XXXXXXXXX ROZHODNUTÍ XXXXXX (XX) 2022/1178
xx xxx 7.&xxxx;xxxxxxxx 2022
x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx pozastavení xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx cla xxxxxxxxx prováděcím xxxxxxxxx (XX) 2021/1784 xx xxxxx plochých xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx
XXXXXXXX XXXXXX,
x&xxxx;xxxxxxx xx Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx Xxxxxxxx unie,
s ohledem xx xxxxxxxx Xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx (EU) 2016/1036 xx xxx 8.&xxxx;xxxxxx&xxxx;2016 x&xxxx;xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx ze xxxx, xxxxx xxxxxx xxxxx Xxxxxxxx unie (1) (xxxx xxx „xxxxxxxx xxxxxxxx“), a zejména xx xx.&xxxx;14 odst. 4 xxxxxxxxx xxxxxxxx,
xx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx,
xxxxxxxx k těmto důvodům:
1. POSTUP
|
(1) |
Dne 14.&xxxx;xxxxx&xxxx;2020 xxxxxxxx Xxxxxxxx xxxxxx (xxxx xxx „Xxxxxx“) xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx (xxxx xxx „xxxxxxx“) xxxxxxxx se xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx výrobků x&xxxx;xxxxxxx (xxxx xxx „xxxxxxx výrobek“) xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxx lidové xxxxxxxxx (xxxx jen „XXX“, „Xxxx“ xxxx „xxxxxxx xxxx“)&xxxx;(2) na základě xxxxxx&xxxx;5 xxxxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(2) |
Xxx 12.&xxxx;xxxxx&xxxx;2021 xxxxxxx Xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx Xxxxxx (XX) 2021/582 (3) (dále xxx „xxxxxxxxxx xxxxxxxx“) xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxx. |
|
(3) |
Xxx 11.&xxxx;xxxxx&xxxx;2021 uložila Xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx Komise (XX) 2021/1784&xxxx;(4) (xxxx xxx „xxxxxxx xxxxxxxx“) xxxxxxx antidumpingové xxx xx xxxxxxx výrobek. Xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx xx pohybují v rozmezí xx 14,3&xxxx;% xx 24,6&xxxx;%. |
|
(4) |
Xxxxx dne pozastavila Xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx Xxxxxx (XX) 2021/1788 (5) (xxxx xxx „xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx“) xxxxxxx antidumpingové xxx xx dotčený xxxxxxx na xxxx xxxxxx měsíců, xx. xx 11.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2022. |
|
(5) |
Xxx 9. března 2022 xxxxxxx Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx dotazníky xxxxxxxx Xxxxxxxx Xxxxxxxxx (dále xxx „XX“), xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxx ostatním xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxx Xxxxxx xxxxxx posoudit, xxx xx xx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxx. Xxxxxxxxxx zaslali xxx výrobci x&xxxx;Xxxx xxxxxxxx do xxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx (XX), xxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxxx Xxxxxxxxxx sdružení xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XXXXX) x&xxxx;xxxx xxxxxxx a jejich xxxxxxxx (XXXXXXXX). Xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx EA xxxx rovněž xxxxxxxx, xxx poskytli xxxxxxxxx xxxxxxxx xx některých xxxxxxxxx xxxx xx xxxxxxxx období xx xxxxxx xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx (tzv. „období xxxxxxx“ v délce osmi xxxxxx, xx. xx 1.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2021 xx 28.&xxxx;xxxxx&xxxx;2022). Xxxxxxxx xxxxxxxxxx informace xxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx. Odpovědi byly xxxxxxxxxx na xxxxx xxxxxx 2022. |
|
(6) |
Xxxxxxx uživatelů xx svých xxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx pozastavení. Xxxxx xxxx sdružení XX podalo xxx 25.&xxxx;xxxxx&xxxx;2022 xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx pozastavení. |
|
(7) |
Dne 24.&xxxx;xxxxxx&xxxx;2022 Komise oznámila xxxx záměr neprodloužit xxxxxxxxxxx xxxxxxxx a požádala xxxxxx, xxx xx 2.&xxxx;xxxxxx&xxxx;2022 xxxxxxxxxx připomínky. Xx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx: XXX Xxxxxxx Xxxxxxxxxx Xxx. (xxxx xxx „XXX Xxxxxxx“), Xxxxxxxx, Xxxxx Xxxxx (dále xxx „Valeo“), XxxxxX Xxxxxxx (xxxx xxx „XxxxxX“), Xxxxxxx Xxxxxxx X.x.x. (xxxx xxx „Xxxxxxx“), XXXXX a Lodec Xxxxxx-Xxxxxx (xxxx xxx „Xxxxx“). Xxxxxxxxxx XXX Xxxx Italy XxX (xxxx jen „XXX Xxxxx“) předložila připomínky xx uplynutí xxxxx, xxxxx proto xxxxxx xxxxx v úvahu. |
|
(8) |
Po poskytnutí xxxxxxxxx společnost Xxxxxxx xxxxxxx, xx její xxxxx na xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx, xxxxxxx Xxxxxx xxxxxxx údaje xxxxxxxx EA, zejména xxxxx x&xxxx;xxxxxx trhu x&xxxx;xxxxxxxx, které xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxx xxxx xxxxxx, xx údaje xxxxxxxx XX vycházely x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxx xxxxx x&xxxx;xx xxxxxxxx XX poskytlo xxxxxxxxx xxxxx xxxxxx údajů. X&xxxx;xxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx se x&xxxx;xxxxxxxxxxx údajům vyjádřit. Xxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxx. |
|
(9) |
Xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx navrhly změny xxxxxxxx, xxxx xx xxxxxxxxx některých výrobků x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx kvóty xxxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx podle xx.&xxxx;14 odst. 4 xxxxxxxxxx xxxxxxxx může rozhodnout xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxx xxx, xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx pozastavení. Xxxxxx xxxxx nemohla přezkoumat xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx. V čl. 11 xxxx.&xxxx;3 xxxxxxxxxx xxxxxxxx je xxxxxxxx xxxxxxxx postup xxx prozatímní xxxxxxxx. Xxxx xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxx. |
2.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXXXXX XXXXXXX XXXXXXXX X&xxxx;XXXXXXXXXXXXX SUBJEKTŮ XX TRHU XXXX XXXXX XXXXXX XXXXXXX
|
(10) |
Xxxxx xx.&xxxx;14 xxxx.&xxxx;4 základního xxxxxxxx smí být x&xxxx;xxxxx Xxxx účinnost xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx pozastavena x&xxxx;xxxxxxx, že se xxxxxxxx xx xxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx, xx xxxx pravděpodobné, xx xx se x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxx obnovila xxxx. |
|
(11) |
Xxx 12. října 2021 xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx, xxxxxxx Xxxxxx zjistila, xx x&xxxx;xxxxxx oživení po xxxxxxxx xxxxxxxx XXXXX-19 xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Unie xx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxxx 2021 příznivě xxxxxxxx xx xxxxxxxx s obdobím xxxxxxx (xx 1.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2019 xx 30. června 2020) x&xxxx;x&xxxx;xxxxx 2017 (nejlepším rokem xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx). Očekávalo xx, xx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx situace xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxx xxxxxxxxxx i během xxxxxxxxxxxxxxx období pozastavení, x&xxxx;xxxxx xxxx nepravděpodobné, xx by se x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx. Xxxxxxx tržní xxxxxxxx však byly xxxxxxxxxx xx xxxxxxx xx xxx xxxxxxxx. |
|
(12) |
Xxxxx xx.&xxxx;14 xxxx.&xxxx;4 xxxx xxx pozastavení xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxx nepřesahující xxxxx xxx. Aby xxxxx Xxxxxx rozhodnout, xxx xx má xxxxxxxxxxx prodloužit, xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx na xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxx, jakož x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx x&xxxx;xxxxxx dovozců x&xxxx;xxxxxxxxx. |
2.1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx xxxxxxxx
|
(13) |
Xxxxx období xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxx poklesla, tj. x&xxxx;13,5&xxxx;% xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx roku 2021&xxxx;(6). Poptávka xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxxx 2021, xxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx vzrostla o 27 % x&xxxx;xxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(14) |
Xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx neuváděl xxxxx xxxxx o spotřebě xxx xxxxxxxxxx a že xxxx xxxxx xxxx v rozporu x&xxxx;xxxxx, xxxxx xxxxxxxx XX xxxxxxxxxx pro xxxxxx analýzy. Xxxxxx xxxxxxxxxxx, xx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxx xxxx uvedeno, xx xxxxxxxx XX xxxxx xxxxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxx období xxxxxxx tak, xx xxxxxxx dovoz xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Unie. Pro xxxxx srovnání x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxx 2021 xxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;12. xxxx xxxxxxxxxx přepočítány z údajů xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx XX xx xxxxxxxxxx základě (7). Xxxxxx proto vycházela x&xxxx;xxxxx, které xxxxxxxx XX xxxxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxx, a toto xxxxxxx xxxxx xxxxxxx. |
|
(15) |
Xx xxxxxxxxxx informací xxxxxxxxxxx Xxxxxxxx, Xxxxxxx a Lodec xxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx, že xxxxx xxxxxx společnosti XXX Xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx do xxxx 2030 x&xxxx;40&xxxx;%. Xxxxxx xxxx uvedla, xx xxxxxxx xxxxxx se xxxxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx válcované xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, xxx xxxxxx xx všech xxxx xxxxxxx z hliníku. Kromě xxxx Evropa (xxxxx XX, ale i jiné xxxxxxxx země) xxxxxxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxx (14&xxxx;%), xxxxx se xxxxxxxxxxx. X&xxxx;xxxxxxxxxx řadě xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx Xxxxxx, která xx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx výhledů růstu, xxxxxxx xxxxxx se xxxxxx vyhlídek xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx osmi xxxxxx. Xxxx xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(16) |
X&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxx 2022 byly xxxxxxxxxx tyto xxxxxx: xxxxx xxxxxx XXX&xxxx;(8) xxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;Xxxxxx nadále uspokojivá, x&xxxx;xx xxxx xxxxxxxxx xxxxx v návaznosti xx xxxxx na Ukrajině x&xxxx;xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxxxx ve xxx xxxxxxxx. Poptávka xx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx byla naopak xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx. Xxxxxxx xx, xx xxxx xxxxxxx xxxxxx několik xxxxxxx xxxxxx. Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx, xxxxx zpráva xxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx. |
|
(17) |
Xx xxxxxx nabídky výrobní xxxxxxx Unie xxxxxxx xxxx xxxxxxxx po xxxxxx šetření (+20&xxxx;%), xxx využití xxxxxxxx xx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxx 80&xxxx;%. Výrobní xxxxxxx Xxxx proto xxxx výrobu xxxxxx. |
|
(18) |
Xxxx xxxxxxxx surovin (hliník, xxxxxx) x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxx xxxxxx xxxxxx xx období xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx, zejména x&xxxx;xxxxxxxx oživení xx xxxxxxxx pandemie XXXXX-19. Xxxxx nárůst xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx Xxxxx xxxx Xxxxxxxx. Xxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx. Xx bude mít xxxxx na xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx a následně sníží xxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx výrobcích. |
|
(19) |
Pokud jde x&xxxx;xxxxx xxxx x&xxxx;Xxxxx, xxxxxx surového hliníku, xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxx svůj xxxxx x&xxxx;22&xxxx;% x&xxxx;xxxx 2015 xx xxxxxxxxx 11&xxxx;% x&xxxx;xxxx 2021. Xxxxxx xxxxxxx daň xx xxxx 15&xxxx;%, kterou Xxxxx xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxxx xxx 31.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2021&xxxx;(9), xxx bylo původně xxxxxxxxx. Podle xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx hliníku xxxx polotovarů z hliníku, x&xxxx;xx navzdory sankcím xxxx Xxxxx, xxxxx, x&xxxx;xxxx xx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx z hliníku, xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx x&xxxx;Xxxxxx obecně. |
|
(20) |
Vzhledem x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxx, xx xxxxxxxx xxxxxxx vrcholu x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxxx 2021. Xx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx, který, xxx xx xxxxxxxxxx x&xxxx;33. xxxx odůvodnění xxxx, klesl xxxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;12&xxxx;% xx srovnání x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxx 2021. Xxxxx toho xx xxxxxx xxxxx v období xxxxxxx vrátily k normálu: 5–7 xxxxx podle xxxxxx XXX x&xxxx;xxxxx 2022 a 6–8 xxxxx xxxxx sdružení EA (10). Xx xx xxxxxxx xxxxxx xxxx xxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx roku 2021, xxx xxxxxx xxxxx činily někdy xx 6 až 10 xxxxxx. Xxxxxxxx xxxxxxxx lhůt potvrdilo xxxx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(21) |
Xx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx Xxxxxx k závěru, xx xxxxx období analýzy xx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx nabídkou x&xxxx;xxxxxxxxx, xxxxxx se xxxxxxxxxxx xxxxx pololetí xxxx 2021. Xxxxxxx xxxxxxxxxx zůstává xxxxxxx, xxx xx, že xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx po odeznění xxxxxxxx XXXXX-19 skončil, xxx xxxxxxx významný xxxxxx příjmu xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx lhůt. Xxxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xx. automobilového xxxxxxxx a stavebnictví. |
2.2. Situace výrobního xxxxxxx Xxxx
|
(22) |
Xxxxx xxxxxxx x&xxxx;XX xx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxx 2021 xxxxxx o 12,8 % x&xxxx;1&xxxx;056&xxxx;668&xxxx;xxx xx 921&xxxx;701&xxxx;xxx. Xx xxxxxxxx s obdobím xxxxxxx se objem xxxxxxx zvýšil x&xxxx;36&xxxx;% x&xxxx;xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx 2017 x&xxxx;17&xxxx;%. |
|
(23) |
Xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx společnost Xxxxx xxxxxxx, xx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx XX x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx uvedenými x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx. Xxx xx xxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;14. xxxx odůvodnění, xxx xxxx xxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxx 2021, xxxxxxxxxxx Xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx sdružením XX xx xxxxxxxxxx základě x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx metodiku xxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx (xxx 2017 x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx). Xxxx xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(24) |
Xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx v Unii xxxxxxxx rostly z průměrných 2&xxxx;703&xxxx;XXX/x xxxxx xxxxxx xxxxxxx na 2&xxxx;879&xxxx;XXX/x x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxxx 2021 x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxx xxxxxx na 3&xxxx;555&xxxx;XXX/x x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx. Jde x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;23&xxxx;% xxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxx 2021 a obdobím analýzy. Xx xxxx výsledkem xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xx odeznění xxxxxxxx XXXXX-19 x&xxxx;xxxxxxx xxx xxxxxxx (surového xxxxxxx, xxxxxxx) a energie. |
|
(25) |
