxx. Xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx, xx by xxxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxxx dovozu do Xxxx x xxxxxxx, že xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx, xxxx x 8 xx 30 % xxxxx než stávající xxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx. Xxxx xxxxxx xx xxx Xxxx xxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx, xxx xxxx xxxxxxxx. Xxxxxxx, xx ukončení xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx v USA x xxxxxx podílu xxxxxxxxx xxxxxxx XXX na xxxx xxxxxxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx, nýbrž xxxxx x xxxxxxxx xxxxx, xxxxxx xxxxxxxx, a je xxxxx xxxxxxxxx. Xx xxxxxxxxxxx xx čínským xxxxxxxxxxx výrobcům xxxxxxxx x x xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx podíly xx xxxx v USA. I když xxxxxxxx x xxxxxxxxxxx xxxxx xxxxx xxx xx xxxxxxx domácích výrobců x XXX určitý dopad, xxxxxx xxxxxxx čínského xxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Rovněž xxxxxxx, xx stejní xxxxxxx automobilů xxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x Xxxx xxxx strategie xxx v USA, xxxxxx xxxxxxxx, a je xxxxx xxxxxxxxx. Xxx xx xxxxxxxxx v 181. xxxx xxxxxxxxxx, hlavní xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx a pořizují xxxx xxx xxx xxxxxxx závody v USA x x Xxxx, a neexistují xxxxx xxxxxxxxxx důvody, xxxx xx x xxxxxxx xx xxxxx x Xxxx xxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx v případě, xx xx cla xxxx zrušena x xxxx xxx xxxxxxxxx by xxxx xx obou xxxxxx na stejné xxxxxx. Xxxxxxxxx se xxxxx, že vývoj xx xxxx USA xxxxxxxxx pravděpodobný xxxxx xxxxxxx na xxxx x Xxxx, pokud by xxxx xxxxxxxx xxxxxxx. |
Čínské xxxx na trhu Xxxx
|
(190) |
Xxx je xxxxxxx x 123. xxxx odůvodnění, xxxx xxxxxxxx vyvážejících xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxx xxxxxx xx xxx Unie xx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx byly xxxxx xxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx x 8,0 %. Xxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx XXX a segmentu xxx xxx xxxxxxxx xxx jsou xxxxxxxx xxxxxxxxxxx, tj. 12,4 % x xxxxxxx segmentu xxx xxx následný xxx a 8,7 % x xxxxxxx xxxxxxxx OEM. Xx xx týká xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xx vzorku, podle xxxxx Xxxxxxxxx xx xxxxxxx cenového xxxxxxxxx xxxxxx 7,5 %. Xxxxx jde x xxxxx x xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx styku, jak xx xxxxxxx x 124. xxxx xxxxxxxxxx, bylo xxxxxxxx, že průměrné xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xx xx stejném xxxxxxx (7,6 %). Xxxxxxxxx xx však, xx (xxx xxxx xxxxxxx x x 124. xxxx xxxxxxxxxx) xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx je xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxx, kdy xx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxx výrobku, x xxxxxxxx xxxxx xxxxx malému xxxxxxxx, xx. 0,6 % xxxxxxxx Xxxx x xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření. Xxxxxx (xxx xxxx xxxxxxx x 179. xxxx xxxxxxxxxx) xxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxx x XXX, Xxxxxxxx a Indii x xxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx xxx založen xx xxxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx čínští xxxxxxxxxx xxxxxxx, a výpočty zohledňovaly xxxxx xxxx xxxxxxx. Xxxx výpočty jsou xxxxx přesnější x xxxxxxxx xx xx xxxxx xxxx x xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx x xxxxxxx, xx by xxxxxxxx pozbyla platnosti, xxx xxxxxxx cen xxxxxx v rámci xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx styku, xxxxx xxxx založeny xxxxx xx xxxxxxxxx. |
Xxxxx xx situaci výrobního xxxxxxx Xxxx
|
(191) |
Na xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxx závěr, xx xxxxx xx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx, xx pravděpodobné, xx xx xx obnovil xx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx x Xxxx xx xxxxxxxxxx ceny, které xx byly xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx nižší xxx xxxx výrobního odvětví Xxxx (x xxxxxxx xx 8 % xx xxxxxxxxx 30 %), xxxxxxxx xx tudíž xx xxxx xxxxxx xxxx xx snižování xxx. Xx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx týkající xx xxxxxxx na trhu Xxxx za xxxx, xxxxx xx x 8–30 % nižší xxx xxxxxxxx cena xxxxxxxxx xxxxxxx Unie, jelikož xx xx xxx xxxxxxxx xxxxxx podíl xx xxxx Unie, xxxxx je xxxxxxxxxxx xxxxx, x xxxxxxxx xx xxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx za xxxxx xxxx xxx x XXX (x xx xxxxxx ostatních xxxxxxx xxxx). |
|
(192) |
Xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxx x xxxxxxx x xxxxxx xxxxxx na xxxx Xxxx. Xxxxx xxxxx xxxx xxx pravděpodobně xxxxxxxx xxxxxx na xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx, xxxxxxx ve xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxx x xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x xxxxxxxx fixními xxxxxxx bude xxx xxxxxxx xxxxxx výroby x xxxxxxx ve xxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxxxx cen xxxxxxxxxxx negativní xxxxx xx xxxxxxxxx. K tomu xxxxx x xxxxxxxx xxxxxxx, xxx xx xxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxxx x 8 %, xxx xxxx za xxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx z 3,7 xxxxxxx xx 6,1 milionu xxxxxxxx (to odpovídá xxxxxxx xxxxxx xx xxxx x 6,3 % xx 12,4 %) x xxxxxxxxx xxxxxxx Unie xx způsobilo podstatnou xxxx. Xxxxxxx odvětví Xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx (– 24 %), prodeje (– 21 %) x xxx (– 6 %), xxx xxxx xxxxx na xxxxxxxxx, xxxxx xxxxxx x 3,2 % xx – 5,4 %. Xxxxxx xxxxxxxx xxx x xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxx xxxx v období xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx x xxxxxx xx strany xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx. Xxxxxxxx x xxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxx xx xxxx XXX (x xxxxxx x xxxxxxxxx třetích xxxxxx) xx pravděpodobné, xx xxxxxx xxx xxxxxxxx dovozu v případě, xx xx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx, xxxx xxxxxxxxxxxxx na xxxxx xxxxxx. Xxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx, podle xxxxx xxxx xxx čínského xxxxxx poklesne x 15 %, xxxx xxxxx xx ziskovost výrobního xxxxxxx Xxxx pravděpodobně xxxxxxxxx xxxxx, xxx xxxx xxxxxxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxxx, x xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx x 16 xxxxxxxxxxx xxxx. |
|
(193) |
Některé xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx xxxxx původního xxxxxxx xxxx relevantní xxxxxxxx k značně xxxxxxx xxxxxxx na xxxx x xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx x xxxxxxxxxx poptávky x Xxxx. Xxxxxxx xx, xx xxxxxxxx v Unii nadále xxxxxxx x xxxx x xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx kapacitu xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx. Xxxxx dopady xxxxxxx xxxxxx proto xxxxxxx xxxxxx jako x xxxxxxxxxxx xxxxxx x xxxxx původního xxxxxxx. |
|
(194) |
Xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx, xx se xx xxxx xxxxxxxxx šetření xxxxxxx xx xxxx Xxxx změnila, xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx x xxxxxxxxxxx xxxxxx x xxxxx tohoto xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx, xxxxxxx během xxxxxxxxx xxxxxxx spotřeba klesala. Xxxxxxx na xxxxxx xxxxxx xxxxxx prokázalo, xx výrobní xxxxxxx Xxxx xxxxxxx a bude xxxx zvyšovat svou xxxxxxx xxxxxxxx, xxx xx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxx tudíž rostoucímu xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx x Xxxx x xxxx xxxxxxxxx. Xxxxxxxx tvrzením určitých xxxxxxxxxxxx stran, xx xx trh xxxxxxxxxxx xxx řídí xxxxxxxxx xxxxxxxxxx x xxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx kvalifikace, xxxxxxx xxxxxxxxx, že xxxx xxxxxxxxxx na xxxx xxxxxxxx rovněž xxxxx cenová xxxxxx. Xx potvrzuje i skutečnost, xx xxxxxxx odvětví Xxxx xxxxxx x xx xxxxxx xxxx xxxx xxxxxxxx x xxxxxxxx xx xx pouze zachovat xxxxxxx xxxxx xxxxxx xx xxxx x xxxxxx xxxxxxxx xxxxx posuzovaného xxxxxx. Xx prokazuje, xx x xxx xxxxxxxx xxxxxxxx není xxxxxxx xxxxxxxxxx, že xxxxxxx xxxxxxx Xxxx využije xxxxxxxxxxx xxxx xxxxx xxxx x xxxx xxxxxxx xxxxxxx x xxxxx využitím xxxxxxxx. X xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx na xxx Xxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxx, xxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx xx xxxx. Xxxxxxxx x xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx (mezi 8 x 30 %) x xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx x Xxxx xxx očekávat, xx xxxxx dovoz xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx x xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx na trhu, x xx xxxxxxxx růstu xxxxxxxx. Xxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx x xxxxxxx xxxxx x xxxxx xxxxxx xx xxxxxxxx. |
|
(195) |
Xxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxxx xxxxxxx xx xxx Unie značná xxxx xxxxxxxx dovozu xx xxxxx dumpingové xxxx, pokud xx xxxx cla zrušena, xxx přiměřeně xxxxxxxx, xx výrobní xxxxxxx Xxxx xxxx xxxxxxxx xxxxx podobným způsobem, xxxx byl xxxxxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxxx, tj. x xxxxxx na xxxxxx x xx xxxx. Na xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x xxxxx tohoto xxxxxxx xxx vyvodit závěr, xx xx pravděpodobný xxxxxx xxx (xxxxxxxxx x xxxxxxx xx 8 % xx 30 %), xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx (xxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxx) x xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx (xxxxxxx xxxxxx výrobci xxxxxxx xxxx podíly xx xxxx), což xxxxxx x xxxxxxxxxx xx hranici xxxxxxxxxxx, xx dokonce x xxxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxx xx každopádně xxxx xxx xxxxxxx ziskem xxxxxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxxx (3,2 %). |
|
(196) |
Xxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxxx xxxx, x xx na xxxxxxx xxxx průměrných xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření x xxx xxxxxxx xxxxxx x xxxxxxxx šetření, a to xxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx něhož xx xxxxx xxxxx x xxxxxxxxxx xxxx zisku. Xxxxxxx xxxxxxx Unie však x xxxx xxxxxxxxxxx tvrdilo, xx xxxxxx xxxxx xx xxxx 3,2 % nezaručuje xxxxxxxxxx xxxxxxx výrobního odvětví, x xxxxxx, xx xx xxxxxxxxx výše xxxxx x xxxxx kapitálově xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx 10 %. Xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xx xxxx 3,2 % xxxx průměrná xxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xx xxxx 48,26 XXX/xxxxxxxx. Xxxxxxxxx se, xx xx pravděpodobné, xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx v případě xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxx prodávat x Xxxx xx ceny xxxxxxxxxxxx o 8 % xxxxx, xxx jsou xxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx, xxxxx xxxx xxxxxxxxx xx x 30 %. X x xxxxxxx, že xx xx xxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxx x 8 %, xxxxxx by výrobní xxxxxxx Unie snížit xxx xxxxxxxx xxxx xx úroveň xxxxx, xxx xx xxxx xxxxxxxxxx újmu, která xxxx xxxxxxxx xxxx, xxx xxxxxxx v konkurenci x xxxxx xxxxxxx xxxxx, xxx potvrzuje, xx xx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxx xx xxxxxx xxxxxxxx újmu. X xxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx cen, xxx xx (jak xxxxxxxxx výše uvedená xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx cen na xxxxxxx trzích) skutečně xxxxxxxxxxxxx, xx xxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxx. |
|
(197) |
Xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Unie xxxxx pravděpodobně xxxxxxx, xxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xx výrobní xxxxxxx Xxxx odradí i od xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xx xx tudíž mohlo xxxx k uzavírání výrobních xxxxxx x xxxxxx xxxxxxxxxx xxxx v Unii. Je xxxxx uvést, xx xxxx xxxxxxx pravděpodobně xxxxxx xxxxxxxxxx, xx (xxx xx xxxxxxx x 162. bodě xxxxxxxxxx) xxxxxxx xxxxxxx Xxxx x xxxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx prodeje x xxxxxx xxx xxxxx instalované xxxxxxxx xxxx xxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxx škodlivější xxxxxx. |
|
(198) |
Zúčastněné xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxx xx xxx Xxxx xxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxxxx výrobce xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx, aby xxx xxxxxxx xx xxxxx do xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xx xxx Xxxx, pokud xx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx, zachová si xxxxxxx xxxxxxx Xxxx x x xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxx objemy prodeje x xxxxxx xx trhu. Xx tomto xxxxxxx xxxxxxx strany xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx dovozu na xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx, xxxxxxx xx xx xxxx investic x xxxxxx xxxxxxxxxx xxxx. Xxxx xxxxxx xxxxxxx, xx xx xxxxxxx xxxxxxx Unie xxxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxxx kapacity xxxxx xxx xxxxxx xxxxxxx x xxxx xxxxx. |
|
(199) |
Tento xxxxxxxx xx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xx xx čínští xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xx trzích x xxxxxxxxx xxxxxxx zemích xxxxxxx xxxxx x xx xxxx xxxxxxxxxx xxxxx na xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxx. Xxxx xxxxxxx nebyla doložena xxxxxxx důkazy xxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx. X xxxxxxx s tím, xx xxxx xxxxxxx, xxxxxxxx xxxxxxxxxxx ze šetření xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx, xx x xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx Xxxx xxxxxxxxxxxxx dovoz xxxxxx, jak xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x 75. xx 96. xxxx xxxxxxxxxx. Xxxxx xxxxx xx se xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xx xxxx, xxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxx xxx xxxx xxxxxxxxx odvětví Unie, x xx xxxxxxxxxxxxx, xx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx, xxx xx xxxxxxxxx níže x 199. xx 242. xxxx xxxxxxxxxx. Na xxxxxxx těchto skutečností xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx stran x xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx. |
|
(200) |
Xxx xxxxxxxxxx xxxxxxx pravděpodobnosti xxxxxxxx xxxx xx xxxxxx x xxxxxxxx XXX x xxxxxxxx xxx pro následný xxx by xx xxxxxxxx k stále většímu xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx XXX xxxxxxx významně xxxxxxx. Očekává se, xx x x xxxxxxxx bude xx trhu xxxxxxxxxx xxxxxxxx x xxxxxxxx xx xxxxxxxx OEM. Xxx xxxxx rovněž xxxxxxxx, xx bude xxxxxxxxxx x xxxxxxxx xxxxx čínského xxxxxx v segmentu XXX, x xxxxxx xxxxxx xxxx xx strany xxxxxxxx xxxxxx xxxx tudíž xxxxxxxxx x xxxxx xxxxxxxx. Xx bude xxx xxxxxxxxxxxxx významný xxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Unie a jeho xxxxxxxx xxxxxxx, xxx xx xxxxxxx x 191. xx 197. xxxx xxxxxxxxxx. |
|
(201) |
Xxxxxxx zúčastněných stran xxxxxxx, xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx hliníkových xxx xx Xxxx xxxxxxx kvůli předpokládanému xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxx, a to x Xxxx x xx celosvětové xxxxxx. Xxxx xxxxxx xxxxxxx, xx se xxxxxx poptávka na xxxxxxx xxxx mezi xxxx 2016 x 2020 xxxxx xxxxxx xxxxx x 14 milionů xxxxxxxx x xxxxxxxxxxx xxxxxxxx o 23 xxxxxxx xxxxxxxx. Xx xxxxx xxxxxxx se xxxxxxx, xx by xxxx trhy xxxxx xxxxxxxxxx volnou xxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(202) |
Xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx x xxxxxxxxxxx, že xx xxxxxxxxxxx x xxxxxx kapacity xxxxxxx. Xxxxxxxx xxxx xxxxxxx, xx hospodářské xxxxxxxx x Xxxx a na xxxxxx x xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx xxx xxxxxxx kapacity x xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx. Xxx je xxxxxxxxx x 89. xxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxx xxxxx skupiny xxxxxxxx do vzorku xxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx x 16 xxxxxxx xxxxxxxx. Jak je xxxxxxx v 75. až 82. xxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxx, že xxx Xxxx xx x xxxxxxxxx s ostatními xxxxxxxx xxxxxxxx vývozními xxxx xxx čínské xxxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxx jde x xxxxxx xxx. Xx xxxxx x xxx xxxxxx xxxxxx trh, na xxxx xxxx xxxxxx xxxxxx x xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxx x Xxxx. Xx základě xxxx xxxxx xxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx x xxxxxxxxxxx (xxxxxxxxxxxx) xxxxx xxxxxx xx Xxxx xxxxx xx jiné xxxxxxx trhy či xx xxxxxxx xxxxxx xxx. Jak je xxxxxxx x 78. bodě xxxxxxxxxx, Xxxxx, xxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxx vývozních xxxx, xxxxxxx x xxxxxx 2015 xxxxxxxxxxxxxx xxx, x xx xxxxx velmi xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx vývozu xx Unie, pokud xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx. Xxxxxxxxxxxxxx x xxxxxxxxxxx xxx xxxx xxxx Xxxx xxxxxxx i v Austrálii. |
|
(203) |
Stávající xxxxxx volné xxxxxxxx x Xxxx (xxx xxxx xxxxxxxx v 74. bodě xxxxxxxxxx) xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx růst xxxxxxxxxxx poptávky. Na xxxxx základě byla xxxx xxxxxxx odmítnuta. |
|
(204) |
Xxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxx, xx xxxx xxxxxxxx xxxxxx nejsou nižší xxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Unie. Xxxx xxxxxx taktéž xxxxxxx, xx čínské xxxx xxxxxxxxxxx kol xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx trzích xxxx xxxxx xxx xxxx v Unii, x xx xxx Unie xxxxx xxxx pro čínský xxxxx xxxxxxxxxx. |
|
(205) |
Xxx xx xxxxxxx x 123. xxxx xxxxxxxxxx, xxxxxx-xx se x xxxxx dovozní xxxx xxxxxxxx vyvážejících xxxxxxx xxxxxxxxxx do vzorku xxx antidumpingových xxx, xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx v průměru 8,0 %. Xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx nebyli xxxxxxxx xx xxxxxx, xxxxxx xxxxx xxxxx Eurostatu 7,5 %. Xxx xx objasněno x 75. xx 92. x 202. xxxx odůvodnění, xxx xxxxxxx bylo zjištěno, xx xxx Unie xx xxx xxxxxx xxxxx atraktivní. Xxxx xxxxxxx xxxx proto xxxxxxxxx. |
|
(206) |
Xxxxxxx xxxxxx uvedly, xx xx čínský xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxx a na xxxx Xxxx se xxxxxxxxx xxx xxxxxxx. Xx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx Xxxxxx, xx xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xx doby xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx základnu v segmentu XXX. Tyto xxxxxx xxxxxx zdůraznily, xx x xxxxxxxx xxx pro xxxxxxxx xxx x xxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x xxxxxx prodeje x xxxxx xx trhu. |
