Animace načítání

Stránka se připravuje...


Cenový věstník MF ČR, částka 15/2002

3

Český telekomunikační úřad

V Praze dne 3. září 2002

Č.j.: 18 637/202-611

Cenové rozhodnutí č. 06/PROP/2002

- maximální ceny za propojení veřejných telekomunikačních sítí

pro službu koncového volání do veřejných pevných telekomunikačních sítí

Český telekomunikační úřad, jako příslušný orgán státní správy podle §78 odst. 2 a odst. 5 a v souladu s §95 bod 7 zákona č. 151/2000 Sb., o telekomunikacích a o změně dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, podle §2b odst. 2 zákona č. 265/1991 Sb., o působnosti orgánů České republiky v oblasti cen, ve znění pozdějších předpisů, v souladu s §10 zákona č. 526/1990 Sb., o cenách, ve znění pozdějších předpisů, a v návaznosti na cenové rozhodnutí č. 01/PROP/2002, část II, článek 1, vydává cenové rozhodnutí č. 06/PROP/2002, kterým se stanoví maximální ceny za propojení veřejných pevných telekomunikačních sítí1) pro službu koncového volání do veřejných pevných telekomunikačních sítí.

Článek 1

Maximální ceny

1. V souladu se způsobem výpočtu uvedených v cenovém rozhodnutí č. 01/PROP/2002, část II, článek 1, se stanovují následující maximální ceny za propojení:

 
 
provoz
 
maximální cena za propojení
[Kč/min] bez DPH
 
místní
 
silný
 
0,41
 
 
slabý
 
0,21
 
1 tranzit
 
silný
 
0,51
 
 
slabý
 
0,26
 
2 tranzity
 
silný
 
0,65
 
 
slabý
 
0,33

2. Od nabytí účinnosti tohoto cenového rozhodnutí od 21.9.2002 platí, že:

a) maximální cena za propojení pro „místní“ se použije v případě, pokud se koncový bod propojené pevné veřejné telekomunikační sítě (dále jen „pevná VTS“), ve kterém je volání ukončeno, nachází ve stejném uzlovém telefonním obvodu, ve kterém je umístěn bod propojení mezi propojenými veřejnými telekomunikačními sítěmi (dále jen „VTS“),

b) maximální cena za propojení pro „1 tranzit“ se použije v případě, pokud se koncový bod propojené pevné VTS, ve kterém je volání ukončeno, nachází v jiném uzlovém telefonním obvodu a zároveň ve stejném tranzitním telefonním obvodu, ve kterém je umístěn bod propojení mezi propojenými VTS,

c) maximální cena za propojení pro „2 tranzity“ se použije v případě, pokud se koncový bod propojené pevné VTS, ve kterém je volání ukončeno, nachází v jiném tranzitním telefonním obvodu, než ve kterém je umístěn bod propojení mezi propojenými VTS.

3. Od 22.9. 2002 platí, že:

a) maximální cena za „místní“ propojení se použije v případě, pokud se koncový bod propojené pevné VTS, kde je volání ukončeno, nachází v přístupové oblasti bránové ústředny, ve které jsou VTS propojeny, přičemž bránovou ústřednu je ústředna místní,

b) maximální cena za „ 1 tranzit“ se použije v případě, pokud se koncový bod propojené pevné VTS, kde je volání ukončeno, nachází v přístupové oblasti bránové ústředny, ve které jsou VTS propojeny, přičemž bránovou ústřednou je ústředna tranzitní,

c) maximální cena za „2 tranzity“ se použije v případě, pokud se koncový bod propojené pevné VTS, kde je volání ukončeno, nenachází v přístupové oblasti bránové ústředny, ve které jsou VTS propojeny, přičemž bránovou ústřednou je ústředna tranzitní.

4. Rozsah přístupových oblastí se smluvní strany stanoví ve smlouvě o propojení veřejných telekomunikačních sítí.

Článek 2

Určené podmínky

1. Toto cenové rozhodnutí se vztahuje na propojení pevných VTS a na propojení veřejných mobilních telekomunikačních sítí (dále jen „mobilní VTS“) s pevnými VTS.

2. Pro účely tohoto cenového rozhodnutí se cenou za propojení rozumí cena, kterou je povinen zaplatit provozovatel pevné VTS nebo mobilní VTS provozovateli pevné VTS, za přenos volání ke koncovému bodu propojené pevné VTS, ke kterému je připojeno koncové zařízení volaného telefonního účastníka.

3. Při uplatňování cen za propojení platí zásada reciprocity pouze pro propojení mezi pevnými VTS.

4. Cenu za sestavení volání nelze uplatnit.

5. Cena za nepokrytou ztrátu z používání přístupové sítě bude stanovena samostatným cenovým rozhodnutím ČTÚ, a to pouze v případě, pokud se prokáže oprávněnost těchto nákladů. Do doby vydání samostatného cenového rozhodnutí nelze cenu za nepokrytou ztrátu z používání přístupové sítě uplatňovat.

6. Cenu za zřízení a/nebo pronájem propojovacích telekomunikačních okruhů lze uplatňovat samostatně.

7. Ceny za službu „kapacita propojení s veřejnou telekomunikační sítí společnosti ČESKÝ TELECOM, a. s.“ nelze uplatňovat do doby konečného nabytí účinnosti rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu vydaném ve správním řízení ve věci Referenční nabídky propojení pro provozovatele veřejných telekomunikačních sítí společnosti ČESKÝ TELECOM, a. s., pro rok 2002.

8. V případě sporu o uplatnění maximálních cen za propojení stanovených ČTÚ v článku 1 tohoto cenového rozhodnutí se tyto ceny považují za ceny pevné2).

Článek 3

Závěrečná ustanovení

Zrušuje se cenové rozhodnutí ČTÚ č. 02/PROP/2002, ze dne 21. března 2002.

Článek 4

Účinnost

Toto cenové rozhodnutí nabývá účinnosti dnem 3. září 2002.

Předseda Českého telekomunikačního úřadu:
Ing. David Stádník, v. r.
1) §37 odst. 2 zákona č. 151/2000 Sb., o telekomunikacích a o změně dalších zákonů.
2) §5 odst. 3 zákona č. 526/1990 Sb., o cenách, ve znění pozdějších předpisů.