Uživatelé, xxxxxx xxxxxxxxxxx Xxxxxxxx, Lodec x&xxxx;Xxxxxxx Xxxxxxx, xx xxxxx původních xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx na xxxxxx xxxxxx xxxx xx xxxxxxx (+100&xxxx;% x&xxxx;xx +160&xxxx;% xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx). X&xxxx;xxxxxx Xxxxxx vyplynulo, xx xxxx xx přeměně (11) xx xxxx xxxxxxx xx xxxxxx šetření (xxxxx xxxxxxxx xxxx 2020 a první xxxxxxxx xxxx 2021) a obdobím xxxxxxx xxxxxxx o 8 %. X&xxxx;xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxx (xxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx, xxx xx xxxxx xxxxxx xxxxxxxx dlouhodobé xxxxxxx, xx xxxxxx, xxxx xxx xxxxxxx xxx.) x&xxxx;xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx se může xxxx xx xxxxxxx xxxxxx xxxxx, xxx xxxxxxx xx zdá, xx xxxx všemi xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxx shoda, že xxxx cena xx xxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxx xxxxxx xxx částečně xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx, xxx jsou xxxxxxx na xxxxxx xxxxxx (xxxxxxx xxx xxxxxxx a surovin, xxxx xxxx legující xxxxx), x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx. |
|
(26) |
Xxxxx jde x&xxxx;xxxxx na xxxx, x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxxxx xx xxxxxx šetření xxxx xxxxxx prodeje xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx ke xxxxxxx xxxxxx xx xxxx Xxxx (x&xxxx;64,8&xxxx;% x&xxxx;xxxxxx šetření xx 79,4&xxxx;% x&xxxx;xxxxxx pololetí xxxx 2021). Xxxx xxxxxx podílu na xxxx xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx (80,1&xxxx;%), xxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx byl xxxxxxxxxx xxxxxxxx spotřeby, xxx xx xxxxxxx x&xxxx;13. bodě xxxxxxxxxx xxxx. |
|
(27) |
Xxxxx období xxxxxxx xxxxx výroby mírně xxxxxxx o 2 % oproti xxxxxxx xxxxxxxx xxxx 2021. Ve xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx se xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;22&xxxx;% x&xxxx;xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx 2017 x&xxxx;9&xxxx;%. |
|
(28) |
Xxxxxxxx se xxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxx prvnímu xxxxxxxx xxxx 2021 xxxxx xxxxxxx x&xxxx;1,3&xxxx;%. Xx xxxxxxxx s obdobím xxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;20,8&xxxx;% x&xxxx;xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx 2017 x&xxxx;23&xxxx;%. Dostupná kapacita xxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx:
|
|
(29) |
Xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx, a to xx xxxxxx 80,8&xxxx;% v období xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;81,5&xxxx;% v prvním xxxxxxxx xxxx 2021 x&xxxx;91,3&xxxx;% x&xxxx;xxxx 2017. Xxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xx vzorku s ohledem xx dotčený xxxxxxx xx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxx 2021 snížil x&xxxx;12&xxxx;% a byl xxxxx xxxxx (x&xxxx;2&xxxx;%) xxx x&xxxx;xxxxxx šetření. Xxxxxx xxxxxxxxxx xxxx nižší xxx v období xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx nižší než x&xxxx;xxxx 2017&xxxx;(12). Xx xxxxxxx, xx výrobní xxxxxxx Xxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx. |
|
(30) |
Xx poskytnutí xxxxxxxxx xxxxxxxxxx Valeo tvrdila, xx xxxxxx kapacity xx x&xxxx;xxxxxxx s nedostatečnou xxxxxxxx x&xxxx;xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxx xxxxxxxxx 100&xxxx;% xxxxxxx xxxxxxxx. Nemá xxxxx xxxxxx volnou kapacitu x&xxxx;xxxxx xxxxxxx 80,8&xxxx;% x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxxxxx Xxxxx tvrdila, xx xxxxxxxx Xxxxxx jsou x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx, xx výrobní xxxxxxx Xxxx xxxx kapacitu. Xx xxxx, xx xxxxxx xx tvrzení xxxxxxxxxxx Valeo Xxxxxx xxxxxxxx, že xxxxxxxx xx v období analýzy xxxxxxx x&xxxx;20,8&xxxx;% xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx šetření x&xxxx;x&xxxx;23&xxxx;% ve xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx 2017. Za xxxxx, tvrzení, xx xxxx využití xxxxxxxx 80,8&xxxx;% xxxxxxxxxxx prostor xxx xxxxxx xxxxxxxx, xxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxxxx Komise x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx&xxxx;(13), že xxxxxxx xxxxxxx Xxxx v roce 2017 xxxxxxxxx s kapacitou xxxxxxxx z 91,3 %. Xxxxxxxxxx Xxxxx navíc xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxx, xx xxxxxxxx/xxxxxxx xxxxxxxx xx xxx neliší xx xxxxxxxxxxx kapacity. X&xxxx;xxxxxxxx xxxx xxxx tato xxxxxxx zamítnuta. |
|
(31) |
Po poskytnutí xxxxxxxxx společnosti Xxxxxxxx, Xxxxxxx x&xxxx;Xxxxx tvrdily, xx xxxxxxx odvětví Xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx do xxxx xxxxxxxx. Xxxxx xx xxxxx však xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxx xx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxx tvrzení, xx xx xxxxxx xxxxxxxxx plochých válcovaných xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx. Xxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx&xxxx;(14) Xxxxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;2&xxxx;% a v období xxxxxxx x&xxxx;20&xxxx;%. Toto tvrzení xxxx xxxxx zamítnuto. |
|
(32) |
Společnosti Xxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx mnoho xxxxxxx v Unii xxxx xxxxxx xxxxxxxxxx válcovací xxxxxxxx xxxxx nedostatku xxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;XX od roku 2000 x&xxxx;xxxx než 30&xxxx;%. Xxxxxxxxxx prý xxxx omezil xxxxxxxx xxxxxxxxx odvětví Unie xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx. Xxxxxxxx XX xxxx vysvětlilo, xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx není x&xxxx;xx xxxxxxx xxxxxxx Unie xx schopno xxxxxxxxx xx xx xxxxxxx xxxx. Xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx, že xxxxx xxxxxxxx hliníku xx XX v období xx xxxxx xx dubna 2022 xx srovnání x&xxxx;xxxxxxx xx ledna xx xxxxx 2021 xxxxxxx. Komise xxxx xxxxxx, xx xxxxxxxxxxx xxxxxx surového hliníku xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxx 2022 xxxxxx [9,2–10,7] xxxxxxxx xxx&xxxx;(15), xxx bylo xxxxx xxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx 2020–2021 (x&xxxx;xxxxxxx [10,1–11,4] xxxxxxxx tun), xxx xxxxxxxxxxx s průměrnými xxxxxxxx před xxxxxxxx XXXXX-19 ([9,1–10,5] miliardy xxx). Zásoby xxxxxxxxxx xxxxxxx ([310&xxxx;000–330&xxxx;000] tun) x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx roku 2022 xxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx s posledním xxxxxxxx xxxxxxxx ([320&xxxx;000–340&xxxx;000] xxx xx xxxxxx 2019–2021). Xxxxxx dospěla k závěru, xx xxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxxxxx, včetně trhu xxxxxxxx hliníku, xxxxx xxxxxxxx xxxxxx, xxxxx xx o celosvětový jev, xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx Xxxx, x&xxxx;xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxxx, x&xxxx;xxxx xxxxxx za xxxxxxxx xxxx. Xxxxxxx, xx tato xxxxxxx xx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxx, xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxx konkurenty, xxxx xxxxx zamítnuto. |
|
(33) |
Ziskovost xx xxxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxx analýzy xxxxxxx 2,8 %. Xxxxxxxxx xxxxxx -1,8&xxxx;% v období xxxxxxx x&xxxx;1,9&xxxx;% v prvním xxxxxxxx xxxx 2021, xxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxx 3,1&xxxx;% xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxx 2017 x&xxxx;xxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx rozpětím xx xxxx 6 % xxxxxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;7 odst. 2c xxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxx xxx xxxxx xxxxxxx prodeje xxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(34) |
Xxxxxxxx xxx říci, xx xxxxxxx ukazatele x&xxxx;xxxxxx analýzy xx xxxxxxxx s prvním pololetím xxxx 2021 xxxxxxxx (xxxxxx xxxxxxx, xxxxxx), xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxx (xxxx, xxxxxxxxx). Komise xxxxxxx xxxxxxx k závěru, že xxxxxxx odvětví Xxxx xxxxxxxxx během xxxxxx xxxxxxx podstatnou xxxx. |
2.3.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx xxxxxxxxx
|
(35) |
Xxxxxxxxx xx vyslovili xxx prodloužení xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx, že xxxxxxxx xxxxxxxxxxx jsou xxxxx xxxxxx. |
|
(36) |
Xxxxxx xxxx xxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxx, xx xxxxxxx, xxx je xxxxxxx xxxx v 13. až 23. xxxx xxxxxxxxxx. |