|
(207) |
Výše xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxx v rozporu xx zjištěními Komise, xxxxx xx xxxxxx xxxxxx xxxx. Xxxxxxxx xx, že zúčastněné xxxxxx xxxxxxxxx, xx (xxx xxxx xxxxxxxx x xxxxx xxxxxxx) x xxxxxxxx XXX došlo xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x xxxxxxx xxxxxxx. Xx xxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx na xxxxxxx xxxxx xxxxxxx, že xxxxxx vyvážející xxxxxxx xxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx v segmentu XXX. Situace xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx popsána v 132. xx 169. bodě xxxxxxxxxx. Jelikož xxx xxxxxxx xxxxx, xx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxx xxxxx období xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx újma, tvrzení, xx xxxxxx dovoz xxxxxxxx na xxxx Xxxx tlak, je xxxxxxxxxxxx. Xxxxxxxxxxxxx vývoj xxxxxxxx xxxxxx do Xxxx, xxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx, xxx xxxxxxxxxx v 54. xx 96. xxxx xxxxxxxxxx x xxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxx x 191. xx 200. xxxx xxxxxxxxxx. Dotčené strany xxxxxxxxxx konkrétní xxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxx tvrzení, a zejména xxxxxxxx, se kterou xxxxx xx xxxxxx xxxxxxx Xxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxx xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxx. Pokud xxx x xxxxxxx, xx xxxxxxxxxx poptávka xx xxxxxxxxxxx kolech xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx, podotýká xx, xx xxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxx výrobnímu xxxxxxx Unie 100 % xxxxx xx xxxx ani xxxxxxxx xxxxxx xxxxx způsobem. Xxxx xxxxxxx je xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx. |
|
(208) |
Xxxxxx xxxxxx xxxxxx, xx xxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx a poptávkou xx trhu Unie xxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx s ostatními xxxxxx dovozu, zejména x Xxxxxxxx, a to xxxxx xxxxxxxxxxx, xx výrobci x Xxxx xxxxxx x xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx, xxx xx xxxxxx x Xxxx xxx x xxxxxxxxx xxxxxxx zemích nevyrábějí. |
|
(209) |
Toto xxxxxxx xxxxxx doloženo. Xxxxxx, xxxxxxx prokázalo, xx xxxxxx výrobci x xxxxxxx ve třetích xxxxxx xxxxxxxx x xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx. Xxx xx xxxxxxx x 130. x 150. bodě xxxxxxxxxx, xxxxxxxx xxxx dovozu x Xxxxxxx xxxx nižší xxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx, a odběratelé xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxx xxx xxxxx xxxxxx větší xxxxxxx x xxxx, aby xx xxxxxxxx na xxxxxx xxxxxxxxxx, xxx odběratelé xxxxxxxxx dodavatelů. Xxxx xxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(210) |
Xxxxxx strany xxxx xxxxxxx, xx xxxx xxxxxxxx xxxxxx xx Xxxxxxx (xxx má xxx xxxxxxxx xxx xxx hliníková kola x Xxxx) byly xxxxx xxx xxxx dovozu x Xxxxxxx x xx xxxxx xxxxx Xxxxxxxxx xxxx xxxxxx xxxx xxxxxx xxxxx xxx prodejní xxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxx Unie. Informace x xxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxx období přezkumného xxxxxxx, xxx xxx 2015 a pro první xxxxxxxxx xxxx 2016. Xx xxxxx základě xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxx xxxxx nevyvíjí xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxx tlak. Xxxxxx xxxxxx xxxxxx, xx rozpětí xxxxxxxx xxxxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx klesající xxxxxxxx x xx xx xxxxx xxxxxxx xxx vyvodit xxxxx, xx x xxxx 2016 xxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxxx xxx x xxxxxxx xxx cenou, x xx xxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx od xxxxxxxxxx xxx. |
|
(211) |
Xx xxxx, x xxxxxxx x xxxxxxx 3 x xx. 4 xxxx. 1 xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxx výrobního xxxxxxx Xxxx, xxxxxx újmy x xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx újmy xxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxx trhu Xxxx x xxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx. Prodejní xxxx x xxxxxxxx xxxxxxxxx proto xxxxx xxxx x xxxxx xxxxxx. Xxxxxxx strany xxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxx, xx xxxx splněny xxxxxxxx xxxxxxxxx x xx. 4 xxxx. 1 xxxx. x) xxxxxxxxxx nařízení. |
|
(212) |
Xx xxxxx, xxxx tvrzení xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx na xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxx xx xx, aniž xx xxxx xxxxxxxxxxx x xxxxxxxx mezi jednotlivými xxxx xxxxxxx. Xxx xx xxxxxxx x 123. xxxx xxxxxxxxxx, analýza xx xxxxxxx xxxxxxx x xxxxxxxxx údajů od xxxxxxxxxxxx výrobců xxxxxxxxxx xx xxxxxx x xxxxxxx x Xxxx xxxxxxxxx průměrné xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxx 8,0 %. |
|
(213) |
Xx třetí, xxxxxxx, xx xxxxxxx cenového xxxxxxxxx x xxxxxxx pod xxxxx xxxxx v roce 2016 negativní, xx xxxxxxxxx xx pouhých xxxxxxxxxxxxx, xxx nebyly xxxxxxxx žádnými xxxxxx. Xxxx tvrzení xxxx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(214) |
Xxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx, xx xxxxxxx antidumpingových opatření xxxxxxxx x xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx, x xx xxxxx xxxxxxxxxxx, že xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx je způsobena xxxx xxxxxxxx xxxxxxx, xxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx. Xxxx xxxxxx xxxx xxxxxx, xx po xxxxxxxxxxxxx výrobních nákladů xx xxxx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxx. Xxxx strany taktéž xxxxxxx, xx xxxxxxx xxx a výrobních xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx s technickým xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx, x xxxxxxx xxxxxxx větších xxx a tzv. „xxxxxxxx xxx“. |
|
(215) |
Xx xxxx, xxx xx xxxxxxx x 151. x 153. xxxx odůvodnění, xxxxxxxx bylo xxxxxxxxx, xx zvýšení prodejní xxxx a výrobních nákladů xxxxxxxxx odvětví Xxxx xxxxxxxxx především s významným xxxxxxxx podílu větších xxx x xxx. „xxxxxxxx xxx“. Xxxxx xxxxx xxxxxxxx z ověřených xxxxxxxxx xxxxxxx v Unii, xxxxx xxxx xxxxxxxx xx xxxxxx. Dotyčné xxxxxx xxxxxxxxxxxx žádné xxxxxx, xxxxx by byly x xxxxxxx s těmito xxxxxxxxx xxxxx, xxxx xx xxxxxxxxxxxxx. Xxxxxxx x xxxxx xxxxxx jsou xxxxx xxxxxxxxx. Xx druhé, xxxxxxx, xx xx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx bylo xxxxxxx xxxxxxx Unie xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxx ziskem, xxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx, xxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx. Xxxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx Unie xx xxxxxxxxx, jak xxxxxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx x xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx kol xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx v posuzovaném xxxxxx stálá, xxx xxxxxxx tabulka 10. Xxxx tvrzení xxxx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(216) |
Xxxxxx strany xxxx xxxxxx, xx xx trhu xxxxxxx xxx x „xxxxxxxx xxx“ xxxx xxxxxx výrobci xxxxxxxxxxx kol xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxx Unie kvůli xxxxxxxxxxx, xx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxx x xxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxx xxxx xxx xx xxxxxx množství. Xxxx xxxxxx xxxxx tvrdily, xx xx zrušení xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx v Unii x xxxxxx xxxxxxxxxxxx, technologicky xxxxxxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(217) |
Xx prvé, xxxxxxx xxxxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx větší xxxx x xxx. „xxxxxx“ xxxx xxx v období přezkumného xxxxxxx. Xx druhé, xxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx, že x xxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxx xxxxxxx xxxxx xxxxx část objemu xxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx. Xxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx dovozu xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx nelze určit xx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx, jelikož xxxx analýza xx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx xx xxxxxx x xxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxx xxxx xxxxx xxxxxxxx xxx xxxxx xxx výrobku. Xxxx tvrzení xxxx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(218) |
Xxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx, xx x x xxxxxxx neexistence xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx by xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx stanovovali xxx vývozní xxxx x xxxxxxx na xxxx, xxxxx xxxx xxx xxxxxxxxxx. Xxxx strany xxxxxxx, že xx xxxxx xxxxxxxxxxxxx, že xx xxxx xxxx xxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx odvětví Unie xxxxxxx (xxxxx xxxxx xxxxxx) xxxxx. |
|
(219) |
Xxxx tvrzení xxxxxx doloženo žádnými xxxxxx x xxxxxxxxxxxx zjištění Xxxxxx xxxxxxx možného xxxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx, pokud xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx, xxx bylo xxxxxxx x 190. x 191. xxxx xxxxxxxxxx. Šetření xxxxxxxxx, xx xx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx x xxxxxxx, xx xx xxxx opatření xxxxxxx, xxxx x 8 až 30 % xxxxx xxx prodejní xxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx. Xxxxxxx x xxxxx xxxxxx xxxx xxxxx zamítnuta. |
|
(220) |
