Animace načítání

Stránka se připravuje...


Věstník MŽP ČR, částka 7/2017

Výzva č. 8/2016

k předkládání žádostí o poskytnutí podpory

v rámci Národního programu Životní prostředí

(aktualizované znění k 22.6.2017)

Ministerstvo životního prostředí (dále jen „MŽP“) vyhlašuje prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR (dále jen „Fond“) Výzvu pro předkládání žádostí o poskytnutí podpory (dále jen „Výzva“) dle podmínek Národního programu Životní prostředí (dále jen „Program“).

Číslo Výzvy

8/2016

Prioritní oblast

1. Voda

Podoblast

1.6 Zdroje vody

Podporované aktivity

1.6.A Průzkum, posílení a budování zdrojů pitné vody

Cíle Výzvy

Cílem Výzvy je zajištění průzkumu, navržení a realizace technických prací (např. vrtů) pro rozšíření možnosti zásobování obyvatelstva pitnou vodou z podzemních zdrojů a tím zajištění dodávky pitné vody v odpovídající jakosti a množství v lokalitách, kde je pitné vody nedostatek nebo je pitná voda dodávána v některých ukazatelích v neodpovídající jakosti.

Oprávnění příjemci podpory

Obce;

Dobrovolné svazky obcí;

Příspěvkové organizace územních samosprávných celků;

Obchodní společnosti ovládané z více než 50 % obcemi a městy nebo jinými veřejnoprávními subjekty.

Termíny Výzvy

Žádosti je možné podat v období od 11.7.2016 do 31.10.2017, nejpozději však do vyčerpání alokace.

Období realizace

Podpořené projekty budou realizovány nejpozději do 31.12.2020.

Výše podpory

Minimální výše dotace na jeden projekt činí 100 tis. Kč.

Maximální výše dotace na jeden projekt činí 3 mil. Kč.

Alokace

300 mil. Kč

1. Popis podporovaných aktivit

V rámci této Výzvy jsou podpořeny následující aktivity:

  • 1.6.A Průzkum, posílení a budování zdrojů pitné vody

Výzva je zaměřena na podporu průzkumu, navržení a realizaci technických prací pro rozšíření možnosti zásobování obyvatelstva pitnou vodou z podzemních zdrojů. Cílem Výzvy je zajistit dodávky pitné vody v odpovídající jakosti a množství v lokalitách, kde je pitné vody nedostatek nebo je pitná voda dodávána v některých ukazatelích v neodpovídající jakosti. K tomu je nutno zajistit regeneraci, zkapacitnění či vybudování a vystrojení podzemních zdrojů vody tam, kde je to nezbytné.

Podporována je realizace těchto opatření:

  • Regenerace a zkapacitnění stávajících podzemních zdrojů vody využívaných pro zásobování obyvatelstva pitnou vodou včetně případné úpravy napojení zdroje na stávající rozvod pitné vody;
  • Vyhledání nových podzemních zdrojů vody využitelných pro zásobování obyvatelstva pitnou vodou (realizace průzkumných vrtů);
  • Vystrojení nových podzemních zdrojů vody včetně jeho případného napojení na stávající rozvod pitné vody pro zásobování obyvatelstva či vytvoření nového veřejně přístupného odběrného místa pitné vody tam, kde není rozvod pitné vody realizován.

2. Cíl Výzvy

Cílem Výzvy je:

  • Zlepšení zásobování pitnou vodou v odpovídající kvalitě;
  • Vyhledání nových podzemních zdrojů vody pro zásobování obyvatelstva pitnou vodou v odpovídající kvalitě.

3. Oprávnění příjemci podpory

O finanční podporu z prostředků Fondu mohou žádat následující subjekty:

  • Obce dle zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), v platném znění;
  • Dobrovolné svazky obcí dle §49 a násl. zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), v platném znění;
  • Příspěvkové organizace územních samosprávných celků dle zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, v platném znění;
  • Obchodní společnosti dle zákona č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (o obchodních korporacích), v platném znění ovládané z více než 50 % obcemi a městy nebo jinými veřejnoprávními subjekty.