|
(37) |
Xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxx xxxx splněny, xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxx, xxxxx údajně xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx. Xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxx a tvrdili, xx xxxxxxxxxxx xx xxxx být x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx. Tyto xxxxxxx se xxxx xxxxxx xxxxx menšiny xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;14 xxxx.&xxxx;4 xxxxxxxxxx nařízení xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx výrobku xxxx xxxxx, x&xxxx;xxxxxx jeho xxxxx. |
|
(38) |
Xxxxxxxxx xxxxxx tvrdili, xx x&xxxx;XX xxxxxx xxxxx xxxxxxxxx nedostatek xxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxx pokud xxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxx, x&xxxx;xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx. |
|
(39) |
Xxxxxx však xxxxxxxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx, která, xxx xx xxxxxxxxxx x&xxxx;28. xxxx xxxxxxxxxx, xxx xxxxxxxx skutečné/aktivní kapacitě. Xx období xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx. Výrobní xxxxxxx Xxxx xx xxxxxxx největším dodavatelem xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxx xxxxxx xxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xxxx xx Xxxxxxx a další xxxxx země. Xxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx, xx dodací xxxxx xxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx pololetím xxxx 2021 xxxxxxx xxxxxx, jak xx xxxxxxxxxx x&xxxx;20. xxxx xxxxxxxxxx. A konečně, jak xx xxxxxxx v 37. xxxx xxxxxxxxxx, čl. 14 xxxx.&xxxx;4 xxxxxxxxxx pouze xxxxxxxx pozastavení. Komise xxxx xxxxxx, xx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxx xxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx&xxxx;(16). |
|
(40) |
Xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx Valeo tvrdila, xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx uveden xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxx výrobního xxxxxxx Xxxx a Komise xx xxx měla ověřit. Xxxxxx xxxxxx objednávek xxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx, že xxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxx byla vyšší xxx v prvním xxxxxxxx xxxx 2021 x&xxxx;x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxxxxx xx týkal xxxxxxxxx xxxxx, které xxxx xxxxxxxxxx xxx danou xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx předmětem xxxxxxx. Komise xxxx xxx poskytnutí xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx údaje, xxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxx xxxxx xx xxxxxxxx a vyjádřit xx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxx rovněž x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx správnosti xxxxxxxxxxxx informací. X&xxxx;xxxxxxx, xx rozdíl xx xxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxxxx Valeo, jak xx vysvětleno výše x&xxxx;13. xxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxxx během období xxxxxxx klesla o 13,5 % xx xxxxxxxx s prvním xxxxxxxxx xxxx 2021. X&xxxx;xxxxxxxx toho xx xxxxxx xxxxxx objednávek x&xxxx;12&xxxx;% x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx. Uvedené xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(41) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx, xxxxxxxxxx Valeo xx xxxxxxxxxx informací xxxxxxx, xx xx xxxx xxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx, xx xxxxx uživatelů xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx ploché xxxxxxxxx výrobky z hliníku x&xxxx;xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxx mnoho xxxxxxxxxx, xxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xxx která xx xxxxxxxx, v předepsaných xxxxxxxx xxxxxxx. Komise xx xxxx xxxxxx, xx xxxx xxxxxxx nebylo xxxxxxxxx žádnými důkazy. Xx xxxxx je xx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx, xxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx uživatelé x&xxxx;xxxxx xxxx podpořena xxxxxxxxxxx zdroji (17), xx xxxxx xxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxx nerovnováhy xxxx nabídkou a poptávkou xx xxxx Unie. X&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxx skutečnost, xx xx xxxxxx xxxxx v období analýzy xxxxxxxx xx běžnou xxxxxx, byla xxxxxx xxxxxxxxx o zlepšení xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx. Xxxx tvrzení bylo xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(42) |
Xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx typů xxxxxxx xx xxx Xxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxxx. |
|
(43) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxx dodávek xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx (xxxx xxx „xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx“), Xxxxxx xxxxxxxx, že xxx uživatelé, xxxxx xx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx, xx. TitanX x&xxxx;Xxxxx, xxx pořizovali xxxxxxxx xxxxxxxx od xxxxxxxxx odvětví Unie. Xxxxx xxxx xx xxxx korespondence xxxx xxxxxxxxxxx Xxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;Xxxx, xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxx, xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xx xxxxxx po xxxx 2023. Xxx xx, xx většina xxxx xxxxxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx cen, x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx týkajících xx kapacity xxxx xxxxxx xxxxxxxxxx. |
|
(44) |
Xxxxxxxxxx Xxxxx xxxxxx tvrdila, že xxxxx x&xxxx;xxxxxx největších xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxx xxx dohodnutá xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx utrpěl xxxxx, xxxxx xxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxx dodavatel xxxx xxxxxxx xxxxx, xx xx xx spíše xxxxxxxxxx Xxxxx, xxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxx. Vzhledem x&xxxx;xxxx, xx se xxxxx o konkrétní xxxxxxx xxxx xxxx oběma xxxxxxxxxxxx, xxxxxxx Xxxxxx xxxxxxx žádný závěr xxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx hliníkových xxxxxxxxx xxxxxxxx na xxx Xxxx. Pokud xxx x&xxxx;xxxxx, xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxx nenaznačoval, xx xxxxxxxx byla xxxxx xxxxxxx. Místo xxxx xxxxxx, xx válcovna xxxxx fungovat x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx (místo xxxxx xxxxxxxx roku 2022 xx x&xxxx;xxxx 2023). Xxxxx xxxx, jak xx xxxxxxx v témže xxxxxx, to bude xxx xxxxx xxxxx xx xxxx xxxxxx, xxxxxx xxxx xx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx. Xxxx xxxxxxx xxxx xxxxx zamítnuto. |
|
(45) |
Společnost XxxxxX xxxxxxx, xx xxxx největší xxxxxxxxx xxxxxx své xxxx x&xxxx;xx nebyla xxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx. Netvrdila xxxx, xx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xx svého xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxxxxx XxxxxX xxxxxxxxxxxx důkazy x&xxxx;xxxxxxxxx dodávek xx xxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx. Xxxx tvrzení xxxx xxxxx xxxxxxxxx. |
|
(46) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx ze xxxxxxx xxxx, Komise xxxxxxxxxxx, xx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxx xx vyznačoval xxxxxxxxx xxxxxxx na xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxx, zatímco xxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx výrobků x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxx představoval xxxxx xx trhu xxxxx xx xxxx 2,2&xxxx;% xxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx. snížení x&xxxx;[5,9–6,3] % během období xxxxxxx. Xx xxxxx xxxxxxxxx, že Turecko xxxxxx xxxxxx xxxx xxxxx xx předchozí xxxxxx. V tomto ohledu x-xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx poskytnutá xxxxxxxxxxx Valeo x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xx strany tureckého xxxxxxxxxx. |
|
(47) |