Xxxxxx xxxxxx uvedly, xx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxxxxxxx konkurenční xxxxxx x xx xxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx x xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx, xxx xxxx x xxxxxxx s cíli xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(221) |
Xxx xx xxxxxxx v 258. xxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxx ukázalo, xx xxxxxxx x Xxxx xxxxxxxx pouze zanedbatelné xxxxxx xxxxxxxxxxx xxx x xx ne všechen xxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxx x xxxxxxxxx zařízení, xxxxx jsou ve xxxxxxx. Xx xxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx, xx výrobnímu xxxxxxx Xxxx xx xx xxxxxx k zámořským výrobním xxxxxxxxx poskytnuta nespravedlivá xxxxxxxxxxx výhoda, a toto xxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(222) |
Xxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx xx xxxxxxxxxxxxxxx, xx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx x xxxxxxxx xxxx, a to xx xxxxxxx toho, xx na xxxxxxx xxxxxxx Unie xxxxxx xxxxxxxx dopad xxx xxxxxxx xxxxxx xx xxxx x xxxxx xxxxxx xxxxxx tureckého dovozu x xxxxxxxxx s prodejními xxxxxx xxxxxxx x Xxxx. |
|
(223) |
Podotýká se, xx xxxxxxxx xxxx xxxxxx x Xxxxxxx (jak xx uvedeno x xxxxxxx 6) x xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx činila 48,50 XXX, xxx je xxxx xxx xxxx xxxxxxxxxx xxxx xx xxxx 48,25 XXX, xxx xxxx xxxxxxx v 196. bodě xxxxxxxxxx. Xxx xx xxxxxxxxx x xxxxx bodě xxxxxxxxxx, je xxxxxxxxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx x xxxxxxx xxxxxxxxxxx cel xxxxxxx xxxxxxxx x Xxxx za xxxx přinejmenším x 8 % xxxxx, xxx xxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx, pokud xx jejich xxxx xxxxxx nižší xx x 30 %, xx. xx xxxx působící xxxx, které jsou xxxxxxxxx xxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxx cen xxxxxx x Xxxxxxx. Xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx nelze xxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx čínského xxxxxx, xxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx, x xxxx xxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(224) |
Xxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření (bez xxxxxxxxxxxxxxxx xxx a s připočtením xxxxxxx po xxxxxx) xxxxxxxxxxx x xxxxxxx dovozu x Xxxx x xxxxxxx xxx xxxxx, což xxxxxxxxx, xx pokud by xxxx opatření zrušena, xxxxxxxxxxxxxx xx xx xxxxxx xxxxx xx xxxx působící xxxx. |
|
(225) |
Xxxx xxxxxxx vycházelo x xxxxxxxxx xxxxxxx. Tyto xxxxxx xx xxxx nedoložily xxxx nákladů xx xxxxxx, xxxxx byla x xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx (5,7 %), x xxxxxxxxxxxx xxxxx důkazy x xxxxx xxxxxx. Xx xxxxx, xxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxx xx srovnání xxxxxxxxxx xxx, aniž xx xxxx xxxxxxxxxxx x xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx. Jak xx xxxxxxxxx x 123. xxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx zařazených xx xxxxxx porovnané podle xxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxxxxxx cen xx xxxx nižší xxx xxxxxxxx ceny xxxxxxxxx xxxxxxx Unie v průměru x 8,0 %. Toto xxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(226) |
Xxxx zúčastněná xxxxxx xxxxxx, xx zrušení xxxxxxxxxxxxxxxx cla xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx k obnovení xxxx, x xx xx xxxxxxx xxxxxxxxxxx, že xx xx xxxx Unie xxxxxx uskutečňuje xxxxxxxxx xxx xxxxxxx XXX, xx xxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx dodavatelů splnit xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxx. Xxxxxxx xxxxxx x xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, že x xxxxx segmentu xxxxxxxx xxxxxxxx čínských vyvážejících xxxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxx xxxxxx tvrdila, že xxxxxxx xxxxxxxxxx x XX xxxx při xxxxxx xxxxxxxxxx přísné xxxxxxxxx, xxxxx xxx x xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, jakost, xxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxxx a blízkost. Xxxxxxx xx xxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx trhu nelze xxxxxxxxx xxxxxx xx Xxxx za nízké xxxx, xxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx. |
|
(227) |
Xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x xxxxxx, xx xx výrobní xxxxxxx Xxxx xxxx moci xxxxxx xxxxxxxx xxxxx xx xxxx, jelikož xx vnímáno xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx výrobků, xxxx xxxx „xxxxxx kola“. Xxxx strany xxxxxxx, xx xxxxxxx odvětví Xxxx xxxx x xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx před xxxxxxx xx xxxxxxx zemí, xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxx XXX. |
|
(228) |
Xxxxxxx prokázalo, xx řada xxxxxxxx xxxxxxx xxx vyrábí xxxxxx xxxxx x „xxxxxx xxxx“ a že xxxx xx podobné úrovni xxxx výrobci x Xxxx, xxxxx xxx x xxxxxxxxxxx, xxxxxx, xxxxxxxxxxxxxx x xxxxxxxxxxxx, x xxxx xxxxxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx XXX x Xxxx. Xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxx xxxxxxx nezařazených do xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxx xxx xxxxxxxxxx výrobců xxxxxxxxxx, x xx xxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxx v Unii x x Xxxx. Blízkost xxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx ani x xxxxxxxx certifikace, z hlediska xxxxxxxxxxx řízení nebo x xxxxxxxxxxx xxxxxxxx. Otázku xxxxxxxxx lze s ohledem xx xxxxxx xxxxx xx druhou xxxxxx xxxxxx vyřešit prostřednictvím xxxxxxxxxxxx xxxxxx, xxxx xx xxxxxxxxxx, x xxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx, xxxx xx měl xx následek xxxxxxxx xxxx. |
|
(229) |
Xxxxxx xxxxxx rovněž xxxxxx, xx v Číně xxxxxxxxxx v segmentu XXX xxxxxxxx kapacita x xx xx volné xxxxxxxx x Xxxx týkají xxxxx xxxxxxxxxxx kol určených xxx segment xxxxxxxxxx xxxx. Toto xxxxxxx xxxx nebylo xxxxxxxx. Xxxxxx, šetření xxxxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxx pro xxxxxxx XXX x xxxxxxx xxx pro xxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx, x xxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxx pro xxx xxxxxxxx. Xx xxxxxxxxx také xxxxxxxxxx, xx (xxx xx xxxxxxxxx x 113. xxxx xxxxxxxxxx) xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx původního šetření x xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx xxx xx segmentu XXX. Xxxx xxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(230) |
Xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx, xx xx technické xxxxxxxxxx hliníkových kol xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx Xxxx liší xx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx x xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Xx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx zajistí xxxxx xxxxxxx uzavřené x xxxxxxxxxx x Xxxx bez xxxxxx xx to, zda xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx, xx nikoli. Tato xxxxxx rovněž uvedla, xx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx v Unii x xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx x xxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx Unie xxxxxxxxxxxxx x xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx x xxxxx xxxxxxx x xxxxxx xx trhu xx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx, x xx xxxxx nedojde x xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx, pokud xx xxxxxxxx pozbyla platnosti. |
|
(231) |
Ze xxxxxxx vyplynulo, xx xxxx xxxxxxxxxxx xxxx x xxxxxxx xxxxxx xxxxxx Xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx (xxxxxxxx xxxx xxxx rozdíly jen xxxx) x xx xxxxxxxxx xxxx xx všech xxxxxx jsou v zásadě xxxxxxxxxxx. Xxxx neobvyklé, xx xxxxxxxxx xxxx xxxx xxxxxxxxxx x xxxxxxx xxxxxx, x xxxxxxx prokázalo, xx titíž odběratelé xxxxxxxx xxxxxxx xxx x xxxxxxxxx odvětví Xxxx, xxx x x xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(232) |
Xxxxx xxx x xxxxxxx, xx xxxxxxxxxx smlouvy xxxxxxxxx odvětví Xxxx xxxxxxx xxxxxxxx nárůstu xxxxxxxx dovozu, xxxxxxx xxxxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxx mezi xxxxxxx x Xxxx x xxxxxxxxxxx uživateli xxxxxxx neobsahují právoplatné xxxxxxx týkající se xxxxxxxx x xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx. Xxxxxxxxxx smlouvy proto xxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx objemů xxxxxxx, xxx xxxx uvedeno. |
|
(233) |
Xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx x xxxxx xxxxxx xxxx proto xxxxxxxxx. |
|
(234) |
Xxxx xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxx xx segment OEM xxxxxxxx, že výrobní xxxxxxx Unie xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx, x xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx vede xxxx x xxxxxxxx nedostatku xxxxxxx xx trhu Xxxx. Xxxxx xxxxxx xxxxxxx se xxxxxxxx, xx xxxx xxxxxxx xxxx pokračovat xx xxxxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxx xxxxxx x xxxxx xxxxxx xxxxxx uvedly, xx xxxxxxx výrobní xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxxx, xx xxxx knihy objednávek xxxx xxx plné xx xxxx 2019–2022, x xxxxxxxxxx, že již xxxx xxxxxxxx zakázky xx xxxxxxx xxx xxx, a nejméně do xxxx 2022 xx xxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxx kapacity x xxxxxxx xxxx. Podle těchto xxxxx umožnil přechod xx xxxxxxxx XXX xxxxxxxxx xxxxxxx Unie xxxxxx xxxxxx x 5 % xxxxx x xxxx 2009 x 10 % xxxxx x xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, že xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx x xxxxxxxx xxxx. |