Příspěvkové organizace územních samosprávných celků nebo obchodní společnosti jsou oprávněnými příjemci podpory pouze v případě, kdy jsou zároveň vlastníky vodovodů a kanalizací pro veřejnou potřebu ve smyslu zákona č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích, v platném znění.

4. Forma a výše podpory

Podpora je poskytována formou dotace z prostředků Fondu na základě Směrnice MŽP č. 4/2015, v souladu s Programem, v souladu s touto Výzvou a dále za podmínek stanovených v Rozhodnutí ministra životního prostředí o poskytnutí finančních prostředků (dále jen „Rozhodnutí“) a ve Smlouvě o poskytnutí podpory ze Státního fondu životního prostředí ČR (dále jen „Smlouva“).

Minimální výše dotace na jeden projekt činí 100 tis. Kč.

Maximální výše dotace na jeden projekt činí 3 mil. Kč.

Maximální výše celkové dotace na jeden projekt činí:

  • 80 % z celkových způsobilých výdajů v případě projektů, které řeší akutní nedostatek v zásobování obyvatelstva pitnou vodou v odpovídající kvalitě:

    • Veřejný zdroj pitné vody neexistuje anebo
    • kapacita stávajícího zdroje/zdrojů je prokazatelně nedostatečná anebo
    • voda ze stávajícího zdroje/zdrojů i přes technologickou úpravu nesplňuje požadavky kladené na pitnou vodu dle vyhlášky č. 252/2004 Sb., kterou se stanoví hygienické požadavky na pitnou a teplou vodu a četnost a rozsah kontroly pitné vody, v platném znění.
  • 70 % z celkových způsobilých výdajů v případě projektů, které řeší možný nedostatek v zásobování obyvatelstva pitnou vodou v odpovídající kvalitě:

    • Kapacita stávajícího zdroje/zdrojů dostačuje současným potřebám, avšak hrozí prokazatelné riziko, že během následujících 5 let nebude zdroj kapacitně vyhovovat (postupné snižování kapacity zdroje; rostoucí požadavek na objem dodávané pitné vody obyvatelstvu /např. nová výstavba/) anebo
    • voda ze stávajícího zdroje/zdrojů i přes technologickou úpravu vykazuje limitní ukazatele kvality pitné vody a hrozí reálné riziko, že během následujících 5 let dojde k jejich překročení.
  • 60 % z celkových způsobilých výdajů v případě projektů zaměřených na průzkum a vyhledání záložního zdroje pitné vody pro obyvatelstvo v obci:

    • Nehrozí reálné riziko, že obec bude během následujících 5 let ohrožena nedostatkem či zhoršenou kvalitou pitné vody pro obyvatelstvo.

V případě naplnění definičních znaků veřejné podpory bude v rámci této Výzvy poskytována podpora malého rozsahu dle:

  • Nařízení Komise (EU) č. 1407/2013 ze dne 18.12.2013, o použití článků 107 a 108 Smlouvy o fungování Evropské unie na podporu de minimis.

Podmínky Veřejné podpory poskytované v rámci Programu upravuje Směrnice MZP č. 4/2015.

5. Termíny Výzvy

Výzva je vyhlášena jako jednokolová. Při doručení Žádosti o poskytnutí podpory (dále jen “Žádost“) je rozhodující datum doručení na Fond, nikoliv datum předání poštovní přepravě. Později doručené Žádosti nebudou přijaty do dalšího administrativního procesu.

Žadatelé předloží vyplněné Žádosti včetně požadovaných příloh v následujících termínech:

Zahájení příjmu Žádostí: 11.7.2016

Ukončení příjmu Žádostí: 31.10.2017 ve 14:00, nebo vyčerpáním alokace

6. Alokace prostředků pro Výzvu

Pro Výzvu je alokováno celkem 300 mil. Kč.

7. Období realizace

Podpořené projekty budou realizovány nejpozději do 31.12.2020.

