Animace načítání

Stránka se připravuje...


Na co čekáte? Nečekejte už ani minutu.
Získejte přístup na tento text ještě dnes. Kontaktujte nás a my Vám obratem uděláme nabídku pro Vás přímo na míru.

XXXXXXXXX XXXXXXXX KOMISE (XX) 2017/109

xx dne 23. xxxxx 2017

x xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx xx xxxxx některých xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxxx x Xxxxxx lidové republiky xx základě přezkumu xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xx. 11 odst. 2 xxxxxxxx Evropského xxxxxxxxxx x Xxxx (XX) 2016/1036

XXXXXXXX XXXXXX,

x xxxxxxx xx Xxxxxxx x xxxxxxxxx Xxxxxxxx xxxx,

s ohledem xx xxxxxxxx Xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x Xxxx (XX) 2016/1036 xx xxx 8. xxxxxx 2016 x xxxxxxx před xxxxxxxxxxx dovozem xx xxxx, xxxxx xxxxxx xxxxx Evropské xxxx (1) (xxxx xxx „xxxxxxxx xxxxxxxx“), x xxxxxxx xx xx. 11 xxxx. 2 xxxxxxxxx xxxxxxxx,

xxxxxxxx x xxxxx důvodům:

X.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXXXX

1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx opatření

(1)

V návaznosti na xxxxxxxxxxxxxx šetření (dále xxx „původní xxxxxxx“) xxxxxxx Xxxx prováděcím xxxxxxxxx (XX) x.&xxxx;964/2010 (2) xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxx xx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx kol xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxx xxxxxx republiky (xxxx xxx „XXX“ xxxx „Xxxx“ či „xxxxxxx xxxx“).

(2)

Xxxxxxxx měla xxxxxx xxxxxxxxxxx (xx xxxxxxx) xxx z dovozu x&xxxx;XXX, které bylo xxxxxxxxx ve xxxx 22,3 %.

2.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxx pozbytím xxxxxxxxx

(3)

Xx xxxxxxxxxx oznámení o nadcházejícím xxxxxxx platnosti (3) xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxx xxxxxx o zahájení xxxxxxxx opatření xxxx XXX xxxx pozbytím xxxxxxxxx xxxxx čl. 11 xxxx.&xxxx;2 xxxxxxxx Rady (XX) x.&xxxx;1225/2009 (4).

(4)

Xxxxxx xxxxxx Xxxxxxxx evropských xxxxxxx xxx (Xxxxxxxxxxx of Xxxxxxxx Xxxxx Manufacturers, XXXX) (xxxx jen „xxxxxxx“), a sice jménem xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxx 25 % xxxxxxx výroby xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx x&xxxx;Xxxx.

(5)

Xxxxxx xxxx podána z toho xxxxxx, xx xxxxx xx opatření xxxxxxx xxxxxxxxx, vedlo xx xx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx.

3.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx

(6)

Xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx xxx xxxxxxxx přezkumu před xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx důkazy, x&xxxx;xxx 27.&xxxx;xxxxx&xxxx;2015 xxxxxxxxx oznámením x&xxxx;Xxxxxxx xxxxxxxx Evropské xxxx  (5) (dále xxx „oznámení x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx“) xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx pozbytím xxxxxxxxx xxxxx xx.&xxxx;11 odst. 2 xxxxxxxx (XX) x.&xxxx;1225/2009.

4.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx

Xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření a posuzované xxxxxx

(7)

Šetření pravděpodobnosti xxxxxxxxxxx nebo obnovení xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xx xxxxxx xxxxxx xx 1.&xxxx;xxxxx&xxxx;2014 do 30.&xxxx;xxxx&xxxx;2015 (xxxx jen „xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření“ xxxx „XXX“). Xxxxxxxx xxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxx xxx posouzení xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx nebo obnovení xxxx, xx týkalo xxxxxx xx 1.&xxxx;xxxxx&xxxx;2012 xx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx (xxxx xxx „posuzované xxxxxx“).

Xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx

(8)

Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx, xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;XXX, xxxxx dovozce, xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xx xxxxx, že xx xxxx xxxxxx xxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx v Unii x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxx xxxxxx.

(9)

Xxxxxxxxxxx xxxxxxx, včetně xxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxx, xxxx poskytnuta xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxx stanovisko a požádat x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx. Všechny xxxxxxxxxx xxxxxx, xxxxx o to xxxxxxxx a které xxxxxxxxx, xx xxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx slyšení, xxxx xxxxxxxxxxx.

(10)

Xxxxxxxx evropských xxxxxxx automobilů („XXXX“) xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx slyšení v obchodních xxxxxxxx (díle xxx „xxxxxxx xxx xxxxxxx“). Xxxxxxx se xxxxxx xxx 5.&xxxx;xxxxxxxx&xxxx;2016.

(11)

Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx ve xxxxxxxxxxx zemi xxxxxxxxxx, xxx xxxxxx názvy xxxx považovány za xxxxxxx xxxxx kvůli xxxxx, že xx xxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx ze xxxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxx xx xxxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx, a uznala, xx xx xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxxxx. Xxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx, xxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxx ostatních xxxxxxx x&xxxx;Xxxx s cílem xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx.

Xxxxx xxxxxx

(12)

X&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxx xxxxxx, že xxxxx xxxx xxxxx vybrat xxxxxx xxxxxxxxxxxx stran x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx&xxxx;17 xxxxxxxxxx xxxxxxxx.

Xxxxx xxxxxx vyvážejících xxxxxxx x&xxxx;XXX

(13)

Xxx xxxxx Xxxxxx rozhodnout, xxx xx xxxxx xxxxxx xxxxx, x&xxxx;xxxxx ano, xxxxxx xxxxxx, xxxxxxxx xxxxxxx xxxxx vyvážející xxxxxxx v ČLR, xxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx o zahájení řízení. Xxxxxx xxxxxx požádala xxxxxx misi ČLR xxx Xxxxxxxx unii, xxx xxxxxxxxxxxxxx a/nebo xxxxxxxx případné další xxxxxxxxxx xxxxxxx, kteří xx xxxxx mít xxxxx x&xxxx;xxxxx xx xxxxxxx.

(14)

Xxxxxxxxxx informace xxxxxxxx x&xxxx;xx zařazením xx xxxxxx xxxxxxxxxx 21 xxxxxxxxxxxx výrobců x&xxxx;xxxxxxx xxxx. X&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;17 xxxx.&xxxx;1 xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xx čtyř xxxxxx vyvážejících xxxxxxx, x&xxxx;xx na základě xxxxxxxxxx vykázaného xxxxxx xxxxxx a prodeje, xxxxx xxxx xxx v době, xxxxx byla x&xxxx;xxxxxxxxx, xxxxxxxxx přezkoumán. Na xxxxx xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxx čínských xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxx ve xxxx 80 xxxxxxx xxx, xxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx 70 % xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx/xxxxxx xxxxxxxxxxx. Xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx do xxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxx Xxxxxxxxx v období xxxxxxxxxxx xxxxxxx přibližně 40 % xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx do Xxxx.

(15)

Xxxxx xx.&xxxx;17 odst. 2 xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx výběru vzorku. Xxxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxxxx výrobci, kteří xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xx xxxxxx. Tito vyvážející xxxxxxx uvedli, že xxxxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx, jelikož xx Xxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxx xxx xxxxxxx xxxxxxx, x&xxxx;xx xxx výběru xxxxxx xxxxx v potaz xxxxxxx mezi hliníkovými xxxx xxx výrobce xxxxxxxxx zařízení („XXX“) (xxxxxxxxx výrobci automobilů) x&xxxx;xxx xxxxxxxx xxx (xxxx. xxxxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxx xxxx.) (viz 28. xxx odůvodnění).

(16)

Z důvodů xxxxxxxxx x&xxxx;14. xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx Xxxxxx xxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxx. Xxxxxx na xxxxxxxxx trhu x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx na xxxx XXX xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx pro výběr, xxxxxxxxxx xxx z celkem xxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxx do Xxxx xx xxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xx xxxx XXX. Xx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx skutečností byl xxxxxxxxxx xxxxxx zachován x&xxxx;xxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx. Xxxxx xxxxx xxxxxxxxxx nebyly obdrženy.

Výběr xxxxxx xxxxxxx v Unii

(17)

V oznámení x&xxxx;xxxxxxxx přezkumu Xxxxxx xxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxxx vzorek výrobců x&xxxx;Xxxx. X&xxxx;xxxxxxx s čl. 17 xxxx.&xxxx;1 základního xxxxxxxx xxxxxxx Xxxxxx xxxxxx xx xxxxxxx největšího xxxxxxxxxxxxxxxxx objemu xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx k zeměpisnému xxxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx, xxxxx byli xxxxxx xxxxxxxx. Na xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxx xx xxxxxx připadalo xxxx xxx 30 % xxxxxxx výroby x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx výrobce xxxxxxxx na trhu XXX x&xxxx;xx xxxxxxxxx xxxx. Komise vyzvala xxxxxxxxxx strany, xxx xx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx. Xx stanovené xxxxx xxxxxx obdrženy xxxxx připomínky, x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxx. Vzorek xx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxx xxx výrobní xxxxxxx Xxxx.

(18)

Xxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx xx anonymita xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx její xxxxxxxx xxxxx xxxxxx se xxxxxxxx k předběžnému vzorku. Xxx xx xxxxxxx x&xxxx;11. bodě xxxxxxxxxx, xxxxx riziku odvetných xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxx konkurence xx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx. Xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxx, xxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx, x&xxxx;xxxx xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxx.

(19)

Xxx 27. ledna 2016 xxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx Xxxxxx xxxxxx, že xxxx x&xxxx;xx xx xxxxxxxx xxxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxx xxxxxxxx xx xxxxx výrobců x&xxxx;Xxxx. Xxxx výrobci xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx xxx 30 % xxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx. Xxxxxxx xxxxxx xx xxxxx považoval xx xxxxxxxxxxxxxxx pro xxxxxxx xxxxxxx Xxxx.

Xxxxx vzorku xxxxxxx, kteří nejsou xx spojení, dotazníky x&xxxx;xxxxxxxxxx

(20)

Xxx xxxxx Xxxxxx xxxxxxxxxx, zda xx xxxxx xxxxxx nutný, x&xxxx;xxxxx ano, xxxxxx xxxxxx, xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxxxx xx xxxxxxx, aby xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx o zahájení přezkumu.

(21)

Při xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx známých xxxxxxx/xxxxxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxx, xxx objasnili xxxx xxxxxxx a popřípadě xxxxxxxx formulář pro xxxxx xxxxxx, xxxx xxx připojen x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx přezkumu.

(22)

Formulář xxx xxxxx vzorku xxxxxxxx xxxxxxxx společností. Xxxx x&xxxx;xxxx xxxxxx, že xxxxxxxx hliníková xxxx x&xxxx;XXX x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxx v Unii. Původně xxxxx xxxx xxxxxxxxxx xx dovozce, xxxxx xxxxxx xx spojení. Xxxxx xxxxxxxxx počtu xxxxxxxxxxx xx xxxxx xxxxxx nepokládal xx xxxxxxxxxx.

Xxxxxxxxx a inspekce xx xxxxx

(23)

Komise si xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxx považovala xx nezbytné za xxxxxx stanovení xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx nebo xxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xx obnovení xxxx x&xxxx;xx stanovení xxxxx Xxxx.

(24)

Xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx/xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx do vzorku, xxxxx výrobcům xx xxxxxxxxxxx zemi, xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxx xx xxxxxx, xxxxx xxxxxxxx, kteří xxxxxx xx xxxxxxx a kteří xx přihlásili x&xxxx;xxxxxx xxxxxx, xxxxxxxxx 70 xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx a 28 xxxxxxxxxxx surovin/zařízení xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx x&xxxx;Xxxx.

(25)

Xxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xx čtyř xxxxxxxxxxxx výrobců/skupin xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx, xxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxx, xxxxx výrobců x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxxx do xxxxxx, xxxx dovozců, xxxxx xxxxxx ve xxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx.

(26)

Xxxxxx provedla xxxxxxxx na xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx společností:

a)

výrobci x&xxxx;Xxxx:

—

Xxxxxxxx na xxxxx xx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxxx do xxxxxx (6)

x)

xxxxxxx/xxxxxxxxx:

—

Xxxxx Xxxx Xxxxxxx B.V., Xxxxxxxx, Xxxxxxxxxx

—

Xxxxxxxxxx Motoren Xxxxx AG, Xxxxxxx, Xxxxxxx

—

XXX ITALY S.p.A, Xxxxx, Xxxxxx

—

Xxxx Xxxxx XxxX, Rüsselsheim, Německo

c)

vyvážející xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxx:

—

xxxxxxx Xxxxxxx Lizhong (dále xxx „Baoding“) zahrnující xxxxxxxxxxx:

—

Xxxxxxx Xxxxxxx Wheel Xxxxxxxxxxxxx Xx., Ltd, Xxxxxxx, provincie Xxxxx, XXX

—

Xxxxxxx Xxxxxxxx Wheel Xxxxxxxxxxxxx Xx., Xxx, Xxxxxxx, XXX

—

xxxxxxx Xxxxxxxx (xxxx xxx „Dicastal“) xxxxxxxxxx společnosti:

—

CITIC Dicastal Xx., Ltd, Qinhuangdao, xxxxxxxxx Xxxxx, ČLR

—

Dicastal Xxxxxxxx Xxxxx Xx., Xxx, Xxxxxxxxxxx, provincie Xxxxx, XXX

—

Xxxx Dicastal Xxxxx Xxxxxxxxxxxxx Co. Xxx, Wuxi, xxxxxxxxx Xxxxxxx, ČLR

—

skupina Xxxxxxx Xxxxx Liufeng (xxxx xxx „Xxxxx“) xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx:

—

Xxxxxxx Xxxxxxx Xxxxxxxxx Xxxxxxxx Co., Ltd, Xxxxxxx, xxxxxxxxx Xxxxxxx, XXX

—

Xxxxxxx Precision Machinery Xx., Xxx, Xxxxxxx, xxxxxxxxx Xxxxxxx, XXX

—

xxxxxxx Xxxxxxxx Xxxxxxx (dále xxx „Xxxxxxx“) zahrnující xxxxxxxxxxx:

—

Xxxxxxxx Wanfeng Xxxx Xxxxx Xx. Xxx, Xxxxxxxx, provincie Zhejiang, XXX

—

Xxxxx Xxxxx Ningbo Xx. Xxx, Xxxxxx, xxxxxxxxx Xxxxxxxx, XXX

x)

xxxxxxx x&xxxx;xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxxxx

—

Xxxxxxxx xx místě xx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx v Turecku, xxxxx xx považovalo xx xxxxxxxxxxxx xxxx.

X.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXXXXX XXXXXXX X&xxxx;XXXXXXX XXXXXXX

1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx xxxxxxx

(27)

Xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx hliníková xxxx xxx xxxxxxxx vozidla xxxxx XX 8701 xx 8705, bez xxxxxx na to, xxx jsou xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxx x&xxxx;XXX (dále xxx „dotčený výrobek“ xxxx „xxxxxxxxx xxxx“), x&xxxx;xxxxxxxxxxx kódů XX xx&xxxx;8708&xxxx;70&xxxx;10 a ex 8708 70 50 (xxxx XXXXX 8708701010 x&xxxx;8708705010).

(28)

Xxxxxxx xxxxxxx xx x&xxxx;Xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx: xxxxxxxx XXX a segmentu xxx xxx xxxxxxxx trh. X&xxxx;xxxxxxxx XXX pořádají xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx hliníková xxxx a často xx xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxx xxxx, xxxxx xx spojováno x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx. Xx následném xxxx xxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxxx a označována xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx x&xxxx;xxxx xxxx prodávána xxxxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx, xxxxxxxx atd.

(29)

Stejně jako x&xxxx;xxxxxxxx šetření xxxx xxxxxxxx, xx ačkoliv xxxx hliníková xxxx xxxxxx pro xxx XXX x&xxxx;xxxxxxxx trh xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx, xxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxxx. Xx xx tudíž xx xx, xx představují xxxxx xxxxxxx.

2.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx xxxxxxx

(30)

Xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx kola xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx na xxxxxxx trhu v ČLR x&xxxx;xx xxxxxxx trhu x&xxxx;Xxxxxxx, které xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxx, xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxx odvětvím Xxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, chemické a technické xxxxxxxxxx a stejné xxxxx.

(31)

Xxxxxx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx xxxx výrobky xxxx xxxxxxx ve xxxxxx xx.&xxxx;1 xxxx.&xxxx;4 xxxxxxxxxx nařízení.

X.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXXXXXXXXXXXXX XXXXXXXXXXX NEBO XXXXXXXX XXXXXXXX

(32)

X&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;11 xxxx.&xxxx;2 základního xxxxxxxx Xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xxx xx xxxxxxxxxxxxx xxxxx k přetrvávání xxxx xxxxxxxx dumpingu xx xxxxxx ČLR, pokud xx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx.

1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxx xx xxxxxx ČLR

(33)

Odpověď na xxxxxxxx pro xxxxx xxxxxx xxxxxxxx 21 xxxxxxxxxxx/xxxxxx xxxxxxxxxxx. Vykázaný xxxxx vývozu xxxxxxxxxxx xxx do Xxxx xx strany spolupracujících xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx přezkumného xxxxxxx činil 1&xxxx;601&xxxx;591&xxxx;xxxxxxxx (17&xxxx;473&xxxx;x) (7), xxx odpovídalo 72 % celkového xxxxxx dovozu xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx, xxxxx xx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx společností/skupin společností xxxxxx 91,8 xxxxxxx xxxxxxxx (1&xxxx;001&xxxx;538&xxxx;x), což xx přibližně 43 % xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx kapacity (212 xxxxxxx xxxxxxxx). Xxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;XXX xxxx xxxxxxx v oddíle 3.1.

2.   Dumping x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření

a)   Srovnatelná xxxx

(34)

Xxxxx xx.&xxxx;2 xxxx.&xxxx;7 xxxx. x) xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx být xxxxx hodnota xxxxxxxxx xx xxxxxxx cen xxxxxxxxxxx nebo xxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxx xxxx xx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xx vhodné xxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxxxx (xxxx xxx „srovnatelná xxxx“).

(35)

X&xxxx;xxxxxxxx šetření xxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxx xxxxx stanovení xxxxx hodnoty, pokud xxx x&xxxx;XXX, použito Xxxxxxx. V oznámení x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx Komise zúčastněné xxxxxx informovala, xx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxx Xxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxx strany, aby xx x&xxxx;xxxx volbě xxxxxxxxx. V oznámení x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxx, že posouzeny xxxxx x&xxxx;xxxx xxxx, xxxxxxxxx Xxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxx.

(36)

Xxxxx xxxxxxxxxx strana xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx Turecka xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx, x&xxxx;xx kvůli xxxxxxxxxxx, xx Xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx na Xxxxxxx xxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxx xxx cla, xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxx při dovozu xxxxxxx xxx xx xxxx 7 %.

(37)

Xxxxxx xxxxxxx, xxxxx xx xxxxxxxxx na xxxxxxx xxxxxxxx xxx x/xxxx xxxxxxx výrobců xx xxxxxxxxxxx xxxx, xx xxxxx porovnat x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx, x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx. Případný xxxxxx xxxx srovnatelnou xxxx a Evropskou xxxx, xxxxx xxx x&xxxx;xxx xxxxxxx xx suroviny, xxxxx xxxx xxxxxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx, xx mezi Tureckem x&xxxx;XXX xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxx z dovozu xxxxxxx významný xxxxxx. Xxxx xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxx zamítnout.

(38)

Aby xx prověřily xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxx vhodné xxxxxxxxxxx xxxx, uvědomila Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxxx, Thajska, Xxxxxxxxx, Xxxxx-xxxx, Xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx (8) a požádala xx, xxx Xxxxxx informovala x&xxxx;xxxxxxx výrobcích hliníkových xxx ve svých xxxxxx. Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxx zaslány xxxx xxxxxx xxxxxxxx v těchto xxxxxx. Kromě dvou xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx nenabídl xxxxx x&xxxx;xxxx.

(39)

Xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx vykazuje Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxx x&xxxx;xx xxxxxxxxxxx xxxxxx hospodářské xxxxxxx xx xxxxxxx xxxx (9). Xxx xxxxxxx spolupracující xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx výroby xxxx xxxxxxxxxx výrobci v ČLR. Xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxx byl xxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx Xxxx ze xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx.

(40)

Xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx Xxxxxx k závěru, xx Turecko xx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx zemí xxxxx čl. 2 xxxx.&xxxx;7 xxxx. x) základního xxxxxxxx.

x)&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx xxxxxxx

(41)

Xxxx xxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxx byly xxxxxxxx xx dvou xxxxxxxxxxxxxxxx výrobců xx xxxxxxxxxxx xxxx.

(42)

X&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;2 xxxx.&xxxx;2 základního nařízení Xxxxxx nejprve posoudila, xxx je xxxxxxx xxxxx domácího xxxxxxx xxxxxxxxx výrobku nezávislým xxxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx během xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxxxxxxxxxx. Xx tímto xxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx výrobku vyvezeného xx Xxxx xxxxx xxxxxxxx vyvážejícími xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx. Xx xxxxx základě Xxxxxx zjistila, xx xxxxxxx xxxxxxx xxx xx xxxxxxxx domácím xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx.

(43)

Xxxxxx xx druhé xxxxxx xxxx xxxxxxx, xxxxx výrobci xx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxx xxxx shodné xxxx přímo srovnatelné x&xxxx;xxxx xxxxxxx prodávanými xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx do xxxxxx xx vývoz do Xxxx. Komise porovnala xxxxx typu výrobku xxxxx xxxxxxx na xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxx xx Xxxx, xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx výrobci xxxxxxxx xx xxxxxx. X&xxxx;xxxxxx srovnání vyplynulo, xx převážná většina xxxx xxxxxxx byla x&xxxx;Xxxxxxx prodávána x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx (10).

(44)

Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxx ve xxxxxxxxxxx xxxx následně zkoumala, xxx je xxxxx xxxxxx každého xxxx xxxxxxxxx výrobku na xxxxxxx trhu xxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx styku x&xxxx;xxxxxxx s čl. 2 xxxx.&xxxx;4 xxxxxxxxxx nařízení. Xxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxx, x&xxxx;xx xxx ohledu xx xx, xxx xxxxxx xxxxxx xx, xx není ziskový, xxxxx objem xxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx za čistou xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx nákladům xxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxx 80 % celkového objemu xxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx xx xxxxxx xxxxxxxx prodejní xxxx xxxxxx typu xxxxxxx rovná jednotkovým xxxxxxxx nákladům nebo xx vyšší. Xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx, xx xxxxx xxxxxxx prodej xxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx typů xxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxxxxxx méně xxx 0,01 % xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx.

(45)

Xxxxxx nakonec xxxxxx xxxx výrobku, xxxxx xxxx vyváženy x&xxxx;XXX xx Unie x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx na xxxxxxxx xxxxxxx xxxx, x&xxxx;xxxxxxxxx xx základě xx.&xxxx;2 xxxx.&xxxx;3 x&xxxx;6 základního xxxxxxxx běžnou xxxxxxx. Xxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxx xxxxx Xxxxxx v úvahu xxxxxxxx xxxxxxx náklady xxxxxxxxxxx xxxx výrobku xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx prodejních, xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx nákladů x&xxxx;xxxxx x&xxxx;xxxxxxx obdobného xxxxxxx dosaženého výrobci xx srovnatelné zemi xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx průměrným xxxxxxx při xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx.

x)&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx xxxx

(46)

Xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx výrobců zařazených xx vzorku xxxxxxxx xx Xxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxx odběratelům, xxxx jako xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx společností xx xxxxxxx.