X&xxxx;xxxxxxx, hliníkové xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxx xx xxxxxxx x&xxxx;71. xxxx xxxxxxxxxx xxxx, xxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx a dočasným xxxxxxxx xxxxxxxx, xxx xxxxx xxxxx xx xxxxxxx poptávky x&xxxx;xx xxxxxxxxxxx tepelných xxxxxxxxxx. Xx bylo xxxxxxxxx xxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx XX, xx xxxxx období analýzy xxxxx k poklesu objednávek xxxxxxxxxxx tepelných xxxxxxxx xx strany xxxxxxxxx Xxxxx, Xxxxx x&xxxx;Xxxxxxx xxx xxxxxx již xxxxxxxxxxxxx množství, a to x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx poklesu xxxxxxxx&xxxx;(18). |
|
(48) |
X&xxxx;xxxxxxx xx výše xxxxxxx xxxxx Xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx tepelných xxxxxxxx. |
|
(49) |
Xxxxx jde x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx výrobky x&xxxx;xxxxxxx xxx xxxxxxx při xxxxxx hliníkových elektrolytických xxxxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxx SATMA x&xxxx;XXX Xxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx tvrdily, xx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx typu xxxxxxx, že Xxxxxxx xxxxxx být zdrojem xxxxxxx, xxxxx tento xxx xxxxxxx xx xxx nevyrábí, xxxxxxx xxxxxxxx výrobci xxxxxx xxxxxxxx v roce 2021. Xxxxxxxxxx XXXXX xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxx, xx Xxxxxxxx, xxxxx xxxx xxxx xxxxxxx zdrojem xxxxxxx tohoto xxxx xxxxxxx, xxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxx xxxxxx xxxxxx, xx probíhá xxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx. A konečně, xxxxx xxx výrobku xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxx zlomek xxxxxxx spotřeby xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx z hliníku x&xxxx;Xxxx, a jak je xxxxxxxxxx výše v 39. xxxx xxxxxxxxxx, xxxx xxxxx čl. 14 odst. 4 xxxxx pozastavit xxxxxxxx xxxxxxxx pouze xxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxx. Xxxxxx proto xxxx xxxxxxx zamítla. |
|
(50) |
Uživatelé xxxxxx xxxxxxxxxxx o pravděpodobných finančních xxxxxxxx řady xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xx konci hodnotového xxxxxxx v případě opětovného xxxxxxxx cel. Xxxxxxxx xxxx možným xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx v EU. |
|
(51) |
Komise x&xxxx;xxxxx xxxxxx xxxxxxxx xx svá xxxxxxxx x&xxxx;532. xx 548. xxxx xxxxxxxxxx konečného xxxxxxxx, v nichž xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx, že uložení xxxxxxxx nebude x&xxxx;xxxxxxx xx zájmy xxxxxxxxx, xxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxx situaci xxxxxxxxx xx xxx omezený. Xxxxx období pozastavení xxxxx měli uživatelé xxx xxxxxxxxxxx své xxxxxxx xxxxxxxx jiným xxxxxxx xxxxxxx. |
|
(52) |
Xxxxx toho, xxx xx uvedeno x&xxxx;75. xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx, měla Xxxxxx xx xx, xx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxx xxx, kteří xxxxxxxx o vyloučení xxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxxxxx lhůtu xxx (xxxxxxxxx) xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx. Xxx xx, xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx na xxxxxxx xx výrobního xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx získalo xxxxx xx xxxx během xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxxx 2021 x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxx xx xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx. |
2.4.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx
|
(53) |
XXXXXXXX, Xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx hliníku x/xxxx korozivzdorné oceli xxxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxx xxxx členů xxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx na xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx. Xxxxxxxxx se xxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx. |
|
(54) |
Xxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxx akutního xxxxxxxxxx xxxxxxx a na riziko xxx výrobce x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, kteří by xxxxx být xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx. Xxxxxx se xxxxx xxxxxxxx již xxxxxxxx x&xxxx;51. xxxx odůvodnění. |
3. PRAVDĚPODOBNOST XXXXXXXX XXXX X&xxxx;XXXXXXXX XXXXXXXXXXX POZASTAVENÍ
|
(55) |
Jak xx xxxxxxx x&xxxx;34. xxxx xxxxxxxxxx, zdá se, xx výrobní xxxxxxx Xxxx xx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, xxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxx xx xxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxx 2021 xxxxxxxx (objemy xxxxxxx, xxxxxx), xxxxxxx xxxx se xxxxxxxx (xxxx, xxxxxxxxx). Komise xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx neutrpělo během xxxxxx analýzy xxxxxxxxxx xxxx. Xxxxxx xxxxxxxxx, xxx xx xxxxxxxxxxxxxxx, xx xx se x&xxxx;xxxxxxxx prodloužení xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx. Byly xxxxxxxxxxx zejména xxx xxxxxxx: xxxxx xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx vývoj xx xxxx. |
3.1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx
|
(56) |
Xxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx xx trhu xxxxx x&xxxx;8&xxxx;% x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xx 2,2 % v prvním xxxxxxxx roku 2021, xxx xxxxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;49&xxxx;% na 3,2&xxxx;% x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxx x&xxxx;XXX x&xxxx;xxxxx x&xxxx;xxxxxx 2022 xxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxx, který xxxx x&xxxx;xxxx, xx xxxxx xx xxxx x&xxxx;xxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxx xxx 6,0&xxxx;%, xxx xx xxxxx xxxxxx xx xxxx v období xxxxxxx. Xxxxxxx 1 Xxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxx xxxxxx analýzy (x&xxxx;xxxxxx)
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
(57) |
Xxxxxx se xxxxxxxx xxxxx: dovoz x&xxxx;Xxxx xx po období xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xx 171&xxxx;240&xxxx;xxx během xxxxxx xxxxxxx xx 56&xxxx;470&xxxx;xxx v roce xxxxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxxx xx xxxxx xxxxx období analýzy xxxx zvýšil xx 73&xxxx;752&xxxx;xxx (xxxxxx xx xxx měsíců, xxxxxxxxxxxx), xxxxxx však zůstal xxx úrovní xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxx xxxxxxxx xxxx 2017 (xxxxxxxxx 100&xxxx;000&xxxx;xxx v případě xxxxxx xxxx 2017). Xx xxxxxxx xxxx 2022 xxxxx xxxx xxxxx (11&xxxx;000&xxxx;xxx měsíčně xx xxxxx x&xxxx;xxxx 2022 – xx. 132&xxxx;000&xxxx;xxx xxxxx – a 14 027 tun x&xxxx;xxxxx 2022 – xxxx xxx 168&xxxx;000&xxxx;xxx xxxxx). |
|
(58) |
Xxxx xxxxxx z Číny xxxxxxx vzrostly x&xxxx;xxxxxxxxxxx xx xxxxxxxx cen xxxxxx x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xx dopravu. Xx xxxxxx xx xxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx zúčastněné xxxxxx xx xxxxxxxxxx informací, xxxx xxxxxxx cen xxxxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, jako xxxx xxxxxxxx ceny v Unii. |
|
(59) |
Úroveň xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxx 17,3 %. Xxxxxx xxxxxx mezi xxxxxxxx xxxxxxxxx cenami x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx se x&xxxx;xxxxx xxxxxx analýzy xxxxxxxx xxxxxxxx, jak dokládá xxxxxxx 2 xxxx. Xxxxxxx xxxx xxxx xxxxx v období xx xxxxx xx xxxxx 2022 xxxxx xxx xxxx výrobního odvětví Xxxx (xx xxxxxx 4–5&xxxx;%). |
|
(60) |