8. Specifická kritéria přijatelnosti

Podpora nebude poskytnuta v případě, že je řešené území (obec) napojeno na kapacitní vodárenskou soustavu nebo pokud je možné a efektivní využít povrchového zdroje vody. Tuto skutečnost doloží žadatel v rámci odborného posudku.

9. Způsobilé výdaje

Jedná se o ty výdaje projektu, které zakládají nárok na čerpání podpory, tj. mohou být spolufinancovány v rámci této Výzvy z rozpočtu Fondu. Výdaje musí být skutečně, účelně, efektivně, oprávněně a nezbytně vynaložené a musí být vzniklé a uhrazené v období realizace projektu (tj. po zahájení projektu a před dokončením projektu), nejdříve však po dni akceptace Žádosti o poskytnutí dotace, s výjimkou výdajů na projektovou přípravu, které mohou být uznány způsobilými výdaji, pokud vznikly a byly uhrazeny nejdříve po dni vyhlášení této Výzvy.

Daň z přidané hodnoty (DPH) může být způsobilým výdajem, pouze pokud příjemce plnění nemá nárok na odpočet daně na vstupu.

Způsobilé jsou výdaje na:

  • Projektovou přípravu a zajištění autorského a technického dozoru, maximálně do výše 10 % z celkových způsobilých přímých realizačních výdajů:

    • Projektovou dokumentaci včetně souvisejících průzkumných prací a nezbytných podkladových studií a analýz;
    • Odborný posudek dle čl. 14.3 písm. a);
    • Zadávací dokumentaci na realizaci podporovaného opatření dle zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, v platném znění (případně dle dokumentu Zadávání veřejných zakázek v OPŽP pro období 2014-2020), včetně výdajů na organizaci zadávacího řízení. Způsobilým výdajem nejsou výdaje na zpracování zadávací dokumentace na přípravu projektu a zajištění autorského a odborného dozoru;
  • Zpracování dat a vyhodnocení výsledků;
  • Stavební práce a související služby:

    • Realizace neinvestičních a investičních opatření spojených s průzkumem a analýzou lokalit s možným výskytem kvalitní podzemní pitné vody pro zásobování obyvatelstva;
    • Regenerace a zkapacitnění stávajících podzemních zdrojů pro zásobování obyvatelstva pitnou vodou;
    • Vybudování a vystrojení nových podzemních zdrojů pro zásobování obyvatelstva pitnou vodou;
    • Napojení nově vybudovaných podzemních zdrojů vody na stávající rozvody pitné vody;
    • Vybudování veřejně přístupného odběrného místa pitné vody k nově vybudovanému podzemnímu zdroji vody v místech, kde není vybudován rozvod pitné vody.
  • Publicitu projektu dle čl. 14.5 této Výzvy, maximálně však 10 000 Kč.

10. Místo realizace projektu

Všechny podpořené projekty budou realizovány na území České republiky.

11. Způsob podání Žádosti

Žádosti budou přijímány průběžně počínaje prvním dnem zahájení příjmu Žádostí do ukončení příjmu Žádostí dle čl. 5. Žádost bude zpracovaná v českém jazyce v předepsaném formátu a předpokládaný rozpočet bude uveden v Kč.

Žádosti je nutné doručit prostřednictvím doručovatelských služeb nebo osobně do podatelny Fondu v uzavřených obálkách s označením:

Název žadatele

Adresa žadatele

IČ žadatele

Žádost o poskytnutí podpory z NPŽP podoblast podpory 1.6.A Průzkum, posílení a budování zdrojů pitné vody.

Státní fond životního prostředí ČR

Odbor realizace Národních programů

Olbrachtova 2006/9

140 00 Praha 4

Žádosti mohou být předkládány také prostřednictvím datových zpráv (ID datové schránky: favab6q), přičemž datová zpráva musí být označena jako Žádost z NPŽP - 1.6.A - Výzva č. 8/2016 a musí být opatřena platným elektronickým podpisem statutárního zástupce.

Příjem Žádostí končí 31.10.2017 nebo vyčerpáním dostupné alokace. Rozhoduje datum doručení na Fond, nikoliv datum předání poštovní přepravě. Později nebo jiným způsobem doručené žádosti nebudou přijaty do dalšího administrativního procesu.