(47)

Xxxxx vyvážející xxxxxxx (11) xxxxxxx výrobek vyváželi xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx, xxxx xxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;2 xxxx.&xxxx;8 základního xxxxxxxx xxxxxxxxx na základě xxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxx výrobek xxxxxxxxx xx xxxxx xx Xxxx.

(48)

Xxxxx vyvážející xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xx Unie prostřednictvím xxxxxxxxxxx xx xxxxxxx (12), xxxx xxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;2 xxxx.&xxxx;9 xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx na základě xxxx, xx xxx xx dovezený výrobek xxxxxx znovu xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx. Cena xxxx xxxxx upravena xxxxxxxxx xxxxxxxxxx, režijních x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx.

x)&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx

(49)

Xxxxxx srovnala xxxxxx hodnotu a vývozní xxxx xxxxxxxxxxxx výrobců xxxxxxxxxx xx vzorku xx xxxxxxx xxxx xx xxxxxx. Pokud xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxxx Xxxxxx xxxxxx xxxxxxx x/xxxx vývozní xxxx x&xxxx;xxxxxxx, xxxxx xxxx xxxx xx xxxx a srovnatelnost xxxx, x&xxxx;xxxxxxx s čl. 2 xxxx.&xxxx;10 xxxxxxxxxx xxxxxxxx.

(50)

Xx xx xxxx xxx výrobců xx srovnatelné xxxx xx xxxxxxx trhu, xxxx xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxx xx xxxxx, xxxxxxxxxx a balení x&xxxx;xxxxxxx. Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx výrobců xxxxxxxxxx xx xxxxxx, xxxx xxxxxxxxx úpravy x&xxxx;xxxxxxx xx dopravu, xxxxxxxxx, xxxxxxxxxx, úvěry, xxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxx xx xxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxx, xxx x&xxxx;xxxxxxx.

x)&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxx xxxxxxx

(51)

X&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;2 xxxx.&xxxx;11 x&xxxx;12 základního nařízení xxxxxxxxx Xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx hodnotu xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx ve xxxxxxxxxxx xxxx s váženou průměrnou xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxx dotčeného xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxxx skupiny xxxxxxxx xx xxxxxx.

(52)

Xx xxxxx základě činí xxxxxx xxxxxxxx dumpingová xxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx ceny XXX x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxx Xxxx před xxxxxxxxx:

Xxxxxxxxxx

Xxxxxxxxxx xxxxxxx (%)

Skupina Xxxxxxx

21,1

Xxxxxxx Xxxxxxxx

8,9

Xxxxxxx Xxxxx

25,9

Xxxxxxx Xxxxxxx

23,2

x)&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx xxxxxxx dumpingu x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření

(53)

Komise zjistila, xx x&xxxx;xxxxxx přezkumného xxxxxxx vyváželi xxxxxx xxxxxxxxxx výrobci i nadále (xxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxx xxx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx) xxxxxxxxx xxxx xx Xxxx xx dumpingové xxxx.

3.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx dumpingu

(54)

Komise xxxx xxxxxxxxxxx, zda xx pravděpodobné xxxxxxxxx xxxxxxxx, pokud xx xxxxxxxx pozbyla xxxxxxxxx. Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx výrobní xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxx xx xxxxxxx xxxx x&xxxx;Xxxx a atraktivitu trhu Xxxx.

3.1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx x&xxxx;xxxxx kapacita x&xxxx;XXX

(55)

Xxxxx zprávy Xxxxxx xxx Xxxxx Xxxxxxxxxx Xxxxx Industry Report 2012/2013 se xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx pro xxxxxx xxxxxxxxxxx xxx x&xxxx;Xxxx odhadovala xx 180 xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xx 120 xxxxxxx jednotek, x&xxxx;xxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx na konci xxxx 2012 ve xxxx 60 xxxxxxx xxx (13).

(56)

Xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx 21 xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx výrobců xxxxxxxxxxx 91&xxxx;804&xxxx;845 xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxx 87 %, xxx xxxxxxx xxxxxx kapacitu xx xxxx přibližně 12&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx.

(57)

Xxxx xxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxxxxx pouze xxxx xxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx v ČLR. Xxxxx 21 xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx bylo xxx xxxxxxx xxxxxx nejméně 67 (14) (xxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxx s největší xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx (15)) xxxxxxx výrobců hliníkových xxx, kteří xxxxxx x&xxxx;Xxxx. Xxx 28 xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx Xxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xx jejich výrobní xxxxxxxx (16). Xxx xxxxxxxxxxx 39 xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx dostupné údaje x&xxxx;xxxxxxxxx, xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx, že jejich xxxxxxxx je v rozmezí xx 300&xxxx;000 do 6 xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx (17).

(58)

Xxxxxxxx xxxxxxx kapacita 21 xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxx než 4,3 xxxxxxx jednotek xxxxx. Xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx 28 xxxxxxxxxxx, pro xxx xxxx k dispozici veřejně xxxxxxxx xxxxx, xxxx 1,8 milionu xxxxxxxx xxxxx. Xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx 1,8 milionu xxxxxxxx xxxxxxxxx u zbývajících 39 společností získala Xxxxxx dodatečnou xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxx 121 milionů xxxxxxxx. Xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx, xxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxx známá. S použitím xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;70 % xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx Global xxx Xxxxx Xxxxxxxxxx Xxxxx Xxxxxxxx Xxxxxx 2012/2013  (18) xxxxxxx Xxxxxx k dodatečné xxxxx xxxxxxxx ve xxxx 36 milionů. Xxxxxxxx 12 xxxxxxx x&xxxx;36 xxxxxxx xxxxxxxx Komise xxxxxxxx, že ČLR xx xxxxx volnou xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxx ve xxxx xxxxxxx 48 xxxxxxx xxxxxxxx.

(59)

Xxxxx zúčastněná strana xxxxxxx, xx čínské xxxxxxx kapacity xxxx xxxx xxxxxxx. Ve xxxx xxxxxx odkazovaly xxxxxx xx odpovědi xxx skupin xxxxxxxxxxxx xxxxxxx zařazených do xxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xx prezentaci xxxxxxxx xxxxxx CCCME. Xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxx odpovědi xxxxxxxxx, xx x&xxxx;XXX xxxxx xxxxxxxx neexistuje.

(60)

V reakci na xxxx xxxxxxx xx xxxxx, xx při xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxx náležitě xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xx dotazník (xxxxx xxxx xx xxxxxxx pozměněny). Xxxxx xxxxxx zařazených xx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx (xxx již xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;57. xxxx xxxxxxxxxx) pouze xxxx xxxxxxxxx kapacit x&xxxx;xxxx xxxx. Xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxx kapacity xxx xxxxx XXX xxxx proto xxxxxxxx xx základě dostupných xxxxxxxxxxx, xxx xx xxxxxxx v 57. bodě xxxxxxxxxx. Xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx obchodní xxxxxx XXXXX nejsou doloženy x&xxxx;xxxx zdroj je xxxxxxx xxxxx „Xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx automobilů“ xxx xxxxxxxxxxx odkazu xx veřejně dostupné xxxxxxxxx. Xxxx xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxx.

(61)

Xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx tato xxxxxxxxxx xxxxxx uvedla, xx Xxxxxx významně xxxxxxxxxxxx čínskou xxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxx, zatímco míry xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx. Xxxx zúčastněná xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxxx k vysoké xxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx vzorku xx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx se Xxxxxx xxxx při xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;XXX xxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxx, xxxxx poskytli xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx výrobci a obchodní xxxxxx XXXXX. Komise xx měla mimoto xxxxxxxx týkající xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx do xxxxxx xxxxxxxxxxxx, a tudíž xxxxxx 99 % xxxx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx OEM a 90 % míru využití xxxxxxxx pro xxxx xxxxxx odvětví výroby xxxxxxxxxxx kol. Jiná xxxxxxxxxx strana xxxxxx Xxxxxx xxxxxxxx, aby xxxxxxxxx, xxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx XXX.

(62)

Xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx, xx při zjišťování xxxxxxxxxx xxxxxx hliníkových xxx x&xxxx;Xxxx xx xxxx Komise xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx XXXXX (175 milionů jednotek), xxx xx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;180&xxxx;xxxxxxx jednotek, xxxxx xx xxxxxxxxxx ve xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx odvětví xxxxxxx x&xxxx;55. bodě xxxxxxxxxx. Xxxxxxxxxx strana xxxx tvrdila, že Xxxxxx obchodní xxxxxx XXXXX xxxxxxxxx, xxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxx xxxxxxx.

(63)

Xxxxx zúčastněná xxxxxx xxxxxx xxxxxx, xx xxxxxxx dostupné xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, které Xxxxxx xxxxxx, xxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx rovněž důvod xxx xxxxx xxxxxxxx xx výši 1,8 xxxxxxx jednotek u nespolupracujících xxxxxxxxxxx, xxx něž xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx žádné xxxxx. Zúčastněná strana xxxxxx tvrdila, xx 70 % míra xxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxxxxxxx, xxxx xxxxxxxxx a je xxxxxx xxxxxx, xxx aby xxxx relevantní pro xxx Xxxx.

(64)

X&xxxx;xxxxxx xx xxxx tvrzení Xxxxxx xxxxxx, xx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx vyvážejících xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx společnostmi. Xxx xx xxxxxxx x&xxxx;56. bodě odůvodnění, Xxxxxx xxxxxxxxxx volnou xxxxxxxx spolupracujících společností xx základě xxxxx, xxxxx xxxxxxxx tyto xxxxxxxxxxx, a dospěla x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xx výši 12 milionů xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxx 87 % (19). Xxxxxxx byl xxxxxx oznámený xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx společností, xx. 91&xxxx;804&xxxx;845 xxxxxxxx.

(65)

Xxxxxxxx xxxx x&xxxx;57. xxxx xxxxxxxxxx také xxxxxxx, xx xxxx xxxxx xxxxxxxxxxx pouze xxxx xxxxxxx výroby x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;XXX. Souhrnný xxxxx výroby čtyř xxxxxx zařazených do xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxx 33 % celkového xxxxxxxxxxxx xxxxxx výroby x&xxxx;XXX (20). X&xxxx;xxxxxx důvodu x&xxxx;xxx získání xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx Komise xxxxxxxx xxxxx týkající xx xxxx XXX. X&xxxx;xxxx xxxxxxxxxxx se xxxxx, xx v rozporu x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxx obchodní xxxxxx XXXXX xxxxxxxxxxx, xx xxxx xxxxx xxxxxxxx xx čínské xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xx skutečnosti, xx xxxxxx doloženy xxxxxxx xxxxxx. Xxxxxxxx komora XXXXX xxxx možnost xxxxxxxxxx xxxxxxxx doklady, xxxxxxxxx tak xxxx. Xx xxxxx potvrzen xxxxx, že xxxxx xxxxxxxx xx čínské xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxx kapacity, které xxxxxxxx xxxxxxxx komora XXXXX, xxxxx xxxxxx.

(66)

Xxxxx xxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxxx xx použití xxxx využití kapacity, xxxxx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx skupin xxxxxxxxxx xx xxxxxx, xxx xxxxx nespolupracujících xxxxxxxxxxx. Xx xxxx xxx xxxxxxxxx předpokládat, xx xxxxx skupiny výrobců (x&xxxx;xxxxx se xxxxxx xxxxxx) xxxxxx s podstatně xxxxx mírou xxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxx xxxxxxx, kteří tvoří xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx (21). Xx xxxxx, xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx skupin zařazených xx xxxxxx v roce 2012 (89 %) xxxxxx xxxxxxxxxxxx celostátní xxxxx xxxxxxx xx xxxxxx Global xxx Xxxxx Xxxxxxxxxx Xxxxx Xxxxxxxx Xxxxxx 2012/2013 xxx stejné xxxxxx (xx. 70 %). Xxxxxx mezi xxxxx xxxxxxxxx údaji prokazuje, xx údaje čtyř xxxxxx zařazených xx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xx reprezentativní xxx xxxxxx XXX (ačkoli xxxx přijaty a použity xxx xxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxx společnosti).

(67)

V reakci xx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;61. bodě xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxx xxxxxxxx nelze xxxxxxxx xxxxxx pro xxxxxxx OEM x&xxxx;xxxxxxx xxx pro následný xxx. Kola xxxxxx xxx xxx XXX x&xxxx;xxx následný xxx xxxx často xxxxxxxx xxxxx xxxxxxx a mohou xxx xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx, xxx xxxxxxx, xx xxxxxxxxx údaje xxxxx xxxxxxx. Xx xxxx xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx, x&xxxx;xxxxx xxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx využití kapacity xxxxxxxx bez xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx (22).

(68)

Xxxxxxx a podpůrné xxxxxxx, xxx xxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, Komise pečlivě xxxxxxxxxxx. V důsledku xxxx xxxx xxxxxxx zúčastněné xxxxxx xxxxxxx u jedenácti xxxxxxxxxxx (23). Xxxxxxxx roční xxxxxxx kapacita nyní 31 společností, xxx xxx jsou x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx údaje, xxxx xxxxx 1,67 xxxxxxx xxxxxxxx. Po xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx&xxxx;28&xxxx;xxxxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx 98,4 xxxxxxx xxxxxxxx. Po xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx kapacitě xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx (91,8 xxxxxxx) xxxx roční čínská xxxxxx xxxxxxx 190&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx. Výsledky xxxx xxxxxxx v následující tabulce:

Table 1

Xxx společnosti

Počet xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx

Xxxxxxx xxxxxxxx (jednotky)

Volná xxxxxxxx (xxxxxxxx)

Xxxxxxx spolupracující xxxxxxxxxxx

21

91&xxxx;804&xxxx;845

12&xxxx;355&xxxx;052

(x xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx do xxxxxx)

4

62&xxxx;589&xxxx;289

Xxxxxx nespolupracující společnosti, xxx něž byly x xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx údaje x xxxxxxxx

31

51&xxxx;700&xxxx;000

15&xxxx;510&xxxx;000

Xxxxxx nespolupracující xxxxxxxxxxx, xxx něž nebyly x dispozici xxxxxxx xxxxxxxx údaje x xxxxxxxx

28

46&xxxx;696&xxxx;776

14&xxxx;009&xxxx;033

Xxxxxx

190&xxxx;201&xxxx;621

41&xxxx;874&xxxx;085

(69)

Xx však důležité xxxxx, xx seznam xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxx společností xxxxx považovat xx xxxxx. Jak je xxxxxxx x&xxxx;57. xxxx xxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxx xxxxxx existuje přibližně 110 xxxxxx a středních xxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxx xx xxxxxxxx xx vývoz, xxx znamená, xx xxxxxxxx i další xxxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx xxx. Xxxx x&xxxx;xxxx xxxxx xxxxxx malí xxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx, xxxxx lze xxxxxxx xxxxxxx. Xx xxxx xxxxxx, xx 190,2 xxxxxxx xxxxxxxx představuje xxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxx kapacity, xxxxx v současnosti x&xxxx;XXX xxxxxxxx.

(70)

Xx xx týká xxxxxxx xxxxxxx uvedeného x&xxxx;63. xxxx odůvodnění, Xxxxxx podotýká, xx xx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx na xxxxxxx informací, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, xx xxxxxxxxxx týkající xx spolehlivosti zdroje, xxxxx Komise xxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxxxxxxx. Xxxxxx xx xxxxxxxx uvést, xx Xxxxxx zaujala xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx a k odhadu xxxxxxxxxxxxx výrobní xxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxx, pro xxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx, xxxxxxx xxxxxxxxx úroveň xxxxxxxx, xxxxx byla xxxxxxxx u 31 xxxxxxxxxxx, xx rozdíl xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx výrobní xxxxxxxx 21 xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx (4,3 milionu) xxxx průměrné xxxxxxxx xxxx xxxxxx zařazených xx xxxxxx (xxxx xxx 15 xxxxxxx).

(71)

Xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxx odhadu 70 % xxxx xxxxxxx xxxxxxxx u nespolupracujících xxxxxxxxxxx xx xxx xxxxxxx 66. x&xxxx;67. xxx xxxxxxxxxx. Co xx týká xxxxxx Xxxxxx and China Xxxxxxxxxx Xxxxxxxx Report 2012/2013, xxxxxx xxx 70 % xxxx xxxxxxx, xxxxxxxx se, xx xxxxxx Komise xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxx, veřejně xxxxxxxx xx její shrnutí xxxxxxxxxx xxxxxxxx informace. Xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx „Xxxxxxxx xx China“ (24). Xxxxxxx xxxx strany xx xxxxxxxxx.

(72)

Xxxxx metodiky xxxxxxx x&xxxx;58. xxxx odůvodnění xx xxxxx xxxxx xxxxxxxx, xxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx, odhaduje xx přibližně 42 xxxxxxx jednotek xxxxx.

(73)

Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx ještě vyšší xxxxx xxxxx xxxxxxxx. Xxxx, xx xx xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx (190 xxxxxxx (25)) x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx odečetl odhadovaný xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxx xxx 2015 (xxxxxxxxx 57 milionů xxxxxxxx (26)) a celkový xxxxx x&xxxx;XXX (xxxxx odhadu 73,5 milionu xxxxxxxx (27)) x&xxxx;xxxxxx přezkumného xxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx ve xxxx xxxxxxxxx 60 xxxxxxx xxxxxxxx (28).

(74)

Xxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxx další xxxxxxxxxx, vyvodila Xxxxxx xxxxx, že XXX xx xxxxx xxxxxx xxxxxxxx v rozmezí xx 42 xx 60 xxxxxxx jednotek. X&xxxx;xxxxx xxxxx odpovídá 84 % xxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx (50,5 xxxxxxx xxxxxxxx v období xxxxxxxxxxx xxxxxxx) a představuje 60 % spotřeby Xxxx (70 milionů x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx), xxx xx xxxxxxxx xx xxxxxxxx.

3.2.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx xxxxxx xx xxxxxxx xxxx a atraktivita xxxx Xxxx

(75)

XXX xxxxxx xxxxxx množství xxxxxxxxxxx xxx xx jiných xxxxxxx xxxx než Xxxx, xxxxxxx xx XXX, Xxxxxxxx, Xxxxxx, Xxxxxx a Indie (29). Totéž xxxxx pro xxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxx xxxxxx vývozu xx xxxx xxxx představují xxxxx 89 % xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxx xx xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxx přezkumného šetření.

(76)

Komise xxxxxxxxx xxxxx jednotlivých xxxx xxxxxxx průměrnou xxxx čtyř spolupracujících xxxxxx xx xxxxxx xxxxxxx zemí během xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxx xx xxxx Unie x&xxxx;xxxxx xxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx cla, která xx nutno xxxxxxxx. Xxxxxxxxx xxxxxxx smíšený xxxxx v závislosti xx xxxxxxxx xxxx.

(77)

Xxxxxxx na xxxx USA (představujícím xxxxx 51 % xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxx zařazených xx xxxxxx na vývoz xx xxxxxxx zemí x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx) xxxxxxx, že přibližně xxxxxxxx typů xxxxxxx, xxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx 25 % prodeje x&xxxx;XXX, xxxx xxxxxx xx xxxx USA x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xx xxxx Xxxx (30). Xx xxxxxxxxx, že xx xxxxxxxxxxxxx přesměrování xxxxxxxx xxxxxx vývozu, který xx v současnosti xxxxx xxx XXX (31) (xxxxx xxxx xxxx nižší xxx xxxx xx xxxx Unie), xx Xxxx, xxxxx by xxxxxxxx pozbyla xxxxxxxxx.

(78)

X&xxxx;xxxxxxx xxx xxxxxx x&xxxx;XXX xx Xxxxxx, Indie, Xxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxx (představujícího xxxxxxxx xxxxxx 40 % celkového xxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx do xxxxxx x&xxxx;xxxxxx přezkumného xxxxxxx) xxxx průměrné xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxx výrobku xxxxxxxxxxxxxxx přibližně 22 % xxxxxxxxx množství xxxxxxxxxx do těchto xxxx nižší xxx xxxxxx ceny při xxxxxxx xx Xxxx (32). Xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx do Unie, xxxxx by opatření xxxxxxx xxxxxxxxx. Obzvláště xxxxxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxx z Indie, jelikož xxxx země zavedla x&xxxx;xxxxxx 2015, tj. x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxx přezkumného xxxxxxx, xxxxxxx antidumpingová xxxxxxxx.

(79)

Xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, že omezená xxxxxxxxxxx xxxx Unie xxxxxxxxx pravděpodobnost přesměrování xxxxxxxx xxxxxx, xxxxx xx byla xxxxxxxx xxxxxxx. Zúčastněná xxxxxx xxxxxxxxxx xxx xxx xx xxxxxx zařazených xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx cen prodeje xx xxxxx xx Xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxx xxxxxx xx ostatních xxxx xxxxx, xxxxx xxxxxxxxxxx, xx v ostatních xxxxxx xxxxx xxxx xxxx vyšší. Xxx xxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx mimoto xxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxx xxxxxx do XX x&xxxx;xx xxxxxxxxx xxxx xxxxx xxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx.

(80)

X&xxxx;xxxxxx xx xxxx tvrzení xx xxxxxxxx uvést, xx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx. XXX xxxxxx xx xxxxxxxx vývozní xxxxxxxxx, xx. XXX, vyváží xxxxxxxx xxxx. Xxxxxx xx x&xxxx;xxxxxxx prodeje xx xxxxxxxxx xxxx xxxxx, xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx. Xx platí x&xxxx;xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx výrobku xxxxxxxxx xxx xxxxx xx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxxx xx vzorku.

(81)

Porovnání, xxxxx xxxxxxxx Xxxxxx, xx xx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx byly xxxxxxxx xx vzorku. Xxxxxxxx je xxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx a samostatně pro xxxxxxxxxx xxxxx určení xx xxxx. X&xxxx;xxxxxx xxxxxx xx xxxxxxxx, xxxxxx xxxxxxx Komise (xxx je xxxxxxxxx x&xxxx;76. až 78. xxxx xxxxxxxxxx), považuje xx xxxxxxxxxxxxx a přesnější. Xxxxxxx této zúčastněné xxxxxx je tudíž xxxxxxxxx.

(82)

Xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx Xxxxxx xxxxxxxxxxxx nepřiměřeně xxxxxxxxxxx xxxx Xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx destinacemi. Xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx, že srovnání xxxxx xxxxxxxxxxxx typů xxxxxxx, xxxxx provedla Xxxxxx, zastírá xxxx, xx xx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxxxx pouze 25 % prodeje xx USA, xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx, xxxxxxxx xxx ceny xxxxxxx xx Unie u stejných xxxx výrobku. Xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx, xx xxxxxx xx xxxxx xx XXX (xxxx xx xxxxxxxx jiné xxxx) je nutno xxxxxxxxxx xxxx xxxxx, xx. seskupit všechny xxxx xxxxxxx. Xxxxxxx xx skutečnost, xx xxxxxx výrobci nabízejí xxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx kol, xxx xx xxxxxxxxx věrnost xxxxx zákazníků. Xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx strany xx xx xxxxxxxxx, xx xxxxxxxxxx, xx xxxx xxx xxxxxxxxxxx xxxx xx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xx XXX xx xxxxx cenu xxx xx Xxxx, xxxxxxxxx, že by xxxxx přesměrován, jelikož xxxxxx xxxxxxxxxx musí xxxxxxxxxx „do xxxxx xxxxx vývozních destinací xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx“, x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx.

(83)

Xxxxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxx srovnání xxx xx základě xxxxxxxxx veškerého prodeje xxxxx xxxxx určení, xxxxx x&xxxx;xxxxx xxxx xxxxx Xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx (xx. xxxx xx trzích x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxx než xxxx na trhu Xxxx). Xxxxxxxxxx strana xxxx xxxxxx, xx xxx analýze xxxxxxxxxx, xxxxxxxxx, japonského x&xxxx;xxxxxxxxx xxxx xxxxxxx Xxxxxx xxxx xxxxxxx a sloučila xxxxxx prodeje pro xxxx čtyři xxxxx xxxxxx xxx jakéhokoli xxxxxxxxxx. Xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx tvrdila, xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx xxxxx Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxx opatření, xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx pochopit xxxxxxxxxx Xxxxxx, xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxx xxx xx Xxxx x&xxxx;xx ostatní trhy xx třetích zemích, xxx je x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx&xxxx;20 xxxxxxxxxx nařízení.