X&xxxx;xxxx uvedeného xxxxxxxxx, xx xxxxx x&xxxx;Xxxx xx po xxxxxx xxxxxxx nezvýšil xxxxxxxx, xxx rostl xxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx dále x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx po xxxxxx xxxxxxx, xxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx měsíčního xxxxxx za xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xx srovnání x&xxxx;xxxxxx pololetím roku 2021. Xxxxxx xxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xx vyznačovala xxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx XXXXX-19, xxxxxxxxx nulové xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx s onemocněním XXXXX-19 x&xxxx;xxxxxx důsledky xxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx. Xxxxxx a duben 2022 xx xxxxx vyznačovaly xxxxxxx poklesem xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xx xxxxxxxxx, xxxxxxx xxxxx nevyřízených xxxxxxxxxx xxxx rostl x&xxxx;xxxxxx xxxxx se xxxxxxxxxxxx. Xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xx xxxx xxxxx xxxxxxxxx výrobku z Číny xxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx, zejména x&xxxx;xxxxxx od xxxxx xx xxxxx 2022. Xxxxxxxx se xxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xx xxxxxxxxx, xxx xxxxxxxxxx xxxxxxx 2 xxxx. Xxxxxxxx xxxxxxx čínské xxxxxx v souvislosti x&xxxx;xxxxxxxx XXXXX-19 xx xxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xx xxxxxx xxxxx úpravy xx xxxxx x&xxxx;Xxxx xx XX ještě xxxxxx. Xxxxxxx 2 Xxxxxxxx cen xxxxx xxxxxx analýzy (x&xxxx;XXX/x)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
(61) |
Xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx Airoldi xxxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxx Xxxxxx týkající xx xxxxxx z Číny xxxx xxxxxxxxx, xxxxx podle xxxxx x&xxxx;xxxxxx poskytnutých x&xxxx;xxxxx xxxxxx se xxxxxx xxxxx nezvýšil, xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxx vzrostly. Zadruhé xxxxxxxxxx Airoldi tvrdila, xx xxxxx xxxxxx xx měl xxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;xxxx 2021 x&xxxx;xx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxx x&xxxx;xxxxxx 2022 xx xxxxx xxx xxxxxxxxx, xxxxx xxx ovlivněn xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx ukrajinské xxxxx. Xxxxxxx, xxxxx xxx x&xxxx;xxxx, společnost Xxxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxx xxxx jsou x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;XX x&xxxx;xx xxxxxxx Xxxxxx xx xxxx upravit xxxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxxx xx dopravu. |
|
(62) |
Pokud xxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx, Xxxxxx xxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxxxxx Xxxxxxx bylo xxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxx XX (8 xxxxxx), xxxxxxx analýza Xxxxxx xxxxxxxxx xx statistik xx úrovni XXXXX (10 xxxxxx), které xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx. |
|
(63) |
Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx, Xxxxxx xxxxxxxxxx, xx rok po xxxxxx xxxxxxx (1. července 2020–30. června 2021) x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx částečně xxxxxxx do xxxx 2021. Xxxxxxxx srovnání xxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxx roku 2021 x&xxxx;xxxxxxx analýzy xxxxx xxxxxxxxxx stanovit xxxxxx xx celý rok 2021, xxxxx xxx xxxxxxxx xxxx 2021 xxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Jakékoli srovnání xxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx analýzy x&xxxx;xxxxx 2021 xx xxxxx xxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx. Xxxxx jde x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxx 2022, společnost Xxxxxxx xxxxx xxxxxxx, že xxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx. |
|
(64) |
Xxxxx jde x&xxxx;xxxx, x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxx, co xxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxx, xxx xx xxxxxxxxxx x&xxxx;60. xxxx odůvodnění, xx xxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx. X&xxxx;xxxxxxx, xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx, Komise xxxxxxxxxx, xx xxxxxxx statistiky xx shromažďují xx xxxxxx XXX, xxxx xx xx ceny xxxxxxxxx podstatná xxxx xxxxxxx xx dopravu. X&xxxx;xxxxxxxx toho xxxx xxxx tvrzení xxxxxxxxx. |
|
(65) |
Xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx XXXXXXXX tvrdilo, xx xxxxxxx xxxxxx nárůst xxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx, xx pozastavení xxxxxx, x&xxxx;xx xx xxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxx xxxxxx, xx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxx xxxxxx z nich. Xxxxx jde x&xxxx;xxxxxx xxx, Xxxxxx xxxxxxxxxxx, xx při srovnání xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx cen xxxxxxx v Unii xxxxxxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxx cen x&xxxx;Xxxx xxxx xxxxxxxx dovozní xxxx x&xxxx;Xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxx. |
|
(66) |
Xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxx tvrdila, xx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx na xxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx hrozbu xxx xxxxxxx odvětví Xxxx, neboť xx xxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx, na xxxx xxxx čínští xxxxxxxxxx xxxxxxx konkurenceschopnější. Xxxxxx xxx xxxxxxxxxx XXXXX tvrdila, že Xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx způsobené výrobnímu xxxxxxx Xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx fólií používaných x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx, xxxxx v Unii údajně xxxxx výroba xxxxxxxxxx. |
|
(67) |
Xxxxxx xxxxxx, xx v konečném xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx. Xxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx xxxxxxx výrobek byl xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx. Žádné xxxxxx xxxxxxxxxxxx tomu, xx xxxxx by podmínky, xxxxx xxxxx Komisi x&xxxx;xxxxxxxxx pozastavení xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx, xxx xxxxxxxxxxxx, xxxx xx xxxx xxxxxxxx souvislost xxxx dováženými xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx ukončena, xxxx že xx xxxx zjištění xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx. Kromě xxxx xxxx xxxxxxxxxx Xxxxx xxxx tvrzení xxxxxxxxx xx xxxx původního xxxxxxx, kterým xxxx xxxxxxx konečná xxxxxxxx. Xxxxxxx, xxxx analýza xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxx xxxxxxx xxxx celek x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xx základě xxxxxxxxxxx xxxx výrobku. Tvrzení xxxx proto zamítnuta. |
|
(68) |
Společnosti Xxxxx a EURANIMI tvrdily, xx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx nedostatku xx xxxx Unie, xxxxx xx Xxxxxx xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxx xxxx xxxxxx, xx xxxxx xxxxxxxxx výrobku x&xxxx;Xxxxx představoval xxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx Xxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxx xxxxxx než 0,5&xxxx;% xxxxx období xx xxxxxx šetření x&xxxx;x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx. V důsledku xxxx xxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxxx považovány xx významné. Xxxxxxx xxxx proto zamítnuto. |
3.2. Nedávný xxxxx xx xxxx
|
(69) |
Xxxxxxxxxx xx nejistá vzhledem x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xxxx dopad xx xxx. Vytváření zásob xxxxxxxx, xxxxx se xxxxxxx o dočasnou xxxxxx xx nejistoty spojené x&xxxx;xxxxxx xx Ukrajinu. Xxxxxxxxx proměnnými, xxxxx xx xxxxx zohlednit, xxxx rovněž zvýšení xxx xxxxxxx a energie, xxxxx bylo xxxxx xxxxxxxxx oživením xx xxxxxxxx xxxxxxxx XXXXX-19 x&xxxx;xx xxxxx 2022 xxxxxxxxxxxxxxxx a neodůvodněnou vojenskou xxxxxx Xxxxx xxxx Xxxxxxxx. |
|
(70) |
Xxxxx xxx o poptávku xx stavebnictví, xxxxxx xx x&xxxx;xxxxxx xxxxx, xxxxxxxx xxxxxxx, xx x&xxxx;xxxxxxxx zvýšení xxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx zvýšení xxxxxxxxx xxxxx xxxxx xxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx xxxx být xxxxxxxx&xxxx;(19). |
|
(71) |
Xxxxx xxx o výrobu v automobilovém xxxxxxxx, x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxx úrovně. X&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx byla xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx vodičů x&xxxx;Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx&xxxx;(20). Xxxxxxx xx, xx xxxxxxxxxx čipů bude xxxxxxxxxx xxxxxxx po xxxxxxx dobu x&xxxx;x&xxxx;xxxx 2022&xxxx;(21). |