|
(235) |
Xxxx xxxxxxx tvrzení xxxxxxxxx z nesprávného xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx, x xxxx xx xxxxxxx, že xxxxx xxxxxxxxxx bude xxxxxxxxx xxxxxxx v období 2019–2022. Xxxxxxxxx xx v něm xxxx, xx xxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxx xxx že již xxxx xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx pět xxx, xxxxx xxxxx xx, xx xx xxxxx xxxxxxxxxx vztahuje xx xxxxxxx v období 2019 až 2022. Xxx je tudíž xxxxxxxxx v 232. bodě xxxxxxxxxx, xxxx výrobci x Xxxx x xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx platné xxxxxxxxxx xxxxxxx týkající xx xxxxxxxx. X xx xxxxxxx xxxxxxxx smluv xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx kapacity x xxxxxxxxx xxxxxxxxx cen xxxxxxx xx roku 2022 xx proto xxxxxxxxxxxx x xx xxxxxxxxx. Xxxxxx tvrzení, xx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Unie xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxx XXX, není xxxxxxx. Jak je xxxxxxxxx v 143. xxxx xxxxxxxxxx, segment OEM xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx xxx během xxxxxx xxxxxxxxx šetření, kdy (xxx xx xxxxxxx x 106. xxxx odůvodnění xxxxxxxx (EU) x. 964/2010) xxxxxxxxxxx Xxxx významné xxxxxx i v segmentu OEM. Xxxx tvrzení xx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(236) |
Jedna xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxx, xx xxxxxx vyvážející xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxx XXX xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx téměř x xxxxx xxxxxxx, x xx xxxxx není xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx do Xxxx, xxxxx xx antidumpingové xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx. Xxxx strana xxxxxx xxxxxxx, že v důsledku xxxxxxxx spotřeby x Xxxx xxxxxxxxx obecně xxx xxxxxx xxxxxx x Xxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx xxxxxxxxxx xxxx, xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxx x xx xxxxxxxxx xxxxxxxx x Xxxx. |
|
(237) |
Xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx předložila xxxx xxxxxx x xxxxxxxx xxxxx xxxxxxx, xxxx neodpovídají xxxxxxxxx x xxxxx stávajícího xxxxxxx, xxx bylo xxxxxxx x 55. xx 74. xxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxxx, xx x Xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx volná xxxxxxxx x xx vývoj xxxxxxxx Xxxx xxxxxx xxxx, xxxxx by xxxx opatření zrušeno, xxxx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(238) |
Tatáž xxxxxx xxxx xxxxxx, xx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxx xxxx 2015 a 2020 xxxxx očekávání v souladu x xxxxxxxxx pětiletým xxxxxx xxxxxx x 24,5 milionu xxxxxxxx xx 30 xxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxx nárůst xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx x xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx poptávky xx hliníkových xxxxxx, x xx čínští xxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxx domácí xxxxxx, xxxxx aby xxxxxxxxxxxx xxxxx xx Unie, xxxxx xx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx pozbyla xxxxxxxxx. |
|
(239) |
Xxx xx uvedeno v 89. xx 91. bodě xxxxxxxxxx, ačkoli mezi xxxxxxxxxxxxx xxxxx x xxxxx xxxxxxxxxxx xxx skutečně xxxxxxxx úzká xxxxx, xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx kolech xx xxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx v Číně, x xx rovněž x xxxxxxxxxxxx x xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx domácím xxxx x xxxxxxxxx x xxxxx Xxxx. Xxxx tvrzení xxxxx xxxx zamítnuto. |
|
(240) |
Xxxx xxxxx tvrdila, xx xxxxxxxx xxxx není xxxxxxxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxx xxx xxxxxxxx x xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxx x x Xxxx xxx ohledu xx xxxxxxx čínského xxxxxx xx Xxxx. Xxxxxx xxxx xxxxxxx, xx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx čínským xxxxxxxxxxx xxxxxxxx zvýšit xxxxx xx xxx Xxxx, aniž by xxxxx xxxxxxx cenový xxxx. |
|
(241) |
Xxxxxxx prokázalo, xx xx Unie xxxxx xxxxxxxx x xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx přesměrovány xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx (75. až 88. xxx odůvodnění). X Xxxx xxxxxx existují xxxxxx xxxxx xxxxxxxx, jež xx xxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxx Unie. Xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxx schopni xxxxxxx xxxxx vyšší xxxxxxxx, xxxxx i objemy xxxxxxx xxxxxxx x Xxxx. Xxxxx x xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxx xx xxxxx pravděpodobné, xx xxxxxx xxxxx xxxxxxxx objemy xxxxxxx x xxxxx na xxxx xx úkor výrobního xxxxxxx Xxxx. Co xx xxxx xxx, xx xxxxxxxxxxxxx, xx xx budou xx xxxxx xxxxxx než xxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx, x xx x 8 xx 30 %, xxx xx xxxxxxx x 191. xxxx odůvodnění, x xxxxxx popsanými x 192. xxxx xxxxxxxxxx, xxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx k obnovení xxxxxxxxx újmy xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx. Xxxx tvrzení xx xxxxx zamítnuto. |
|
(242) |
Na xxxxx xxxxxxx xxxxxxx Xxxxxx x xxxxxx, že x xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xx x xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx újma xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx. |
X.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXXX XXXX
1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx xxxxxxxx
|
(243) |
X&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx&xxxx;21 xxxxxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxx zkoumala, xxx xx xxxxxxxxx stávajících xxxxxxxx vůči XXX xxxxxx v rozporu se xxxxxx xxxx Unie. Xxx xxxxxxxxxx xxxxx Xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx relevantních xxxxx, xx. xxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx, xxxxxxx, xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx (xxxxxxx na xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx). |
2.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx
|
(244) |
Xxxxxxx xxxxxxx, xx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření xxxxxxxxx výrobní xxxxxxx Xxxx xxxxxx újmy xxxxxxxxx dumpingovým xxxxxxx x&xxxx;Xxxx. Xxxxx xx xxxxxxxx xxxx Číně xxxx xxxxxxx, xx xxxx pravděpodobné xxxxxxxx xxxx, jelikož by xxxxxxx odvětví Xxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx z Číny x&xxxx;xxxxxx, xxx xxxxx xxx xxxxxx a které vyvíjejí xxxxxxxx xxxxxx xxxx. X&xxxx;xxxxxxxx toho by xx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx zhoršila, x&xxxx;xx z výše xxxxxxxxx xxxxxx. Zachování opatření xxxxxx xxxxxxx xx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx xxxxxx si xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx situaci x&xxxx;xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx investičních plánů x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx kapacit, xxx xxxxx uspokojit xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xx hliníková xxxx. |
|
(245) |
Xx xxxxx základě byl xxxxxxx xxxxx, xx xx zachování xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx opatření xxxx x&xxxx;xxxxx výrobního xxxxxxx Xxxx. |
3.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx xxxxxxx
|
(246) |
Xxx xxxxxxxx xxxxxxxx bylo kontaktováno xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx/xxxxxxxxx. Xx xxxxxxxx xxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx společností, x&xxxx;xxxx xxxx xxxxxxxxxxx dováželo xxxxxxxxx xxxx x&xxxx;Xxxx. |
|
(247) |
Xxxxxxx xxxxxxx, že xxx x&xxxx;xxxxxx šesti xxxxxxxxxxx xxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxxx automobilů, kteří xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxx výrobě xxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxxx se tudíž xx xxxxxxxxx, jejichž xxxxxxx je xxxxxxxxxxx x&xxxx;250. až 268. xxxx odůvodnění. Dovoz xx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxx dovozců, kteří xxxxxx xx spojení, xxxxxxxxxxxx méně než 2 % celkového xxxxxx dovozu z Číny xxxxx období xxxxxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(248) |
Xxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xx xxxxxxxx, jež xxxx obdrženy od xxxx xxxxxxxxx xxx xxxxxxx, xxxxx xxxxxx xx xxxxxxx, xxxx xxxxxxxxxx úplná, xxx xx xxxx xxxxx xxxxxx při analýze. Xxxxx xxxxxxx pořizoval xxxxxxxxx kola xxxxxx xx xxxxxxxxxx xx xxxxxx ostatních xxxxxxx xxxx a podíl xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx na xxxx celkové xxxxxxxx xxxxxx pouze xxxx. Xx xxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxx, že xxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx dovozce xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx koly. Xxxxxxx xxxxxxxxxxx s hliníkovými xxxx byla xx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(249) |
Xxxxxxxxxxxx proto xxxxx signály, že xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxx, xxxxx by xxxxxxx xxxxxxxxx dopady opatření xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx. |
4.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx uživatelů
|
(250) |