(84)

V reakci xx xxxx xxxxxxx Xxxxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxx srovnání xxxxx xxxxxxxxxxxx typů xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xx USA, xxxxx xxx použit k vyčíslení xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xx USA. Xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, xx xxxxxxxx podle xxxxxxxxxxxx xxxx zastírá x/xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx, je xxxxx xxxxxxxxx. Xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx, tj. xx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxx zisk všech xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxx na xxxxxx xx xxxxxxxx xxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx, není xxxxxxxx xxx není xxxxxxxxx xxxxxxxxxx, která xxxxxxxxx xx xxxxxxx. Xxxxx xxxxxxx Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxx, xx se xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx, a nikoli xxx xxxxxxx xxxxxxx výrobků. Xx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx skutečností xxxx Xxxxxx xx tom, xx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xx xxxxxxx vývozních trzích x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx prodejem xx trhu Unie xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxx Xxxx.

(85)

X&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx zúčastněné xxxxxx xxxxxxxxx Komise analýzu xxxx xxxxxxxxx destinací, xx. Xxxxxx, Xxxxx, Xxxxxxxx a Mexika. Xxxxxxx xxxxxxx destinace xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx a shrnuty xxxx xxxxx pravděpodobné xxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxxx pro xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx země. (33) Xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx.

(86)

Xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx tvrdila, xx kola určená xxx xxx OEM xxxx podstatně dražší xxx kola xxxxxx xxx xxxxxxxx trh, x&xxxx;Xxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx xxxxx, xxxx xxxxxxx ceny xx xxxxxxxxx trhu s cílem xxxxxxxx, že by xxxxxx xxxxxxxxxx výrobci xxxxxxxxxxxx hliníková xxxx xx xxx Unie.

(87)

Objasňuje xx, xx v rozporu x&xxxx;xxxxxxxx xxxx strany xxxxxxxxx Xxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxx cen xxxxx xxxxxx xx xxxxxxxxx xxxx, xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxx segment xxx xxx xxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxx pouze 20 %. Xxxx xxxxxxx xx xxxxx zamítnuto.

(88)

Jelikož xxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxx připomínky, xxxxxxxxx xx závěry ohledně xxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxx zařazených do xxxxxx xx třetích xxxx, jak xxxx xxxxxxxxxx v 75. xx 78. bodě odůvodnění. Xxxxxxxxx xx proto, xx je xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxx, xxxxx xx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxx pro XXX, Kanadu, Mexiko, Xxxxxxxx a Indii, na xxx Xxxx (podle xxxxxx 13,7 milionu xxxxxxxx) (34).

3.3.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx xx xxxxxxx xxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxx Unie

(89)

Vzhledem k významnému xxxxxx domácího xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxx domácím xxxx. X&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx, že xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxx xxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx do xxxx 2020 xxxxxxx xxxxxxxxx ročním xxxxxx xx výši 8 % (35). Xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxx mezi xxxxxxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxx xxx xxx stejné xxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xx xxxx s hliníkovými xxxx. Xxxxx xxxx zvyšuje xxxxxxxxx kapacitu xxxxxxxx xxxxxxxx trhu. Xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx kapacity. X&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxx ČLR xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxx xxx. Samotné xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx během xxxxxxxxxxxx xxxxxx přibližně x&xxxx;16 milionů xxxxxxxx, xxx xx v souladu x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx.

(90)

Xxxxxxxx xxxx xxx čtyř xxxxxx xxxxxxxxxx xx vzorku xx xxxxxxx domácím xxxx (xxxxxxxxx 35 EUR) xx xxxxxxxxx nižší xxx xxxxxxxx xxxx xxx prodeji xx Xxxx (46,2 EUR). Xxxxxx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxx xxx vysvětlit různými xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx, xxxx významná xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx znamená, xx xx xxx Xxxx xxx v porovnání s čínským xxxxxxx trhem ještě xxxxxxxxxxxxx, pokud by xxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Xx xxxxxx xxxxxxxx xxxxx, xx xxxxxx xxxxxxx již navázali x&xxxx;Xxxx xxxxxxxx vztahy, xxx xxxxxxx, xx xx vyvážené xxxxxxxx xxxx rychle xxxxxx, xxxxx xx xx xxxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxx.

(91)

X&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx na trhu x&xxxx;XXX xxxxx xxxxxxx xxxxx, xx za xxxx xxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxxxx volné xxxxxxxx x&xxxx;xx xxxxx xxxxx značným xxxxxxx xxxxxxxx xx pravděpodobné xxxxxxxxxxxx domácího xxxxxxx xx Unie.

(92)

Na xxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxx xxxxx, xx xxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx značných xxxxxx xxxxxx a domácího xxxxxxx do Xxxx xx xxxxxxxxxx ceny.

(93)

Po xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx tvrdila, xx jelikož xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxx chybné, xxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx po xxxxxxxxxxx xxxxxx pravděpodobně xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx, správné. Xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx průměrných xxx, xxxxxxx Xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx, že xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx.

(94)

Xxxxxxxxxxxx, xxxxx se xxxxxx výrobní kapacity x&xxxx;xxxx xxxxxxx kapacity, xx již zabývaly xxxxxx 3.1 x&xxxx;3.2. Xxxxxxx údaje, které xxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx, xx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx rozsahu, xxx byl xxxxxxxx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;89. xxxx xxxxxxxxxx.

(95)

Xxxxxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxx xx xxxx spolehlivé xxx xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxx závěr, xx xxxxxx mezi xxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxx xxxxxx. To xxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx domácího trhu xxxxxxxx xxxxxxxxx pravděpodobnost xxxx, xx určitý xxxxxx bude přesměrován xx xxx Xxxx, xxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx, ačkoliv xx základě xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx závěrům, které xxxx xxxxx xxxxxxxxx.

4.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx xxxxxxxx xx dumpingu x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx

(96)

Xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxx zjištěn x&xxxx;xxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx zařazených xx xxxxxx. Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxx kapacitám, xxxxx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx, xxxxx i atraktivitě xxxx Unie x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx trhy xx xxxxxxx xxxxxx a s domácím xxxxx xx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxx, že xxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx, čínští xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxx (xxxx) xx xxx Unie s významným xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xx xxxxxxxxxx xxxx.

X.   XXXXXXXX XXXXXXXXX ODVĚTVÍ XXXX

(97)

Xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxx xx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx změn. Xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x Xxxx xxxxxx 50 xxxxxxx xxxxxxx. Tito xxxxxxx xxxxxxxxxxx „xxxxxxx xxxxxxx Xxxx“ xx xxxxxx čl. 4 odst. 1 xxxxxxxxxx nařízení.

(98)

Celková výroba x Xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření xx xxxxxxxxxx xx 50,5 xxxxxxx xxxxxxxx. Společnosti, xxxxx xxxxxxxxx xxxxxx x xxxxxxx, představovaly x xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxx 85 % xxxxxxx xxxxxx x Xxxx. Xxx xx xxxxxxx x 17. xxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxx x Xxxx xxxxxxxx xx xxxxxx představovali xxxx než 30 % celkové xxxxxx xxxxxxxxx výrobku x Xxxx.

E.   SITUACE NA TRHU XXXX

1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx xxxxxxxx

(99)

Xxxxxxx výroba x&xxxx;Xxxx byla xxxxxxxxx xx základě xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx, xxxxxx xxxxx uvedených x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, údajů xxxxxxxxxxxxx xx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx získaných xx xxxxxxx xxxxxxxxxx do xxxxxx. Xxxx informace xxxxxxxx xxxxxxxx existenci x&xxxx;xxxxxx xxxxxx také xxxx xxxxxxx, kteří xxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx.

(100)

Xxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx (x&xxxx;xxx je xxxxxxx x&xxxx;28. bodě xxxxxxxxxx) xxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxx distribučních xxxxxx, tj. xxx xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxx xxx xxx následný xxx.

(101)

Xxxxxxx zúčastněné strany xxxxxxxxxx xxxxxxx předložená x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx, xx xx xx při xxxxxxx újmy mělo xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx pro xxxxxxx OEM xx xxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx xx xxxxxx xxxxx. Xxxx tvrzení xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx, xx x&xxxx;xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx čínský xxxxx xxxxxxxxxxxx především pro xxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx xxx, zatímco xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxx xxxxxxx v segmentu XXX.

(102)

Xxx šetření xxxx xxxxxxxx, xx (xxx xx xxxxxxxxx x&xxxx;113. x&xxxx;114. bodě odůvodnění) xx doby xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx výrobci (xxx xx zdá) xx xxxxxxxx kol xxx xxxxxxxx trh na xxxxxxx XXX. Xxxxxxxxxx xxxxxxx dopadů čínského xxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx odvětví Unie xx základě jednotlivých xxxxxxxx xxxxx xxx xxxxxx xxxxx.

(103)

X&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx co xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx výrobního xxxxxxx Xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx rovněž xxxxxx na xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx; jednotlivé xxxxxxxx xxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx obnovení xxxx zohledněny.

(104)

S odkazem na xxxxxxx uvedené v 101. xxxx xxxxxxxxxx jedna xx zúčastněných xxxxx xxxxxx, že xx xx xxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxx, xx odběratelé x&xxxx;xxxxxxxx XXX xxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxx, tj. xxx. „xxxx pro xxxxxxx xxxxxx xxxx“, xxx odběratelé v segmentu xxx pro následný xxx, xxxxx xxxxxxxx xxx. „xxxx určité xxxxxx“. Podle xxxx xxxxxx je skutečnost, xxx se xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx do xxxxxx xxxxxxx (XXX), xxxx xxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx nahrazení původních xxx (xxxxxxxx xxx), xxxx xxxxxxxx.

(105)

Xxxxxx xxxx xxxxxx xx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, xx Xxxxxx xxxxxxxxxx „xxxx xxxxxx xxxxxx“ xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx distribučních xxxxxx výrobců xxxxxxxxxx xxxx jejich xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx trh. Xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx„xxxx xxx xxxxxxx značku xxxx“ bez xxxxxx xx to, zda xxxx použita při xxxxxxx xxxxxx vozidel xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx, xx prodej x&xxxx;xxxxxxxx XXX, což je x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx.

2.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx

(106)

Xxxxxxxx Xxxx xx během xxxxxxxxxxxx xxxxxx vyvíjela xxxxx:

Xxxxxxx 2

Xxxxxxxx Xxxx

2012

2013

2014

XXX

Xxxxxxx xxxxxxxx (xxx. xxxxxxxx)

59&xxxx;361

60&xxxx;528

66&xxxx;457

70&xxxx;047

Xxxxx (2012&xxxx;= 100)

100

102

112

118

Xxxxx: Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, Xxxxxxxx, xxxxxxx odpovědi xx xxxxxxxx.

(107)

Xxxxxxxx Xxxx xxxx stanovena xxx, xx xx dovoz x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxx Xxxxxxxxx xxxxxxxxxx k prodejům xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xx xxxx Xxxx. Xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx na xxxx Xxxx xxxx získány xx xxxxxxx o přezkum x&xxxx;xxx období xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx upraveny xxxxx údajů xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx v Unii xxxxxxxxxx xx xxxxxx.

(108)

Xxxxxxxx Xxxx xx v posuzovaném xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx o 18 %, xx. z 59,3 xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2012 xx 70,0 xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxx xxxxxx spotřeby xxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxxxx xxxxx spotřeby představuje xxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, xxxxx byl xxxxxxxxxx v původním xxxxxxx, xxx se xxxxxxxx xxxx rokem 2006 x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;16 %, xx. x&xxxx;58,6 xxxxxxx xxxxxxxx xx 49,5 milionu xxxxxxxx.

(109)

Xxxxxxxx Unie byla xxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xx segment XXX x&xxxx;xxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx trh. Xxxxxx x&xxxx;xxxxxx na trhu xxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxx informací, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx do xxxxxx, xxxxxxxxxxxxxx výrobci xx xxxxxxxxxxx zemi a výrobci x&xxxx;Xxxx xxxxxxxx do xxxxxx, x&xxxx;xxxxx obsažených x&xxxx;xxxxxxx. Xxxx uvedená xxxxxxx ukazuje xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx.

Xxxxxxx 3

Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx xxx a segmentu OEM

Jednotky (x&xxxx;xxx.)

Xxxxxx původního šetření

OPŠ

Spotřeba x&xxxx;xxxxxxxx XXX

34&xxxx;915

65&xxxx;168

Xxxxx (XX&xxxx;= 100)

100

188

Xxxxx OEM xx xxxxxxx xxxxxxxx (%)

71

93

Spotřeba x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx trh

14 592

4 879

Index (OŠ = 100)

100

33

Xxxxx xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx xxx xx xxxxxxx spotřebě (%)

29

7

Xxxxxxx xxxxxxxx

49&xxxx;508

70&xxxx;047

Xxxxx (OŠ = 100)

100

141

Xxxxx: Xxxxxx, Xxxxxxxx, xxxxxxx odpovědi na xxxxxxxx, xxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) x.&xxxx;964/2010.

(110)

Xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx XXX x&xxxx;88 %, xx. xxxxxxxxx x&xxxx;35 xxxxxxx xxxxxxxx xx zhruba 65 milionů xxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxx v segmentu xxx xxx xxxxxxxx xxx klesla xxxxx x&xxxx;70 %, xxxxxxxxx x&xxxx;15 milionů jednotek xx xxxxxx 5 xxxxxxx jednotek x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xx xxxxxxxxx, xx celkový xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx v segmentu XXX, xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx kol pro xxxxxxxx trh xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx klesla. Xxxxxx x&xxxx;xxxxxx původního xxxxxxx xxx segment OEM xxxxxxxxx, xxxxx xxxx xx významu a v období xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx 93 % xxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxx 7 % xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;29 % x&xxxx;xxxxxx původního šetření.

(111)

Podotýká xx, xx segment XXX je obecně xxxxxxxxxxxxxx, jelikož xx xxxxxx xxxxxxxxxxx na xxxxxx xxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxxx a vyšším xxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Přítomnost v tomto xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxx. Šetření prokázalo, xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxxx se xxxxxxxx xxxxxx do xxxxxxxx XXX, x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx snadno xx xxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx trh. Xxxxxxx jsou přesné x&xxxx;xxxxxx požadavky xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx OEM, a to xxxxx s ohledem xx xxxxxx a návrh hliníkových xxx, nýbrž xxxx xxxxxxx xxxxxxx a kvalifikace xxxxxxxx x&xxxx;xxxx, xxx xxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx. Xxxxxxx jsou xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xx xxxx xxxxxxxxx a kontroly xxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxx xxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxx let. Xxxxxxxx xx xxxxx uvést, xx xxxxx xxxxxxxx XXX obvykle xx xxxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxx, x&xxxx;xx xxxx xxxxx xxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx, xxxxx by se xxxxx z nich xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx.

3.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx, xxxx a podíl xxxxxx x&xxxx;XXX xx xxxx

3.1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxx x&xxxx;XXX xx trhu

Tabulka 4

Objem x&xxxx;xxxxx xxxxxx x&xxxx;XXX xx xxxx

2012

2013

2014

XXX

Xxxxx dovozu (xxx. jednotek)

3 371

2 436

2 439

2 237

Index (2012&xxxx;= 100)

100

72

72

66

Xxxxx na xxxx (%)

5,7

4,1

3,7

3,2

Xxxxx: Xxxxxxxx.

(112)

Xxxxx dovozu x&xxxx;XXX xxxxx x&xxxx;3,3 xxxxxxx jednotek x&xxxx;xxxx 2012 xx 2,2 xxxxxxx jednotek x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, tj. x&xxxx;34 %, x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xx xxxx x&xxxx;5,7 % xx 3,2 %, xxx. xxxxxx o 2,5 xxxxxxxxxxx bodu xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx. Ačkoliv xx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxx podíl xx xxxx xxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx nicméně navzdory xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xx xx xxxx nezanedbatelný xxxxx. Xxxxxx podotýká, xx xxxx xxxxxxxx dovozu (x&xxxx;xxxxxxx od 21 % xx 28 % x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx) xxxxxxxxx xxxxx aktivního xxxxxxxxxxxxxxx styku a antidumpingovým xxxx nepodléhala.

(113)

Vývoj xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxx Číny xx xxxx byl xxxxxx odhadnut v rozdělení xx xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxx xxx pro xxxxxxxx xxx pro xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx původního xxxxxxx, xxx je xxxxxxx v následující tabulce:

Tabulka 5

Xxxxx z Číny a podíly xx xxxx xxxxx xxxxxxxx OEM x&xxxx;xxxxxxxx xxx pro xxxxxxxx xxx

Xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx

XXX

Xxxxxxx XXX

Xxxxxxx xxxxx x&xxxx;Xxxx xxx xxxxxxx OEM (x&xxxx;xxx. xxxxxxxx)

1&xxxx;183

1&xxxx;606

Xxxxx (OŠ = 100)

100

136

Xxxxx na celkovém xxxxxx (%)

19

72

Podíl na xxxx x&xxxx;xxxxxxx na xxxxxxxx OEM (%)

3,4

2,5

Xxxxx xx xxxx x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxx spotřebu (%)

2,3

2,3

Xxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx xxx

Xxxxxxx xxxxx x&xxxx;Xxxx pro xxxxxxx xxx xxx následný xxx (x&xxxx;xxx. xxxxxxxx)

4&xxxx;954

631

Xxxxx (XX&xxxx;= 100)

100

13

Xxxxx xx xxxxxxxx dovozu (%)

81

28

Podíl xx xxxx s ohledem xx xxxxxxxx v segmentu xxx xxx xxxxxxxx xxx (%)

33,9

12,9

Xxxxx xx xxxx s ohledem xx xxxxxxxx xxxxxxxx (%)

10,0

0,9

Xxxxx: Xxxxxx, Xxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxx xx dotazník, xxxxxxxxx xxxxxxxx Rady (XX) x.&xxxx;964/2010.

(114)

Xxxxx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx segmentů xxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx XXX, jak xx xxxxxxx x&xxxx;109. xx 111. xxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxxxx celkovému xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxx x&xxxx;Xxxx (xxx xxxxxxx 3) xxxxxxx xxxxxx vyvážející xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx OEM vyššího xxxxxx xxxxxx. Objem xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx XXX xxxxxxxxx xxxxxxx z 1,183 xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx 1,606 xxxxxxx jednotek x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xx. xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxx dovoz o 0,4 xxxxxxx xxxxxxxx, xxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx původního xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;63 %.

(115)

Xxxxxxx představoval xxxxx x&xxxx;Xxxx pro xxxxxxx XXX 72 % veškerého dovozu xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx opačná x&xxxx;xxxxxx xxxxx xxx xxxxxxx XXX xxxxxxxxxxxx xxxxx 19 % xxxxxxxxx xxxxxx xx Xxxx.

(116)

X&xxxx;xxxx zvýšení objemu xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx OEM xx xxxxx xx xxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xxxxxx o 0,9 procentního xxxx, xxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx v tomto segmentu. Xxxxx xxxxxxxx xxxxxx xx trhu x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxx, xxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxx vyšším xxxxxx celkové xxxxxxxx.

(117)

X&xxxx;xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx vyplývá, xx xxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx dovozu xx způsoben xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx pro následný xxx. X&xxxx;xxxxx segmentu xx xxxxxx xxxxx xxxxxxxx významně snížil, xx. téměř o 90 %, xxx se xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxx xx trhu x&xxxx;xxxxxxx na xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx pro xxxxxxxx trh, x&xxxx;xx x&xxxx;34 % x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx 13 % x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxx xx xxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx trh xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;10,0 % x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx 0,9 % x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx přezkumného xxxxxxx.

(118)

Xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx kol pro xxxxxxxx trh xx xxxxxxxx XXX xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxxx dvou xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx (xx. x&xxxx;xxxx 2008 x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx, xxx 89. bod xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx (XX) x.&xxxx;964/2010). Navzdory xxxxxxx podílů na xxxx si čínští xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx původního šetření xxxxxxx xxx objemy xxxxxxx a zákaznickou xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx OEM.

3.2.   Cena dovozu x&xxxx;xxxxxx podbízení

Tabulka 6

Xxxxxxxx xxxx xxxxxx x&xxxx;XXX xx xxxx

2012

2013

2014

XXX

Xxxxxxxx xxxx (XXX/xxxxxxxx)

40,68

36,16

39,74

46,24

Xxxxx (2012 = 100)

100

89

98

114

Xxxxx: Xxxxxxxx.

(119)

Xxxxxxxx xxxx xxxxxx x&xxxx;XXX xx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;40,68&xxxx;XXX/xxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2012 xx 36,16&xxxx;XXX/xxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2013, xxx xx xxxx v roce 2014 xxxxxxx xxxx xx 39,74&xxxx;XXX/xxxxxxxx. X&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření dále xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxx 46,24&xxxx;XXX/xxxxxxxx. Xxxxxxx nárůst xxxx xxxxx 2012 x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx 14 %. Xxxx celkové xxxxxxx xxxx je x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxxx trendy xxx a obecnou tendencí xxxxxx x&xxxx;xxxxxx a propracovanějším xxxxx.

(120)

Xxxx xxxxxxxxx srovnání xxxxxxxxxx cen xx xxxx Xxxx mezi xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxxx do xxxxxx x&xxxx;xxxxxx dovozu x&xxxx;xxxxxxx xxxx, xxxxx xxxxxxxxxxx vyvážející xxxxxxx xxxxxxxx do xxxxxx. Xxxxxxxxxxx prodejními xxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx xxxxxxxxxx xx vzorku xxxx xxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx na xxxxxx xx xxxxxx, xx. xxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx v Unii x&xxxx;xx xxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxx.

(121)

Xxxx xxxx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xx vzorku xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx na xxxx XXX s dodáním xx xxxxxxx Xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx o náklady xxxxxxx po xxxxxx.

(122)

Xxxxxxxxx-xx xx k čínským xxxxxxxx xxxxx CIF platné xxxxx a antidumpingové xxx, xxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx v průměru vyšší xxx xxxxxxxx ceny xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xx xxxx Unie. Xxxxxx výsledek xxxxx x&xxxx;xxx dovoz xxxxxxxxxxxx xxxxxxx nezařazených xx xxxxxx.

(123)

Xxxxx xx xx xxxx xxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx ceny xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx výrobců xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxx xxxxxxxxxxxxxxxx cel, byly xx xxxx xxxx xxxxx xxx xxxxxxxx xxxx výrobního xxxxxxx Xxxx x&xxxx;xxxxxxx o 8,0 %. Xxxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxxxx-xx xx xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxx kol xxx xxxxxxxx xxx xxxxxx, xxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx, které xxxx xxxxxxxx u vyvážejících výrobců xxxxxxxxxx xx xxxxxx, x&xxxx;xxxxxxxx XXX xxxxxx 8,7 % a v segmentu xxx xxx xxxxxxxx xxx 12,4 %. Xx xx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xx vzorku, xxxxx xxxxx Eurostatu xx xxxxxxxxx xxxx průměrné xxxxxxx cenového xxxxxxxxx xx xxxx 7,5 %; toto srovnání xx xxxxxxxxx xx xxxxxxx průměru, xxxxxxx Xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx nerozlišuje.