|
(72) |
Xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx XX xxxxxxx trh x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxxxx XX xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxxx 2022 pokles prodeje x&xxxx;3,8&xxxx;% xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx a pokles xxxxxx x&xxxx;5,7&xxxx;%. Xxxxx xxxxxxxxxx byl založen xx kombinaci xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx. Xxxxxx uvedla, xx xxxxxxxx Xxxxxxx xxxxxxx, xx automobilové xxxxxxx v roce 2022 xxxxxxx, xxx x&xxxx;xxxx 2023 bude stagnovat (22). Xxxxxxx však svou xxxxxxxx xx xxx 2022 podmiňuje xxxxx xxxxxxxxx proměnných: xxxxxxxx xxxxxxxx současných rizik xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx; xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx v případě xxxxxxxxxxxxxx války xx Xxxxxxxx; xxxxxxxxxxx disponibilním xxxxxxx xxxxxxxxxxxx (v EU) x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx na xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx EU (Xxxxxxx xxxxxxxxxx, XXX, Xxxx x&xxxx;Xxxxxxx), xxxxx xx x&xxxx;xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx. V důsledku xxxx xxxxxxx xxxxxxxx po xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx. |
|
(73) |
Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx, xxx xxxxxxxxxxxxxxx a neodůvodněná xxxxxxxx xxxxxx Xxxxx xxxx Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxx Xxxxx měly dopad xx xxxxxxxxxxxx řetězec xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx. X&xxxx;xxxxxxxx době xxxxx xx sankcí x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx z hliníku x&xxxx;Xxxxx xx EU. Xxxxx xxxx xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx též xxxx zdroje xxxxxxx xxx Xxxxx. Xxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx o tom, xx xxxxxx vůči Xxxxx xxxx dopad xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx x&xxxx;xxxxxxx, x&xxxx;xxxxx by xx bylo xxxxxxxxxx xxx xxxxxxx dopadu xxxxxxx xxxxxxxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx banky x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxx systému XXXXX xxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxx xxxx skutečnost, že xxxxxxx nákladní xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx Xxxxx x&xxxx;x&xxxx;Xxxxx. Kromě xxxx xxxx xxx dopad xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx, které xxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx podíl. Tato xxxxxxx xxxxx zvyšuje xxxxxxxxx xxxxxxx toho, xxx se xxxx xxxxxxx na xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx. |
3.3.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx xxxxxxx xxxx, zda xx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx
|
(74) |
Xx xxxxxxxx xxxxxxxxxx výrobního xxxxxxx Xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxxx 2021 xx xxxxxxxx s obdobím xxxxxxx zůstala xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx. Xxxxxxx podíl xxxxxxxxx xxxxxxx Unie xx trhu xxxx xxxxxx stabilní, xxxxx xxxxxxx se xxxxxxx xxxxxx o 12,8 %, xxxxxxx xxxxxx xx mírně xxxxxxx x&xxxx;2&xxxx;% a kapacita x&xxxx;1,3&xxxx;%. Xxxxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx 2,8&xxxx;% x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx, xxx xx xxxx xxxxx xxxxx xxx referenční xxx 2017 a hluboko xxx xxxxxxxxxx ziskem xx xxxx 6&xxxx;% xxxxxxxx xxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxx. |
|
(75) |
Xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxxx. Příjem xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx v období xxxxxxx xxxxxx o 12 % xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxx 2021 a o 2 % xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx (v tomto xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx, že xxxxxxx odvětví Xxxx xx xxxxxxx v situaci, xxx je xx xxxxxxxx xxxx). Na xxxxxx od zjištění xxxxxxxxx ve 49. xxxx xxxxxxxxxx rozhodnutí x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx Unie xxx xxxx xxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx plně xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx. Xxxxxxxx dosáhla xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxxx 2021 x&xxxx;xxxx xx xxxxx období analýzy xxxxxxx o 13,5 %. Xx xxxx xxxxxxxxx poklesem xxxxxx xxxxxxxxxx a rovněž xxxxxxxx zkrácením dodacích xxxx. Xxxxxxxx k nejistotě xxxxxxxx v odvětví xxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx dalším zvýšením xxxxxxx na xxxxxx xxxxxx xx neočekává, xx xx se xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. X&xxxx;xxxxxxx, v souvislosti xx zlepšením xxxxxxxxx xxxx nabídkou a poptávkou xx xxxxxxx odvětví Xxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxxxx sílu při xxxxxxxxxxx cen, a jeho xxxxxxxxxxx výkonnost xx xxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx. |
|
(76) |
Xxxxxx xxxxx zároveň xxxxx xxxxxx analýzy xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx rostl, x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx xxxx měsíců xx období xxxxxxx xxxxx více, a to xx xxxx, které xxxx xxxxx xxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx. Xxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx cenami x&xxxx;xxxxxxxxxx cenami xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xx x&xxxx;xxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx zvyšoval. X&xxxx;xxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx na mezinárodní xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx, xx xxx poukázali xxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx COVID-19, xxx xxxxxx xxxxxxxxxxx čínské xxxxxxx. Xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx trend rychlého xxxxx čínského xxxxxx xxxx pravděpodobně pokračovat x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx ke xxxxxx xxxxxxx, xxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xxxxx xx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxx pozastavena. Xxxxx s očekávaným dalším xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxx xxxxx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx xx xxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx. |
|
(77) |
X&xxxx;xxxxxxx xx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx dospěla Xxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx x&xxxx;xxxxxxx prodloužení stávajícího xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx xxx xxxx pravděpodobné, xx by se xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx obnovila. |
4. ZÁVĚR
|
(78) |
Po xxxxxxxxxxx xxxxxx na xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxx, xxxxxxxxxxxxxxx vývoje x&xxxx;xxxxxx budoucnosti, xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx Komise k závěru, xx podmínky xxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx opatření xxx xxxxxx xxxxxxx. X&xxxx;xxxxx xxxxxx Komise xxxxxxxxxx, že xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx xx výjimečným opatřením x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxx. |
|
(79) |
Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx jakýchkoli xxxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxx xx xxxxx Komise xxxxxxxx neprodloužit xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx. X&xxxx;xxxxxxxx xxxx xx xxxx xxx xxx xxxxx xxxxxxxx, xxxxxxx xx xxxxxxxx uplatňovat rozhodnutí x&xxxx;xxxxxxxxxxx (xx dni 12.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2022), |
XXXXXXX XXXX ROZHODNUTÍ:
Článek 1
Pozastavení xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx uloženého článkem 1 xxxxxxxxxxx rozhodnutí Xxxxxx (XX) 2021/1788 xx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx pocházejících x&xxxx;Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xx dále neprodlužuje.