Dotazníky xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx 70 xxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxxxxxx xx x&xxxx;xxxxxxxx xx xxxxxxx poskytlo sedm xxxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxx kol, xxxxx xxxx xxxxxxxxx xx xxxx XXX. Xxx xxxxxxx nespolupracovali xxxxx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(251) |
Xxxxx spolupracujících xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx 50,4 % xxxxxxxxx dovozu x&xxxx;XXX do Xxxx. |
|
(252) |
Xxxxxxx xxxxxxxxx, že celkově xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx na xxxxxx xxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx a že xxxxxxx xxxxxxxxx hliníkových xxx xxxx xxxxxxxx od xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx. Xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx vůbec, xxxxxxx dováželi z Číny xxxx než 5 % xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, zatímco xxxx xxxxxxxx z Číny xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx 10 % jejich xxxxxx. Šetření xxxxxx xxxxxxx, že někteří xxxxxxxxx xxxxxxxxx při xxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx (xxxxxx v omezeném xxxxxxx), xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxx xx xxxxxxxxx xxxxxx. |
|
(253) |
Xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx vznesli xxxxx xxxxxxxxx námitky x&xxxx;xxxxxxx, xx mají xxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxx xx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx na xxxxxxxx počtu xxxxxxx x&xxxx;Xxxx. Šetření xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx, xxxxxxx Xxxxxxx, xxxxx xxxxx posuzovaného xxxxxx xxxxxxx. Celkové objemy xxxxxx z ostatních xxxxxxx xxxx xx Xxxx xx v posuzovaném období xxxxxxx o 35 %, xxx xx xxxxxxxxx xxxxx než xxxxx xxxxxxxx v Unii. |
|
(254) |
Na základě xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx ohledně nedostatečné xxxxxxxxxxxx dodávek zamítá. |
|
(255) |
Evropští xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, xx zachování opatření xxxx v zájmu Xxxx, xxxxxxx antidumpingová xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx automobilů x&xxxx;Xxxx. Xxxx výrobci xxxxxx xxxxxxx, xx výrobní xxxxxxx Xxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xxx xxxxx xxxxxxxxx poptávku x&xxxx;Xxxx. |
|
(256) |
Xxxxx xxxxxxxxxx strana xxxxxx xxxxxxx, že xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxx x&xxxx;Xxxx a ostatních xxxxxxx xxxx, xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx, kterou xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx výrobního odvětví Xxxx. |
|
(257) |
Xxx xx uvedeno x&xxxx;xxxxxxx 7 x&xxxx;137. xxxx xxxxxxxxxx, míra xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx byla x&xxxx;xxxxxxxxxxx období x&xxxx;xxxxxxx xx 88 % xx 93 %. Xxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxx, xx výrobní xxxxxxx Unie xxxxxxxxx xx zvyšování xxxxxxx, xxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx v Unii, x&xxxx;xx xx očekává, že xx sníží xxxxx xxxxxxxxxx, xx nějž xx poukazovalo. Xxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxx. |
|
(258) |
Xx xx xxxx xxxxxxxx xxxxxx výrobního xxxxxxx Xxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx zemí, xxxxxxx xxxxxxxxx, xx výrobci x&xxxx;Xxxx xxxxxxxx do xxxxxx xxxxxxxx pouze xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxx x&xxxx;xx xx xxxxx xxxxxxxxxxxx ze Xxxxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;Xxxxxxx, xxxxxx x&xxxx;Xxxx. To xxxxx x&xxxx;xxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx, kteří podle xxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx hliníková kola xx xxxxx xxxxx xxxxxxxx, xx. xxxx xxx 500 xxxxx xxxxxxxx, což odpovídá xxxx xxx 1 % výroby x&xxxx;Xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(259) |
Xxxxxx xx xxxxx, xx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx zemí x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, x&xxxx;xx xx tudíž antidumpingová xxxxxxxx xxxxxx bránit xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx hliníkových xxx x&xxxx;XXX, xxxxx xxxx xxxxx odstranit xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx Unie. Xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(260) |
Xx xx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx automobilů, xxxxxxx xxxxxxx, xx prostřednictvím xxxxxx aktivního xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx vyhnout xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxx, xxxxx xxxx xxxxxxxxxxx ve xxxxxxxxx, jež xxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx čínský xxxxx x&xxxx;xxxxx režimu xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx mezi 21 % xx 28 % xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx. |
|
(261) |
Xxxxx xxxxxx xxxx tvrdily, xx xxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx situaci xx xxxxxxxxxxx xxxxxx několika xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx cel, xxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxx uložena xx xxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx, jako xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxxx xxxx, válcované xxxxx, xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxxxxxxxxxx nitě x&xxxx;xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx. |
|
(262) |
Xxxxxxx xxxxxxx, xx dopad opatření xxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxx xx xxxxxxx xx omezený x&xxxx;xxxx xxxxxxx 0,2 %. Xxxxx xxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx v rámci xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxxxx xxxx představují xxxxxxxxx xxxxx 1 % xxxxxxx xx xxxxxxxxx. Xxxxxxx ohledně xxxxxxxx negativního xxxxxx xx xxxxxxx se xxxxx xxxxxxxxxxxx xx xxxxxxxx a bylo xxxxxxxxx. |
|
(263) |
Xxxxx xxx o kumulativní xxxxxx xxxxxxxxx platných antidumpingových xxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxx xxxxxx xxxxxx, xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx konkrétní xxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxx. X&xxxx;xxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(264) |
Xx xxxxxxxxxx informací xxxxx xxxxxxxxxx strana xxxxxx, xx xx xxxxxxx xxxxxxxxxx v Unii má xxxxxxxx dopad nedostatečná xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xx xxxxxxx zemí x&xxxx;xxxxxxxx XXX. Xxxx xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxx xxxxx xxxxxxx xxx dovážet xxxxxx xxxxxxxxx kola a že xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx clo xx xx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxx. Xxxxxx bylo xxxxxxx, xx nedostatečná xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx má xxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xx Komise neuvážila xxxxxxx nákladové xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx cla na xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx. |
|
(265) |
Xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx, že xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxx, aby xxxxxxxxxx xxxxx poptávku x&xxxx;Xxxx, x&xxxx;xxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxxxx xx nedostatečné xxxxxxxx xx proto xxxxxxxxx. Xx se xxxx xxxxxxxxxxx dopadu, xxx xx xxxxxxxxx x&xxxx;262. xxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxx kola xxxx xx xxxxxxx náklady xxxxxxx xxxxxxxxxx jen xxxxx xxxxxxx dopad, x&xxxx;xxxx tvrzení xx xxxxx xxxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx není zabránit xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxx x&xxxx;XXX, xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxx přímo xx xxx. Toto xxxxxxx je xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(266) |
Xxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx, xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx nebude xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx do roku 2020, x&xxxx;xxxxxx xxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxxx své xxxxxxx, xx xxxxxxx xxxx kapacitu. V této xxxxxxxxxxx se dotyčná xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx, xxx Xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx. |
|
(267) |
Xxx xx xxxxxxxxx v 257. xxxx odůvodnění, xxxxxxx xxxxxxxxx, že xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxx, xxx xxxxxxxxxx vyšší xxxxxxxx v Unii. Plánované xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx bylo xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx. Xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxx xx xxxxxx rovněž doložili xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx. Xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx, xx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx je xxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxx poptávky v Unii x&xxxx;xxxxxx 2015–2018. Z důvodu xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx nelze xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx plány xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx. X&xxxx;xxxxxx xxxxxx se xxxxxxx, xx plánované xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx postačovat x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx poptávky x&xxxx;xx výrobní odvětví Xxxx xxxxxxxxxx své xxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxx, zamítají. |
|
(268) |