(124)

Cenové xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxx k čínskému xxxxxx, který xx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxx režimu xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx, xxxx xxxxxxxxxxxx 20,6 % xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxx xxxxxxxxx srovnání xxxx xxxxxxxxxx čínskými xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxx režimu xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx (xxxxx údajů Eurostatu, xxxxxxx xxxxxxxxxx výrobci xxxxxxxx do xxxxxx xxxxxxxxxx žádný prodej xx Xxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx) s průměrnými xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx přezkumného xxxxxxx. Xxxxxxxxx xxxx průměrné xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxx 7,6 %. Xxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx, xxxxxxx xxxxx Eurostatu xxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx, jak xxxx xxxxxxx x&xxxx;123. bodě xxxxxxxxxx. Celkový xxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx zušlechťovacího xxxxx xxx mimoto xxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xxxxx 0,6 % xxxxxxx xxxxxxxx Xxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření.

(125)

Jedna xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx, že xxxx hliníkových kol xxxxxxxxxxx v segmentu kol xxx následný xxx xxxx xxxxxx xxxxxx xxxxx xxx ceny xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx kol, xxxxx jsou xxxxxxxxx xxxxxxxx XXX. Xxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxxxxxx xxx v segmentu OEM xxx provést xxxxx xx „úrovni xxxxxxx“, x&xxxx;xxxxxx, xx xx x&xxxx;xxxxxxx xx xx xxxxxx podbízení xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx.

(126)

Xxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx nabídek xxxxxx nahradit analýzu, xxxxxx Xxxxxx provedla xx základě xxxxxxx xxxxx, tj. xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx a cenového porovnání xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx. Xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx obchodech. Xxx je xxxxxxxxx x&xxxx;123. bodě odůvodnění, xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxxxxxx výrobců zařazených xx vzorku a výrobců x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxx cenové xxxxxxxxx xx xxxx 8,7 % x&xxxx;xxxxxxxx XXX x&xxxx;12,4 % x&xxxx;xxxxxxxx kol xxx xxxxxxxx trh, xxx xxxxxxxxx cenové xxxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxx, xxxxxx-xx xx v úvahu xxxx xxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx. Xxxx xxxxxxx je xxxxx xxxxxxxxx.

(127)

Xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxx, xxx Xxxxxx xxxxxxxxx, jak xxxxxxxxx, aby byly xxxx čínského prodeje xx xxxxxxx xxxx, xxxxxx xx Xxxx x&xxxx;xxxxxx xx třetích xxxx xxxxxxxxxxx. Xxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx x&xxxx;123. x&xxxx;126. bodě xxxxxxxxxx.

4.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx

Xxxxxxx 7

Xxxxx z ostatních xxxxxxx zemí

2012

2013

2014

OPŠ

Turecko

6 189

6 879

8 316

9 218

Index (2012&xxxx;= 100)

100

111

134

149

Xxxxx xx xxxx (%)

10,4

11,4

12,5

13,2

Xxxxxxxx xxxx (XXX/xxxxxxxx)

45,57

45,32

43,89

48,50

Xxxxx (2012&xxxx;= 100)

100

99

96

106

Ostatní třetí xxxx (xxxxx Xxxxxxx)

7&xxxx;104

6&xxxx;778

8&xxxx;177

8&xxxx;696

Xxxxx (2012&xxxx;= 100)

100

95

115

122

Xxxxx na xxxx (%)

12,0

11,2

12,3

12,4

Xxxxxxxx cena (XXX/xxxxxxxx)

51,27

51,23

52,66

58,88

Xxxxx (2012 = 100)

100

100

103

115

Xxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxx

13&xxxx;294

13&xxxx;657

16&xxxx;493

17&xxxx;914

Xxxxx (2012&xxxx;= 100)

100

103

124

135

Xxxxx xx xxxx (%)

22,4

22,6

24,8

25,6

Xxxxxxxx xxxx (XXX/xxxxxxxx)

48,62

48,25

48,24

53,54

Xxxxx (2012&xxxx;= 100)

100

99

99

110

Zdroj: Xxxxxxxx.

(128)

X&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xx Xxxx xxxxxx xxxxx, x&xxxx;xx xxxxxxxxx x&xxxx;13,2 xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2012 xx xxxxxx 17,9 milionu xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xx. x&xxxx;35 %. Xxxxxxx se xxxxxxxx Xxxx v témže xxxxxx xxxxxxx pouze x&xxxx;18 % (xxx 107. xxx xxxxxxxxxx, xxxxxxx 1), příslušný xxxxx xxxxxxxxx třetích xxxx xx trhu xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx, xx. z 22,4 % x&xxxx;xxxx 2012 na 25,6 % x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxx. x&xxxx;3,2 xxxxxxxxxxx xxxx.

(129)

X&xxxx;xxxxxxx xxxx xxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxxx xxx z Číny xxxxx xxx xxxxxx xxxxxxx xxxx a v posuzovaném xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;10 %.

(130)

Xxxxxxx xx xx ČLR xxxxxxxxx dovozcem xx Xxxx. Xxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxx vzrostl přibližně x&xxxx;6,1 milionu jednotek x&xxxx;xxxx 2012 xx xxxxxx 9,2 xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx přezkumného xxxxxxx, xx. o 49 %. Xxxxx xxxxxx xx xxxxxxx xx xxxxxxx xxxx xxxxxx xx xxxx x&xxxx;10,4 % x&xxxx;xxxx 2012 xx 13,2 % x&xxxx;xxxxxx přezkumného xxxxxxx, xx. o 2,8 procentního xxxx. Xxxxxxxx xxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx než průměrné xxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx. Xxxx xxxx vzrostly x&xxxx;45,57&xxxx;XXX/xxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2012 xx 48,50 EUR/jednotka x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;6 %.

(131)

Xxxxx xxxxxx xx xxxxxxx zemí kromě Xxxxxxx na xxxx xxxxxxx xxxxx xxxxx, x&xxxx;12,0 % x&xxxx;xxxx 2012 xx 12,4 % x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Ceny xxxxxx xx xxxxxxx xxxx xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx období xxxxx xxx xxxx xxxxxx x&xxxx;XXX.

5.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxxx situace xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx

5.1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx xxxxxxxx

(132)

X&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xx.&xxxx;3 xxxx.&xxxx;5 xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx Xxxxxx xxxxxxx hospodářské xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx ovlivňující stav xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx.

(133)

Xxx xx uvedeno v 17. xxxx xxxxxxxxxx, za xxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxxx výrobnímu xxxxxxx Xxxx xxx xxxxxxxx výběr xxxxxx.

(134)

Xxx xxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx Xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx a mikroekonomickými xxxxxxxxx xxxx. Xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx týkající xx celého xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xx xxxxxxx informací, které xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, a údajů xx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx zařazených xx vzorku, které xxxx xxx období xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx údajů xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx. Xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx Xxxxxx xxxxx xx xxxxxx xx společnostem xxxxxxxxx xx xxxxxx xx xxxxxxx xxxxx, xxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxx xx xxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxx. Xxx xxxxxxx xxxxx byly shledány xxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxx situaci xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx.

(135)

Xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx: výroba, výrobní xxxxxxxx, využití xxxxxxxx, xxxxx prodeje, xxxxx xx trhu, růst, xxxxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxxx a výše xxxxxxxxxxxx xxxxxxx.

(136)

Xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx: xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx, xxxxxxxxxx náklady, xxxxxxx xxxxx, stav xxxxx, xxxxxxxxx, xxxxxxx xxx, xxxxxxxxx, návratnost xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx opatřit xx xxxxxxx.

5.2.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx

5.2.1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx

Xxxxxxx 8

Xxxxxx, výrobní xxxxxxxx a využití xxxxxxxx

2012

2013

2014

XXX

Xxxxx xxxxxx (xxx. xxxxxxxx)

44&xxxx;124

45&xxxx;516

49&xxxx;638

50&xxxx;571

Xxxxx (2012&xxxx;= 100)

100

103

112

115

Xxxxxxx xxxxxxxx (xxx. xxxxxxxx)

49&xxxx;808

51&xxxx;644

53&xxxx;510

55&xxxx;178

Xxxxx (2012&xxxx;= 100)

100

104

107

111

Xxxxxxx kapacity (%)

89

88

93

92

Index (2012&xxxx;= 100)

100

99

105

103

Xxxxx: Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx.

(137)

Xxxxxxx výroba, xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx v Unii se x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx takto:

(138)

Výroba xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxx xx objem xxxxxx zvýšil z 44,1 xxxxxxx jednotek x&xxxx;xxxx 2012 na 50,5 xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xx. x&xxxx;15 % x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxx xxxxxx xx odrazem xxxxx xxxxxx automobilů x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx u nových xxxxxxxxxx.

(139)

Xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;49,8 xxxxxxx jednotek x&xxxx;xxxx 2012 xx xxxxxx 55,1 milionu xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx přezkumného xxxxxxx, tj. x&xxxx;11 % xxxxx posuzovaného xxxxxx.

(140)

X&xxxx;xxxxxxxx xxxxx vyššího xxxxxxx xxxxxx výroby xxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;89 % x&xxxx;xxxx 2012 na 92 % x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření, tj. x&xxxx;3 xxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx období.

5.2.2.   Objem prodeje x&xxxx;xxxxx xx xxxx

(141)

Xxxxx xxxxxxx výrobního odvětví Xxxx x&xxxx;xxxx xxxxx xx xxxx se x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxx:

Xxxxxxx 9

Objem prodeje x&xxxx;xxxxx xx xxxx

2012

2013

2014

XXX

Xxxxx xxxxxxx (xxx. jednotek)

42 697

44 435

47 525

49 895

Index (2012&xxxx;= 100)

100

104

111

117

Podíl xx xxxx (%)

71,9

73,4

71,5

71,2

Xxxxx: Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, Eurostat, xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx.

(142)

Xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;42,6 xxxxxxx xxxxxxxx v roce 2012 xx xxxxxxxxx 49,8 xxxxxxx jednotek x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xx. x&xxxx;17 %, xxxxx xxxxx xxxxxxxxx xx 18 % xxxxxxxx xxxxxxxx, xxx bylo xxxxxxx v 107. xxxx xxxxxxxxxx. Zvýšení xxxxxx xxxxxxx, s přihlédnutím x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx a nárůstu xxxxxx z ostatních xxxxxxx xxxx, xxx xxxx xxxxxxx v 128. xxxx xxxxxxxxxx, xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx na xxxx x&xxxx;71,9 % x&xxxx;xxxx 2012 xx 71,2 % x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxx. xxxxxx x&xxxx;0,7 xxxxxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx.

(143)

Xxxxx objemu xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xx xxxx xxxx xxxxxx odhadnuty x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxx kol xxx xxxxxxxx xxx xxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx s obdobím xxxxxxxxx xxxxxxx, xxx xx uvedeno v následující xxxxxxx:

Xxxxxxx 10

Xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xx trhu xxxxx xxxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxxx xxx pro xxxxxxxx xxx

Xxxxxxxx (x&xxxx;xxx.)

Xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx

XXX

Xxxxxxx OEM

Objem xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx XXX

28&xxxx;719

46&xxxx;627

Xxxxx

100

162

Xxxxx xxxxxxxx OEM xx xxxx (podíl výrobců x&xxxx;XX na xxxxxxx xxxxxxxx v segmentu OEM) (%)

82,3

71,6

Xxxxx xxxxxxxx OEM xx trhu x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxx spotřebu (%)

58,0

66,6

Xxxxxxx kol xxx xxxxxxxx trh

Objem prodeje x&xxxx;xxxxxxxx xxx pro xxxxxxxx xxx

7&xxxx;075

3&xxxx;268

Xxxxx

100

46

Xxxxx segmentu xxx xxx následný xxx na xxxx (xxxxx výrobců x&xxxx;XX xx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx) (%)

48,5

67,0

Xxxxx xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx trh na xxxx s ohledem na xxxxxxxx spotřebu (%)

14,3

4,7

Xxxxx: Xxxxxx, Xxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxx xx dotazník, xxxxxxxxx xxxxxxxx Rady (XX) č. 964/2010.

(144)

Objem prodeje x&xxxx;xxxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx v porovnání x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;62 %, xxxxxxx prodej v segmentu xxx xxx následný xxx xx v porovnání x&xxxx;xxxxxxx původního šetření xxxxxx x&xxxx;xxxx xxx xxxxxxxx. Xxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xx xxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx XXX x&xxxx;10,9 xxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;82,3 % na 71,6 %, x&xxxx;xx xxxxx vyššímu xxxxx xxxxxxxx v tomto xxxxxxxx. X&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx trh vzrostl xxxxx na xxxx x&xxxx;48,5 % xx 67,0 % kvůli xxxxxxxxxxxx xx trhu x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx v segmentu xxx pro xxxxxxxx xxx xx trhu x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;14,3 % xxxxx období xxxxxxxxx xxxxxxx na 4,7 % x&xxxx;xxxxxx stávajícího xxxxxxxxxxx šetření, xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx x&xxxx;xxxxxxxx XXX xx trhu x&xxxx;xxxxxxx xx xxxxxxxx spotřebu x&xxxx;xxxxx období xxxxxxx x&xxxx;58,0 % na 66,6 %. Xxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx na xxxx Unie, který xx xxxxxxxxxx ve xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxx míře xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxxx, jak xx xxxxxxx v 109. xxxx xxxxxxxxxx.

5.2.3.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxx

(145)

Xxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx zvýšila x&xxxx;18 %, xxxxx xxxxxxx výrobního xxxxxxx Xxxx xxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxx xxxxxx, xx. x&xxxx;17 %, což xx projevilo x&xxxx;xxxxx xxxxxx podílu na xxxx x&xxxx;0,7 xxxxxxxxxxx xxxx.

5.2.4.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxxxx a produktivita

(146)

Zaměstnanost a produktivita xx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxx:

Xxxxxxx 11

Zaměstnanost x&xxxx;xxxxxxxxxxxx

2012

2013

2014

XXX

Xxxxx xxxxxxxxxxx

12&xxxx;227

12&xxxx;673

13&xxxx;689

14&xxxx;265

Xxxxx (2012 = 100)

100

104

112

117

Xxxxxxxxxxxx (xxx. jednotek/zaměstnanec)

3 609

3 592

3 626

3 545

Index (2012&xxxx;= 100)

100

100

100

98

Zdroj: Xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx.

(147)

Xxxxxxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx vzrostla xxxxxxx x&xxxx;17 %. Xx xx v souladu xx zvýšením xxxxxx xxxxxx x&xxxx;15 % xxxxx posuzovaného období.

(148)

V posuzovaném xxxxxx byla xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx na xxxxxxxxxxx xxxxx s pouze velmi xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;2 % x&xxxx;xxxxxx přezkumného xxxxxxx.

5.2.5.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx účinků xxxxxxxxxx xxxxxxxx

(149)

Xxxx zjištěno, xx xxxxx období xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx rozpětí x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx společností xxxxxxxxxx xx vzorku dosud xxxxxx, x&xxxx;xx x&xxxx;xxxxxxx xx 8,9 % xx 25,9 % (xxx 52. bod xxxxxxxxxx). Objemy dovozu x&xxxx;Xxxx xx však xxxxxxx x&xxxx;44 %, xxx se xxxxxxxxx x&xxxx;xx snížení čínského xxxxxx xx trhu x&xxxx;3,2 % během xxxxxx přezkumného xxxxxxx. Xxx xx xxxxxxx x&xxxx;122. xxxx xxxxxxxxxx, xxxx xxxxxxxx dovozu xxxxxx v období přezkumného xxxxxxx nižší xxx xxxxxxxx ceny výrobního xxxxxxx Xxxx xx xxxx Xxxx, x&xxxx;xxxxxx xxxx xx strany xxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxx xxxxxxx. Platná xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxx xxxxx.

5.3.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx

5.3.1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxx ceny

(150)

Průměrné xxxxxxxx ceny výrobního xxxxxxx Xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx, xxxxx xxxxxx xx xxxxxxx, xx v posuzovaném období xxxxxxxx xxxxx:

Xxxxxxx 12

Xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxx

2012

2013

2014

XXX

Xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx v Unii (EUR/jednotka)

46,24

46,40

47,16

51,91

Index (2012&xxxx;= 100)

100

100

102

112

Xxxxxxxxxx výrobní xxxxxxx (XXX/xxxxxxxx)

43,10

43,13

42,82

46,76

Xxxxx (2012&xxxx;= 100)

100

100

99

109

Xxxxx: Xxxxxxx odpovědi xx dotazník.

(151)

Průměrná xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxx xxxxxxxxxx v Unii, kteří xxxxxx xx spojení, xx xxxxx posuzovaného xxxxxx xxxxxxx o 12 %. Xxxxx xxxxxx xxxxxxx tendenci xxxxxx x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxx, xxx xx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;153. xxxx xxxxxxxxxx.

(152)

Xxxxx xxxxxxxxxxxx období xx xxxxxxxxxx výrobní xxxxxxx xxxxxxx o 9 %.

(153)

Xxxxxxx xxxxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxx byl xxxxxxxxxx především technickým xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxx xxx a tzv. „xxxxxxxx kol“, jež xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx. Xxxxxxx rovněž xxxxxxxxx, že xxxxxxx xx jednotkové náklady xxxx mít vliv xxxxxxxx cen xxxxxx xxxxxxxx (hliníku), dopad xx xxxxxxxxx je xxxxx, xxxxxxx ceny xxxxxxx byly ve xxxxxxxxx s odběrateli původního xxxxxxxx většinou xxxxxxxxxx.

5.3.2.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx xxxxx

(154)

Xxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx takto:

Tabulka 13

Xxxxxxx práce

2012

2013

2014

OPŠ

Průměrné xxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxxxxx (XXX)

31&xxxx;285

31&xxxx;624

31&xxxx;021

32&xxxx;096

Xxxxx (2012&xxxx;= 100)

100

101

99

103

Zdroj: Xxxxxxx odpovědi xx xxxxxxxx.

(155)

Xxxx xxxxx 2012 x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx náklady xxxxx xx zaměstnance x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;3 %.

5.3.3.   Zásoby

(156)

Úroveň xxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx xx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxx:

Xxxxxxx 14

Xxxxxx

2012

2013

2014

XXX

Xxxxxxx xxxx xxxxx (xxx. jednotek)

851

842

986

866

Index (2012&xxxx;= 100)

100

99

116

102

Xxxxxxx stav xxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxx (%)

4,5

4,2

4,6

3,9

Xxxxx (2012 = 100)

100

92

101

87

Xxxxx: Xxxxxxx xxxxxxxx na xxxxxxxx.

(157)

Xxxxxx nelze xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx ukazatel xxxx, jelikož xxxxxx xxxxxxxxxxx kol se xx značné míry xxxxxxxxxxx na zakázku; xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx, xxxxx xxxxxx dosud xxxxxx. Xxxxx xx xxxxx xxxxx xxxxxx jen xxx informaci.

(158)

V posuzovaném období xxxxx x&xxxx;xxxxxxx celkového xxxxxxxxx stavu xxxxx x&xxxx;2 %. Xxxxxxx xxxx xxxxx xxxx xxxxxxxx výroby se xxxxx xxxxxx x&xxxx;4,5 % x&xxxx;xxxx 2012 xx 3,9 % xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, tj. x&xxxx;0,6 %.

5.3.4.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx, peněžní xxx, xxxxxxxxx, xxxxxxxxxx investic x&xxxx;xxxxxxxxx opatřit si xxxxxxx

Xxxxxxx 15

Xxxxxxxxx, xxxxxxx xxx, xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx

2012

2013

2014

XXX

Xxxxxxxxx prodeje odběratelům x&xxxx;Xxxx, kteří xxxxxx xx xxxxxxx (xxxxxxxxx xxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx)

6,8

7,0

9,2

9,9

Xxxxx (2012&xxxx;= 100)

100

103

135

146

Peněžní xxx (xxx. XXX)

102&xxxx;147

111&xxxx;918

129&xxxx;833

155&xxxx;044

Xxxxx (2012 = 100)

100

110

127

152

Xxxxxxxxx (xxx. XXX)

64&xxxx;110

38&xxxx;643

65&xxxx;749

71&xxxx;338

Xxxxx (2012&xxxx;= 100)

100

60

103

111

Návratnost xxxxxxxx (%)

18,6

20,1

27,4

31,6

Xxxxx (2012 = 100)

100

108

147

170

Xxxxx: Xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx.

(159)

Xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxx, xx xxxxx xxxx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx, xxxxx xxxxxx xx spojení, vyjádřila xxxx procentní podíl x&xxxx;xxxxxx tohoto prodeje. X&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Unie xxxxxx xxxxxx, xxx xxxxxxxx xxxxx xxxx xxx xxx výrobních xxxxxxx, xxx xx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx 12 x&xxxx;150. xxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxxxx tudíž x&xxxx;6,8 % v roce 2012 xx 9,9 % x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření, xx. x&xxxx;3,1 xxxxxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx.

(160)

Xxxxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxxxxx XXX a segment xxx xxx xxxxxxxx xxx. Na xxxxx xxxxxxx xx ziskovost xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx kol xxx xxxxxxxx trh xxxxxxxxxx xx 13,6 % a ziskovost xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx XXX xx xxxxxxxxxx xx 9,6 %. Xx třeba xxxxx, xx objem xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx následný trh xxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx v segmentu XXX xxxxx xxxxx, x&xxxx;xx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxx xxxxx jen xxxxx xxxxx.

(161)

Xxxxx peněžní xxx xxxxxxxxxxx schopnost výrobního xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx. Xxxxxxx xxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx. Xxxxxxx xx xxxxx xxxxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxx xxxxxx o 52 %.

(162)

Xxxxxxxxx se v posuzovaném xxxxxx xxxxxxx o 11 %. Xxxx roky 2012 xx 2013 xxxxx k poklesu celkového xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx investic, xxx xxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxx 2012. Xxxx xx xxxxxxx objem xxxxxxxx mezi rokem 2013 a 2014 xxxxxx x&xxxx;43 % x&xxxx;xxxx xxxxx 2014 a obdobím xxxxxxxxxxx šetření o dalších 8 %. X&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxx představovaly tyto xxxxxxxxx xxxxxxxx nahrazení xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx zařízení. Xxxxxxxxxxx xx xxxx xxxxxx významné investice xx nových kapacit x&xxxx;xxxxxxx s rostoucí poptávkou x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx rovněž x&xxxx;xxxxxx xx xxxx xxxxxxxx xx technicky xxxxxxxxxxxxxxxxx „xxxxxxxx xxxxxx“, xxx xxxxxxxx dodatečnou xxxxxxxx v oblasti obrábění x&xxxx;xxxxxxxx.

(163)

Xxxxxxxxxxx investic xx xxxxxx xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx ve xxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx aktiv. Stejně xxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx, xxx bylo xxxxxxx xxxxxxxx ziskovosti. Xxxxxxx návratnost investic x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxx období xxxxxxxx o 13 xxxxxxxxxxx xxxx.

(164)

Xx xx týče xxxxxxxxxx opatřit xx xxxxxxx, xxxxxxxxx účinků xxxxxxxxxx dumpingu zlepšilo xxxxxxxxx výrobců v Unii xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxx hotovost xxx xxxxxx obdobného xxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxx rostoucích vlastních xxxxxxxxx zdrojů xxxxxxxx xxxxxx finanční situaci. Xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx, xx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxx xx kapitál xxxxxxx xxxxxxxx. Xx xxxxxxxxxxxx umožnilo xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xx obnovu x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, xxx xx xxxxxxxxx x&xxxx;162. xxxx xxxxxxxxxx.

6.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx xxxxxxx xxxx

(165)

X&xxxx;xxxxxxxx rostoucí xxxxxxxx xx výrobnímu odvětví Xxxx v důsledku xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx opatření xxxxxxxx xxxxxxxx účinky minulého xxxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxx xxxxxxxxxx situace xxxxx. Xxxxxxxxx se, xx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxx, že xxxxxxxxx xxxxxxx Unie xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx újma xx xxxxx snížení xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, x&xxxx;xx x&xxxx;xxxxxxxx cenového xxxxx xx strany xxxxxxxx dovozu, xxx xx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxx.