Žádosti se předkládají v jednom vyhotovení ve formě originálu, včetně příloh a zároveň elektronicky na nosiči CD. Elektronická verze Žádosti musí být zpracována v obvyklých formátech (Microsoft Word, Excel, případně Open Office).

12. Sledované indikátory

Přehled všech indikátorů sledovaných v podoblasti podpory 1.6.A je uveden v následující tabulce:

Název indikátoru

Měrná jednotka

Počet upravených podzemních zdrojů vody, u kterých došlo k regeneraci či zkapacitnění

ks

Počet nově vybudovaných podzemních zdrojů vody

ks

Počet nově nalezených záložních zdrojů vody

ks

Množství nově dodávané pitné vody (nové zdroje, zkapacitnění stávajících zdrojů)

m3/rok

Počet obyvatel se zlepšeným přístupem k pitné vodě (kvantita, kvalita)

obyvatel

Výběr konkrétních indikátorů u projektu závisí na typu realizovaných opatření. Plnění indikátorů je pro žadatele, resp. příjemce podpory závazné.

13. Výběrová kritéria

Výzva je vyhlášena jako nesoutěžní, Žádosti budou administrovány průběžně, v pořadí, v jakém byly doručeny na Fond. Podpořeny budou pouze úplné a formálně správné žádosti, které splní požadavky dané Směrnicí MZP č. 4/2015, Programem a touto Výzvou, a to maximálně do výše disponibilní alokace Výzvy (rozhoduje datum přijetí Žádosti na Fond).

Žádosti, které splní podmínky Programu a Výzvy, budou následně předloženy k projednání Radě Fondu a k vydání Rozhodnutí.

14. Podmínky výzvy

14. 1. Podmínky pro poskytnutí podpory

14.1.1 V případě, že je v řešeném území (obci) vybudován rozvod pitné vody, je žadatel povinen zajistit napojení nového zdroje vody do tohoto rozvodu, a to nejpozději do dokončení projektu. Tato podmínka se nevztahuje na projekty zaměřené na vyhledání záložních zdrojů vody.

14.1.2 Žadatel nesmí uplatňovat stejné způsobilé výdaje na realizaci projektu v rámci Programu také v případném projektu předkládaném do Operačního programu Životní prostředí 2014 - 2020 Prioritní osy 1.

14.1.3 Podpora je poskytována na základě Rozhodnutí s účinností do 31.12.2020 a na základě řádně uzavřené Smlouvy.

14.1.4 Podklady ke Smlouvě dle čl. 14.3 písm. b) musí být doloženy nejpozději do termínu uvedeného v Rozhodnutí (běžně ve lhůtě 12 měsíců od vydání Rozhodnutí).

14.1.5 Žadatel je povinen dodržet předepsaný způsob a termín podání Žádosti o poskytnutí podpory.

14.1.6 Žadatel je povinen dodržet limit pro požadovanou podporu na jeden předkládaný projekt.

14.1.7 Žadatel je povinen při zadávacích řízeních pro výběr dodavatele služeb, stavebních prací či dodávek postupovat podle příslušného zákona o veřejných zakázkách, v aktuálním znění. V zájmu zabezpečení řádné efektivity vynakládaných prostředků jsou Fondem stanoveny zvláštní požadavky na postup žadatele při výběru dodavatele, a to i nad rámec stanovený zákonem o veřejných zakázkách dle aktuálních pokynů pro zadávání veřejných zakázek, které jsou zveřejněny na www.sfzp.cz, sekce Národní program Životní prostředí - Dokumenty ke stažení - Pokyny pro zadávání veřejných zakázek.

14.1.8 Veškeré výdaje projektu musí být podle zákona vedeny v účetnictví či daňové evidenci příjemce podpory (zákon č. 563/1991 Sb., v platném znění). Příjemce podpory je povinen všechny transakce související s projektem odděleně identifikovat od ostatních účetních transakcí s projektem nesouvisejících a je povinen vést analytickou evidenci s vazbou ke konkrétnímu projektu. Oprávněný žadatel musí být registrován v České republice.