Z těchto xxxxxx xx xxxxxxxx xxxxx, xx zachování xxxxxxxx xxxxxx mít na xxxxxxx uživatelů xxxxxxxx xxxxxxxxx dopad. |
5. Zájem odvětví xx předcházejících stupních xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx
|
(269) |
Xxxxxxxxx byly xxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx/xxxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxx Unie x&xxxx;xxxxxx&xxxx;28&xxxx;xxxxxx jednotlivým xxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx. Připomínky xxxxxx xxxxx sdružení xxxxxxxxxxx xxxxxxxx odvětví xxxxxx xxxxxxx. |
|
(270) |
Xxxxxxxx zastupující evropské xxxxxxx xxxxxxx poznamenalo, xx xxxxxxxx vysoké xxxxxx, xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx výrobců xxxxx xxx značný xxxxxxxxxx xxxx xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx, xxxxx xx xxxx antidumpingová xxxxxxxx xxxxxxx. Xx xx zase mělo xxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx na xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx hodnotového xxxxxxx pro hliník. Xxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx prodloužení xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx opatření. |
|
(271) |
Vyvozuje se xxxxx závěr, xx xx zachování xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx xx předcházejících xxxxxxxx xxxxxxx. |
|
(272) |
Xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, že Xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxx, které xxxxxxxxxx výrobci xxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxxx xxxxxxxx xxx závěry xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx. Xxxxxx xxxxx xxxxxxx s úředníkem xxx xxxxxxx xxxxxxxx v 10. xxxx odůvodnění xxxxxxxxx, xx všechny poskytnuté xxxxxxxxx xxxx vzaty xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx. Xxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx, xxxx xxxxxxx. Xxxx tvrzení xxxxx xxxx zamítnuto. |
6. Závěr xxxxxxx zájmu Unie
|
(273) |
Na xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx dospěla Xxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx neexistují xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx, že xx xxxxxx x&xxxx;xxxxx Unie xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxx aluminiových xxx xxxxxxxxxxxxx z ČLR. |
X. XXXXX X XXXXXXXXXX INFORMACÍ
|
(274) |
Xxxxxxx xxxxxx byly xxxxxxxxxxx x xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx a úvahách, xx jejichž základě xx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx XXX. Xxxx xxx xxxxxx poskytnuta lhůta xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxx x xxxxxxxxxx byly v odůvodněných xxxxxxxxx xxxxxxxx vzaty x xxxxx. |
|
(275) |
X xxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx měla být x xxxxxxx s čl. 11 odst. 2 xxxxxxxxxx nařízení xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx opatření vztahující xx na dovoz xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxxx x XXX uložená xxxxxxxxx (EU) č. 964/2010. |
|
(276) |
Xxxxx xxxxxxx podle xx. 15 xxxx. 1 nařízení (EU) 2016/1036 xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx, |
XXXXXXX XXXX NAŘÍZENÍ:
Xxxxxx 1
1. Xx xxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxx motorová xxxxxxx xxxx XX 8701 xx 8705, xxx xxxxxx na xx, xxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx nebo xxxxxxxxxxxx, v současnosti kódů XX ex 8708 70 10 x xx 8708 70 50 (xxxx XXXXX 8708701010 x 8708705010) pocházející x Xxxxxx xxxxxx republiky se xxxxxx konečné xxxxxxxxxxxxxx xxx.
2. Xxxxx konečného antidumpingového xxx xxxxxxxxxx na xxxxxx xxxx s dodáním xx hranici Xxxx xxxx xxxxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxx x xxxxxxxx 1 xxxx 22,3 %.
3. Xxxx-xx stanoveno xxxxx, xxxxxxx se platné xxxxx xxxxxxxx.
Xxxxxx 2
Xx příslušného xxxx xxxxxxx x xxxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxx xxxxxxx kódu KN 8716, bez xxxxxx xx xx, xxx xxxx vybavena xxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx, x x xxxxxxxxxxx xxxx KN xx 8716 90 90, xx xxxxxx xxx XXXXX 8716909010.
Xxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxxx Xxxxxx x xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxx xxxxx x x xxxxxx xxxxxx.
Xxxxxx 3
Xx příslušného xxxx xxxxxxx x xxxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx x xxxxxxxx 1 x 2 xx xxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxx.
Xxxxxx 4
Xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxx dnem xx xxxxxxxxx x Xxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxxxx xxxx.
Xxxx xxxxxxxx je xxxxxxx x xxxxx xxxxxxx x xxxxx použitelné xx xxxxx členských xxxxxxx.
X Xxxxxxx xxx 23. ledna 2017.
Xx Xxxxxx
xxxxxxxx
Jean-Claude XXXXXXX
(1) Úř. xxxx. X&xxxx;176, 30.6.2016, s. 21.
(2)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx xxxxxxxx Rady (XX) x.&xxxx;964/2010 xx xxx 25. října 2010 x&xxxx;xxxxxxx konečného xxxxxxxxxxxxxxxx xxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx uloženého xxxxxxxxxxxx xxx (Úř. xxxx. L 282, 28.10.2010, x.&xxxx;1.)
(3) Oznámení x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx některých antidumpingových xxxxxxxx (Úř. xxxx. X&xxxx;47, 10.2.2015, x.&xxxx;4.)
(4)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx Rady (ES) x.&xxxx;1225/2009 ze xxx 30.&xxxx;xxxxxxxxx 2009 x&xxxx;xxxxxxx xxxx dumpingovým xxxxxxx xx xxxx, xxxxx xxxxxx xxxxx Xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx&xxxx;(Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X&xxxx;343 22.12.2009, s. 51). Toto nařízení xxxx xxxxxxx základním xxxxxxxxx.
(5)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xx na dovoz xxxxxxxxx hliníkových kol xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxx lidové xxxxxxxxx (Xx. xxxx. X&xxxx;355, 27.10.2015, x.&xxxx;8.)
(6)&xxxx;&xxxx;Xxx je xxxxxxxxx x&xxxx;11. xxxx odůvodnění, xxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx zveřejněny.
(7) Podniková evidence xxxxxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx. Xxxxxxx xxxxxxxxxx jsou xxxx k dispozici pouze x&xxxx;xx. X&xxxx;xxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx průměrná xxxxxxxx xxxxxxx kola xxx xxxxxxx xx XX 10,91&xxxx;xx. Xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx se xxxxxxx v celém xxxxxxxx.
(8) Tyto xxxx xxxxxxxx x&xxxx;Xxxxx představovaly xxxx xxx 97 % xxxxxxxxx xxxxxx hliníkových xxx xxxxx xxxxxx xxxxxxx. X&xxxx;xxxxxx 97 % xx zahrnut x&xxxx;xxxxx x&xxxx;Xxxxx a Hercegoviny (xx výši 3 %), xxxxx však xxxx x&xxxx;xxxxx, xxxxxxx xx Bosna x&xxxx;Xxxxxxxxxxx xxxxx xxx xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx počtu xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xx xxxxxxx srovnatelnou xxxx.
(9)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxx známých xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx, xxxxx xxxxxxx na domácím xxxx. Xxxxxxx xx xxxxxx nízkou xxxxx xxx (4,5 %) x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xx třetích xxxx, xxx xxxxxxxxx xxxxx. Xxxxx období xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxx XXX xx Xxxxxxx xxxxxxxxx 843&xxxx;926 xxxxxxxx, xxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xx Unie x&xxxx;xxxxx xxxxxx.
(10)&xxxx;&xxxx;Xx xx xxxx xxxxxxx Xxxxxxx, xxxx xxxxxxxx, že xxxxxxxxxxxxxxx xxxx všechny typy xxxxxxx prodávané xx xxxxxxxx trhu. Xxxxx xxx o ostatní xxx xxxxxxx, xxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxx xxxx xxxx xxxxxxx, xxx xxxxxxxxxx xxxx xxx 0,12 % xxxxxxxxx tureckého xxxxxxx.
(11)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx prodej xxxxxx Xxxxxxx a Dicastal a většina xxxxxxx skupiny Xxxxxxx.
(12)&xxxx;&xxxx;Xxxxxx společnosti UK Xxxxxxx a skupiny Xxxxx.
(13)&xxxx;&xxxx;„Xx xxxxx xxxx 2012 xx xxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxxxxx kol xxxxxxx 180 milionům xx, xxxxxxx xxxxx prodeje xxxxxxxxx 120 milionů xx, xxxxxxx xxxxxxxx xxxx využita xx xxxx xxx 70 %.“ Xxxxxxx ze xxxxxx Xxxxxx xxx Xxxxx Automotive Xxxxx Xxxxxxxx Report 2012/2013, x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxxxx xxxx://xxx.xxxxxxxxxx.xxx/xxxx-xxxxxxxx/xxxxxx-xxx-xxxxx-xxxxxxxxxx-xxxxx-xxxxxxxx-xxxxxx-2012-2013-204706201.xxxx.
(14)&xxxx;&xxxx;Xxxxxx xxxxxxxxxxx xx x&xxxx;xxxxxxxxx xx veřejně xxxxxxxxxx xxxxx.
(15)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx Global xxx China Xxxxxxxxxx Xxxxx Industry Xxxxxx 2013-2014 xxxxxxx xxxxxxx 110 výrobců xxx x&xxxx;xxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xx xxxxxxxx xx xxxxx, xxx xxxxxxx, že xxxxxxxx xxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx xxx. xxxx://xxx.xxxxxxxxxxxxxxx.xxx/xxxxxxx/287067-xxxxxx-xxx-xxxxx-xxxxxxxxxx-xxxxx-xxxxxxxx-xxxxxx-2013-2014.xxxx
(16)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx stránkách xxxxxxxxxxx, nebo v obchodech, xxxx. xxxx://xxx.xxxx-xx-xxxxx.xxx/ xxxx xxx.xxxxxxx.xxx
(17) 300 000 xxxxxxxx ročně xx xxxxxxxx vykázaná xxxxx kapacita x&xxxx;21 xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx. Podle xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx xx xxxxx k zajištění xxxxxxxxxx životaschopnosti xxxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxx 300 000 jednotek xxxxx. Xxxx xxxxxxx xxxxxxxx ročně xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx závodům, xxx xxxx xxxxx xxxxxxx zjištěny.