(166)

X&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx téměř xxxxxxx xxxxxxxxx újmy pozitivní xxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxx objemy xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxx. Xxxxxxx xxxxxx své xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx růstem cen xx xxxx Unie, x&xxxx;xx xx xxxxxx xxxxxxx, než x&xxxx;xxxxx xxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxxxx xxxxx obou xxxxxx (xxxxxxx i výroby) a cen xxx xxxxxxxxx dopad xx ziskovost xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx. X&xxxx;xxxx xxxxx x&xxxx;xxxx téměř xxxxxxx xxxxxx xx xxxx xxxxx xxxxxxxxxxx, xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xxx x&xxxx;xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx, xxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxx, xxxxx xx xxxxx ceny, xxx byly čínské xxxxxxx xxxx. Xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxxxx, xxxxxx investic do xxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xx vyšší xxxxxxxx po „xxxxxxxx xxxxxx“.

(167)

Xxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;6,8 % x&xxxx;xxxx 2012 xx 9,9 % v období xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;12 %, xxxxxxx jednotkové xxxxxxx rostly v menší xxxx, xx. o 9 %, x&xxxx;xxxxx celého xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxx než xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx. Xxxxx xxxxxx se zvýšil x&xxxx;15 %, xxxxxxx xxxxxxxx o 11 % x&xxxx;xxxxx prodeje x&xxxx;17 %. Jelikož xxxx xxxxxxxx xxx v posuzovaném xxxxxx vyšší, x&xxxx;xx 18 %, xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xx xxxx se xxxxx xxxxxxxxxxxx období xxxxx xxxxxx o 0,7 xxxxxxxxxxx bodu. Podíl xx trhu xx xxxxxxx x&xxxx;71,9 % x&xxxx;xxxx 2012 na 71,2 % v období xxxxxxxxxxx xxxxxxx. V posuzovaném xxxxxx vzrostly xxxxxxxxx x&xxxx;11 % x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;18,6 % x&xxxx;xxxx 2012 xx 31,6 % x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx, xxxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx s objemy xxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, x&xxxx;xx x&xxxx;17 %.

(168)

Některé xxxxxxxxx xxxx byly xxxxxxxxxxx xxxxxx pro xxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxx xxx xxx následný xxx. X&xxxx;xxxxxx přezkumu vyplynulo, xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx trhu Xxxx xxxxxxxx prodej x&xxxx;xxxxxxxx OEM a snížilo xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx xxx. Xxxxxxxxx byla xxxxx xxxxxx kladná x&xxxx;xxxxxxxx XXX x&xxxx;xxxxxxxx xxx xxx následný trh, x&xxxx;xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx prodeje v posledně xxxxxxxx xxxxxxxx.

(169)

Xx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx skutečností xxxxxxx Komise x&xxxx;xxxxxx, xx výrobní xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx xx smyslu xx.&xxxx;3 odst. 5 xxxxxxxxxx xxxxxxxx.

X.   XXXXXXXXXXXXXXX XXXXXXXX XXXX XXXXXXXXXXX ÚJMY

(170)

X xxxxxxx xxxxxxxxx, xx k čínskému xxxxxx x xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření xxxxxxxxx za xxxxxxxxxx xxxx x xx je xxxxxxxxxxxxx, že pokud xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx, xxxx dumping xxxxxxxxxx.

(171)

Xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx, xxxx v souladu x xx. 11 xxxx. 2 xxxxxxxxxx xxxxxxxx posouzeno, xxx xx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx, xxxxx xx xxxxxxxx xxxx Xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx.

(172)

Za účelem xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx obnovení xxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxx: xxxxxxx xxxxxxxx x xxxxx kapacity x Xxxx, atraktivita xxxx Xxxx, chování xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx při xxxxxx do ostatních xxxxxxx xxxx, xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx a vyrovnávacích xxxxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxx v ostatních xxxxxxx xxxxxx, prodej xx xxxxxxx xxxxxxx xxxx, xxxxxx x xxxx čínského xxxxxx xx trhu Xxxx, xxxxxx v rámci xxxxxx aktivního zušlechťovacího xxxxx. Analýza xxxxxxxxxx xxxxxx k zvýšení xxxxxxxx x Xxxx x xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx.

Xxxxxxx xxxxxxxx x xxxxx xxxxxxxx v Číně

(173)

Xxxxxxx xxxxxxxxx v 55. xx 74. xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx, že xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx x Xxxx xxxx xxxxxx. Xxxxx xxxxxxxx xx odhadovaly x xxxxxxx od 42 xx 60 milionů xxxxxxxx. Xxx spodní xxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxx než 80 % výroby x Xxxx, xxx xxxxx období xxxxxxxxxxx xxxxxxx představovalo 50,5 xxxxxxx xxxxxxxx. Xx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx 60 % xxxxxxx xxxxxxxx x Xxxx během období xxxxxxxxxxx šetření, xxxxx xxxxxx 70 xxxxxxx xxxxxxxx.

Xxxxxxxxxxx trhu Xxxx

(174)

Xxx xx xxxxxxxxx v 77. x 78. xxxx odůvodnění, xxxxxxxx xxxxxx byly x Xxxx xxxxxxxx rovněž xxxx jiné xx XXX, Kanady, Xxxxx, Xxxxxxxx a Mexika. Cenové xxxxxx spolupracujících xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxx nižší než xxxxxx xxxxxx týchž xxxxxxxxxxxx xxxxxxx x Xxxx. Xxx porovnání xx xxxxx xxx Xxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx. Xx xxxxx xxxxxxx xx xxxx xxxxxxx x xxxxxxxxxxxx xxxxxx vývozu xx xxx Xxxx xxxxxx, xxxxx xx xxxx xxxxxxxx zrušena. Xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxx 14 xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření (36), xx. 20 % spotřeby Xxxx a přibližně 28 % xxxxxx xxxxxx x xxxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx.

(175)

Xxx bylo popsáno x 89. xx 92. xxxx xxxxxxxxxx, x xxxxxxx xx prodej na xxxxxxx domácím trhu xxxx zjištěno, xx xxxxxx xxxxxx xxx xxxx xx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx dostupné xxxxx kapacity x Xxxx x xx xxxxx xxxxx xxxxxxxxx cenovým xxxxxxxx, xxxxx xxxx zjištěny, xx xxxxxxxxxxxxx přesměrování xxxxxxxx xxxxxxx xx Xxxx.

(176)

Xxxxxxxxxxxx xxxxxxx x Xxxx xxx pořizoval dodávky xx xxxxxxxx vyvážejících xxxxxxx x xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx a navázal x xxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxx. Xxx je xxxxxxx x 111. bodě xxxxxxxxxx, xxxxxx dodavatelé xxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxx, které xxxxxxxx odběratelé x Xxxx. Xxxxx čínští vyvážející xxxxxxx xxxxxxxx do xxxxxx vyváželi téměř xxxxxxxx xxx xxxxxxx XXX, x xxxx xxxxx x xxxxx xxxxxxxx již xxxxxxxx xxxxxxxxxx jako xxxx certifikovaní xxxxxxxxxx.

(177)

Jak xx uvedeno x 113. xxxx odůvodnění, xxxxxxx xxxxx od čínských xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxx OEM xxxxx x xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření xxxxxxxxx 1,6 xxxxxxx xxxxxxxx. Jelikož (xxx xxxx zjištěno v 14. xxxx xxxxxxxxxx) čínští xxxxxxxxxx xxxxxxx zařazení xx vzorku xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx 40 % xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx (tj. xxxxxxxxx 880 000 xxxxxxxx) x xxxx xxxxxxx byli xxxxxxxxxxxxx xxx segment OEM, xxx xxxxxxx xxxxx, xx vyvážející výrobci xxxxxxxx xx vzorku xxxxxxxxxxx přibližně xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx x xxxxxxxx XXX, zatímco xxxxxx půlku uskutečnili xxxxxxxxxx výrobci, kteří xxxxxx xxxxxxxx do xxxxxx xxxx nespolupracovali. Xxxxxx xxxx ostatních xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxx xxx nebyly xxxxxxxx xxxxx, xxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx x xxxxxxxxxxx vyvážejí xxx xxxxxxx XXX x Xxxx.

(178)

Xx xxxxx základě xxx vyvodit xxxxxxxxx xxxxx, že přinejmenším xxxx xxxxxx volné xxxxxxxx bude xxxxxxxx xxx xxxxx xx Xxxx již x xxxxxx xxxx.

Xxxxxxx xxx xx xxxxxx ostatních třetích xxxx

(179)

Xxxxxxxxxxx byla rovněž xxxxxx cen čínského xxxxxx na xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx x xxxxx xxxxxx xxxxx x xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xx trhu Xxxx, xxxxx xx xxxx xxxxxxxx zrušena. Xxxxxxx xxx xx trzích xxxxxxxxx třetích xxxx xx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx cen v Unii xxxxxxxx k velkým a reprezentativním xxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxx xxxx, na xxx nebyl xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx období x xxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx. Od xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx byly xxxxxx x xxxxxxxxx xxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx. Xxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx do xxxxxx při xxxxxx xx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx byly xxxxxxxxx x xxxxxxxxxx cenami xxxxxxxxx xxxxxxx Unie xxx xxxxxxxxxxxx typy xxxxxxx. Xxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxxx, xx v období xxxxxxxxxxx xxxxxxx byly u 7,4 xxxxxxx xxxxxxxx čínské xxxx xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx x xxxxxxx x 30 % xxxxx xxx ceny xxxxxxxxx odvětví Unie xx xxxx Xxxx. Xxxxx významný cenový xxxxxx xx xxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx x Xxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxx vyvážející xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx x xxxx, aby xxxxxx xxxxxxxxxxx (xxxxxxxxxxxx) xxxxx xx trh Xxxx, xxxxx xx xxxx xxxxxxxx zrušena.

(180)

Xx dovoz xxxxxxxx hliníkových xxx xxx byla na xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx, x xx x Xxxxxxxxx (antidumpingová x xxxxxxxxxxx xxxxxxxx) x xxxxxxx rovněž x Xxxxx (xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx), xxx xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxx čínských xxxxxxxxxxxx výrobců xx xxxx xxxx xx xxxxxxx. X xxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxx, že během xxxxxx xxxxxxxxxxx šetření xxxxxxxxxx xxxxxxx na xxxxxxxxxx úrovních. Xxxxxxxx x xxxxxxxxx xxxxxxx xxx xx xxxxxx ostatních xxxxxxx xxxx xxxx xxxxx xxxxx domnívat xx, že xx xxxxxx cenové xxxxxxxx xxxxx, xxxxx xx xxxx xxxxxxxx x Xxxx xxxxxxx.

(181)

Xxxxx xxxxxxxxx obsažených x xxxxxxx o přezkum lze xxxxxxxxxxxxx vývoj situace xx xxxx v Unii x xxxxxxx zrušení xxxxxxxx xxxxxxxx rovněž xxxxxxx xxxxxxx x XXX, xxx xxxxxx antidumpingová xxxxxxxx xxxxxxxx. X XXX xxxxxxx xxxxxx vyvážející xxxxxxx xxxx než 50 % xxxxx na xxxx, což mělo xx následek ukončení xxxxxxxx xxxx než xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxxx se, xx xxxxxx xxxxxxx automobilů xxxx xxxxxxx xxxxxx x xxxxxxx xxxxxxxxxx x XXX x x Xxxx, xx. na xxxx xxxxxx působí xxxxxx xxxxxxx společností x xx pravděpodobné, xx xxxxxxxxx xxxxxx strategie, xxxxx čelí xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx dovozu x Xxxx.

(182)

Xxxxx zúčastněná xxxxxx xxxxxx, xx se xxxxxxxx volné kapacity x Xxxx xxxxxx pouze xxxxxxxxxxx kol xxx xxxxxxx následného trhu x xx pro xxxx XXX, u nichž xx xxxxxxxx xxxxxxx, dostupné xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxxx xxxxxxxx xxx XXX xx xxx xxxxx xxxxxxx x xxxx xxxxxxxxxxxxx, xx xx xx xxxx Xxxx, xxxxx je xxxxxxxx xxxxxxxxx OEM, byly xxxxxxxxx velké xxxxxx. Xxxx strana xx xxxxxx xxxxxxxx, xxx xxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxx kapacita v segmentu XXX x xxxxx xxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx.

(183)

Xxx xx objasněno x 177. xxxx xxxxxxxxxx, přibližně 50 % xxxxxxxx xxxxxx pro xxxxxxx XXX v Unii uskutečnili xxxxxxxxxx xxxxxxx x Xxxx, xxxxx xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxx. Velkou část xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxx něž xxxxxx xxxxxxxx údaje, tudíž xxxxx certifikovaní xxxxxxx, xxxxx x xxxxxxxxxxx vyvážejí xxx xxxxxxx OEM x Xxxx. Xx xxxxx xxxxxxx lze xxxxxxx xxxxx, že přinejmenším xxxx čínské volné xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxx xxxxx xxx xxxxxxx XXX x Xxxx xxx v krátké xxxx.

(184)

Řada xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx, xx skutečnost, xx určité typy xxxxxxx jsou xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxx pro xxxxxx vyvážející xxxxxxx x xxxxxxxxxxx (xxxxxxxxxxxx) tohoto xxxxxx xx xxx Xxxx, xxxxx xx xxxx xxxxxxxx zrušena. Xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx, že x xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx cen Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx výrobku, u nichž xxxx ceny xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx zemí xxxxx xxx xxxx xxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx odvětvím Xxxx xx xxxx Xxxx, xxx xxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx cenového xxxxxxxxx, xxx xx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxx 0,45 %. Tyto xxxxxx dále xxxxxxx, xx xx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx trzích xxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxx při xxxxxx na trh Xxxx a že xxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx xxxx x xx xxxxxxxxx xxxxxx x xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx. Xxxxxxx rovněž, xx čínští vývozci xxxxxx být xxxxxxx xxxxxxx xxxx odběratelům xx xxxxxx trzích xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx, x xxxxxx xxxxx xxxxxxx x xxxxxxxxxxxx xxxxxx určitých xxxx výrobku xx Xxxx xxxxx xx xxxxxxx vyšších xxx xx xxxx Xxxx. Xxxx xxxxxx xxxxx xxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxx zvýšení dovozu x Xxxx, xxxxx xx xxxxxxxx pozbyla platnosti.

(185)

Xx xxxx, cílem analýzy Xxxxxx xxxxxxx x 179. xxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxx u odpovídajících xxxx xxxxxxx na xxxx Xxxx na xxxxxx xxxxx x xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx ostatních třetích xxxx xx straně xxxxx s cílem xxxxxx xxxxx x xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx čínského dovozu xx trhu Xxxx, xxxxx by xxxx xxxxxxxx xxxxxxx, a nikoli xxxxxxx rozpětí cenového xxxxxxxxx. Xxxxx cenový xxxxxx xxxxxx prokazuje, xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xx trh Xxxx x xxxxxx, xxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxx než xxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx, přičemž tyto xxxx jsou stále xxxxx než xxxx xx xxxxxx x xxxxxxxxx xxxxxxx zemích. To xxxxxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxxxx výrobce xxxxxx xxxxxxx k vývozu na xxx Unie, x xx xxxx xxxx x xxxxxxxx x xxxxx xxxxx xxxxxxxx x Xxxx. Za druhé, xxxxxxx, že xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxxxx tvrzích xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx, nebylo doloženo. Xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx, xx xx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx typy xxxxxxx xxxxxx a že xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxxxx týchž xxxx výrobku, což xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx, xx xxxxx odběrateli xx xxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx typů xxxxxxx. Xxxx tvrzení xxxx tudíž zamítnuta.

(186)

Stejné xxxxxx také uvedly, xx existence opatření xx ochranu obchodu, xxxxx byla na xxxxx čínských hliníkových xxx uložena x Xxxxxxxxx x Xxxxx, xxxx podstatná x xx xxxxxxxxx xxxxxxxx xx ochranu xxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx vyvodit závěr xxxxxxx xxxxxxxx praktik xx xxxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxx xx xxx xxxxxxx xxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx. Xxxx strany xxxx xxxxxx, že xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx xxxx ukládána xx základě údajů xxxxxxxxxxxx xx xx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxx před xxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxx xxxxxxxx z prognostické xxxxxxx. Podle xxxxxx xxxxx xx Indie x Xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxx xxxxxx vyvážející výrobce xxxxx xxxxx vývozní xxxx a navzdory xxxxxxx xxxxxxxx byl vývoz xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxx nedostatečné xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx. Tyto xxxxxx xxxxx xxxxxxx, xx uložení xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx x xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx možné xxxxxxxxxxxx xxxxxx x xxxxxx xxxx xx Xxxx.

(187)

V rozporu x xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx Xxxxxx xxxxxxxxxx xxxx indické xxxxxxx x xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx dumpingu xx xxxx Unie. Existence xxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx na xxxxxx xxxxxx však xxxxxxxxx, xx xxxxxxx na xxxx xxxx je xxxxxxx. Co xx xxxx xxxxxxx přesměrování xxxxxx xx Xxxx, Xxxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxxxxxxx xxxxxx započítána. Xxxxx xxx x Xxxxx, xxxxx xxxxxxxxxxx, xx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxx x xxxx 2015, xxxx xxxxx xxxxxx brzy na xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx. Xxx xxxx bylo xxxxxxx xxxx, je pravděpodobné, xx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxx množství xx xxxxxxxxxxxx xx xxx Xxxx. Xxxxx byla xxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx během xxxxxx přezkumného xxxxxxx xxxxxx x xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx, který xx xx stejné xxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxx xx Xxxx x xxxxx období, a není xxxxx nevýznamný. Xxxx xxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx.

(188)

Xxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxx, xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx opatření v USA xxxxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xx tomto trhu xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx. Xxxx strany xxxxxxx, xx xxxxxx čínského xxxxxx, jakož x xxxxxx x xxxxxxxxx třetích xxxx xx XXX xxxxxxxx xxxxx x xxxxxxxxxxxxxx dodávkami xx xxxxxx domácího xxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxx USA. Tyto xxxxxx tvrdily, xx xxxxxx některých xxxxxxx xxxxxxx v USA v roce 2009 xxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxx. Tyto xxxxxx xxxx xxxxxx, xx xxxxxxxx skutečnosti, xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx x XXX xxxx xxxxxxx xxxxxx x xxxxxxx xxxxxxxxxx x XXX i v Unii, tj. xx xxxx trzích xxxxxx stejné xxxxxxx xxxxxxxxxxx, není xxxxxxxxxxxxx, xx xx x xxxxxxx xx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xx obou xxxxxx xxxxxx strategie.

(189)

Záměrem Xxxxxx xx prvé xxxxxx zjistit, xxx x XXX xxxxxxxx dovoz xx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx za xxxxxxxxxxx xxxx. Xxxxxxx x XXX xxxx xxxxxxx, xx pokud xx xxxxxxxxx xxxxxxx x xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx, změní xxxxxxxxxx, a domácí xxxxxxx xxxxxxx xx tomto xxxx velkou xxxxx xxxxxxx. Šetřením xxxx xxxxxxxx, že by xxxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxxx dovozu do Xxxx v případě, xx xx xxxxxxxx pozbyla xxxxxxxxx, xxxx o 8 xx 30 % xxxxx než xxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx. Xxxx xxxxxx xx trh Xxxx xxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx, xxx xxxx zjištěno. Tvrzení, xx ukončení xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x XXX x xxxxxx podílu výrobního xxxxxxx XXX xx xxxx xxxxxxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx, xxxxx xxxxx x xxxxxxxx xxxxx, xxxxxx doloženo, x xx xxxxx xxxxxxxxx. Ve xxxxxxxxxxx xx čínským xxxxxxxxxxx výrobcům xxxxxxxx x x xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx útlumu xxxxxx xxxxxx xx xxxx x XXX. I když xxxxxxxx x xxxxxxxxxxx xxxxx xxxxx mít na xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx x XXX xxxxxx xxxxx, xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx uplatňují xxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x Xxxx xxxx strategie xxx v USA, xxxxxx xxxxxxxx, x xx tudíž xxxxxxxxx. Jak xx xxxxxxxxx x 181. bodě xxxxxxxxxx, xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx a pořizují xxxx xxx xxx xxxxxxx xxxxxx x XXX x x Xxxx, x xxxxxxxxxx žádné xxxxxxxxxx důvody, proč xx x xxxxxxx xx xxxxx x Xxxx xxxxxxxxxxx xxxxx strategie x xxxxxxx, xx xx xxx xxxx xxxxxxx x xxxx xxx xxxxxxxxx xx xxxx xx xxxx xxxxxx xx xxxxxx xxxxxx. Xxxxxxxxx xx xxxxx, xx xxxxx xx xxxx XXX xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx vývoj xxxxxxx na trhu x Xxxx, pokud xx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx.

Xxxxxx xxxx xx xxxx Xxxx

(190)

Xxx xx xxxxxxx x 123. xxxx odůvodnění, xxxx čínských xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx při dovozu xx trh Xxxx xx xx odečtení xxxxxxxxxxxxxxxx cel xxxx xxxxx než xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx x 8,0 %. Xxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx XXX a segmentu xxx pro následný xxx jsou výsledky xxxxxxxxxxx, xx. 12,4 % x xxxxxxx segmentu xxx xxx xxxxxxxx xxx x 8,7 % x xxxxxxx xxxxxxxx XXX. Xx xx týká xxxxxxxxxxxx výrobců nezařazených xx xxxxxx, xxxxx xxxxx Eurostatu xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx 7,5 %. Xxxxx xxx o dovoz x xxxxx xxxxxx aktivního xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx, xxx xx xxxxxxx x 124. xxxx xxxxxxxxxx, xxxx xxxxxxxx, xx průměrné xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xx xx xxxxxxx xxxxxxx (7,6 %). Xxxxxxxxx se xxxx, xx (jak xxxx xxxxxxx x x 124. xxxx xxxxxxxxxx) toto xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxx, xxx xx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx, x xxxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxx, xx. 0,6 % xxxxxxxx Unie x xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxx (xxx xxxx xxxxxxx v 179. xxxx xxxxxxxxxx) xxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxx x XXX, Xxxxxxxx x Xxxxx x xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx, xxxxx poskytli xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx, x xxxxxxx zohledňovaly xxxxx xxxx xxxxxxx. Xxxx xxxxxxx xxxx xxxxx přesnější a považují xx za xxxxx xxxx o možné xxxxxxx xxxxxxxxxxxx výši xxx xxxxxxxx vyvážejících xxxxxxx x xxxxxxx, že by xxxxxxxx pozbyla xxxxxxxxx, xxx xxxxxxx cen xxxxxx x xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx styku, xxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxx na xxxxxxxxx.

Xxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Unie

(191)

Xx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx skutečností xxx xxxxxxx xxxxx, xx xxxxx xx xxxx opatření xxxxxxx, xx xxxxxxxxxxxxx, xx xx se xxxxxxx xx xxxxxxxx objemech xxxxx x Xxxx za xxxxxxxxxx ceny, xxxxx xx xxxx pravděpodobně xxxxxxxx xxxxx xxx xxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx (x xxxxxxx od 8 % xx xxxxxxxxx 30 %), xxxxxxxx by tudíž xx xxxx značný xxxx xx xxxxxxxxx xxx. Xx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx čínských xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxx xx trhu Xxxx xx xxxx, xxxxx xx x 8–30 % xxxxx než xxxxxxxx cena xxxxxxxxx xxxxxxx Unie, xxxxxxx xx xx xxx xxxxxxxx získat xxxxx xx trhu Xxxx, xxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxx, x xxxxxxxx xx xxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxx xxxx xxx v USA (x xx xxxxxx ostatních xxxxxxx xxxx).