14.1.9 Žadatel, resp. příjemce podpory je povinen zajistit udržitelnost projektu po dobu 5 let od dokončení realizace projektu. V případě, že žadatel, resp. příjemce podpory, není vlastníkem pozemku, na kterém je projekt realizován, musí disponovat prohlášením vlastníka pozemku, ve kterém vlastník vyjádří souhlas s realizací projektu na jeho pozemku a zaváže se umožnit příjemci podpory zajištění udržitelnosti projektu, následnou péči a údržbu realizovaného opatření po dobu nejméně 5 let od dokončení realizace projektu.

14.1.10 Žadatel, resp. příjemce podpory, je povinen umožnit provedení kontroly realizovaných opatření na místě, včetně kontroly souvisejících dokumentů, osobami pověřenými Fondem, případně jiným příslušným kontrolním orgánem, a to do uplynutí lhůty udržitelnosti projektu.

14.1.11 Pokud poskytnutí podpory žadateli vylučuje nebo neumožňuje obecně závazný právní předpis, nelze podporu poskytnout.

14.1.12 Pokud příjemce podpory neplní smluvní podmínky, má Fond právo požadovat, aby ve lhůtě, kterou stanoví Fond, vrátil poskytnutou podporu či její část. Dle Smlouvy mají finanční prostředky poskytnuté Fondem charakter zálohy až do vyúčtování čerpaných prostředků provedeného Fondem v rámci Závěrečného vyhodnocení akce (dále jen „ZVA“), které příjemci finanční prostředky definitivně přiznává.

14.1.13 V případě, že dojde v průběhu realizace opatření z prostředků Fondu do doby ZVA a definitivního přiznání podpory ke změně platnosti obecně platných právních předpisů nebo ke změně vlastnických vztahů, vyhrazuje si Fond právo přehodnotit přístup v jednotlivých případech, případně odstoupit od Smlouvy.

14.1.14 Pokud realizace projektu trvá déle než 12 měsíců, je příjemce podpory povinen předkládat monitorovací zprávy o průběhu realizace projektu a to na vyplněném formuláři (písemně nebo elektronicky, vzor formuláře viz Příloha č. 5), a to každých 6 měsíců po celou dobu realizace projektu. Všechny monitorovací zprávy jsou posuzovány a schvalovány Fondem.

14.1.15 Na podporu není právní nárok.

14. 2 Čerpání podpory

14.2.1 Podpora je Fondem poskytována bezhotovostním převodem finančních prostředků v Kč na bankovní účet příjemce podpory uvedený ve Smlouvě.

14.2.2 Fond poskytne podporu pouze na úhradu způsobilých výdajů projektu. Výdaje musí být v souladu s pravidly této Výzvy a platné legislativy. Způsobilé výdaje jsou uvedeny v čl. 9 této Výzvy.

14.2.3 Finanční podpora na realizaci opatření může dosáhnout maximální limit celkové podpory v procentuálním vyjádření ze základu pro výpočet podpory, tj. z celkových způsobilých výdajů, případně maximální pevné částky podpory uvedené v čl. 4 této Výzvy s tím, že stanovené limity podpory může Fond snížit v návaznosti na vyhodnocení ekonomiky podporovaného opatření a popřípadě ekonomické způsobilosti žadatele. O potenciální změnu bude upravena i výše vlastních zdrojů. V tomto procentuálním vyjádření je podpora uvolňována Fondem na bankovní účet příjemce podpory dle náležitostí stanovených Smlouvou.

14.2.4 Finanční prostředky uvolňuje Fond na základě předložených Žádostí o uvolnění finančních prostředků (Příloha č. 3), včetně příloh uvedených v čl. 14.3 písm. c). Žádosti o uvolnění finančních prostředků předkládá příjemce podpory společně s monitorovací zprávou (přesahuje-li doba realizace 12 měsíců) nebo průběžně za období 3 měsíců od zahájení realizace projektu. K Žádosti o uvolnění finančních prostředků z Fondu může příjemce podpory předložit i neuhrazené faktury, jejich proplacení prokáže doložením relevantních dokumentů do 10 dnů od uvolnění finančních prostředků z Fondu.