(18) http://www.prnewswire.com/news-releases/global-and-china-automotive-wheel-industry-report-2012-2013-204706201.html. Tuto 70 % xxxx využití xxxxxxxx xxx xxxxxxxxx xx konzervativní odhad. Xxxxx se o průměrný xxxxx pro xxxxx Xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx s potvrzenou xxxxx xxxxx využití xxxxxxxx (87 %), což xxxxxxxxx, xx míra xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx je xxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxx.
(19)&xxxx;&xxxx;Xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxx 89 %, x&xxxx;xxxxxx 99 %, xxx tvrdila xxxxxxxxxx xxxxxx.
(20)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx xxxxx odkazuje xx xxxxxxxxxx odhad xxxxxxx xxxxxxxx pro XXX na xxxxxxx xxxxxxxxxx k veřejně xxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx některých xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, jak xx xxxxxxxxx x&xxxx;68. x&xxxx;69. bodě odůvodnění. Xxxxxxxx xxxxx xxxxxx&xxxx;21&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx představuje 48 % xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx v ČLR.
(21)&xxxx;&xxxx;X&xxxx;Xxxx xxxx xxxxxxxxx, xx xxxxx, xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx externě xxxxxxxxxxx, kteří xxxxxx xx spojení. Xx xxx xxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxxx (xx xxxxxxx) xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx s dodavateli, kteří xxxxxx xx spojení, xxxxx tehdy, xx-xx xx nezbytné k dosažení xxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxx u jejich xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx. Tato xxxxx byla xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx skupiny xx xxxxxx výrobců xxxxxxxxxx xx vzorku.
(22)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx Komise (ES) x.&xxxx;404/2010 xx xxx 10.&xxxx;xxxxxx 2010 x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxx antidumpingového xxx xx xxxxx některých xxxxxxxxxxx kol xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxx lidové xxxxxxxxx (Xx. věst. X&xxxx;117, 11.5.2010, s. 64).
(23) Údaje x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx veřejně xxxxxxxxxx spisu.
(24)&xxxx;&xxxx;xxxx://xxx.xxxxxxxxxxxxxxx.xxx/Xxxxx/XxxxxXx/Xxxxx.xxxx
(25)&xxxx;&xxxx;91,8 xxxxxxx xxxxxxxx xx 21 xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx kapacita 59 xxxxxxxxxxxxxxxxxx společností xx výši 98,4 xxxxxxx.
(26)&xxxx;&xxxx;Xxxxx zprávy Xxxxxx xxx Xxxxx Automotive Xxxxx Industry Xxxxxx 2012/2013 xxxxxx xxxxxx xxx koncem xxxx 2012 xxxxxxxxxxxx 45&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxx společnosti XxXxxxxx: Xxxxxx, better, xxxxxxx: x&xxxx;xxxxxxxxxxx on Xxxxx'x auto xxxxxx xx 2020, x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxxxx http://www.mckinseychina.com/bigger-better-broader-a-perspective-on-chinas-auto-market-in-2020/, xxxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx mezi xxxx 2011 a 2020 xxxxxxx xxxxxx tempem xx xxxx 8 %. Za předpokladu xxxxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxx xxx xxxx velikost xxxxxxxx xxxx v roce 2015 xxxxxxxxx 57 xxxxxxx xxxxxxxx.
(27)&xxxx;&xxxx;Xxxxxx databáze xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xx výši 10,91&xxxx;xx/xxxx.
(28) Výši xxxxx xxx xxxxxxx odhadnout. V případě xxx xxxxxxxx xxx xxxxxxxx xxx jsou xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxx xxx trh XXX xx výše xxxxx xxxxxxx zanedbatelná. Za xxxxxx xxxxxx dostupných xxxxxxx xxx vývoz xxxxxxxxxx neexistuje mezi xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx kapacitou xxxxxxxx rozdíl.
(29) Databáze xxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxxx xxxxx vývozu x&xxxx;XXX (mimo Xxxxxxxxx xxxx) činil x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx 772&xxxx;720&xxxx;x (xxxxxxxxx 71 xxxxxxx xxxxxxxx), x&xxxx;xxxx 81 % (629 854 t, xx. xxxxxxxxx 58 xxxxxxx xxxxxxxx) xxxxxxxxx xx xxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxx určení.
(30) Z celkem 65 xxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxx 29 xxxx xxxxxxxx xx trhu Xxxx, 32 xx xxxx XXX x&xxxx;4 xxxx xxxxxxx ceny.
(31)&xxxx;&xxxx;Xxx Xxxx xxx xxxxxx u 29 typů xxxxxxx z celkem 65 xxxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx XXX. Xxxxx xxxxxxx xxxxxx 29 xxxx xxxxxxx xx xxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx 3,1 xxxxxxx xxxxxxxx, xx. xxxxxx 25 % xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx XXX. Xxxxx čínské xxxxxxxx vývozu xxxxxxx XXX během xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření xx XXX 394 693 t (více xxx 36 milionů xxxxxxxx) xxxxxxxxxxx kol. Xxxx xxxxxxxxx 25 % xxxxxxxx 8,9 xxxxxxxx jednotek, xx. 12,7 % xxxxxxxx Xxxx.
(32) Trh Xxxx xxx xxxxxx x&xxxx;7 xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 20 xxxxxxxxxxxxxx typů x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxx, u 7 xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 15 xxxxxxxxxxxxxx xxxx v případě Xxxxx, x&xxxx;40 xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 54 xxxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxxx a u 6 xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 12 xxxxxxxxxxxxxx typů x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxx. Xxxxx xxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx výrobců xxxxxxxxxx xx xxxxxx představuje 2,3 milionu xxxxxxxx, xx. xxxxxxxxx 22 % xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx do xxxxxx xxxx. Xxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx XXX během xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx do xxxxxx zemí 235 161 t (xxxxxxxxx 21,5 xxxxxxx xxxxxxxx) xxxxxxxxxxx xxx. Xxxx uvedených 22,3 % xxxxxxxx 4,8 milionu xxxxxxxx, xx. 6,8 % xxxxxxxx Xxxx.
(33) Samostatné údaje pro xxxxxxxxxx xxxx jsou xxxxxxxxxxx: xxx Xxxx xxx xxxxxx x&xxxx;7 xxxx výrobku x&xxxx;xxxxxx 20 odpovídajících xxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxx, x&xxxx;7 xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 15 odpovídajících xxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxx, x&xxxx;40 xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 54 xxxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx Japonska x&xxxx;x&xxxx;6 xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 12 xxxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxx. Objemy xxxxxx xxxx výrobku xxxxxxxxxxx 1&xxxx;263&xxxx;052 xxx x&xxxx;xxxxxxx Japonska, 721 220 xxx x&xxxx;Xxxxx, 107&xxxx;740 xxx v Mexiku x&xxxx;224&xxxx;364 xxx x&xxxx;Xxxxxx. Xxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxx 2&xxxx;316&xxxx;376. Xxxxxxx objem xxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxx do xxxxxx xx xxxxxx míst xxxxxx činí 10&xxxx;384&xxxx;797&xxxx;xxxxxxxx, xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx 22,3 % (2,3 xxxxxxx). Při xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx přesměrování x&xxxx;XXX bylo xxxxxx 22,3 % uplatněno xx xxxxxxx xxxxxx xxxxx do těchto xxxx xxxx xxxxxx xxxxx údajů x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx, xx. 2&xxxx;350&xxxx;161&xxxx;x (xxxxxxxxx 21,5 xxxxxxx xxxxxxxx), x&xxxx;xxxxx xxxxxxx pravděpodobné xxxxxxxxxxxx 4,8 milionu jednotek.
(34)&xxxx;&xxxx;8,9 milionu x&xxxx;XXX x&xxxx;4,8 milionu z ostatních xxxx xxxx xxxxxx.
(35)&xxxx;&xxxx;Xxxxxx xxxxxxxxxxx McKinsey: Xxxxxx, xxxxxx, xxxxxxx: x&xxxx;xxxxxxxxxxx xx Xxxxx'x xxxx xxxxxx xx 2020, x&xxxx;xxxxxxxxx na xxxxxx xxxx://xxx.xxxxxxxxxxxxx.xxx/xxxxxx-xxxxxx-xxxxxxx-x-xxxxxxxxxxx-xx-xxxxxx-xxxx-xxxxxx-xx-2020/, xxxxxxxx, xx čínský xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxx 2011 a 2020 xxxxxxx xxxxxx xxxxxx xx xxxx 8 %.
(36) Viz xxxx. xxx xxxxx x.&xxxx;31 až 34, x&xxxx;xxxxx jsou xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxx xxxx.