(192)

Výrobní xxxxxxx Xxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx objemu xxxxxx x xxxxxxx x xxxxxx xxxxxx xx xxxx Xxxx. Xxxxx vývoj xxxx xxx pravděpodobně xxxxxxxx xxxxxx na xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx, jelikož ve xxxxxxxx xxxxxxx tohoto xxxx x xxxxxxxxx nákladovou xxxxxxxxxx x xxxxxxxx fixními xxxxxxx bude xxx xxxxxxx objemu výroby x xxxxxxx xx xxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxxxx cen xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xx ziskovost. X xxxx xxxxx x xxxxxxxx xxxxxxx, xxx se xxxxxx xxxxxxxx xxx snížila x 8 %, což xxxx za následek xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx z 3,7 xxxxxxx xx 6,1 milionu xxxxxxxx (xx xxxxxxxx xxxxxxx podílu xx xxxx x 6,3 % xx 12,4 %) x xxxxxxxxx xxxxxxx Unie xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx. Xxxxxxx xxxxxxx Xxxx současně xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx (– 24 %), xxxxxxx (– 21 %) x xxx (– 6 %), xxx mělo xxxxx xx ziskovost, xxxxx xxxxxx z 3,2 % xx – 5,4 %. Xxxxxx xxxxxxxx xxx x xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx, které xxxx x xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx x xxxxxx xx strany spolupracujících xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx výrobců xx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx. Vzhledem k významně xxxxx xxxxxx xxx xx trhu USA (x xxxxxx x xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx) je xxxxxxxxxxxxx, xx pokles xxx xxxxxxxx xxxxxx x xxxxxxx, xx by xxxx xxxxxxxx xxxxxxx, xxxx xxxxxxxxxxxxx xx xxxxx xxxxxx. Podle xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx něhož xxxx xxx čínského xxxxxx xxxxxxxx o 15 %, xxxx dopad xx ziskovost xxxxxxxxx xxxxxxx Unie pravděpodobně xxxxxxxxx xxxxx, než xxxx xxxxxxxxxxx v původním xxxxxxx, x xxxx potenciálně xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx x 16 xxxxxxxxxxx xxxx.

(193)

Některé xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxx na xxxxxxx výrobního xxxxxxx Xxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx k značně xxxxxxx xxxxxxx xx xxxx x xxxxxxxx potřebě xxxxxx x xxxxxxxxxx xxxxxxxx x Xxxx. Xxxxxxx xx, že xxxxxxxx x Xxxx xxxxxx xxxxxxx a bude x xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx. Xxxxx dopady vyššího xxxxxx xxxxx nebudou xxxxxx xxxx x xxxxxxxxxxx xxxxxx x xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx.

(194)

Xxxxxxx skutečně xxxxxxxxx, xx xx od xxxx původního šetření xxxxxxx na xxxx Xxxx xxxxxxx, konkrétně xxxxxxxx xxxxxxxxxx x xxxxxxxxxxx xxxxxx x xxxxx tohoto xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx, xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx spotřeba klesala. Xxxxxxx xx druhou xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxx x xxxx xxxx zvyšovat svou xxxxxxx xxxxxxxx, aby xx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxx spotřeby, xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx x Xxxx a její xxxxxxxxx. Xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx, že xx trh hliníkových xxx řídí požadavky xxxxxxxxxx x xxxxxxx xx xxxxxxxxx technické xxxxxxxxxxx, xxxxxxx prokázalo, že xxxx dodavateli xx xxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxx. Xx xxxxxxxxx i skutečnost, xx výrobní xxxxxxx Xxxx xxxxxx x xx xxxxxx plně růst xxxxxxxx a podařilo xx xx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxx podíly xx trhu s mírným xxxxxxxx během xxxxxxxxxxxx xxxxxx. Xx prokazuje, xx i při xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx správný xxxxxxxxxx, že výrobní xxxxxxx Xxxx využije xxxxxxxxxxx xxxx tento xxxx a bude schopno xxxxxxx x xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx. V původním xxxxxxx xxxxxxxx xx trh Xxxx levný xxxxxxxxxx xxxxx, xxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx xx xxxx. Xxxxxxxx k pravděpodobným rozpětím xxxxxxxx podbízení (xxxx 8 x 30 %) x xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx x Xxxx xxx xxxxxxxx, xx xxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx x xxxxx výrobního odvětví Xxxx xx xxxx, x xx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx. Xxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx x xxxxxxx xxxxx v tomto xxxxxx xx zamítají.

(195)

Xxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxxx vstoupí xx xxx Xxxx značná xxxx xxxxxxxx xxxxxx xx nízké xxxxxxxxxx xxxx, xxxxx by xxxx xxx xxxxxxx, xxx xxxxxxxxx xxxxxxxx, xx výrobní odvětví Xxxx bude reagovat xxxxx podobným způsobem, xxxx byl xxxxxxxxxx x xxxxxxxx šetření, xx. x xxxxxx na xxxxxx x xx ceny. Xx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x xxxxx xxxxxx šetření xxx xxxxxxx závěr, xx je pravděpodobný xxxxxx xxx (xxxxxxxxx x xxxxxxx xx 8 % do 30 %), xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx (xxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxx) x xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx (xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxx na xxxx), což xxxxxx x xxxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxxx, či xxxxxxx x xxxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxx xx každopádně byla xxx cílovým xxxxxx xxxxxxxxxx v původním xxxxxxx (3,2 %).

(196)

Další xxxxx xxxx založena na xxxxxxx xxxx výrobního xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxxx xxxx, x xx xx xxxxxxx jeho xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x xxx xxxxxxx xxxxxx x xxxxxxxx šetření, a to xxxxx xxxxxxxxxxxxxxx scénáře, xxxxx xxxxx se xxxxx jedná o přiměřenou xxxx xxxxx. Xxxxxxx xxxxxxx Unie xxxx x xxxx souvislosti xxxxxxx, xx xxxxxx xxxxx xx výši 3,2 % nezaručuje dlouhodobé xxxxxxx xxxxxxxxx odvětví, x xxxxxx, xx by xxxxxxxxx výše xxxxx x xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx 10 %. Na základě xxxxxxxx xxxxx ve xxxx 3,2 % xxxx průměrná xxxx xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xx výši 48,26 EUR/jednotka. Xxxxxxxxx se, xx xx pravděpodobné, xx xxxxxx vyvážející xxxxxxx xxxxx x xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxx prodávat x Xxxx za xxxx xxxxxxxxxxxx x 8 % xxxxx, xxx xxxx xxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx, xxxxx ceny xxxxxxxxx xx x 30 %. X x xxxxxxx, xx xx xx xxxxxx xxxxxxx xxxx snížily xxxxx x 8 %, xxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxx Unie snížit xxx xxxxxxxx xxxx xx úroveň xxxxx, xxx je cena xxxxxxxxxx xxxx, xxxxx xxxx xxxxxxxx xxxx, xxx xxxxxxx v konkurenci x xxxxx dovozní cenou, xxx xxxxxxxxx, že xx pravděpodobné dovozní xxxx xxxx na xxxxxx xxxxxxxx xxxx. X xxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx cen, xxx je (xxx xxxxxxxxx výše xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx se xxxxxxxx xxx na xxxxxxx xxxxxx) xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx, xx xxxx xxxxxxx ještě xxxxxxxxxxxxx.

(197)

Xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Unie xxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxx nejenže xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, nýbrž xx výrobní xxxxxxx Xxxx xxxxxx x xx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx. To xx tudíž mohlo xxxx x xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx a úbytku xxxxxxxxxx xxxx x Xxxx. Je xxxxx xxxxx, xx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx, že (xxx xx xxxxxxx x 162. xxxx odůvodnění) xxxxxxx xxxxxxx Unie x xxxxxxxxxxx období již xxxxxxxxxxx do xxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxxx snížení xxxxxx xxxxxxx x xxxxxx xxx vyšší xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx mít xx hospodářskou xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxx xxxxxxxxxxx účinek.

(198)

Xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxx by xxx Xxxx nebyl xxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx, xxx xxx prodeje xx xxxxx xx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx na xxx Xxxx, xxxxx xx byla opatření xxxxxxx, zachová si xxxxxxx xxxxxxx Unie x x xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxx x xxxxxx xx trhu. Xx tomto základě xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx na xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx, xxxxxxx xx xx xxxx xxxxxxxx x xxxxxx pracovních míst. Xxxx xxxxxx xxxxxxx, xx si výrobní xxxxxxx Xxxx xxxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxx objemy xxxxxxx x xxxx xxxxx.

(199)

Xxxxx xxxxxxxx se xxxxxxxx xx nepodloženém tvrzení, xx xx xxxxxx xxxxxxxxxx výrobci xxxxxxx xx xxxxxx x xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx vyššího xxxxx x xx mají xxxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx zemí. Xxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxxx během šetření. X xxxxxxx x xxx, xx xxxx xxxxxxx, zjištění xxxxxxxxxxx ze xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx, že x xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx Xxxx xxxxxxxxxxxxx dovoz xxxxxx, xxx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x 75. xx 96. xxxx xxxxxxxxxx. Xxxxx xxxxx xx se xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx za ceny, xxxxx jsou podstatně xxxxx xxx ceny xxxxxxxxx xxxxxxx Unie, x xx pravděpodobné, xx xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx prodeje xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx, jak xx rozvedeno xxxx x 199. xx 242. xxxx xxxxxxxxxx. Na xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx x xxxx xxxxxxxxxxx zamítnuta.

(200)

Xxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx obnovení xxxx xx vztahu x xxxxxxxx XXX a segmentu xxx xxx xxxxxxxx xxx xx xx xxxxxxxx k stále xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx XXX obrázek významně xxxxxxx. Xxxxxxx xx, xx x x xxxxxxxx xxxx xx xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx x xxxxxxxx do xxxxxxxx OEM. Xxx xxxxx rovněž xxxxxxxx, xx bude xxxxxxxxxx x xxxxxxxx xxxxx čínského xxxxxx v segmentu XXX, x xxxxxx xxxxxx tlak xx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxx v tomto xxxxxxxx. Xx bude xxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Unie x xxxx xxxxxxxx situaci, xxx xx xxxxxxx x 191. xx 197. xxxx xxxxxxxxxx.

(201)

Xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx vývozu xxxxxxxxxxx xxx xx Xxxx xxxxxxx kvůli xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx poptávky xx xxxxxxxxxxx xxxxxx, x xx x Xxxx i na xxxxxxxxxxx xxxxxx. Tyto xxxxxx xxxxxxx, xx se xxxxxx poptávka na xxxxxxx xxxx xxxx xxxx 2016 x 2020 xxxxx xxxxxx zvýší x 14 milionů jednotek x xxxxxxxxxxx poptávka x 23 xxxxxxx xxxxxxxx. Xx xxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx, že xx xxxx trhy xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx čínskou xxxxxxxx.

(202)

Xxxx tvrzení xxxxxxxxx x xxxxxxxxxxx, xx xx xxxxxxxxxxx x xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxxx xxxx xxxxxxx, xx hospodářské xxxxxxxx x Xxxx x xx xxxxxx v ostatních xxxxxxx xxxx xxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxxx x xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx. Xxx xx xxxxxxxxx x 89. bodě xxxxxxxxxx, xxxxxxx čtyři xxxxxxx xxxxxxxx do vzorku xxxxxxx svou xxxxxxxx xxxxxxxx v posuzovaném xxxxxx xxxxxxxxx x 16 xxxxxxx xxxxxxxx. Xxx xx xxxxxxx x 75. xx 82. bodě odůvodnění, xxxxxxx ukázalo, xx xxx Unie xx x xxxxxxxxx x xxxxxxxxx hlavními xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxx čínské xxxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxx xxx x xxxxxx xxx. Xx xxxxx x xxx xxxxxx xxxxxx xxx, xx xxxx xxxx xxxxxx xxxxxx x xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx než v Unii. Xx základě xxxx xxxxx mít xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx x xxxxxxxxxxx (xxxxxxxxxxxx) svého xxxxxx xx Xxxx xxxxx xx jiné xxxxxxx trhy xx xx xxxxxxx xxxxxx xxx. Xxx je xxxxxxx v 78. bodě xxxxxxxxxx, Indie, jeden x xxxxxxxx čínských xxxxxxxxx xxxx, xxxxxxx v květnu 2015 xxxxxxxxxxxxxx xxx, x xx xxxxx xxxxx xxxxxxxxxxxxx přesměrování vývozu xx Unie, xxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx. Xxxxxxxxxxxxxx x xxxxxxxxxxx xxx byla xxxx Xxxx xxxxxxx x x Xxxxxxxxx.

(203)

Xxxxxxxxx xxxxxx volné xxxxxxxx x Xxxx (xxx xxxx xxxxxxxx x 74. xxxx xxxxxxxxxx) každopádně xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx růst xxxxxxxxxxx xxxxxxxx. Xx xxxxx xxxxxxx xxxx xxxx tvrzení xxxxxxxxx.

(204)

Xxxxxx xxxxxx rovněž xxxxxx, xx ceny xxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxx xxx ceny xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx. Tyto xxxxxx xxxxxx tvrdily, xx xxxxxx ceny xxxxxxxxxxx kol xx xxxxxxxxx xxxxxxxxx trzích xxxx xxxxx xxx xxxx x Xxxx, x xx xxx Xxxx xxxxx xxxx xxx čínský xxxxx xxxxxxxxxx.

(205)

Xxx je xxxxxxx x 123. bodě xxxxxxxxxx, xxxxxx-xx xx x xxxxx xxxxxxx ceny xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xx vzorku xxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx, xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx v průměru 8,0 %. Průměrné rozpětí xxxxxxxx podbízení xxxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx, činilo xxxxx údajů Xxxxxxxxx 7,5 %. Xxx xx objasněno v 75. xx 92. a 202. xxxx xxxxxxxxxx, při xxxxxxx bylo zjištěno, xx trh Xxxx xx pro čínský xxxxx xxxxxxxxxx. Toto xxxxxxx xxxx proto xxxxxxxxx.

(206)

Xxxxxxx xxxxxx xxxxxx, xx se čínský xxxxx dotčeného xxxxxxx xxxxx období xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx pouze x xxxxxxxx xxxxxxxx x xx xxxx Xxxx xx xxxxxxxxx xxx xxxxxxx. Xx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx Xxxxxx, že xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xx xxxx xxxxxxxxx šetření svou xxxxxxxxxxx xxxxxxxx v segmentu XXX. Xxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx, xx x xxxxxxxx xxx pro xxxxxxxx xxx x xxxxxxx xxxxxx čínští xxxxxxxxxx xxxxxxx x xxxxxx xxxxxxx x xxxxx xx xxxx.

(207)

Xxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxx x xxxxxxx xx xxxxxxxxxx Xxxxxx, xxxxx xx týkají xxxxxx trhu. Xxxxxxxx xx, xx xxxxxxxxxx xxxxxx nepopřely, xx (xxx xxxx xxxxxxxx x xxxxx xxxxxxx) v segmentu XXX došlo xx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x xxxxxxx prodeje. Xx xxxxxxx xxxxxx trendu xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx na xxxxxxx xxxxx xxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxxxxx výrobci xxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxx šetření x xxxx xxxxxxxxxxx základnu x xxxxxxxx XXX. Xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx v 132. xx 169. xxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxxx byl xxxxxxx xxxxx, xx xxxxxxxxx odvětví Xxxx xxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx, xxxxxxx, xx xxxxxx dovoz xxxxxxxx xx xxxx Xxxx tlak, je xxxxxxxxxxxx. Xxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxx do Xxxx, pokud xx xxxxxxxx pozbyla xxxxxxxxx, xxx xxxxxxxxxx x 54. xx 96. bodě xxxxxxxxxx x xxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxx v 191. xx 200. xxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx, x xxxxxxx xxxxxxxx, xx xxxxxx xxxxx xx xxxxxx xxxxxxx Komise xxxxxxxxxx. Xxxx tvrzení jsou xxxxx xxxxxxxxx. Xxxxx xxx x xxxxxxx, xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx kolech xxxxxxxxxx xxxxxxxx výrobního odvětví Xxxx, podotýká xx, xx cílem opatření xxxx xxxxxxx výrobnímu xxxxxxx Xxxx 100 % xxxxx xx xxxx ani zabránit xxxxxx xxxxx xxxxxxxx. Xxxx tvrzení je xxxxx xxxxxx zamítnuto.

(208)

Xxxxxx xxxxxx xxxxxx, xx xxxxx rozdílu mezi xxxxxxx kapacitou xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx a poptávkou xx xxxx Xxxx xxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx x xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx, zejména x Xxxxxxxx, x xx kvůli xxxxxxxxxxx, že výrobci x Xxxx xxxxxx x xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxx výrobky, xxx xx xxxxxx x Xxxx xxx x xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx.

(209)

Xxxx xxxxxxx nebylo xxxxxxxx. Xxxxxx, xxxxxxx prokázalo, xx xxxxxx xxxxxxx x xxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxx vyrábějí i technologicky xxxxxxx výrobky. Jak xx uvedeno v 130. x 150. bodě odůvodnění, xxxxxxxx xxxx dovozu x Xxxxxxx xxxx xxxxx xxx xxxx výrobního xxxxxxx Xxxx, x xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxx mít proto xxxxxx větší xxxxxxx x xxxx, xxx xx xxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxx, než xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxx xxxxxxx xx proto xxxxxxxxx.

(210)

Xxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx, že ceny xxxxxxxx dovozu xx Xxxxxxx (xxx má xxx xxxxxxxx xxx xxx xxxxxxxxx xxxx x Xxxx) xxxx xxxxx xxx xxxx dovozu x Xxxxxxx x xx xxxxx xxxxx Xxxxxxxxx xxxx xxxxxx xxxx xxxxxx xxxxx xxx xxxxxxxx xxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxx Unie. Xxxxxxxxx x xxxxxx xxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, pro rok 2015 x xxx xxxxx xxxxxxxxx roku 2016. Xx xxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, že xxxxxx dovoz nevyvíjí xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxx xxxx. Xxxxxx xxxxxx xxxxxx, xx rozpětí cenového xxxxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx tendenci x xx xx xxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxx, xx x xxxx 2016 xxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxxx xxx k prodeji xxx cenou, x xx xxx xx odečtení xxxxxxxxxxxxxxxx cel od xxxxxxxxxx xxx.

(211)

Za prvé, x xxxxxxx s článkem 3 x xx. 4 xxxx. 1 základního nařízení xx analýza xxxxxxxxxx xxx výrobního odvětví Xxxx, xxxxxx xxxx x xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xx posouzení xxxxxx trhu Unie x xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx. Prodejní ceny x xxxxxxxx xxxxxxxxx proto xxxxx xxxx v úvahu xxxxxx. Xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxx, xx xxxx splněny xxxxxxxx xxxxxxxxx v čl. 4 xxxx. 1 xxxx. x) xxxxxxxxxx xxxxxxxx.

(212)

Xx xxxxx, xxxx tvrzení bylo xxxxxxxxxx založeno xx xxxxxxxx průměrných cen xx xx, xxxx xx xxxx xxxxxxxxxxx x xxxxxxxx xxxx jednotlivými xxxx xxxxxxx. Jak xx xxxxxxx x 123. xxxx xxxxxxxxxx, analýza xx xxxxxxx xxxxxxx x xxxxxxxxx xxxxx od xxxxxxxxxxxx xxxxxxx zařazených xx vzorku x xxxxxxx x Xxxx prokázala xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxx 8,0 %.

(213)

Xx xxxxx, xxxxxxx, xx xxxxxxx cenového xxxxxxxxx x xxxxxxx pod xxxxx xxxxx x xxxx 2016 xxxxxxxxx, xx xxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxx, jež xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx. Xxxx xxxxxxx jsou xxxxx xxxxxxxxx.

(214)

Xxxxxx xxxxxx xxxx tvrdily, že xxxxxxx antidumpingových opatření xxxxxxxx x xxxxxxxxxx cenovému xxxxx, x xx xxxxx xxxxxxxxxxx, xx nedostatečná xxxxxxxxx výrobního xxxxxxx Xxxx xx způsobena xxxx xxxxxxxx náklady, xxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx. Xxxx xxxxxx xxxx xxxxxx, že xx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx nákladů xx bylo xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxx. Xxxx xxxxxx taktéž xxxxxxx, xx zvýšení xxx x xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx x xxxxxxxxxx xxxxxxxx hliníkových xxx, x xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxx a tzv. „xxxxxxxx xxx“.

(215)

Xx xxxx, jak xx xxxxxxx v 151. x 153. xxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxxx xxxx prokázáno, xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxx x xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx s významným xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxx x xxx. „xxxxxxxx xxx“. Tento xxxxx xxxxxxxx x xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx v Unii, kteří xxxx xxxxxxxx xx xxxxxx. Xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxx, xxxxx by xxxx x xxxxxxx x xxxxxx ověřenými xxxxx, xxxx xx xxxxxxxxxxxxx. Xxxxxxx v tomto xxxxxx xxxx proto xxxxxxxxx. Za xxxxx, xxxxxxx, že po xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxx výrobní xxxxxxx Unie schopno xxxxxx xxxxxxx rozpětí xxx xxxxxxx xxxxxx, xxxxxxxxxxxxx pouhý xxxxxxxxxx, xxxxx nebyl xxxxxxx xxxxxxx důkazy. Xxxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx Unie je xxxxxxxxx, xxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx, že navzdory xxxxx xxxxxxxxx a složitosti xxxxxxxxxxx xxx xxxx xxxxxxxxx produktivita xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx x xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxx, xxx xxxxxxx xxxxxxx 10. Xxxx xxxxxxx jsou xxxxx zamítnuta.

(216)

Stejné strany xxxx xxxxxx, že xx xxxx xxxxxxx xxx a „lesklých xxx“ xxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxx xxxxxxxxxxx, xx dosud xxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxx x xxxxxxxx xxx výrobu xxxxxx xxxx xxx xx xxxxxx xxxxxxxx. Xxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxx, xx xx zrušení xxxxxxxxxxxxxxxx opatření xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x Xxxx x xxxxxx xxxxxxxxxxxx, technologicky xxxxxxxxxxxx výrobků.

(217)

Za xxxx, xxxxxxx prokázalo, xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx větší xxxx x xxx. „xxxxxx“ kola xxx v období xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xx xxxxx, xxx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx, že i přes xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxxxxxx tato xxxx xxxxxxx pouze xxxxx xxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx. Xxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx xxxxx xxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx výrobku, xxxxxxx xxxx analýza xx xxxxxxxxxxxx přesně xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Unie xx xxxxxx k obdobnému xxxxxxx. Xxxx xxxx xxxxx prokázat xxx xxxxx typ xxxxxxx. Xxxx xxxxxxx jsou xxxxx zamítnuta.

(218)

Xxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx, xx x x xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx čínští xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxx xxxx x xxxxxxx xx ceny, xxxxx xxxx xxx xxxxxxxxxx. Tyto xxxxxx xxxxxxx, xx xx xxxxx xxxxxxxxxxxxx, xx xx tyto xxxx xxxx na xxxxxxxxx xxxxxxxxx odvětví Unie xxxxxxx (pokud vůbec xxxxxx) xxxxx.

(219)

Xxxx tvrzení xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx a nezohledňuje zjištění Xxxxxx ohledně možného xxxxxx cen čínských xxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx xx opatření pozbyla xxxxxxxxx, jak xxxx xxxxxxx x 190. x 191. xxxx odůvodnění. Šetření xxxxxxxxx, xx by xxxxxxxxxxxxx cenové xxxxxx x xxxxxxx, že xx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx, xxxx x 8 xx 30 % nižší xxx prodejní xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx. Xxxxxxx x xxxxx ohledu xxxx proto xxxxxxxxx.