14.2.5 Fond je oprávněn uvolňovat pouze finanční prostředky na způsobilé výdaj e

14. 3. Dokumenty předkládané žadatelem, resp. příjemcem podpory

Žadatel, resp. příjemce podpory je povinen v jednotlivých fázích administrativního procesu předkládat níže uvedené dokumenty a podklady požadované Fondem.

a) K Žádosti žadatel přikládá:

  • Formulář Žádosti o poskytnutí podpory (Příloha č. 1);
  • Podrobný popis projektu (Příloha č. 2);
  • Doklad o právní osobnosti žadatele - aktuální výpis z obchodního rejstříku (ne starší než 3 měsíce) či jiného registru, případně zřizovací listina, stanovy organizace - nedokládá se u obcí;
  • Aktuální výpis z katastru nemovitostí z evidence nemovitostí; není-li žadatel vlastníkem nemovitosti, doloží souhlas vlastníka s realizací opatření a zajištěním udržitelnosti po dobu nejméně 5 let od ukončení realizace projektu;
  • Odborný posudek ve smyslu §4 odst. 3 zákona ČNR č. 388/1991 Sb., resp. čl. 4 odst. 2 Směrnice MŽP č. 4/2015, který vypracuje osoba, která je držitelem osvědčení odborné způsobilosti v oboru hydrogeologie dle §3 zákona ČNR č. 62/1988 Sb. o geologických pracích, v platném znění. Součástí odborného posudku je zjednodušená projektová dokumentace včetně položkového rozpočtu jednoznačně definující navržená opatření a aktivity, a to v takovém stupni přípravy, který umožní potřebné posouzení navrhovaného opatření a posouzení možnosti poskytnutí podpory na jeho realizaci, průběžnou a závěrečnou kontrolu z věcného, ekonomického a ekologického hlediska. Součástí projektové dokumentace musí být oceněný položkový výkaz výměr a mapové podklady vhodného měřítka a druhu umožňující identifikaci rozsahu opatření. Odborný posudek musí být vypracován dle osnovy uvedené v Příloze č. 7 a musí obsahovat mj. vyhodnocení dosažitelnosti pitné vody v dané obci, zejména pak vyhodnocení vydatnosti a kvality stávajících zdrojů pitné vody a prověření možnosti napojení obce na zdroje pitné vody ležící mimo území obce (kapacitní vodárenské soustavy);
  • Dokumenty prokazující nedostatek či nevyhovující kvalitu pitné vody (např. doklady o zajištění náhradního zásobování pitnou vodou, vyhláška o omezení využívání pitné vody, rozbory kvality vody apod.), jsou-li relevantní.

b) Ke Smlouvě žadatel přikládá:

  • Kopie smlouvy o zřízení či vedení účtu;
  • Kopie dokumentace k zadávacímu řízení vč. Smlouvy o dílo;
  • Doklad o technickém a autorském dozoru, pokud jde o stavbu - doložení oprávnění/kvalifikace fyzické osoby provádějící odborný dozor nad realizací stavby; 
  • Stanoviska a rozhodnutí dotčených orgánů státní správy a dalších dotčených orgánů (např.: stavební povolení, stanovisko příslušného vodoprávního úřadu, orgánu ochrany přírody, ČIŽP, aj.), je-li relevantní;
  • Aktuální prohlášení o plátcovství DPH;
  • Případně aktualizované dokumenty předložené k Žádosti.

c) K Žádosti o uvolnění finančních prostředků žadatel přikládá:

  • Formulář Žádosti o uvolnění finančních prostředků (Příloha č. 3);
  • Formulář Přehled čerpání (Příloha č. 4) opatřený vlastnoručním podpisem příjemce podpory;
  • Kopie faktur a ostatních účetních dokladů;
  • Kopie bankovních výpisů prokazující uhrazení faktur a účetních dokladů1.

d) K ZVA žadatel přikládá:

  • Formulář ZVA (Příloha č. 6);
  • Protokol o předání místa realizace projektu;
  • případně další dokumenty definované ve Smlouvě.