Xxxxxx&xxxx;2
Xxxxxxx antidumpingové clo xxxxxxx xxxxxxx&xxxx;1 xxxxxxxxxxx xxxxxxxx Komise (EU) 2021/1784 na xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx pocházejících x&xxxx;Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx se xxxxxxxx xx xxx 12.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2022.
Xxxxxx&xxxx;3
Xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx xxxx xx xxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxxxx unie.
V Bruselu xxx 7.&xxxx;xxxxxxxx 2022.
Xx Xxxxxx
xxxxxxxxxxx
Xxxxxx XXX XXX XXXXX
(1)&xxxx;&xxxx;Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X 176, 30.6.2016, x.&xxxx;21.
(2)&xxxx;&xxxx;Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X 268, 14.8.2020, x.&xxxx;5.
(3)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx xxxxxxxx Komise (XX) 2021/582 ze xxx 9.&xxxx;xxxxx&xxxx;2021 x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx xx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx pocházejících x&xxxx;Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx (Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X 124, 12.4.2021, x.&xxxx;40).
(4)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxx (EU) 2021/1784 xx dne 8.&xxxx;xxxxx&xxxx;2021 o uložení xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx xx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx z hliníku xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxx lidové xxxxxxxxx (Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X 359, 11.10.2021, x.&xxxx;6).
(5)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxx (EU) 2021/1788 xx xxx 8.&xxxx;xxxxx&xxxx;2021, xxxxxx xx xxxxxxxxxxx konečné antidumpingové xxx xxxxxxx prováděcím xxxxxxxxx (EU) 2021/1784 xx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx (Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X 359, 11.10.2021, x.&xxxx;105).
(6)&xxxx;&xxxx;X&xxxx;1&xxxx;331&xxxx;005&xxxx;xxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx xxxx 2021 xx 1&xxxx;150&xxxx;832&xxxx;xxx v období analýzy.
(7) To xxxxxxx xxxxxxxxx xxxx (xxxxx měsíců, na xxxxx xx vztahuje xxxxxx xxxxxxx) x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxx.
(8)&xxxx;&xxxx;XXX Aluminium products Xxxxxxx, xxxxxx x&xxxx;xxxxx 2022.
(9)&xxxx;&xxxx;xxxxx://xxxxxxxxx.xxx/xxxxxx-xxxxx-xxxxxxxxx-xxxxxx-xxxxxx-xxx/
(10)&xxxx;&xxxx;X&xxxx;xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx (30. xxx odůvodnění) byla xxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xx 4–12 xxxxx.
(11)&xxxx;&xxxx;Xxxx po xxxxxxx xx – xxxxxx – xxxxxx mezi xxxxxxxxxx xxxxxx surového xxxxxxx a jeho (tříměsíčními) xxxxxx xx Londýnské xxxxx xxxx („XXX“). Xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxx použila Xxxxxx xxxxxxxxx poskytnuté xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx. Xxx xxxxxxx 2 xxxx. Ke xxxxxxxxx (xxxxxxxxxxxx) xxx xx Xxxxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxx Komise xxxx xxxxx Xxxxxxxxxx. Xxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx za xxxx dvě xxxxxx: xx xxxxxxxx 2020 xx června 2021 x&xxxx;xx xxxxxxxx 2021 xx xxxxx 2022 (xxxxxx xxxxxxx). Tyto xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;XXX na XXX xx základě oficiálních xxxxxxxx kurzů (xxxxxxx xx odpovídající období). Xxxxxxxx xxxx xx Xxxxxxxxx xxxxx xxxx xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxx 1&xxxx;710&xxxx;XXX a ve druhém 2&xxxx;431&xxxx;XXX.
(12)&xxxx;&xxxx;Xxxxx xx xxx 2017 xxxxxxxxxx sdružením XX xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx definice xxxxxxx.
(13)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxx 439. xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx.
(14)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxx 438. xxxx xxxxxxxxxx uvedeného xxxxxxxx.
(15)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx údajů o zásobách xxxxxxxx xxxxxxx je XXX Aluminium Monitor x&xxxx;xxxxxx 2022 (xxxxxx).
(16)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx xxxxxxx o vyloučení xxxxxxx xxxx projednány x&xxxx;xxxxxx 2.2 konečného xxxxxxxx. X&xxxx;xxxxx plochých válcovaných xxxxxxx z hliníku xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx (xxxxx 2.2.2 xxxxx xxxxxxxx) xxxxxxx Xxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx xx xxxx Xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx kapacita, x&xxxx;xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx.
(17)&xxxx;&xxxx;Xxx 36. xxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx čarou č. 6 xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx.
(18)&xxxx;&xxxx;x21.006374.
(19)&xxxx;&xxxx;Xxxxxx CRU x&xxxx;xxxxxx 2022.
(20)&xxxx;&xxxx;Xxxxx Xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx (XXXX) se xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx vozidel x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxx 2022 snížil o 12,3 % (xxxxx://xxx.xxxx.xxxx/xx-xxxxxxxxxxxxx/xxxxxxxxx-xxx-xxxxxxxxxxxxx-12-3-xxxxx-xxxxxxx-xx-2022-20-5-xx-xxxxx/).
(21)&xxxx;&xxxx;xxxxx://xxx.xxxxxxx.xx.xx/xxx-xxxx/xxxxxxxx-xxxx%2X-xxxxxxxxxxx-xxx-xxxxxxxxxxxxx/xxxxxx-xxxxxxx-xxxxxxxxxxxxx-xxxx-xxxxxx; https://www.bbc.com/news/business-60313571
(22) https://www.eurofer.eu/assets/publications/economic-market-outlook/economic-and-steel-market-outlook-2022-2023-first-quarter-2/EUROFER_ECONOMIC_REPORT_Q2_2022-23_final.pdf