(220)

Xxxxxx xxxxxx xxxxxx, xx xxxxxxxxxxxxxx opatření xxxxxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx x xx údajně zadává xxxxxx xxxxxxx x xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx, xxx xxxx x xxxxxxx s cíli xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx.

(221)

Jak xx xxxxxxx x 258. xxxx xxxxxxxxxx, šetření ukázalo, xx xxxxxxx x Xxxx xxxxxxxx pouze xxxxxxxxxxxx xxxxxx hliníkových xxx x xx xx xxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxx x xxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx jsou xx xxxxxxx. Na xxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xx ve xxxxxx k zámořským xxxxxxxx xxxxxxxxx poskytnuta xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx, x xxxx xxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx.

(222)

Xxxxxx xxxxxx rovněž xxxxxxx, xx xx xxxxxxxxxxxxxxx, že by xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx x xxxxxxxx xxxx, a to xx xxxxxxx xxxx, xx xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxx xxxxxxx xxxxxx na xxxx x xxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx dovozu x xxxxxxxxx s prodejními xxxxxx xxxxxxx x Xxxx.

(223)

Podotýká se, xx průměrná xxxx xxxxxx x Xxxxxxx (jak xx uvedeno x xxxxxxx 6) v období xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx 48,50 EUR, xxx xx xxxx xxx xxxx xxxxxxxxxx xxxx xx xxxx 48,25 XXX, xxx xxxx xxxxxxx x 196. xxxx xxxxxxxxxx. Xxx xx xxxxxxxxx x xxxxx xxxx xxxxxxxxxx, xx xxxxxxxxxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx v případě xxxxxxxxxxx cel xxxxxxx xxxxxxxx v Unii za xxxx xxxxxxxxxxxx x 8 % xxxxx, xxx xxxx xxxx výrobního xxxxxxx Xxxx, xxxxx xx xxxxxx ceny xxxxxx xxxxx xx x 30 %, tj. xx ceny xxxxxxxx xxxx, xxxxx jsou xxxxxxxxx xxxxx než xxxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxx z Turecka. Xxxxxxxx xxxxx tureckého xxxxxx xx xxxxxxx výrobního xxxxxxx Unie xxxxx xxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx pravděpodobného xxxxxx čínského xxxxxx, xxxxx by xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx, a toto xxxxxxx je tudíž xxxxxxxxx.

(224)

Xxxxxx strany tvrdily, xx xx xxxxxxx xxxxxxxxxx čínských xxxxxxxxx xxx xxxxx období xxxxxxxxxxx šetření (xxx xxxxxxxxxxxxxxxx cel a s připočtením xxxxxxx xx xxxxxx) xxxxxxxxxxx v případě xxxxxx x Xxxx x xxxxxxx xxx xxxxx, xxx xxxxxxxxx, xx pokud xx xxxx xxxxxxxx zrušena, xxxxxxxxxxxxxx by se xxxxxx xxxxx xx xxxx působící újmu.

(225)

Xxxx xxxxxxx vycházelo z nesprávné xxxxxxx. Xxxx strany xx xxxx nedoložily xxxx xxxxxxx xx xxxxxx, xxxxx xxxx x xxxxxx xxxxxxx použita (5,7 %), a nepředložily xxxxx důkazy x xxxxx xxxxxx. Za xxxxx, xxxx tvrzení xxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxx, aniž xx bylo xxxxxxxxxxx x xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx. Jak xx xxxxxxxxx v 123. xxxx odůvodnění, xxxxxxx xxxx čínských xxxxxxxxxxxx xxxxxxx zařazených xx xxxxxx xxxxxxxxx podle xxxx výrobku xxx xxxxxxxxxxxxxxxx cen xx xxxx nižší xxx xxxxxxxx ceny xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx x xxxxxxx x 8,0 %. Toto xxxxxxx je xxxxx xxxxxxxxx.

(226)

Xxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx, že zrušení xxxxxxxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx x xxxxxxxx xxxx, x xx na základě xxxxxxxxxxx, xx xx xx trhu Xxxx xxxxxx uskutečňuje xxxxxxxxx xxx xxxxxxx OEM, xx kterém xx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx splnit xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxx. Xxxxxxx xxxxxx x xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xx x xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxx xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxxxx x XX xxxx xxx výběru xxxxxxxxxx xxxxxx požadavky, xxxxx xxx x xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, xxxxxx, xxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxxx a blízkost. Uvádělo xx xxxxx, xx xxxxxxxx kapacity na xxxxxxx xxxx nelze xxxxxxxxx xxxxxx xx Xxxx za xxxxx xxxx, pokud xx xxxxxxxx xxxxxxx platnosti.

(227)

Xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx podobná xxxxxxx x xxxxxx, xx xx výrobní xxxxxxx Xxxx xxxx xxxx xxxxxx významný podíl xx xxxx, xxxxxxx xx xxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx výrobků, xxxx xxxx „xxxxxx xxxx“. Xxxx xxxxxx tvrdily, xx výrobní xxxxxxx Xxxx xxxx x xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xx třetích xxxx, xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxx XXX.

(228)

Xxxxxxx xxxxxxxxx, xx xxxx čínských xxxxxxx již xxxxxx xxxxxx xxxxx x „xxxxxx xxxx“ a že jsou xx xxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx v Unii, xxxxx jde x xxxxxxxxxxx, xxxxxx, xxxxxxxxxxxxxx x xxxxxxxxxxxx, x xxxx certifikovaní xx xxxxxx xxxxx odběratelů XXX x Xxxx. Čínští xxxxxxxxxx xxxxxxx, včetně xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx, xxxx xxx xxxxxxxxxx výrobců xxxxxxxxxx, x xx xxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxx v Unii x x Xxxx. Xxxxxxxx proto xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxx x xxxxxxxx certifikace, z hlediska xxxxxxxxxxx řízení xxxx x xxxxxxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxxx lze s ohledem xx dodací xxxxx xx xxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx řešení, jako xx xxxxxxxxxx, x xxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx, xxxxx xx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx dovozu, xxxx xx měl xx xxxxxxxx obnovení xxxx.

(229)

Xxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxx, že x Xxxx xxxxxxxxxx v segmentu XXX xxxxxxxx xxxxxxxx x xx xx xxxxx xxxxxxxx x Xxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxxxxx xxxx. Xxxx xxxxxxx xxxx nebylo xxxxxxxx. Xxxxxx, šetření xxxxxxxxx, xx výrobci xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxx pro xxxxxxx XXX x xxxxxxx xxx xxx xxxxxxxx xxx xxxxxx stejných xxxxxxxxx xxxxxxxx, x xxxxx xxxxx volnou kapacitu xxxxxx xxxxxx xxx xxx segmenty. To xxxxxxxxx xxxx skutečnost, xx (xxx xx xxxxxxxxx x 113. bodě xxxxxxxxxx) xxxxxx vyvážející xxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx xxx xxx následný xxx xx xxxxxxxx XXX. Xxxx xxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx.

(230)

Xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx uvedl, xx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx kol xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx Xxxx xxxx od xxxxxxxxxxx kol vyráběných x xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Xx xxxxxxxxx odvětví Xxxx xxxxxxx velké xxxxxxx xxxxxxxx x xxxxxxxxxx x Xxxx bez xxxxxx xx xx, xxx xxxxx xxxxxxxx zrušena, xx xxxxxx. Xxxx xxxxxx xxxxxx uvedla, xx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x Xxxx s uživateli xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx x xxxx, xx výrobní xxxxxxx Xxxx pravděpodobně x xxxxxx xxxxxxxxxxx nepřijde x xxxxx prodeje a podíly xx xxxx xx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx, x xx tudíž xxxxxxx x xxxxxxxx nárůstu xxxxxxxx xxxxxx, pokud xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx.

(231)

Xx xxxxxxx xxxxxxxxx, že xxxx xxxxxxxxxxx xxxx x xxxxxxx xxxxxx xxxxxx Xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx (případně xxxx xxxx xxxxxxx jen xxxx) x xx xxxxxxxxx xxxx xx všech xxxxxx jsou v zásadě xxxxxxxxxxx. Xxxx xxxxxxxxx, xx hliníková kola xxxx pořizována x xxxxxxx xxxxxx, x xxxxxxx xxxxxxxxx, xx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxx x xxxxxxxxx odvětví Unie, xxx x x xxxxxxxx vyvážejících xxxxxxx.

(232)

Xxxxx xxx x xxxxxxx, xx dlouhodobé smlouvy xxxxxxxxx odvětví Xxxx xxxxxxx xxxxxxxx nárůstu xxxxxxxx xxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxxx, xx smlouvy xxxxxxxx mezi výrobci x Xxxx x xxxxxxxxxxx uživateli xxxxxxx neobsahují xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxx x xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx. Xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xxx bylo xxxxxxx.

(233)

Tvrzení xxxxxxx xxxxxx v tomto xxxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxx.

(234)

Xxxx xxxxxx tvrdila, xx přechod poptávky xx xxxxxxx XXX xxxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx Unie xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx, x xx xxxxxxx xxxxxxxx výrobního xxxxxxx Xxxx xxxx xxxx k značnému nedostatku xxxxxxx xx xxxx Xxxx. Podle tohoto xxxxxxx xx xxxxxxxx, xx xxxx situace xxxx pokračovat do xxxxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxx xxxxxx x xxxxx strany xxxxxx xxxxxx, xx xxxxxxx výrobní xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxxx, že xxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxx xxx xxxx xx xxxx 2019–2022, x xxxxxxxxxx, že xxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx xx dalších xxx xxx, x xxxxxxx do xxxx 2022 xx xxxxx xxxxxxxx plné xxxxxxx kapacity x xxxxxxx xxxx. Podle xxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxx XXX xxxxxxxxx odvětví Xxxx xxxxxx přejít x 5 % ztrát x xxxx 2009 x 10 % xxxxx x xxxxxx přezkumného xxxxxxx. Xx xxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, že pozbytí xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxxx nepovede x xxxxxxxx xxxx.

(235)

Xxxx xxxxxxx tvrzení xxxxxxxxx z nesprávného chápání xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx, v němž xx xxxxxxx, xx kniha xxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x xxxxxx 2019–2022. Xxxxxxxxx xx v něm xxxx, že xxxxx xxxxxxxxxx xxxx plné xxx xx xxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxx xxx xxx, xxxxx xxxxx xx, že xx xxxxx xxxxxxxxxx vztahuje xx dodávky x xxxxxx 2019 xx 2022. Xxx xx xxxxx xxxxxxxxx x 232. bodě xxxxxxxxxx, xxxx xxxxxxx x Xxxx x xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx uzavřeny platné xxxxxxxxxx závazky xxxxxxxx xx xxxxxxxx. X xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx využití xxxxxxxx x xxxxxxxxx xxxxxxxxx cen xxxxxxx do xxxx 2022 xx xxxxx xxxxxxxxxxxx x xx xxxxxxxxx. Xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxx xxxxxxxxxxx přechodem do xxxxxxxx OEM, xxxx xxxxxxx. Jak je xxxxxxxxx x 143. xxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxx OEM xxxxxxxxxxxx hlavní xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx šetření, xxx (xxx xx uvedeno x 106. xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx (EU) x. 964/2010) xxxxxxxxxxx Xxxx xxxxxxxx xxxxxx x x xxxxxxxx OEM. Xxxx xxxxxxx xx xxxxx zamítnuto.

(236)

Xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxx, xx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx náležející xx xxxxxxxx OEM využívají xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx x xxxxx xxxxxxx, x xx xxxxx xxxx pravděpodobný xxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx do Unie, xxxxx xx antidumpingové xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx. Xxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx x xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx x Xxxx xxxxxxxxx xxxxxx ani xxxxxx dovozu x Xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxxx xxxx, xxxxxxx xxxxx skutečnosti, xx xxxxxxx kapacita výrobního xxxxxxx Xxxx nebude x xx xxxxxxxxx xxxxxxxx x Xxxx.

(237)

Xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx předložila xxxx xxxxxx x xxxxxxxx xxxxx xxxxxxx, však neodpovídají xxxxxxxxx v rámci xxxxxxxxxxx xxxxxxx, jak bylo xxxxxxx x 55. xx 74. bodě odůvodnění. Xxxxxxx, že x Xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx x xx xxxxx xxxxxxxx Xxxx xxxxxx xxxx, xxxxx xx xxxx opatření zrušeno, xxxx xxxxx zamítnuta.

(238)

Xxxxx xxxxxx xxxx uvedla, xx xxxxxx výroba xxxxxxxxxx xx xxxx xxxx 2015 a 2020 xxxxx xxxxxxxxx x xxxxxxx x xxxxxxxxx pětiletým xxxxxx xxxxxx z 24,5 milionu xxxxxxxx xx 30 xxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxx nárůst xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxx k souběžnému xxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxx, x xx čínští xxxxxxx xxxxx xxxxx zvýší xxxx xxxxxx prodej, xxxxx xxx přesměrovali xxxxx xx Xxxx, xxxxx xx antidumpingová xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx.

(239)

Jak xx xxxxxxx x 89. xx 91. bodě xxxxxxxxxx, xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxxx trhem x xxxxx xxxxxxxxxxx xxx skutečně xxxxxxxx xxxx xxxxx, xxxxxxx xxxxxxxx po xxxxxxxxxxx kolech na xxxxxxx xxxxxxx trhu xxxxxxxxxxxxx neabsorbuje xxxxxxxx xxxxx kapacity v Číně, x xx xxxxxx s přihlédnutím x xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx čínském xxxxxxx xxxx x xxxxxxxxx x xxxxx Xxxx. Xxxx tvrzení xxxxx bylo zamítnuto.

(240)

Řada xxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxxx xxxx xxxx xxxxxxxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxx xxx xxxxxxxx x xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxx x x Xxxx xxx ohledu xx xxxxxxx čínského xxxxxx do Xxxx. Xxxxxx xxxx xxxxxxx, xx xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx výrobcům xxxxxx xxxxx xx xxx Xxxx, xxxx xx xxxxx xxxxxxx cenový xxxx.

(241)

Xxxxxxx prokázalo, že xx Xxxx budou xxxxxxxx x xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx čínského vývozu (75. až 88. xxx odůvodnění). X Xxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxx kapacity, xxx xx xxxxx xxx xxxxxx nasměrovány xx xxx Xxxx. Čínští xxxxxxxxxx výrobci budou xxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxx, xxxxx x xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x Xxxx. Proto x xxxxx scénáře xxxxxxxxxx xx xxxxx spotřebě xx velmi xxxxxxxxxxxxx, xx čínský vývoz xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx x xxxxx na trhu xx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Unie. Xx xx xxxx xxx, xx pravděpodobné, že xx xxxxx na xxxxx xxxxxx xxx xxxx výrobního xxxxxxx Xxxx, x xx o 8 xx 30 %, xxx xx popsáno x 191. xxxx xxxxxxxxxx, x xxxxxx popsanými x 192. xxxx odůvodnění, xxx xxxxxxxxxxxxx povede x xxxxxxxx xxxxxxxxx újmy způsobované xxxxxxxxx xxxxxxx Unie. Xxxx xxxxxxx je xxxxx zamítnuto.

(242)

Na xxxxx xxxxxxx dospěla Xxxxxx x xxxxxx, že v případě xxxxxxx opatření xx xx x xxxxxxxx pravděpodobností xxxxxxxx xxxx působená xxxxxxxxx xxxxxxx Unie.

X.&xxxx;&xxxx;&xxxx;XXXXX XXXX

1.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx poznámky

(243)

V souladu x&xxxx;xxxxxxx&xxxx;21 xxxxxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxx xxxxxxxx, xxx xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx vůči ČLR xxxxxx v rozporu se xxxxxx xxxx Unie. Xxx xxxxxxxxxx zájmu Xxxx xxxxxxxxx z vyhodnocení xxxxx xxxxxxx relevantních xxxxx, xx. xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Unie, xxxxxxx, xxxxxxxxx a dodavatelů xxxxxxxxx odvětví Xxxx (xxxxxxx na xxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx).

2.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx

(244)

Xxxxxxx xxxxxxx, xx xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx. Pokud xx xxxxxxxx xxxx Xxxx xxxx xxxxxxx, je xxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx, jelikož by xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxx, xxx xxxxx xxx xxxxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx tlak. X&xxxx;xxxxxxxx xxxx xx xx xxxxxxxxxxx situace xxxxxxxxx xxxxxxx Unie xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx, x&xxxx;xx x&xxxx;xxxx xxxxxxxxx xxxxxx. Xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx xx xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxx si xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx kapacit, xxx mohlo xxxxxxxxx xxxxxxxx poptávku x&xxxx;xxxxxxxxxx xx technické xxxxxxxxx xx hliníková kola.

(245)

Na xxxxx základě xxx xxxxxxx xxxxx, že xx zachování xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxx výrobního xxxxxxx Xxxx.

3.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx xxxxxxx

(246)

Xxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx kontaktováno xxxxxxxx známých dovozců/uživatelů. Xx xxxxxxxx pro xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxx xxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx kola x&xxxx;Xxxx.

(247)

Xxxxxxx xxxxxxx, xx xxx x&xxxx;xxxxxx šesti xxxxxxxxxxx xxxx ve xxxxxxxxxxx xxxxxxx automobilů, kteří xxxxxxxxx hliníková kola xxx výrobě xxxxxxxxxx, x&xxxx;xxxxxxxx se xxxxx xx xxxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxx x&xxxx;250. xx 268. xxxx odůvodnění. Xxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxx, xxxxx xxxxxx ve spojení, xxxxxxxxxxxx méně xxx 2 % xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxx xxxxxx přezkumného xxxxxxx.

(248)

Xxxxx jedna x&xxxx;xxxxxxxx xx dotazník, jež xxxx obdrženy od xxxx zmíněných xxx xxxxxxx, kteří nejsou xx spojení, xxxx xxxxxxxxxx xxxxx, xxx xx xxxx xxxxx xxxxxx xxx analýze. Xxxxx dovozce xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxxx xx xxxxxxxxxx na xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx a podíl xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxx část. Xx tomto základě xxx usuzovat, xx xxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx dovozce xxxxxxxxxxx s hliníkovými xxxx. Xxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxx xxxx ve xxxxxxxxxxx xxxxxxx.

(249)

Xxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxx, že xxxxxxxxx xxxxxxxx bude xxx xxxxxx xxxxxxxxx xxxxx na dovozce, xxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx dopady opatření xx xxxxxxx odvětví Xxxx.

4.&xxxx;&xxxx;&xxxx;Xxxxx xxxxxxxxx

(250)

Xxxxxxxxx byly xxxxxxx přibližně 70 xxxxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxxxxxx xx x&xxxx;xxxxxxxx xx xxxxxxx poskytlo xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx. Spolupracovalo xxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx uživatele a dovozce xxxxxxxxxxx xxx, která xxxx prodávána xx xxxx XXX. Při xxxxxxx nespolupracovali xxxxx xxxxx xxxxxxxxx.

(251)

Xxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx představoval 50,4 % xxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;XXX xx Unie.

(252)

Šetření xxxxxxxxx, xx celkově xx xxxxxxx automobilů xxxxxxxxx na čínské xxxxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xx většina xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxx xxxxxxxx od xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx. Xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx uživatelé xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxx, xxxxxxx xxxxxxxx z Číny xxxx než 5 % xxxxxxx pokrývajících xxxxxx potřeby, xxxxxxx xxxx xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx až 10 % xxxxxx xxxxxx. Xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxx xxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxx xxxxxxxxx zušlechťovacího xxxxx (xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx), xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx dále xx xxxxxxxxx xxxxxx.

(253)

Xxxxxxx spolupracující xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx, xx xxxx zájem xx rozmanitých xxxxxxxx xxxxxxx. Xxxx uživatelé xxxxxxx, že opatření xxxx za xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx. Šetření xxxx xxxxxxxxx existenci dovozu x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx, xxxxxxx Xxxxxxx, který xxxxx xxxxxxxxxxxx období xxxxxxx. Celkové xxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx třetích xxxx xx Unie xx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxx x&xxxx;35 %, xxx xx xxxxxxxxx xxxxx xxx xxxxx xxxxxxxx v Unii.

(254)

Na základě xxxxxx xxxxxxxx se xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx.

(255)

Xxxxxxxx xxxxxxx automobilů uvedli, xx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxx Xxxx, xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx v Unii. Xxxx xxxxxxx rovněž xxxxxxx, že výrobní xxxxxxx Xxxx nemá x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx, aby xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx v Unii.

(256)

Jedna xxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx bude xxxxxxx xxxxxxxxx xxxx x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx xxxx, xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx svých xxxxxxxxxx, xxxxxx xxxxx xxxxxxxxx prostřednictvím výrobní xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx.

(257)

Xxx xx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx 7 x&xxxx;137. xxxx odůvodnění, xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx byla x&xxxx;xxxxxxxxxxx období x&xxxx;xxxxxxx xx 88 % xx 93 %. Xxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx investuje xx zvyšování xxxxxxx, xxx xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx, a že xx očekává, xx xx xxxxx možný xxxxxxxxxx, xx nějž xx xxxxxxxxxxx. Xxxx xxxxxxxxx xxxx xxxxx xxxxx xxxxxxxxxx i v budoucnu.

(258)

Co xx xxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx odvětví Xxxx z Číny x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx zemí, šetření xxxxxxxxx, xx výrobci x&xxxx;Xxxx zařazení xx xxxxxx dováželi xxxxx xxxxxxxxxxxx objemy hliníkových xxx a že xx xxxxx xxxxxxxxxxxx ze Xxxxxxxxx a z Turecka, xxxxxx x&xxxx;Xxxx. Xx xxxxx x&xxxx;xxx ostatní xxxxxxx x&xxxx;Xxxx, xxxxx xxxxx xxxxxxxxx obsažených x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxx xx xxxxx xxxxx xxxxxxxx, xx. méně xxx 500 tisíc xxxxxxxx, xxx odpovídá xxxx xxx 1 % xxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxxx xxxxxx přezkumného xxxxxxx.

(259)

Xxxxxx xx xxxxx, xx xxxxx z ostatních xxxxxxx xxxx v posuzovaném xxxxxx xxxxxxx, x&xxxx;xx xx tudíž antidumpingová xxxxxxxx neměla xxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxx x&xxxx;XXX, xxxxx xxxx pouze xxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx Unie. Tvrzení x&xxxx;xxxxx ohledu xxxx xxxxx zamítnuta.

(260)

Co xx xxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx automobilů, xxxxxxx xxxxxxx, že prostřednictvím xxxxxx xxxxxxxxx zušlechťovacího xxxxx xx xxxxxxx xxxxxxxxxx mohou xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxx, xxxxx xxxx xxxxxxxxxxx ve xxxxxxxxx, jež prodávají xx xxxxxxxxx trzích. Xxxxx xxxxxxxxxxxx období xxxxxxxxxxxx čínský xxxxx x&xxxx;xxxxx režimu xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxx 21 % xx 28 % celkového xxxxxxxx xxxxxx.

(261)

Xxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxx, že xxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx xxxxxxx má xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx antidumpingových xxx, xxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxxxxx xxx uložena xx řadu xxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx, xxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxxx xxxx, válcované xxxxx, ocel s organickým xxxxxxxx, xxxxxxxxxxxxxxx nitě x&xxxx;xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx.

(262)

Xxxxxxx xxxxxxx, xx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxx xx náklady xx xxxxxxx a činí xxxxxxx 0,2 %. Xxxxx závěr xxxxxxx xx zjištění x&xxxx;xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx, xx xxxxxxxxx kola xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx 1 % nákladů xx xxxxxxxxx. Xxxxxxx ohledně xxxxxxxx negativního xxxxxx xx xxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxxxxx xx xxxxxxxx x&xxxx;xxxx xxxxxxxxx.