Doklady, které jsou požadovány jako přílohy k formuláři Žádosti a ke Smlouvě, v platném znění, žadatel předkládá v originále nebo úředně ověřené kopii dokumentů. U projektové dokumentace a všech čestných prohlášení je dokládán vždy originál dokumentu. U dokladů typu územních rozhodnutí, stavebních povolení, provozních smluv, výpisů z katastru nemovitostí, fotografií, státních účetních a finančních výkazů (za rok předcházející roku podání žádosti a za aktuální měsíc, čtvrtletí či pololetí), různých doplňujících informací apod. postačí kopie dokumentu. Fond má právo i u těchto dokladů v opodstatněných případech vyžadovat originál nebo úředně ověřenou kopii dokladu k nahlédnutí.

Fond je oprávněn si vyžádat další relevantní podklady a dokumenty, které se v průběhu projektového cyklu stanou nezbytnými pro jeho řádné vyhodnocení a dokončení.

14.4 Změny projektu

14.4.1 Příjemce podpory je povinen oznámit Fondu jakékoliv změny (identifikačních a kontaktních údajů, parametrů projektu, podmínek realizace projektu, skutečností a podmínek obsažených ve Smlouvě aj.) a to od předložení Žádosti do ZVA.

14.4.2 Fond je povinen posoudit avizované změny a jejich soulad s podmínkami Programu a změnu dle posouzení buď odsouhlasí, nebo zamítne. Změna podmínek podléhá vždy souhlasu Fondu a může opravňovat Fond k odstoupení od Smlouvy či k uplatnění smluvních sankcí.

14.5 Publicita

14.5.1 Příjemce podpory odpovídá za informování veřejnosti o tom, že projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Fondu.

14.5.2 Příjemce podpory umožní pořízení fotodokumentace Fondem pověřenou osobou za účelem prezentace projektů podpořených z Programu.

14.5.3 Každý nástroj k naplnění povinné publicity musí být označen povinným sdělením: „Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.“ a logem Fondu a MŽP, která budou viditelná a doplněná o odkaz na webové stránky www.sfzp.cz a www.mzp.cz.

14.5.4 U projektů, kde výše celkových způsobilých přímých realizačních výdajů překračuje 1 mil. Kč, jsou žadatelé, resp. příjemci podpory povinni umístit v místě realizace projektu informační tabuli s plochu vyhrazenou pro informaci o spoluúčasti Fondu (viz výše) a to alespoň 25 % z celkové plochy informační tabule. Informační tabule bude umístěna na viditelném a veřejnosti přístupném místě. Příjemce podpory je povinen umístit informační tabuli bezprostředně po zahájení fyzické realizace projektu. Minimální velikost informační tabule je 400 x 300 mm.

14.6 Kontakty

Se svými dotazy mohou žadatelé kontaktovat pracovníky Odboru realizace Národních programů Fondu:

Ing. Michal Slezák, Ředitel Odboru realizace Národních programů, tel.: +420 267 994 469, email: michal.slezak@sfzp.cz

Ing. Romana Rajnyšová, Vedoucí Oddělení I,

tel.: +420 267 994 159, email: romana.rainysova@sfzp.cz

Přílohy:

1. Formulář Žádosti o poskytnutí podpory

2. Podrobný popis realizace projektu

3. Formulář Žádosti o uvolnění finančních prostředků

4. Formulář Přehled čerpání

5. Formulář Monitorovací zprávy

6. Formulář ZVA

7. Osnova odborného posudku

V Praze dne: 22.6.2017

Mgr. Richard Brabec

ministr

1 Tyto doklady předkládá příjemce podpory v případě, že jsou uhrazeny. V opačném případě je příjemce podpory povinen předložit tyto doklady do 10 dnů od uvolnění finančních prostředků Fondem na účet příjemce podpory.