(263)

Xxxxx xxx x&xxxx;xxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx platných xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xx xxxx xxxxxx xxxxxx, xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxx konkrétní xxxxxx x&xxxx;xxxxx ohledu. X&xxxx;xxxxx xxxxxxx proto nebylo xxxxx předložené xxxxxxxxx xxxxxx a dotyčné tvrzení xxxx xxxxx xxxxxxxxx.

(264)

Xx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx jedna xxxxxxxxxx strana xxxxxx, xx na xxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx xx xxxxxxxx dopad xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx a dodavatelů xx xxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxxx XXX. Xxxx xxxxxx tvrdily, xx xxxxxx jinou možnost xxx dovážet xxxxxx xxxxxxxxx kola x&xxxx;xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx clo xx xx tento xxxxx xxxxx nákladový xxxxx. Mimoto xxxx xxxxxxx, že nedostatečná xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx Xxxx xx negativní xxxxx xx produktivitu x&xxxx;xxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xx Xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx nákladové xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx cla xx xxxxxxx xxxxxxx automobilů.

(265)

Šetřením xxxx zjištěno, xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxxxxx, aby xxxxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx, x&xxxx;xxxxx snížit možný xxxxxxxxxx. Tvrzení týkající xx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx proto xxxxxxxxx. Xx xx týká xxxxxxxxxxx xxxxxx, jak xx objasněno v 262. xxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxxx xxxx zjištěno, že xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxx xxxx xxxx xx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxx jen xxxxx omezený xxxxx, x&xxxx;xxxx tvrzení je xxxxx zamítnuto. Jelikož xxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx není zabránit xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx hliníkových xxx x&xxxx;XXX, xxxxxxxxxxx xxxxxxx náklady xxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxx xx xxx. Xxxx xxxxxxx xx proto xxxxxxxxx.

(266)

Xxxxxx xxxxxx také xxxxxxx, že xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xx roku 2020, x&xxxx;xxxxxx xxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx nedoložilo xxx xxxxxxx, že zvyšuje xxxx xxxxxxxx. V této xxxxxxxxxxx se xxxxxxx xxxxxx rovněž xxxxxxxx, xxx Xxxxxx xxxxxxx, xx výrobní odvětví Xxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx.

(267)

Xxx xx xxxxxxxxx x&xxxx;257. xxxx xxxxxxxxxx, xxxxxxx xxxxxxxxx, xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxx xx zvyšování xxxxxxx, xxx xxxxxxxxxx vyšší xxxxxxxx x&xxxx;Xxxx. Xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx x&xxxx;Xxxx xxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx. Xxxxxxx x&xxxx;Xxxx zařazení xx xxxxxx xxxxxx doložili xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx investiční xxxxx. Xxxx analýza xxxxxxxxx, xx plánované xxxxxxx xxxxxxxx je xxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx v Unii x&xxxx;xxxxxx 2015–2018. X&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxx údajů x&xxxx;xxxxxxxxx nelze jednotlivé xxxxxxxxxx plány xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx. X&xxxx;xxxxxx xxxxxx se tvrzení, xx xxxxxxxxx rozšíření xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx poptávky x&xxxx;xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxx, xx zvyšuje xxxxxxxx, xxxxxxxx.

(268)

X&xxxx;xxxxxx xxxxxx xx xxxxxxxx xxxxx, xx xxxxxxxxx opatření xxxxxx xxx xx xxxxxxx xxxxxxxxx významný xxxxxxxxx dopad.

5.   Zájem odvětví xx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx

(269)

Xxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx/xxxxxxxx pro xxxxxxx xxxxxxx Unie x&xxxx;xxxxxx&xxxx;28&xxxx;xxxxxx jednotlivým xxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxx. Připomínky xxxxxx xxxxx xxxxxxxx zastupující xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxxxx.

(270)

Xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx poznamenalo, xx xxxxxxxx vysoké xxxxxx, xx xxxxxxxxxx xxxxxxxx v Číně a opakované xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx výrobců xxxxx xxx značný nepříznivý xxxx xx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx, xxxxx xx xxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx. Xx xx xxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxx xx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx hodnotového xxxxxxx pro hliník. Xxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx prodloužení xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx opatření.

(271)

Vyvozuje se xxxxx xxxxx, xx xx zachování xxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx.

(272)

Xxxxx zúčastněná xxxxxx xxxxxxx, xx Komise xxxxxxxxxx opominula xxxxxxxxx xxxxx xxxxxx, xxxxx xxxxxxxxxx výrobci automobilů, x&xxxx;xxxxx toho založila xxx xxxxxx na xxxxxxxxxxxx tvrzeních, která xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx. Xxxxxx xxxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxxx v 10. xxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx, xx xxxxxxx poskytnuté xxxxxxxxx xxxx vzaty xxxxxxxx x&xxxx;xxxxx. Xxxxxxxxx, xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx Xxxx, byly xxxxxxx. Xxxx xxxxxxx xxxxx bylo zamítnuto.

6.   Závěr xxxxxxx xxxxx Xxxx

(273)

Xx xxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx Xxxxxx x&xxxx;xxxxxx, xx neexistují xxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx, že xx xxxxxx x&xxxx;xxxxx Unie xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xx dovoz xxxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxxx z ČLR.

X.   XXXXX X XXXXXXXXXX INFORMACÍ

(274)

Xxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxxxxxxx x xxxxxxxxxxxxxxxx skutečnostech a úvahách, xx xxxxxxx xxxxxxx xx zamýšlelo zachovat xxxxxxxxx opatření xxxx XXX. Xxxx xxx xxxxxx poskytnuta xxxxx xxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx x xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx. Podání x xxxxxxxxxx xxxx x xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx x xxxxx.

(275)

X xxxx xxxxxxxxx xxxxxx xx xxxx xxx x xxxxxxx x xx. 11 odst. 2 xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx opatření vztahující xx xx dovoz xxxxxxxxx hliníkových xxx xxxxxxxxxxxxx x XXX xxxxxxx xxxxxxxxx (XX) x. 964/2010.

(276)

Výbor xxxxxxx podle xx. 15 xxxx. 1 nařízení (EU) 2016/1036 nevydal xxxxx xxxxxxxxxx,

XXXXXXX XXXX XXXXXXXX:

Xxxxxx 1

1.   Xx dovoz hliníkových xxx pro motorová xxxxxxx kódů XX 8701 až 8705, xxx xxxxxx na xx, xxx xxxx xxxxxxxx příslušenstvím nebo xxxxxxxxxxxx, v současnosti xxxx XX xx 8708 70 10 x xx 8708 70 50 (xxxx TARIC 8708701010 x 8708705010) xxxxxxxxxxx x Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxx konečné xxxxxxxxxxxxxx xxx.

2.   Xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx cenu x xxxxxxx xx hranici Xxxx xxxx xxxxxxxxx xxx xxxxxxx xxxxxxx x xxxxxxxx 1 xxxx 22,3 %.

3.   Xxxx-xx xxxxxxxxx xxxxx, xxxxxxx xx xxxxxx xxxxx xxxxxxxx.

Xxxxxx 2

Xx xxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx x xxxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxx xxxxxxx xxxx KN 8716, bez xxxxxx xx xx, xxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxxxxxxx, x x xxxxxxxxxxx xxxx XX ex 8716 90 90, xx xxxxxx xxx XXXXX 8716909010.

Členské státy xxxxx měsíc xxxxxxxxx Xxxxxx x xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx pod xxxxx xxxxx x x xxxxxx původu.

Xxxxxx 3

Xx xxxxxxxxxxx pole xxxxxxx x xxxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx v článcích 1 a 2 xx xxxxxx xxxxx jejich xxxxxxxx.

Xxxxxx 4

Xxxx nařízení xxxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxx dnem xx vyhlášení x Xxxxxxx xxxxxxxx Xxxxxxxx xxxx.

Xxxx nařízení xx xxxxxxx x xxxxx xxxxxxx x xxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx.

X Xxxxxxx xxx 23. xxxxx 2017.

Xx Xxxxxx

xxxxxxxx

Xxxx-Xxxxxx JUNCKER


(1)&xxxx;&xxxx;Xx. xxxx. L 176, 30.6.2016, x.&xxxx;21.

(2)  Prováděcí xxxxxxxx Rady (XX) x.&xxxx;964/2010 ze xxx 25.&xxxx;xxxxx 2010 x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxx antidumpingového xxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxx lidové xxxxxxxxx x&xxxx;x&xxxx;xxxxxxxx výběru uloženého xxxxxxxxxxxx xxx (Xx. xxxx. X&xxxx;282, 28.10.2010, x.&xxxx;1.)

(3)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx o nadcházejícím xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx (Úř. věst. X&xxxx;47, 10.2.2015, s. 4.)

(4)  Nařízení Xxxx (XX) x.&xxxx;1225/2009 xx dne 30.&xxxx;xxxxxxxxx 2009 o ochraně xxxx xxxxxxxxxxx dovozem xx xxxx, které xxxxxx xxxxx Xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx&xxxx;(Xx.&xxxx;xxxx.&xxxx;X&xxxx;343 22.12.2009, x. 51). Toto nařízení xxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx.

(5)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xx na xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx (Úř. xxxx. X&xxxx;355, 27.10.2015, x.&xxxx;8.)

(6)&xxxx;&xxxx;Xxx xx objasněno x&xxxx;11. xxxx xxxxxxxxxx, xxxxx výrobců x&xxxx;Xxxx xxxxxx kvůli xxxxxxxxx xxxxxxxxxx zveřejněny.

(7)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxxx evidence výrobců x&xxxx;Xxxx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx v kusech. Xxxxxxx statistiky jsou xxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxx x&xxxx;xx. X&xxxx;xxxx xxxxxxxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx jednoho kola xxx xxxxxxx xx XX 10,91&xxxx;xx. Tento xxxxxxxxxxx koeficient xx xxxxxxx x&xxxx;xxxxx nařízení.

(8)&xxxx;&xxxx;Xxxx země xxxxxxxx x&xxxx;Xxxxx představovaly xxxx xxx 97 % xxxxxxxxx dovozu xxxxxxxxxxx xxx během období xxxxxxx. V těchto 97 % xx zahrnut x&xxxx;xxxxx z Bosny a Hercegoviny (xx xxxx 3 %), xxxxx však xxxx x&xxxx;xxxxx, jelikož xx Xxxxx x&xxxx;Xxxxxxxxxxx xxxxx xxx xxxx xxxxxxxxx a nízkému počtu xxxxxxx xxxxxxxxxxxx za xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxx.

(9)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx xx přinejmenším xxx xxxxxxx výrobců xxxxxxxxxxx xxx, kteří xxxxxxx xx domácím xxxx. Xxxxxxx xx xxxxxx xxxxxx xxxxx xxx (4,5 %) x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xx xxxxxxx zemí, xxx usnadňuje xxxxx. Xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx vyvezla jen XXX do Xxxxxxx xxxxxxxxx 843&xxxx;926 xxxxxxxx, xxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xx Xxxx x&xxxx;xxxxx xxxxxx.

(10)&xxxx;&xxxx;Xx xx týká xxxxxxx Xxxxxxx, xxxx xxxxxxxx, xx xxxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxx xxxxxxx prodávané na xxxxxxxx xxxx. Pokud xxx x&xxxx;xxxxxxx xxx xxxxxxx, xxxx zjištěno, xx xxxxxxxxxxxxxxxxx není xxxxxx xxxx xxxx xxxxxxx, což odpovídalo xxxx xxx 0,12 % celkového xxxxxxxxx xxxxxxx.

(11)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxx xxxxxx skupin Xxxxxxx x&xxxx;Xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxx skupiny Xxxxxxx.

(12)&xxxx;&xxxx;Xxxxxx společnosti XX Xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxx.

(13)&xxxx;&xxxx;„Xx xxxxx xxxx 2012 xx xxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxx 180 xxxxxxxx xx, xxxxxxx xxxxx prodeje xxxxxxxxx 120 xxxxxxx xx, přičemž xxxxxxxx xxxx xxxxxxx xx xxxx xxx 70 %.“ Xxxxxxx ze xxxxxx Global xxx Xxxxx Automotive Xxxxx Xxxxxxxx Xxxxxx 2012/2013, x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxxxx xxxx://xxx.xxxxxxxxxx.xxx/xxxx-xxxxxxxx/xxxxxx-xxx-xxxxx-xxxxxxxxxx-xxxxx-xxxxxxxx-xxxxxx-2012-2013-204706201.xxxx.

(14)&xxxx;&xxxx;Xxxxxx xxxxxxxxxxx xx x&xxxx;xxxxxxxxx ve veřejně xxxxxxxxxx xxxxx.

(15)  Veřejně přístupný výňatek xx xxxxxx Xxxxxx xxx China Xxxxxxxxxx Xxxxx Xxxxxxxx Xxxxxx 2013-2014 xxxxxxx xxxxxxx 110 výrobců xxx x&xxxx;xxx malých x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxx, xxxxx se xxxxxxxx xx vývoz, xxx znamená, že xxxxxxxx další výrobci, xxxxx dodávají xxxxx xx domácí trh. xxxx://xxx.xxxxxxxxxxxxxxx.xxx/xxxxxxx/287067-xxxxxx-xxx-xxxxx-xxxxxxxxxx-xxxxx-xxxxxxxx-xxxxxx-2013-2014.xxxx

(16)  Informace x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx xxxx dostupné xx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, xxxx v obchodech, xxxx. xxxx://xxx.xxxx-xx-xxxxx.xxx/ xxxx xxx.xxxxxxx.xxx

(17)&xxxx;&xxxx;300&xxxx;000 xxxxxxxx xxxxx xx xxxxxxxx vykázaná xxxxx kapacita x&xxxx;21 xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx. Xxxxx xxxxxxxx v rámci xxxxxxx xx xxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx zapotřebí xxxxxxxx pro výrobu xxxxxxx 300&xxxx;000 jednotek xxxxx. Šest xxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx, xxx xxxx xxxxx xxxxxxx zjištěny.

(18)&xxxx;&xxxx;xxxx://xxx.xxxxxxxxxx.xxx/xxxx-xxxxxxxx/xxxxxx-xxx-xxxxx-xxxxxxxxxx-xxxxx-xxxxxxxx-xxxxxx-2012-2013-204706201.xxxx. Tuto 70 % xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxxxxx xx xxxxxxxxxxxxx xxxxx. Xxxxx xx x&xxxx;xxxxxxxx xxxxx xxx xxxxx Xxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx s potvrzenou vyšší xxxxx xxxxxxx xxxxxxxx (87 %), což xxxxxxxxx, xx xxxx xxxxxxx xxxxxxxx u nespolupracujících xxxxxxxxxxx je xxxxxxxxxxxxx xxxxx xxxxx.

(19)  Míra xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx u čtyř společností xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxx 89 %, x&xxxx;xxxxxx 99 %, xxx xxxxxxx zúčastněná xxxxxx.

(20)  Procentní xxxxx odkazuje xx xxxxxxxxxx odhad xxxxxxx kapacity pro XXX xx základě xxxxxxxxxx k veřejně xxxxxxxxx xxxxxxxxxx o kapacitě některých xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx, xxx xx objasněno x&xxxx;68. x&xxxx;69. xxxx xxxxxxxxxx. Xxxxxxxx xxxxx výroby 21 spolupracujících xxxxxxxxxxx představuje 48 % xxxxxxxxx odhadovaného xxxxxx xxxxxx v ČLR.

(21)  V Číně xxxx xxxxxxxxx, xx xxxxx, xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx, kteří xxxxxx xx xxxxxxx. Xx xxx umožňuje xxxxxx xx xxxxxxxxxxx xxxxxxx (xx snížení) poptávky x&xxxx;xxxxxxxxxxxxx s dodavateli, xxxxx xxxxxx ve xxxxxxx, xxxxx xxxxx, xx-xx xx xxxxxxxx k dosažení xxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxx x&xxxx;xxxxxx vlastních xxxxxxxxx xxxxxxxxxxx. Xxxx xxxxx byla zjištěna x&xxxx;xxxxxxxx xxxxxxx xx xxxxxx výrobců xxxxxxxxxx xx vzorku.

(22)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx Xxxxxx (XX) x.&xxxx;404/2010 xx dne 10.&xxxx;xxxxxx 2010 x&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx xxx xx xxxxx některých xxxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxxxxxx x&xxxx;Xxxxxx xxxxxx xxxxxxxxx (Xx. xxxx. X&xxxx;117, 11.5.2010, x.&xxxx;64).

(23)&xxxx;&xxxx;Xxxxx x&xxxx;xxxxxxx a revidovaných xxxxxxxxxx xxxx uvedeny x&xxxx;xxxxxxx xx veřejně xxxxxxxxxx xxxxx.

(24)&xxxx;&xxxx;xxxx://xxx.xxxxxxxxxxxxxxx.xxx/Xxxxx/XxxxxXx/Xxxxx.xxxx

(25)  91,8 milionu jednotek xx 21 xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxxx xxxxxxxx 59 xxxxxxxxxxxxxxxxxx společností xx xxxx 98,4 xxxxxxx.

(26)  Podle xxxxxx Xxxxxx xxx China Automotive Xxxxx Industry Xxxxxx 2012/2013 xxxxxx xxxxxx xxx xxxxxx xxxx 2012 xxxxxxxxxxxx 45&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx. Xxxxxx xxxxxxxxxxx XxXxxxxx: Xxxxxx, better, xxxxxxx: a perspective xx Xxxxx'x xxxx xxxxxx xx 2020, x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxxxx http://www.mckinseychina.com/bigger-better-broader-a-perspective-on-chinas-auto-market-in-2020/, xxxxxxxx, že čínský xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx xxxx 2011 x&xxxx;2020 xxxxxxx ročním tempem xx xxxx 8 %. Za předpokladu xxxxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxx výroby kol xxxx velikost domácího xxxx v roce 2015 xxxxxxxxx 57 xxxxxxx xxxxxxxx.

(27)&xxxx;&xxxx;Xxxxxx xxxxxxxx xxxxxx x&xxxx;xxxxxxxx průměrného xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx xx výši 10,91&xxxx;xx/xxxx.

(28)  Výši xxxxx lze xxxxxxx odhadnout. X&xxxx;xxxxxxx xxx xxxxxxxx xxx xxxxxxxx xxx xxxx xxxxxx xxxxxx společné, xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxx xxx xxx trh OEM xx xxxx xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxxx. Xx xxxxxx odhadu xxxxxxxxxx xxxxxxx pro xxxxx xxxxxxxxxx neexistuje xxxx xxxxxxxx a volnou xxxxxxxxx xxxxxxxx rozdíl.

(29)&xxxx;&xxxx;Xxxxxxxx čínského vývozu. Xxxxxxx objem xxxxxx x&xxxx;XXX (xxxx Xxxxxxxxx xxxx) xxxxx v období xxxxxxxxxxx xxxxxxx 772&xxxx;720&xxxx;x (xxxxxxxxx 71 milionů xxxxxxxx), x&xxxx;xxxx 81 % (629 854 t, xx. xxxxxxxxx 58 xxxxxxx xxxxxxxx) xxxxxxxxx xx xxxx předních xxxx xxxxxxxxx xxxx určení.

(30)&xxxx;&xxxx;X&xxxx;xxxxxx 65 xxxxxxxxxxxxxx xxxx xxxxxxx xxxx 29 xxxx xxxxxxxx xx trhu Xxxx, 32 xx xxxx XXX a 4 xxxx xxxxxxx ceny.

(31)&xxxx;&xxxx;Xxx Xxxx byl xxxxxx x&xxxx;29 typů xxxxxxx z celkem 65 xxxxxxxxxxxxxx typů x&xxxx;xxxxxxx XXX. Objem prodeje xxxxxx 29 typů xxxxxxx xx xxxxxx xxxx skupin xxxxxxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx 3,1 xxxxxxx xxxxxxxx, tj. zhruba 25 % xxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xx XXX. Xxxxx čínské xxxxxxxx xxxxxx vyvezla XXX xxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx do XXX 394&xxxx;693&xxxx;x (xxxx xxx 36 xxxxxxx xxxxxxxx) xxxxxxxxxxx kol. Xxxx xxxxxxxxx 25 % odpovídá 8,9 xxxxxxxx jednotek, xx. 12,7 % xxxxxxxx Xxxx.

(32)  Trh Xxxx byl xxxxxx x&xxxx;7 xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 20 xxxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxx, x&xxxx;7 xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 15 xxxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxx, x&xxxx;40 xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 54 xxxxxxxxxxxxxx xxxx v případě Xxxxxxxx a u 6 xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 12 xxxxxxxxxxxxxx xxxx v případě Xxxxxx. Tento xxxxxx xx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxxx zařazených xx xxxxxx xxxxxxxxxxx 2,3 xxxxxxx jednotek, xx. xxxxxxxxx 22 % xxxxxx celkového xxxxxxx xx těchto xxxx. Podle xxxxxx xxxxxxxx vývozu vyvezla XXX během xxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx do xxxxxx xxxx 235 161 t (xxxxxxxxx 21,5 xxxxxxx xxxxxxxx) hliníkových xxx. Xxxx xxxxxxxxx 22,3 % odpovídá 4,8&xxxx;xxxxxxx xxxxxxxx, xx. 6,8 % xxxxxxxx Unie.

(33)  Samostatné xxxxx pro xxxxxxxxxx země xxxx xxxxxxxxxxx: xxx Unie xxx dražší u 7 xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 20 xxxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx Kanady, u 7 xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 15 odpovídajících typů x&xxxx;xxxxxxx Xxxxx, x&xxxx;40 xxxx xxxxxxx z celkem 54 odpovídajících typů x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxxx a u 6 xxxx xxxxxxx x&xxxx;xxxxxx 12 xxxxxxxxxxxxxx xxxx x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxx. Objemy xxxxxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxxxxx 1&xxxx;263&xxxx;052 kol x&xxxx;xxxxxxx Xxxxxxxx, 721&xxxx;220 xxx v Indii, 107&xxxx;740 xxx x&xxxx;Xxxxxx x&xxxx;224&xxxx;364 xxx x&xxxx;Xxxxxx. Xxxxxxx xxxxx v případě xxxxxx xxxx xxxxxxxxx xxxx 2&xxxx;316&xxxx;376. Xxxxxxx objem xxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxxxxxxx xx xxxxxx xx těchto míst xxxxxx xxxx 10 384 797 jednotek, xxxxxxx xx pravděpodobné xxxxxxxxxxxx 22,3 % (2,3 xxxxxxx). Při xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx přesměrování x&xxxx;XXX xxxx těchto 22,3 % xxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxx xxxxx xx xxxxxx xxxx xxxx xxxxxx xxxxx xxxxx x&xxxx;xxxxxx xxxxxxxx vývozu, xx. 2&xxxx;350&xxxx;161&xxxx;x (xxxxxxxxx 21,5 xxxxxxx jednotek), x&xxxx;xxxxx xxxxxxx pravděpodobné přesměrování 4,8 xxxxxxx xxxxxxxx.

(34)&xxxx;&xxxx;8,9 xxxxxxx z USA x&xxxx;4,8 xxxxxxx x&xxxx;xxxxxxxxx xxxx xxxx xxxxxx.

(35)&xxxx;&xxxx;Xxxxxx společnosti XxXxxxxx: Xxxxxx, xxxxxx, xxxxxxx: x&xxxx;xxxxxxxxxxx xx China's xxxx xxxxxx xx 2020, x&xxxx;xxxxxxxxx xx xxxxxx xxxx://xxx.xxxxxxxxxxxxx.xxx/xxxxxx-xxxxxx-xxxxxxx-x-xxxxxxxxxxx-xx-xxxxxx-xxxx-xxxxxx-xx-2020/, xxxxxxxx, xx čínský xxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxx roky 2011 a 2020 poroste xxxxxx xxxxxx xx xxxx 8 %.

(36)&xxxx;&xxxx;Xxx xxxx. xxx xxxxx č. 31 xx 34, x&xxxx;xxxxx jsou xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxx xxxx.